Skocz do zawartości

Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy jest może jakiś skrypt dodający do statków klasy M2, M1 możliwość "ręcznego strzelania" czyli takiego jak np. we fregatach M6? Bo latanie statkiem gdzie jedyną możliwością strzelania jest przeskakiwanie za pomocą widoku między bateriami na burtach nie bardzo mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Największe statki mają niestety same wieżyczki, tak jak pisał Azakal.

Dlaczego niestety? Bardzo fajnie lata się takim kolosem, tylko nim sterując, a wieżyczki same wszystko załatwiają, Trzeba tylko odpowiednio wydać im rozkazy. Ja zawsze ustawiam dla przedniej, lewej i prawej "Atakuj mój cel", a dla pozostałych kombinację: "Zniszcz wszystkich wrogów", "Chroń statek" i "Obrona antyrakietowa". Nigdy nie przesiadam się do wieżyczek, wszystko działa samo jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

na początku zaznaczę, że przejrzałem forum oraz czytałem FAQ - być może źle, ale starałem się ;p

Sprawa wygląda w ten sposób:

1. Nigdy nie grałem w żadną część X3

2. Gram od 3 h

3. Kupiłem nawet podręcznik gracza w necie ;p

Ale kompletnie nie wiem jak grać w tą grę. Podoba mi się przypomina gry z przed lat, trudna, ogrom możliwości ale niestety nie wiem od czego zacząć.

Żaden profil mi się nie podobał więc wybrałem wolną grę.

No mam statek, przeszedłem samouczek i ...

Polatałem troszkę, pooglądałem okolicę - ślicznie

Trzeba by coś porobić, zarobić, no rozwijać się.

W sumie od 3-4 h gry udało mi się na jakiś banalnych misjach zarobić 2 tys. tamtejszej kasy - wydałem wszystko na ulepszenie silników - teraz już latam 92 czegoś tam jupi ;p

Już wiem, że nie jestem wstanie robić tych misji handlowych gdyż nie mam pojęcia gdzie co kupić, oczywiście jak jestem na stacji to sobie spisuje co gdzie mniej więcej jest ale to za mało.

W sumie teraz latam znowu po początkowym systemie i szukam jakiś misji prostych.

Dlatego zwracam się do Was z prośbą - co taki noob jak ja powinien robić na początku. Oczywiście nie oczekuję porady w stylu - poleć tutaj, kup a potem to itd. Raczej pytam o ideę od czego młody szczur lądowy powinien zacząć przygodę w kosmosie - od tego by robić te proste małe misje a potem jakoś się potoczy?

Pozdrawiam,

Nijel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początek ci powiem tak - wybierając wolną grę od razu zrezygnowałeś z opcji dodatkowych , które ujawniają się po czasie gry w tej grze wykonywanie misji niekoniecznie jest nakazane możne je w większości wykonywać po jakimś czasie bez straty i podchodzić do nich sukcesywnie ważne są tylko misje z określonym czasie reszta niema tego czasu określonego.

Drugą rzeczą na którą musisz odpowiedzieć sobie to jest kim chcesz być to znaczy czy handlowcem czy też wojownikiem i czy też poszukiwaczem - odkrywcą do każdej z tych opcji potrzeba ci innego zestawu statków bo wyposażanie ich jest tak samo istotne; początek jest zawsze powolny i nudny ale jest na to rada mianowicie zainstalować sobie mapę scorpa to ci pomoże odnaleźć porzucone statki w systemach. a przejmowanie statków i zbieranie fantów jest opisane w instrukcji - i na początek można pobierać misje taxi są popłatne i nie skomplikowane to by było na początek z mojej strony 😀 aby za bardzo się nie rozpisywać

na pewno koledzy z forum coś jeszcze dodadzą i uzupełnią na co liczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum.

A ja Ci poradzę tak. Jeśli chcesz krok po kroku odkrywać smaczki gry, kup zdalny system kupiecki (w Doku Zaopatrzeniowym) a następnie zacznij trochę handlować ogniwami elektrycznymi. Sprzedają je elektrownie słoneczne a kupują wszyscy. Zasada jest prosta kup tanio sprzedaj drogo. Na walkę przyjdzie czas gdy poznasz trochę świat gry tak samo jak i na misje ze stacji. Jak znudzą Ci się ogniwa pohandluj innym towarem. Najpierw prowadź biznes w obrębie jednego sektora, poznasz trochę wszechświata to rozciągnij działalność, reszta przyjdzie sama (i z wiadomości zawartych na forum, bo będziesz już wiedział czego szukasz) 😀

X3 to niesamowicie rozbudowana gra. Dochodzą do tego setki skryptów i modów czyniąc z niej wręcz giganta dlatego najlepiej, żebyś sam się wdrożył powoli tak jak Ci napisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że moje pytania mogą wydawać się upierdliwe ale proszę napiszcie gdzie mogę kupić

