Skocz do zawartości

* * * * * 2 głosy

Profile startowe X3 TC

47 odpowiedzi w tym temacie

#11 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 08 wrzesień 2009 - 08:56

Skoro poruszamy temat profile startowe, to chciałabym się zapytać, jaki jest sens grania w profil "własna gra"? Bo grając w ten profil nie można wykonywać żadnej fabuły, a moim zdaniem fabuły w tej grze nadają jej swego rodzaju smaku.

#12 pshemozz

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaDno

Napisano 08 wrzesień 2009 - 08:58

Cóż, widziałem wpisy takich, którym fabuła przeszkadza, więc jak widać, cóż, są gracze i gracze, a żeby dogodzić wszystkim to i jest coś bez fabuły, własnego. Mnie to nie pociąga w żaden sposób, lubię mieć jakieś fabularne cele przed sobą, dlatego na razie ukończyłem tylko fabułę ziemian żeby mieć dostęp do całego US a za kolejne to się wezme, jak już porządnie będę stał na swoim.

#13 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 08 wrzesień 2009 - 09:57

Ja jestem przeciwnikiem fabuły. Ale nie aż takim aby grac w profilu Własna Gra.
Do tego w TC w porównaniu do X3 jest tego zdecydowanie więcej i warto robić fabuły. Nagrody są OK, a to fajny statek (Vidar), a to Napęd rozproszony (też się przydaje czasem), nie mówiąc o HUB-ie.

#14 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 08 wrzesień 2009 - 10:44

No właśnie, dlatego nie rozumie profilu Własna gra, skoro grając w inny profil, jak nie chcesz, to fabuły nie robisz prawda ? A uważam że Yacek ma racie nagrody przydają się, ale te nagrody powinny być bardziej unikatowe takie jak HQ. Co prawda można zakupić od piratów w stoczni Marauder, ale za naprawdę pokaźną sumkę :) statek Hyperion skoro tak mało jest ich w świecie X.

Cytat

Ja jestem przeciwnikiem fabuły
dlaczego Yacku? czy mógłbyś się wypowiedzieć na ten temat? proszę :) Bo ja natomiast jestem Zwolennikiem fabuły i uważam że fabuły bardzo urozmaicają grę czyniąc ją tym samym naprawdę bardzo interesującą.

#15 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 08 wrzesień 2009 - 10:56

HQ jest nagrodą za jedną z fabuł. Marauder daje możliwość jej zdobycia tym bardziej niecierpliwym/nie lubiącym fabuły/którzy chcą mieć więcej niż jedną.

W X'y zwykle grywałem bez fabuły. Dlaczego ? Bo nie lubię być prowadzony za rękę i tego że ktoś każe mi coś robić w danym momencie. Wolę sam decydować o stylu i wyglądzie gry. Dopiero TC troszkę to zmieniło, pojawiło się więcej możliwości, różne rodzaje fabuły, no i to, że dostęp do niektórych obszarów świata gry bez niej jest zablokowany.

#16 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 08 wrzesień 2009 - 11:13

Tak wiem że HQ jest nagrodą

Cytat

Fabuła Borońska - PHQ
Poprostu wymieniłam HQ ponieważ, nie jest łatwo stać się posiadaczem tej że ów konstrukcji. Albo robisz trudną misje, albo słono za nią zapłacisz w stoczni Marauder. A co do Fabuły to wiesz jak grasz w profil własna gra to w pewnym momencie wbijasz sobie klina. Dlaczego? A to dlatego iż nie możesz zrobić kampanii Terran i nie polecisz sobie do układu Aldrin. A żeby zdobyć dostęp do tego systemu, to musisz zacząć grę od nowa.

Btw Wiem że to troszku głupie pytanie, ale czy jest możliwość tworzenia samemu misji, kampanii?

#17 pshemozz

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaDno

Napisano 08 wrzesień 2009 - 11:34

Łoj, zaawansowany modding plus skrypciarstwo. Raczej bez filmików :) Ale coś takeigo na wzór na przykład Bala Gi z Reuniona, gdzie zero filmików i innych, tylko suche wiadomości, zadania do zrobienia itp. Wysoka szkoła jazdy się mnie zdaje.
Hmm, brakuje mi w TC fabuły, po której można by zdobyć swoją własną Gwiazdę Śmierci. Ale może to tylko ja mam takie dziwne wymagania.

#18 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1438 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 08 wrzesień 2009 - 11:37

Jagoda napisał:

A co do Fabuły to wiesz jak grasz w profil własna gra to w pewnym momencie wbijasz sobie klina. Dlaczego? A to dlatego iż nie możesz zrobić kampanii Terran i nie polecisz sobie do układu Aldrin. A żeby zdobyć dostęp do tego systemu, to musisz zacząć grę od nowa.

Btw Wiem że to troszku głupie pytanie, ale czy jest możliwość tworzenia samemu misji, kampanii?

Właśnie o tym pisałem w poprzednim poście

Prowler napisał:

Dopiero TC troszkę to zmieniło, pojawiło się więcej możliwości, różne rodzaje fabuły, no i to, że dostęp do niektórych obszarów świata gry bez niej jest zablokowany.

Co do tworzenia misji to na pewno można skoro ludziom od XTM/XTC się to udaje ale osobiście nie spotkałem się z żadnym tutorialem na ten temat (z drugiej strony jakoś specjalnie się za tym nie rozglądałem :) ).

#19 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 08 wrzesień 2009 - 13:54

Prowler napisał:

W X'y zwykle grywałem bez fabuły. Dlaczego ? Bo nie lubię być prowadzony za rękę i tego że ktoś każe mi coś robić w danym momencie. Wolę sam decydować o stylu i wyglądzie gry. Dopiero TC troszkę to zmieniło, pojawiło się więcej możliwości, różne rodzaje fabuły, no i to, że dostęp do niektórych obszarów świata gry bez niej jest zablokowany.

Jagoda, pytałaś dlaczego nie lubię fabuły. Pod tym opisem Prowler-a podpisuje się obiema ręcami i rencyma :).

Co do własnych fabuł. Jest coś takiego jak Mision Direct. Przykładem jego zastosowania może być skrypt Marauder i Boroński mechanik.
Powstają już nowe fabuły MD, ale o tym za jakiś czas, po testach :)

#20 Blantas

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaKraina deszczowców - Irlandia

Napisano 08 wrzesień 2009 - 14:42

Mam pytanko co do: Własnej gry, czy grając na tym profilu można niszczyć wszystkie stacje w łącznie z tymi niezniszczalnymi (przeznaczonymi do fabuły)?

Czy w tym profilu również są zablokowane/niezniszczalne?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych