Skocz do zawartości

Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie dziwne bo jakoś nie trafiłem na początkowy statek bez dopalacza...

Dopalacz to tylko maxymalne przyspieszenie do max prędkości...no chyba że jakieś skrypty to zmieniają ale ja takowych nie mam

Ja używam raczej prostych co mają mi ułatwić sterowanie fabrykami i statkami a nie ułatwiać grę.

ps.jest skrypt co daje dodatkowego boosta statkowi ale ja go nie używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Znalazłem inny sposób by bardziej się grą cieszyć - robię różnego rodzaju misje - znacznie lepiej finansowo na tym wychodzę.

Tylko jednej rzeczy nie mogę zrobić - kupić dopalacza - niby go mam ale naciskam TAB i nic się nie dzieje

Typowy dopalacz dodaje skrypt, który można znaleźć w bonus packu. Ten, który znajdziesz w gołej grze działa tak jak pisał Martius, pozwala szybciej zwiększyć prędkość do maksimum.

Misje są jak najbardziej ok, ale pamiętaj, że wynagrodzenie za nie zależy od Twoich rang, bojowej i handlowej (w zależności od typu misji), więc dobrze jest nad nimi pracować. Warto więc skorzystać z możliwości dowodzenia kilkoma statkami naraz i np. samemu latać myśliwcem wykonując misje czy zbierając pozostałości po walkach, a transportowcem zdalnie handlować poprawiając przy tym swoją rangę handlową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie włączyłem grę od nowa na profilu Patriota Argoński i gra zrobiła się przyjemniejsza. Widocznie osoby, które wcześniej nie miały kontaktu z grą lepiej by tak zaczynali - przynajmniej w mojej ocenie. Z czasem jak poznam świat i system gry to może zagram inaczej jakoś.

Proszę jeśli to nie problem na czym polega zbieranie sprzętu po walce.

Naprawdę staram się korzystać z wyszukaj ale zawsze znajduje jakieś trudne skomplikowane przypadki a nie opis podstawowych kwestii 😀

Dzięki za wyjaśnienie z tym dopalaczem - myślałem, że on daje możliwość przyspieszenia na chwilę powyżej maksymalnej prędkości.

Pisaliście o tym by dowodzić flotą... Panowie i Panie ja wczoraj dopiero skapowałem o co chodzi z walką ;p tzn. mój poprzedni statek nie miał takiego krzyżyka, który pokazywał gdzie trzeba strzelać ;p

Przy okazji modów - na razie staram się poznać podstawową grę, potem może dopiero zacznę się bawić z modami. Jedna kwestia mnie drażni - mała ilość możliwości robienia savów oraz nie możliwości ich nazywania. Może na to jest jakiś mod?

Seria pytań o statek:

Jeszcze jedno pytanie czy można malować statki? 😀

Czy mogę zwiększyć poziom energii statku, tak by móc dłużej strzelać z laserów czy jest to kwestia jakości statku?

Czy jest liczba ograniczonych dział laserowych na statku? tzn. teraz mam 4 i mam zajęte niby 4 luki ale czy to zależy od tego ile mam miejsca w ładowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siema od niedawna gram w X3 KT przeszłem scenariusz obrońca terrańskii teraz latam Kataną mam pare pytań gdzie jest sektor Brennan's Triumph , czy są jakeś misje dla ATF poza tą na aldrinie ,jak dostaćsię do aldrin 2 oraz jak dokonać abordażu na wrogi okręt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Brennan's Triumph http://eng.x3tc.ru/x3_tc_map/

Co do abordażu, poszperaj trochę na forum znajdziesz pewnie sporo wskazówek. W skrócie- potrzebujesz statku klasy M6, TP (oba nadają się jedynie do przejmowania mniejszych jednostek, TP oczywiście potrzebuje wsparcia) lub M7M, oraz odpowiednio wyszkolonych marines. Cała operacja polega na zdjęciu osłon wrogiego statku i wysłaniu swoich wojaków do walki bądź to 'na piechotę' (M6/TP) lub też przy pomocy kapsuł abordażowych (M7M), utrzymując przy tym cały czas osłony na poziomie bliskim zera. Gdy poziom osłon wzrośnie powyżej pewnego pułapu to akcja zostanie przerwana i stracisz marines.

P.S.

Zmień nazwę tematu na odpowiednią, według wskazówek z pierwszego postu tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc witamy na forum Xudb.

FAQ zostało stworzone z myślą o nowych forumowiczach i w nim są najczęściej nurtujące nas pytania. Więc zapraszamy do przestudiowania działu FAQ. Odpowiedz na temat abordażu uzyskasz korzystając z opcji szukaj. Co do sektora Brennan's Triumph to znajdziesz go na mapie Scorpa a odnośnie mapy też masz opisane w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tym poście możeci pisać krótkie pytania na przykład gdzie co jest albo gdzie co kupić, jak gdzieś dolecieć. POST ZOSTAŁ ZAŁOŻONY Z POWODU TEGO ŻE NIEKTÓRZY DENERWUJĄ SIĘ Z TEGO ŻE KTOŚ PISZE POSTY NA TEMAT BŁAHYCH PYTAŃ , LUB PISZE JE NA POSTACH ZUPEŁNIE DO TEGO NIE STWORZONYCH. Razem z kolegami z forum postaram się odpowiedzieć na wasze pytania.

