Skocz do zawartości

Metoda na sonenskie M6


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie stosujecie techniki majac na celu rozprawienie sie z sonenem demolujacym losowo wybrany sektor ? SKubaniec jest ciezki do rozwalenia, w dodatku dziala strumieniowe sa w stanie rozwalic dowolny statek w kilku salwach. Osobiscie udaje mnie sie niszcczyc go "na raty". Tzn... Lece w M6, wypuszczam okolo kilkadziesiat droidow i gdy sonen zaczyna sie opedzac niczym niedzwiedz od pszczol do akcji wkraczm ja wiercac jego kadlub z miotaczy materii i posylajac chmary najrozniejszych rakiet. Efekt jest taki ze, gdy sohnen pozbedzie sie droidow - zaczyna obrywac sie mnie. Wowczas odskok na dopalaczu, zakup nowych droidw i amunicji do miotaczy. Powrot do sektora i to samo od nowa. Zazwyczaj udaje sie go rozwalic na dwie raty, ale kilka razy zajelo to 3-4 razy, bo nie zawsze soncio strzela do rakiet tylko za cel obiera sobie wlasnie gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperion: PEW ciągły ogień równocześnie WSAD aby unikać jego dział, dodatkowo co chwila Osy aby odwracać jego uwagę. Cały czas na pełnym gazie, mijanka, odskok aby trochę zregenerować osłony i nabrać energii w płuca, powrót i od nowa. Jak się uda to za czwartym podejściem Sonen kaput.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sposób:

Hyperion i dwie pożogi. Dopadasz delikwenta od dołu, ostrzał z WMP Beta. Gdy poziom osłon spadnie do ok 20% odpalasz pożogę i Mantis jest dead (jak nie, to odpalasz drugą).

Drugi sposób:

Seth i na czołówkę. Seth to wytrzyma, Mantis nie.

Trzeci sposób:

T2 🤪

Bonus:

Sposób na Bazyliszka 😉

Valhalla + EDP Beta (wystarczy tylko w przedniej wierzyczce). Podlatujesz, kilkanaście sekund ostrzału z elektromagnetyków i Bazyl kaput 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej pierwszej grze naciąłem się na niego kiedy latałem LX. Nie byłem przygotowany na to co spotkam 🤪

Zanim się obejrzałem nie miałem osłon a kadłub spadł do 40%. Chwilę potem było BUUUM i napis "Game over". Potem z daleka omijałem sektory w których szaleją Mantisy, szczególnie, że zdobywanie ich straciło sens 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu znalazłem chwilkę i zapodałem sobie X3 + XTM (075). Na mantisa jak na razie sposobu nie mam, a bynajmniej nie ofensywny. 😉 u mnie czyści sektor three worlds, więc latam tam regularnie i zbieram złom 😉 jako że odkrywca z maksymalnym silnikiem leci grubo ponad 300 to wymanewrowuje go ze spokojem a potem zgarniam złom i wrotki 😀 niestety zdecydowana wiekszosc statków zdąży sie zdezintegrowac zanim ktokolwiek wyskoczy więc nie jest to zbyt dochodowe, ale troszkę się już dorobiłem a każda kasa na początku sie liczy 😀 jak się dorobie/zdobede coś bardziej zaczepnego to zobacze co można z nim zrobic 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza, ale to nie znaczy że masz przestać. Słyszałeś kiedyś o FireFoxie i słowniku polskim do niego? Bardzo przydatna rzecz, poprawia na bieżąco błędy jakie każdy popełnia pisząc. Polecam.

EDIT: Mani, a słowo wyjaśnienia napisał? Nie, więc przyjmuję że jest to brak chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

A czy komus udalo sie zniszczyc sonena w poczatkowych fazach gry, gdy nie ma jeszcze hypcia, valhalli, niszczyciela t2 i innych wymiataczy, a jedyne co mamy to conajwyzej M3 lub M6 ?

Jeśli pod M6 zaliczymy Vidara to mi to wyszło. Ja potrzebowałem 6WMP Alfa i ok 200 rakiet osa. Zabawa polega na tym by często odpalać osy (zwłaszcza jak Mantis strzela do nas), męczyć go za pomocą WMP i latać blisko niego ok (200m) W 99% Sonen stara się zniszczyć rakiety i nam nic nie robi (jeśli zaczyna strzelac w nas to 2-3 osy powodują zmianę celu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A najlepiej się zrobi nic nie robiąc... 😉 niech sam się wykończy skoro taki sprytny. 😉

A tak na serio to jeszcze nie miałem okazji się z nim spotkać, przed reinstalacją XP nie dało się w ogóle grać w X3 z XTM więc teraz nadrabiam zaległości. Ale jak coś to mam w tej chwili Pogromcę więc gdy tylko się spikniemy to zobaczymy kto jest "większy" 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...