Cargo Lifesupport System - wiele misji jest na ten sprzęt ;p

Z poradnika wyczytałem, że w Pirate Base w niektórych systemach ale jakoś nie mogę znaleźć tych baz - pewnie są ukryte - jak je odnaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem, że moje pytania mogą wydawać się upierdliwe ale proszę napiszcie gdzie mogę kupić

Cargo Lifesupport System - wiele misji jest na ten sprzęt ;p

Z poradnika wyczytałem, że w Pirate Base w niektórych systemach ale jakoś nie mogę znaleźć tych baz - pewnie są ukryte - jak je odnaleźć?

Pytanie było zadawane już kilka(naście) razy, poszperaj za odpowiedzią. O sposobach na zdobycie kasy w grze też dyskutowaliśmy- handel, misje, zbieranie pozostałości po walkach, przejmowanie statków... Możliwości jest dużo 😀

Jeśli komuś nie przeszkadza bycie prowadzonym za rękę to dobrym sposobem na poznanie podstaw jest rozpoczęcie gry na profilu z aktywnymi fabułami. Fabuła Terrańska stanowi w pewnym stopniu wprowadzenie i pozwala uzyskać pewne środki na start dalszej gry (statki, gotówka itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć ten element do przewozu osób - dzięki temu zarobiłem kasę na moduł handlowy.

Nawet odbyłem pierwszy lot z ogniwem energetycznym - ale troszkę ciężko zarobić na tym, chciałbym spróbować pohandlować innymi elementami ale mam jeden problem:

Skąd wiem, że coś gdzieś sprzedają a coś gdzieś kupują? <- by nie było korzystam z szukaj ;p ale tego nie wiem jak znaleźć 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na początek jest handel ogniwami jak pisali koledzy a jak już uzbierasz parę grosza to możesz polatać z Gwiezdną wódką.Towar nielegalny więc szansa wpadki jest ale dużo stacji ją skupuje w okolicach 1250 za sztukę a można ją dostać czesto za mniej jak 900 więc ryzyko opłacalne(proponuję przed kupnem zawsze zapisać grę na duży Save).Ja zawszę tak zaczynam a jestem nastawiony do gry handlowo dopiero potem jak mam fabrykę albo ze dwie zaczynam walczyć ale do tego już trzeba sprzętu a to kosztuje jeśli nic nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 15 minut zajmuje mi przelecenie pomiędzy elektrownią a miejscem sprzedaży - zarabiam na transporcie około 300 ble

Patrzyłem w tą instrukcję z tym handlem przesadzili - coś gdzieś kupisz coś gdzieś sprzedaż - to takie nie logiczne - nie mogli zrobić po prostu informacji tabelki - kupno/sprzedaż. Taka forma handlu istnieje już dzisiaj a to niby XXIII w. 😀

Spróbuję z tą wódką zatem może będzie lepiej 😀

A przy okazji naprawa kadłuba mojego prostego statku to jakiś koszmar 4 tys. 1% aaa - to już przesada.

Moje wrażenia po 4 h gry - super pomysł, niezła realizacja - ale trochę zbyt zamotali się twórcy tej gry przez kolejne część - osoby które zaczynają przygodę teraz naprawdę szybko mogą się zniechęcić bo część tych utrudnień gry naprawdę potrafi dobić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowler ma rację na mały statek nie trać kasy tylko napraw go sam(Shift E wyjdziesz naprawisz i wsiadasz)NIe walcz na początku bo pewnie nie dasz rady jak dopiero zaczynasz.jak nabierzesz wprawy i się trochę połapiesz jak co i gdzie to sam zobaczysz że cię wciągnie gra bez reszty i że wszystko ma w niej sens...

ps. ja mam Odyseusza(M2) 91% kadłuba gdzie naprawa jest ok 1mln kredytów za 1%.nie naprawiam szkoda mi kasy na naprawę wolałem osłony.ok 700000 za 2gj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Około 15 minut zajmuje mi przelecenie pomiędzy elektrownią a miejscem sprzedaży - zarabiam na transporcie około 300 ble

A SETA od czego jest?

Cytat

Patrzyłem w tą instrukcję z tym handlem przesadzili - coś gdzieś kupisz coś gdzieś sprzedaż - to takie nie logiczne - nie mogli zrobić po prostu informacji tabelki - kupno/sprzedaż. Taka forma handlu istnieje już dzisiaj a to niby XXIII w. 😀

Handel ogólnie jest nie logiczny, coś trzeba kupić, potem sprzedać i liczyć że się zarobi na

tym 😀

W instrukcji masz podany przykład szlaku handlowego, dzięki, któremu możesz zarobić swój pierwszy milion kredytów. To jest tylko przykład, nie musisz się go trzymać, ale analiza tego przykładu da Ci pojęcie czym i jak można handlować by osiągać zyski. Poczytaj też temat na forum pod nazwą Watek handlowo-produkcyjny.