😀 <<>> 😀 <<>> 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja mam pytanie 😀

Pocisk destrukcyjny - gdzie to zdobyć ?

W misjach dla kompanii dostaję jako zadanie dostarczenie tego pocisku, a nie mogę go nigdzie kupić ani wybudować fabryki do produkcji. W encyklopedii nie ma informacji gdzie to jest dostępne.

Gram na czystym X3 TC 2.7.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,

To ja mam pytanie 😀

Pocisk destrukcyjny - gdzie to zdobyć ?

W misjach dla kompanii dostaję jako zadanie dostarczenie tego pocisku, a nie mogę go nigdzie kupić ani wybudować fabryki do produkcji. W encyklopedii nie ma informacji gdzie to jest dostępne.

Gram na czystym X3 TC 2.7.1

Zacytuję samego siebie

Cytat

Bez skryptów można je zdobyć tylko ze zniszczonych statków.

Skrypt Stocznia Marauder dodaje fabrykę tych pocisków.

Odpowiedź pochodzi z tego tematu http://xudb.pl/topic/768-re-mam-kompleks-produkcyjny-ale-co-dalej/page__pid__10521__st__10#entry10521

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boro-Man przeczytałeś choć raz post, którym otworzyłeś ten temat??? Twoja polszczyzna mnie przeraża 😀

Ale żeby nie spamować(mam nadzieję, że ten temat istnieje również dla pytań odnośnie skryptów/modów):

Gdzie szukać w edytorze wrzuconych przez nas statków??? Mówię konkretnie o M6Normandy. Przeleciałem wszystkie pliki 1-14 ale nigdzie nie znalazłem tego statku (14 to właśnie Normandy). Statek jest w grze i mogę go normalnie kupić a mimo to w edytorze nie mogę go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

POST ZOSTAŁ ZAŁOŻONY Z POWODU TEGO ŻE NIEKTÓRZY DENERWUJĄ SIĘ Z TEGO ŻE KTOŚ PISZE POSTY NA TEMAT BŁAHYCH PYTAŃ

Tak jakby to komus na zlosc zrobic 😀:)😀

Ja nie mam nic przeciw, ale ten temat "jestem nowy mam kilka pytan" chyba ku temu sluzy.

Bo co w momencie, gdy ktos sie spyta - A jaki statek jest najlepszy ? Wowczas rozpocznie sie temat w temacie i to na 10 stron ha ha 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat.

Powód został podany w pierwszym poście Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post

Posty zostały przeniesione do tematu "Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post".

Proszę stosować się do zasady: 1 pytanie - jeden temat, odpowiednio zatytułowany, tak aby wszyscy wiedzieli o co chodzi pytającemu. I aby kolejny użytkownik forum, mający podobny problem, znalazł odpowiedź przeglądają tytuły tematów (o ile odpowiedź będzie).

Proszę nie tworzyć tematów-śmietników i tysiącem pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, chciałbym was prosić o małą pomoc 😆

1.

Czy da się wyłączyć w grze możliwość korzystania z droidów bojowych przez NPC ?

Albo chociaż zredukować ich akcję tylko do obrony statków handlowych?

Jestem ciekaw, bo dzisiaj miałem okazję być świadkiem małej inwazji Splitów w Heretic's End i między agresorami a terranami wywiązała się ostra bitwa. Gra mimo to chodziła w miarę płynnie (20-40 fps), jednak kiedy obie strony zaczęły zasypywać się droidami bojowymi to mój komputer dostał potężnej czkawki - doliczyłem się ponad 100 droidów walczących między sobą, FPSy w najlepszym przypadku dochodziły do 5-10.

Może da się wyłączyć droidy jakoś jednym z moich skryptów, których używam?

X3TC 3.0

BonusPack

SRM: Continued 0.861 + SRM Shipyards + SRM Jobs (wersja Unleashed+Civs)

Combat Mod 4.0

Improved Races R15_15

MARS

NPC Bailing Addon

Phanom Corporation

Military Base Response revamp

Salvage Claim Software

Pirate Patrols

Teladi Information Service

Advanced Jumpdrive

AP Libraries r2.2

Community Plugin Configuration v1.41

JSONparser Library v1.1

Hotkey Manager

Ware Manager 1.01

A jeśli nie, to czy jest jakiś skrypt redukujący lub wyłączający roje droidów bojowych z gry?

2.

Od dłuższego czasu przeglądam sobie to forum i znalazłem kilka ciekawych informacji o 'broniach experymentalnych'. Dowiedziałem się też, że fabryki je produkujące (i nie tylko) można kupić na stacji Marauder dodawanej przez odpowiedni skrypt. Czy wiecie może czy ten skrypt jest kompatybilny z wersją 3.0 X3TC oraz powyższymi dodatkami? A może jest inny skrypt dający podobne dodatki, ale więcej i lepiej?

3.

