Skocz do zawartości

Błędy w tłumaczeniu PL


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pobieżnym sprawdzeniu pliku PL znalazłem następujące błędy tłumaczenia:

1. Eclipse - Zaćmienie. Przyzwyczailiśmy sie już od patcha 2.5 do nazwy Eclipse, więc trochę dziwnie teraz znajduje się przetłumaczoną nazwę tego statku. Sorkvild wykrakał to już dawno temu: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 85#2364885

2. Osłony 200MJ i 2GJ to Tarcze. Mamy więc Osłony i Tarcze. Powinno być jednolicie i obstawiam za Osłonami.

3. Ziemski TP - Pochwa. Wiem że ziemskie statki mają w większości nazwy związane z białą bronią, ale Pochwa kojarzy sie dwuznacznie (może zboczony jestem?). A do tego Scabbard to chyba Pałasz, taki rodzaj białej broni.

4. Działo Jonowe. A raczej dwa działa o tej samej nazwie. W wersji angielskiej są to: Ion Disruptor (280472kr) broń możliwa do montowania w małych statkach i Ion Cannon (973860kr) broń dla dużych statków. W wersji polskiej obie bronie noszą nazwę Działo Jonowe.

5. SS_WARE_SW_NEW2 - Antyskaner Policyjny. Błąd stary, jeszcze z X3, po zakupieniu urządzenia będzie ono widoczne w ładowni jako SS_WARE_SW_NEW2.

6. SS_WARE_SW_NEW3 - nowe ustrojstwo, do kupienia w przystani Księcia, też widoczne jako SS_WARE.

7. W stoczni jest Błotniak, po kupieniu zmienia się w Legawiec.

Albo zostanie to poprawione (mam nadzieję), albo weźmie się sprawy w swoje ręce 😉

Jakby ktoś znalazł jeszcze coś, niech pisze tu.

Najnowszy plik poprawionego tłumaczenia, wraz poprawionym błędem z fabułą PHQ, o czym piszę w temacie Fabuła PHQ problem z mało rozmownym Humi Wi - rozwiązanie.

Na Mamucie dostępny jest nowy plik poprawionego spolszczenia, zawiera on przetłumaczone teksty dodane aktualizacją DLC (3.1.1) dostępną na Steamie.

Link do pliku: Poprawione tłumaczenie dla patcha 3.1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak po cichu przeczuwalem, ze beda cyrki z lokalizacja pl. Swiadczy to tylko o jednym, braku kontaktu z polska spolecznoscia serii X3. Zamiast bazowac na tym co juz mamy - KTOŚ tworzy dziwne nazwy. Stad mamy zaćmienie, pochwe, tarcze i oslony. Totalny brak spojnosci tlumaczenia! Strach pomyslec cos spotka ludzi po zainstalowaniu pelnej gry w wersji PL.

Swoja droga, nie mylilem sie ponad rok temu co do tego zacmienia 😀 Przeciez niektore z tych nazw nabieraja zupelnie innegho wydzwieku i znaczenia patrz: Pochwa. Nosz k.... mac! 😉 😀 😀 szkoda, ze nie vagina, albo kapec 😀 Moze ta "pochwa" to jakas projekcja psychiki osoby tlumaczacej ?

To jakas KATASTROFA 😉

Masakra poprostu, zwijam sie ze smiechu. Terran Scabbard, przeciez brzmi lepiej, troche po nordycku jak inne statki terran. Pewne nazwy sa nietlumaczalne, tak jak nikt nie tlumaczy nazw samochodow, gdyby tak bylo mielibysmy mitsubishi zacmienie GT.

" Grupa terranskich marines wlasnie zmierzala by wsiasc na poklad terranskiej pochwy, ktora wlasnie szykowala sie do startu"

"Pospieszcie sie zolnierze, pochwa juz jest gotowa!"

Cos czuje, ze bedziemy musieli robic poprawki po Cenedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy dwie Borońskie Płaszczki:

M2 - w oryginale Ray

M3+ - w oryginale Skate

Obie nazwy przetłumaczono jako Płaszczka. Obstawałbym za pozostawieniem Skate. Do płaszczki M2 wszystcy już się przyzwyczaili, tak jak do Skate M3. Dobrze chociaż, że tłumacze nie uraczyli nas Domem Światła, Dwoma Wielkimi czy Końcem Heretyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast:

WMP jest "Miotacz wysokoenergetycznej plazmy"

AC jest "Działo akceleratorowe"

O ile pierwsza nazwa jeszcze ujdzie to drugiej nie mogę strawić...

W systemach ziemskich mamy Pas asteroid i Obłok Oorta - pewna niekonsekwencja - albo tłumaczymy wszystkie systemy albo żaden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem - chodziło mi o słowo "obłok" :)Jeśli mamy Home of Light to powinny być Asteroid Belt i Oort Cloud...

Ale to już w sumie czepianie się...

Przejrzałem sobie w encyklopedii nazwy broni i się załamałem... przyzwyczaiłem sie do nazw z X2/X3...

Przydało by się zmienić jeszcze nazwy:

Oprogramowanie dostawa

Oprogramowanie eksploracja

Oprogramowanie lotniskowiec

Oprogramowanie patrol

na brzmiące bardziej po polsku (opr. dostawcze/logistyczne, zwiadowcze, patrolowe, nie mam pomysłu na te z lotniskowcem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Yacek więc po twoich poprawkach:

Kupiłem Skate a nie płaszczkę, brak tarcz tylko są osłony, Działa i działka jonowe

Do przystani księcia nie polecę ale na mapie scorpa widzę osłonę ładowni i antyskaner policyjny i wirus włamań... czyli raczej jest dobrze

Co do Eclipse - może zmień na Eklipsa - będzie bardziej po naszemu

Zniknęła mi chyba tez pochwa - zamiast niej jest chyba pałasz

Dobra robota 😉

Proponuje jeszcze przerobić te ulepszenia z mojego poprzedniego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam każda Pochwa zadowoli, byle szybko bo jestem rozdrażniony...jeśli wiecie co mam na myśli 😉

EDIT: NO LUDZIE, żeby dostać ostrzeżenie, za lekko dwuznaczny tekst 😉 , zero poczucia humoru i chęci do zabawy słowem pisanym 😀

Oczywiście miałem na myśli każdą wersję językową słowa Pochwa....emkh, wersję języka tej przemiłej...gry....to może chwilowo zamilknę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...