Cytat

A przy okazji naprawa kadłuba mojego prostego statku to jakiś koszmar 4 tys. 1% aaa - to już przesada.

Przesada?, Toż to taniocha. Oczywiście taniej jest użyć Lasera Naprawczego.

Cytat

Moje wrażenia po 4 h gry - super pomysł, niezła realizacja - ale trochę zbyt zamotali się twórcy tej gry przez kolejne część - osoby które zaczynają przygodę teraz naprawdę szybko mogą się zniechęcić bo część tych utrudnień gry naprawdę potrafi dobić ;p

Moje spostrzeżenia: TC jest i tak uproszczony w stosunku do X3R, ale nowym graczom, jak widać to nie wystarcza. Panuje ogólna niechęć do czytania instrukcji (za dużo tekstu do przyswojenie?). Wszystko w grze chcieliby mieć od razu po starcie gry, bez wysiłku, bez ciężkiego zarabiania.

PS. Jak widzę, nikomu nie chce się zapoznać z pierwszym tematem tego postu, i zastosować do moich wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku sorki za skomentowanie bo cenię twoją pomoc np. mnie ale po przeczytaniu instrukcji byłem zawiedziony bo więcej dowiedziałem się z tego forum jak z instrukcji...osobiście musiałem tłumaczyć znajomym o co w tym wszystkim chodzi bo mimo że gra im się podobała większość jej nie rozumiała.Ja też nie jestem wciąż jak by to nazwał wymiataczem ale staram się jak mogę być na bieżąco.Wiele osób by chciało jak najszybciej mieć na koncie 1mln k. i nie wiedzą jak to jest trudno na początku ]😀

Moje zdanie jest po prostu takie że nie każdy ma czas na czytanie całego forum bo mi samemu zajęło to naprawdę dużo czasu a prawie jestem z wami od roku 😀

Mogę jedynie zaproponować założenie tematu w stylu Mój pierwszy milion-jak to był tytuł filmu.Dla nowych to będzie jakaś odpowiedź, wręcz raj a innym zaoszczędzi kłopotu w ciągłe odpowiadanie jak to jest na początku z ogniwami itp.

Co o tym sądzisz? To niewiele a zaoszczędzi wielu pytań od nowych graczy, i podczas tego ich pierwszego miliona dobrze poprowadzeni sami się nauczą jak i co w trawie piszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie ma możliwości przeczytania całego forum do poduszki, ale jest opcja szukaj, działa bardzo dobrze, jeśli tylko zada się w niej odpowiednie pytanie.

Instrukcja ma pomóc ogarnąć podstawy zarządzania interfejsem i nauczyć podstaw gry. I w tym jest dobra. Sam przecież nie byłem od razu "wymiataczem", doskonale pamiętam Swoje początki w grze i właśnie instrukcja, którą przez pierwszy miesiąc gry miałem zawsze na biurku, pomogła mi poznać grę. Na forum (jeszcze Egosoft) zacząłem pisać dużo później.

Co do tematu "Mój pierwszy milion", pomysł dobry, każdy ma swoje doświadczenia, każdy będzie się mógł podzielić nimi z innymi. Ja już po części zrobiłem to w swoim pamiętniku, jeśli zaczniesz czytać od początku dowiesz się wiele o tym jak zacząć grę, jak szukać okazji do zarobku i na czym zarobić. Wszystko okraszone pseudo literackim bełkotem 😀

Link do pamiętnika w mojej stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do miliona tak zupełnie prosto prowadzi fabuła Terran 😀 Inne sposoby- u każdego może być inaczej, bo dużo zależy od szczęścia. Na przykład w jednej ze swoich gier po ok. 10 minutach miałem fundusze na niezły start. Jakim sposobem ? Zacząłem w PTNI Headquarters w uszkodzonym Sępie Górniku, zrobiłem jeden kurs z jakimiś towarami i zobaczyłem w oddali eksplozje. Okazało się, że to Q wpadł z wizytą i napatoczył mu się pod lufy jakiś M7M. Efekt ? Dryfująca w przestrzeni skrzynia z rakietami z tej fregaty rakietowej... Zebrałem, sprzedałem i miałem grubo ponad 2 miliony.

Handel opisany jest dosyć dobrze w instrukcji i nie wiem czy jest sens to powtarzać. Resztę można zebrać gdzieś do kupy i podlinkować tutaj 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...