Jak widać wyżej korzystam aktualnie z tylko jednego większego moda - Ship Rebalance: Continued.

Do tego mógłbym dodać mniejsze Pirate Patrols i Combat Mod 4 które zajmują kolejne dwie pozycje w liście plików cat/dat. Myślałem jednak nad wgraniem następnego moda:

http://xudb.pl/topic/1406-skrypt-mod-revelation/

Wiadomo może czy ten mod jest w pełni kompatybilny z moimi powyższymi?

4.

Piraci. Brakuje mi tych rojów piratów jakie były w X3R+XTM. Wgrałem co prawda skrypt Pirate Guild i gram na najwyższym jego poziomie oraz mod Pirate Patrols, jednak ZWYKŁYCH piratów wciąż lata samopas strasznie mało w sektorach (od jednego do trzech max). Czy jest jeszcze jakiś inny mod lub skrypt dodający roje piratów (zwłaszcza w sektorach pirackich) ale będący w pełni kompatybilny z moimi powyższymi dodatkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie zadawać kilku pytań, o różnych skryptach i rozwiązaniach w jednym temacie. Jedno pytanie, jeden post odpowiednio nazwany, lub jeśli dany skrypt jest opisany na forum, proszę zadawać pytania w jego temacie.

Takie tematy jak ten będą przenoszone do odpowiedniego dla nich tematu, w którym proszę zapoznać się dokładnie z pierwszym postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Mam kilka pytań:

  1. Odnośnie statku OTAS http://www.x3wiki.com/index.php/Auster_Hauler, czy posiadając samą X3 TC w wersji 3.2 jest mozliwe jego kupno w stoczni OTAS w Legend's Home przez zdobywanie fakcji OTAS (mam poziom Hired Security) i argonian (Hero of Federation). Bardzo mi zależy na zdobyciu owego statku.
  2. Mam problem z główną misją "Oczy i uszy - splickie szpiegostwo", podczas umieszczania satelity w 1-szym sektorze wszystko jest w porządku, ale gdy dostałem zlecenie umieszczenia satelity w Family Ryk i ów rzecz czynię. Quest nie jest updatowany, próbowałem rozmieszczać masę satelit w różnych miejscach oraz satelity zaawansowane. Bezskutecznie. Co robić żeby dalej móc kontynuować fabułę?

Drobne pytanko:

  1. Czy możliwe jest zainstowalowanie X3TC RM bez strat save'ów z X3TC?
  2. czy Albion Prelude instaluje się jako dodatek czy jest właściwe osobną grą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam Was serdecznie i podziekowania dla Moskitgp za filmik z YT. Troszkę wprowadził w temat.

W niedziele odebrałem gierkę. Po prostu sie skusilem kodem promocyjnym i zakupiłem. To pierwsza gra tego typu na moim regale. Instalacja już przebiegła w poniedziałek:) Powiem szczerze, że troszkę mi kopara opadła jak zobaczyłem jak to wygląda graficznie, jak jest rozbudowane etc. Dzięki filmowi Moskitgp dobronałem nieco dalej......

Ogólnie nie ogarniam gry. Nie wiem gdzie widac stan zasobów finansowych, na Marsie dostałem drugą jednaskę, bez uzbrojenia, nie wiem jak to cos uzboić, szabla lata jako wsparcie.

Nikogo specjalnie nie prosze o wqyjasnianie i screenowanie gry bo to bez sensu na tyle opcji ale dajcie jakos poradnik czy coś co to ulatwi.

Z góry serdecznie wam dziekuje.

P.S.

Moderatorów prosiłbym o przytrzymanie tematu. Na razie spędziłem 7,5 godziny na grze nie za bardzo brnąć dalej. Tu chciałbym zamieszczać wszelkie pytania i problemy by nie zaśmiecać forum codziennymi pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Więc... Niedawno zacząłem swoją przygodę z X3: Terran Conflict, gra jest ciekawa, a raczej zapowiada się ciekawie. 😛 Po przecztaniu paru informacji o tej grze, chcę zadać parę początkujących pytań ( o ile można ^^)

Pytania dotyczące handlu:

1. Po zakupieniu transportowca, od czego zacząć, co powinien zawierać mój transportowiec?

2. Na czym najlepiej zarabiać?

3. Jak można postawić własną fabrykę?

Pytania dotyczące spraw militarnych i spraw ogólnych:

1. Jak można postawić własną bazę?

2 Jak można zdobyć szybko reputację, aby potem kupić lepszą broń/statek czy też ulepszenie?

3. Czy są pomocne mody, które poprawiają w jakimś stopniu grę?

Wiem, że powyższe pytania są typowe od nowicjusza, ale chciałby się dowiedzieć nieco więcej, szczególnie o handlu, który wygląda naprawdę ciekawie. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od przeczytania instrukcji do gry, tam opisane są podstawy.

Następnie przeczytaj ten temat: http://xudb.pl/topic/496-jestem-nowy-i-mam-kilka-pytan-prosze-przeczytac-1-post/ , szczególnie pierwszy post. Te posty też wylądują w tamtym temacie.

Zapoznaj się z FAQ: http://xudb.pl/topic/12-pytania-do-faq/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...