Skocz do zawartości

TC warto kupić Kilka pytań


Raptorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Piszę ten post bo mam nadzieje ,że ktoś bardzo doświadczony w X3 mi pomoże i z góry dziękuje

Swego czasu sporo grałem w X2 X3 ale od mojej ostatniej sesji w X3 minęło bardzo wiele czasu 

Teraz zastanawiam się czy zakupić X3 TC i mam wątpliwości czy warto tą grę nabyć chyba za dużo się naczytałem na forach o błędach i o tym , że w tej grze bez jej modowania nie można powalczyć bo jest bardzo spokojnie. Czy to prawda?

Jeśli grę nabędę to najpierw chciałbym zrobić wszystkie możliwe misje fabularne a potem używać skryptów. Nie chce niczego zepsuć w fabule.

Nie grałem za dużo w X3 XTM znudziło mi się po prostu, bo miałem problemy z pewnymi aspektami gry.

Nie mogę się przyzwyczaić do walki w skrzydłach kilkunastoma statkami jak wy to robicie że potraficie walczyć kilkunastoma statkami na raz ?

Jak zarządzać taką flotą myśliwców jak się poruszać posiadacie lotniskowiec?

Przecież każdy statek w takim skrzydle musi posiadać Jump Drive + odpowiednią ilość ogniwek do X3 zniechęciło mnie to ze każdy taki statek musiał bym pojedynczo tankować

Kiedy trzeba szybko zaregować to nie ma czym

Następna sprawa to budowa kompleksów zawsze chciałem mieć ładny symetryczny kompleks w przestrzeni, ale za każdym razem wychodziło m i cos pokracznego.

Czy to ja mam za mało wyczucia czy po prostu nie da się ładnie ustawić takiego dużego kompleksu?

Kiedy zbudowałem kompleks z kilkunastu fabryk wszędzie ciągnęły się rury a fabryki były bardzo rozrzucone i każda w innym kierunku drażniło mnie to.

Nawet, kiedy próbowałem postawić je blisko siebie to rura przeważnie szła jakoś na około fabryki 

Jest na to sposób?

Następna sprawa to obrona sektora czy żeby coś zdziałać HQ i duże kompleksy trzeba budować w pustych sektorach? Kiedy budowałem, w zamieszkałym i następował atak wcześniej czy później któryś z moich statków trafiał w stacje i robiła się jadka w sektorze.

Czy w TC poprawiono przejmowanie statków czy nadal trzeba latać w skafandrze albo na 5 m stykiem lub użyć skryptu?

Czy warto kupić w ogóle TC? czy się zanudzę się na śmierć najpierw chce zrobić misje i się trochę dorobić, ale wole walczyć

Dużo się zmieniło w TC w stosunku do samego x3 bez XTM ?

Dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze --> poczytaj sobie http://xudb.pl/topic/335-czy-nie-jest-troche-za-latwo/

po drugie --> gra jest warta zakupu bez żadnych wątpliwości, bez modów da się spokojnie pograć, dużo ciekawych misji, poczytaj, oceń http://xudb.pl/topic/414-faq-misji-fabu-y-x3-tc-komentarze-i-pytania/

po trzecie --> nadal trzeba statki do M3 przejmować ręcznie, co do przejmowania większych statków robi się naprawdę ciekawie, masz możliwość dokonywa abordaży i tu nie jest już tak łatwo http://xudb.pl/topic/431-przejmowanie-du-ych-statk-w/

po czwarte --> jeszcze żadnej stacji nie wybudowałem więc nie mam pojęcia jak są rozmieszczone kompleksy fabryk

po piąte --> należy opanować dobrze interfejs, jest łatwiejszy niż w podstawowej wersji X3, a co za tym idzie szybciej się nauczysz tworzy eskadry i zarządzać nimi

po szóste -->misje obrony stacji, sektora czy też zabicia jakiegoś gościa są naprawdę ciekawe a ich poziom trudności wzrasta adekwatnie do twojej rangi,

Posiadam X3TC od ponad 2 miesięcy w wersji angielskiej i jak dotąd siedzę codziennie po 2-3 god po pracy i mi się jeszcze nie znudziła, czekam jak inni za wersją polską może w tym tygodniu zobaczymy. Graficzka poprawiana, niezłe statki http://eng.x3tc.ru/x3_tc_ships/list.php?r=1 , fabuła ciekawa ogólne mocno polecam, w dodatki należy się bawić jak się przejdzie podstawową wersję, ja dopiero wykonałem misję argonów i kończę misje terran więc jeszcze troszeczkę w wersje podstawową pogram 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .

sorrki ze bede szczera ale to tak ,

Czyrtajac twojego posta omalo sie nie poplakalam .......

nie moge zrozumiec jak mozna miec tyle watpliwosci .

