Skocz do zawartości

X-3 Reunion - demo


Azaret
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu odbiłem się z kilku powodów od Darkstar One z CDA. Jednak sam gatunek mi się spodobał, wobec czego poszukałem innej gry. Trafiłem na X-3. Zastanawiam się nad kupnem, lecz chciałbym przedtem zagrać w demo. I tu jest kłopot. Znalazłem co prawda jedno źródło, lecz ściąga się z niego niemiłosiernie wolno - ponad dobę. Z kolei na Gry-Online trzeba płacić. Szukałem trochę w internecie, lecz nie znalazłem innej możliwości ściągnięcia wersji demo. I tu moje pytanie - czy ktoś potrafiłby podać jakiś link, z którego można by było ściągnąć to demo za darmo i w miarę szybko?

Pozdrawiam.

P.S Aha, uprasza się fanów o nie mówienie "ta gra jest wspaniała, kupuj w ciemno, nie pożałujesz!" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem jedno: nie zastanawiaj się, kupuj. Sam również w ten sposób trafiłem do świata X3, to znaczy najpierw DarkStar One, potem szukanie czegoś w klimacie i zakup X3. Ręczę że się nie zawiedziesz, a wręcz przeciwnie mam nadzieję i życzę ci tego, że pozostaniesz przy X3 na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skoro tak, to mam jeszcze dwa pytania...

1. Czy gra jest w PL?

2. Jak się ma trudność X-3 do DSO? Bo tam na początku było banalnie a już mniej więcej u Raptorów bodajże miałem duże problemy.

Jak tak teraz patrzę to odbiegłem nieco od tematu, ale mam nadzieję, że mnie nikt nie zlinczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak. Wszystkie dodatki (patche, bonus packi) też. Polecam od razu zainstalować patcha 2.5 i bonus packa 3.1.07+spolszczenie. Znajdziesz linka na forum. Jest też duży, bardzo fajny mod XTM, też jest do niego spolszczenie. Zapoznaj się z FAQ gry i oczywiście instrukcja na początku w jednej łapie.

2. Trudno to powiedzieć. Na pewno na początku będziesz zagubiony i od razu znajdziesz kilka różnic między grami, które mogą przeszkadzać. Ale im szybciej zapomnisz o DSO tym lepiej. Nie polecałbym też na początek instalować XTM-a bo może być ciężko. Najlepiej poznać grę na wersji czystej, spatchowanej i jak już będziesz wiedział o co biega to dopiero dodać XTM-a i zacząć nową grę. Spytasz pewnie: a co z fabułą? Jak chcesz i masz ochotę to oczywiście możesz. Ale ta gra w przeciwieństwie do DSO jest najlepsza po skończeniu fabuły, lub jeśli zaczniesz nową grę z opcji startowej pozbawionej fabuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabułę potraktuj jako swego rodzaju wprowadzenie do świata X3, przeprowadzi cie ona przez wszystkie aspekty świata X.

Lecz dopiero gra rozwija skrzydła w momencie gdy nie jesteś zobligowany do wykonywania żadnego planu po prostu wolność, lecisz gdzie chcesz, robisz co chcesz i zadzierasz z kim chcesz. A na koniec możesz wszystko i wszystkich zniszczyć. Pozostawiając pustkę kosmosu 😉 ewentualnie zmieniając cały wszechświat w swój wielki plac zabaw/imperium. 😉 WYBÓR JEST NIEOGRANICZONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może jeszcze coś o sterowaniu i poziomie trudności dodam. Sterowanie jest troche inne niż w DSO. Tutaj celując obracasz cały statek, chobyś niewiadomo jak małej korekty dokonywał. Ale za to w terran conflict sterowanie jest (z tego co widziałem i słyszałem) podobne do tego z DSO. Jeśli chodzi o poziom trudności to jest trochę trudniej niż w DSO. Głównie dlatego, żę dysponujesz takimi samymi statkami (a nawet gorszymi, to zależy ile masz kasy i jaki sobie kupisz), jak inni, a nie masz super myśliwca z siłą ognia i osłonami krążownika. Jeśli Ci dalej zależy na demo to możesz spróbowac z tąd pobrac. Jest tam jakiś program do szybszego pobierania plików. Nie mam pojęcia, co to jest. Możesz spróbowac, jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSO za każdy zaliczony poziom mogłeś dokonać upgradu statku, jak zrobiłeś to w złym kierunku to mogłeś mieć problemy. Tu na początek ważne byś miał szybki statek i szybko zwiewał, reszta przyjdzie z czasem. I oczywiście tradera do handlu, aby mieć kasę na kolejne zabawki. I też wszystko zależy z jakiego profilu wystartujesz. Profili z fabułą masz trzy, każdy z innym stopniem trudności. A profile bez fabuły też są różne, jedne nastawione na walkę (Bankrut Zabójca, Wróg publiczny) inne handel i eksplorację świata. Albo się zastanów i wybierz odpowiedni dla siebie, albo wystartuj jednym, i jak będziesz wiedział o co biega w grze to wg. uznania zmienisz na inny. Zresztą tak jak było tu już pisane, fabuła jest dobra do poznania gry, nie jest może rewelacyjnie ciekawa, ale pozwala poznać wszystkie elementy gry. A potem gra bez fabuły i dopiero skrzydła rozwijasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

* Mam 12 lat, wobec czego każdy zakup np. gry czy książki musi być konsultowany.

No i bardzo dobrze 😉. Niewielu jest już takich normalnych ludzi na świecie... Teraz to zazwyczaj rodzice dają kasę dzieciakom, byleby nie zawracali im gitary, a z tą kasą to już wiadomo, można wszystko kupić, nie zawsze pożyteczne rzeczy. Smutne, ale prawdziwe :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...