kupic ??? nie kupic ???co to za pytanie ?? kaj jestes Fanem X3 to nie przejdziesz obok sklepu nie kupujac TC ( podwarunkiem ze nie jestes juz szczesliwym posiadaczem niniejszego tytulu)jesli juz masz to zerkniecz tylko czy to przypadkiem nie wyszedl jakis nowy dodatek , a moze jakiis zbior skryptow ???) jesli nie posiadasz jeszcze X3 TC ( oooooo to blad wtepedy do sklepu i zaopacz sie w to co jest niezbedne do zycia,)

jak bedziesz gral ??? to twoja indywidualna sprawa mozesz ze skryptami i bez mozesz tylko kilka miec zainstalowanych a mozesz wszystko co znajdziesz instalowac ,fabula nie ma zadnych konflikow ze scryptami nic sie nie zmienia no moze tylko ulatwic lub utrudnic gre .

Bledy ??? pokaz mi gre co nie posiada bledow , wszystkie maja jakies niedopracowania niedociagniecia , no i bugi ale to juz tak jest potem robia poprawki pathe iTP .

tak to juz jest , ale to nie przeszkadza na tyle by nie mozna bylo grac , zawsze znajdzie sie jakies wyjscie z sytuacki a jak samemu sie moe mozna p[olapac to jest nasze forum gdzie koledzy piloci pomoga doradza czy podsuna jakies zastepcze wyjscie .

budowaniem wielkich kompleksow??? tym sie nie trudnilam ja to typowy Drapieznik wole zyc na codzy koszt hihihihi siedzenie w stacji i kombinowanie czy bilans bedzie na tyle dozy iz do ostatniego mi na chleb wystarczy ???? to nie dlamnie ja wole ten bilans ( byc moze twoj ) zaczymac dla siebie jesc co zlapie popijajac gwiezdna wodka .a kompleksy ??? to sie nadaja do rozwalki a nie do budowania .

zyje chwila a nie planowanie.

czyli wniosek taki kto nie gra w serie X to nie jest wart by dac miu kompano chyba ze na zmarnowanie na zmarnowanie .

a ty sie nie pyhtaj czy kupic tylko jazda do splepu i chwalic sie jakie masz zasoby i gdzie postawiles swoje stacje a byc moze cie odwiedze hihihihihi bedzie LUPPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posiadam X3TC od ponad 2 miesięcy w wersji angielskiej i jak dotąd siedzę codziennie po 2-3 god po pracy i mi się jeszcze nie znudziła, czekam jak inni za wersją polską może w tym tygodniu zobaczymy.

A po co czekasz? Oficjalnie masz polską wersję w patchu 2.0, więc ściągać patcha, instalować, pokombinować i grać po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Następna sprawa to budowa kompleksów zawsze chciałem mieć ładny symetryczny kompleks w przestrzeni, ale za każdym razem wychodziło m i cos pokracznego.

Czy to ja mam za mało wyczucia czy po prostu nie da się ładnie ustawić takiego dużego kompleksu?

Kiedy zbudowałem kompleks z kilkunastu fabryk wszędzie ciągnęły się rury a fabryki były bardzo rozrzucone i każda w innym kierunku drażniło mnie to.

Nawet, kiedy próbowałem postawić je blisko siebie to rura przeważnie szła jakoś na około fabryki

Mnie sie podoba takie chaotyczne ulozenie kompleksow - to dzielo sztuki, abstrakcja 😉 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Co do kompleksow, to spkojnie mozna je poustawiac w logiczny, symetryczny i harmonijny sposob. Tylko niestety trzeba nad tym popracowac, sugerujac sie siatka na mapie sektora da sie poukladac fabryki calkiem sympatyczna konstrukcje. Moja ma ksztalt szescianu, ktory znajduje sie wysoko nad poziomem bramy, ponizej sa elektrownie sloneczne XL. Miejsce dokowania zas umiescilem jak najnizej. Jest tam ok 90 fabryk w jednym sektorze z jedna brama. Pordukuje ona ciezka bron na potrzeby mojej floty wlacznie z laserami dostepnymi w stoczni maruder plus troche mniejszego sprzetu dla mysliwcow. Rury ciagna sie od jednej fabryki do drugiej tworzac swego rodzaju lancuch.

Kilka gier wczesniej stworzylem wiekszy kompleks w zatloczonym sektorze i wogole nie bylem zadowolony, rury mi sie krzyzowaly, fabryki prawie sie stykaly ogolnie dla mnie lipa. Dla niektorych to moze Picasso, mi sie jednak nie podobalo. Dla tego tym razem wybralem pusty sektor na obrzezach no i jest klasa.

A jak masz do tego glowe to zainstalujesz sobie kompleks konstuktora i zbudujesz sobie prawdziwe dzielo inzynierii.

Gre zas warto kupic, jesli jestes fanem s-f i jezeli wszechswiat ciebie fascynuje reszta sama sie pouklada, a i co do roboty sie znajdzie, gdyz wszechswiat X to ogolnie duze miejsce, a i sporo tam dzieje. 😉

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...