Skocz do zawartości

Dziwne ale w srodku gry potrzebuje pomocy :(


Balbinka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam witam z wieczorka .

mam pierwsze powazne osiagniecie zlapalam M1 Tokyo 🤪 ale tu zaczynaja sie schody .

ten wielki statek ma na pokladzie 25 statkow typu M5,M4 ,M3 i teraz jak je przejac wszystkie bez walki ????

czy to mozliwe ?

i jeszcze jedno czy to jest normalne ze IL atakuje sektory tak jak Xenki czy Khaki ,

wpadaja do sektora czyszcza ze wszystkiego co zyje zaczawszy od statkow skonczywszy na stacjach i stawiaja swoje stacje ,

ale tez i z tym procederem jest Bug super dla gracza .

zpowarzaniem Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozumiem że przejęłaś Tokyo w walce z pełnymi hangarami - Pogratulować zdolność, lub współczuć BUGÓW co wolisz jeżeli przejmujesz przy pomocy BSE to każdy statek musisz oddzielnie a skoro siedzą w hangarze to możesz raczej zapomnieć o nich gdyż dopóki nie wylecą to nie dasz rady ich ostrzelać by BSE zadziałało.

co do drugiej sprawy to czy mogła byś rozwinąć skrót "IL" jakoś zardzewiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

to czy mogła byś rozwinąć skrót "IL" jakoś zardzewiałem.

IMPERIAL LABORATORY . strasznie namolne skurczybyki i niezla konkurencja co do khak czy xenkow IL napada sektory niszczy stacje i stawia swoje podobne do ziemskich ,czasami uzywaja stacji innych ras -tak jakby przejmowali cale stocznie wlacznie z zawartoscia 😀

niezla sprawa maja slabe zaopaczenie i jak wyszczelaja amunicje to sa bezbronne jak baranki wobec mnie wielkiego zlego ?? wielkiej zlej wiczycy 😀 troche gryzienia i sie poddaja 😀

Admina prosze o wstawienie czesci tej wypowiedzi w spoiler 😉 przykro mi ale ja nie umiem 😉

teraz wlasnie zagryzlam ARANA super wielki statek .

z pozdrowieniami Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorrki ze tak post po poscie ale znalazlam sposob na opruznianie statkow M1 z zawartosci:)

czyli statkow nalezacych do poprzedniego wlasciciela

jak juz masz pusty statek czyli do przejecia , nie przejmuj go tylko sekundke poczekaj ,

jak bedzie mial naladowane oslony to zacznij go delikatnie podgryzac odnowa -

taki M1 powiedzmy tokyo zacznie wypuszczac statki jako wrogie po 3 w kluczach ,

i teraz albo je niszczyc albo delikatnie podgryzac doczasu az bedzie gotowy by przejac ale nie przejmowac i tak wyciagnac wszystkie ,okolo 50% ztych statkow bedzie do przejecia . I tak masz M1 z czesciowa obstawa.

z pozdrowieniami Joanna

uprasza sie admina o wstawienie w spoiler mojej wypowiedzi 😉 ca co zgory dziekuje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podłącze się z moim problemem to tego posta. Wystartowałem grę jako argoński patriota. Powoli zaczynam kończyć misję "final fury" i zaczynam misję terrańską. W drodze do sektora "Uranus" (druga część misji terrańskiej) ze zdziwieniem stwierdziłem, że w sektorach ziemiańskich nie działa mi napęd skokowy. Mam go zainstalowanego od dawna i w sektorach pozostałych ras funkcjonuje bez problemu. Już przy wyborze skoku do sektora ziemiańskiego nie mam do wyboru, żadego z ich "orbitalnego akceleratora". Czy jest to przypadłość mojej instalacji, a może muszę osiągnąć jakąś minimalną rangę wśród ziemian? Może trzeba coś gdzieś w opcjach przełączyć? Czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem? 😉

Edit:

Po przejrzeniu paru postów na forum angielskim doczytałem się, że problem można obejść zakładając jednostatkowe skrzydło. Można jeszcze użyć skryptu napędu skokowego punkt do punktu. Nie jest to jednak eleganckie rozwiązanie. 😉 Wydaje mi się, że powinna być możliwość (jeżeli już normalny napęd skokowy nie funkcjonuje) zakupu jakiegoś „ziemiańskiego napędu skokowego”. Tym nie mniej ponawiam pytanie: Czy ktoś wie dlaczego napęd skokowy nie funkcjonuje w sektorach ziemiańskich? Czy (poza wymienionymi przeze mnie wyżej możliwościami) istnieje jakaś możliwość/procedura uruchomienia go w tych sektorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Fabuła stanowiła że ziemianom udało się stworzyć jedynie jedną bramę z Ziemi do sektora Brennan's Triumph która z kolei została zniszczona przez rzeczonego Brennana.

Tyle gwoli fabuły i rzeczywiście istnieje skrypt który przerabia OA na Bramy. TU go znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poczytałem sobie jeszcze trochę na forum angielskim i wygląda na to, że z założenia w sektorach ziemskich nie można sobie dowolnie skakać (tak jest w oryginalnej grze nie zmodowanej). 😉 Z zapowiedzi Egosoft wynika, że nie będzie to zmienione. Dla tych, którzy chcą „normalnie” jak wszędzie indziej przemieszczać się miedzy sektorami pozostaje modowanie gry.

Link do wspomnianego przerabiacza akceleratorów na bramy gwiezdne:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=224756

Edit:

Zgraliśmy się z El_Dar'em. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga. Wydaje mi się, że dobrze by było założyć oddzielny wątek dla tego problemu. W przyszłości (po wydaniu X3TC PL) z pewnością więcej osób "zderzy" się z tym zagadnieniem. Nie każdy chce modować swoją grę i pierwsze miejsce gdzie będzie szukał jest to ta część forum. Wszyscy wiemy, że polityka Egosoft jest dosyć skąpa jeżeli chodzi o wydanie jednej porządnej instrukcji (z wyjaśnienieani do większości zagadnień), ta do X3TC jest tylko szerszą kopią X3R. 😉 Pytanie do moderatorów: czy widzą taką potrzebę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Moim zdaniem należy zrobić obie rzeczy. W FAQ zamieścić podstawowy opis (że się nie da, podstawy historyczne itd) natomiast w nowym wątku zamieścić odnośnik do FAQ i wątku z modów. Dlaczego upieram się przy nowym wątku w części ogólnej dotyczącej X3TC? Myślę, że to tylko kwestia czasu kiedy ktoś go stworzy. Pozatym może jednak Egosoft zdecyduje się w X3TC 2.0 jakoś skorygować problem i wtedy będzie wygodnie opisać go komuś na forum w dedykowanym wątku. Jak już wcześniej pisałem, znalazłem informację, że prawdopodobnie udaje się dokonywać skoków w sektorach ziemiańskich jako skrzydło floty. Jeżeli zafunkcjonuje (jeszcze nie sprawdziłem tej możliwości) lepiej będzie taką informację zamieścić w wątku niż w FAQ. Może ktoś odkryje jeszcze inną możliwość obejścia problemu bez modownia gry. Jestem więc za wariantem wątku na forum i podpunktu w FAQ. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakładaj temat, opisz wszystko w nim. Ja dołożę do FAQ i dam na koniec linka do tematu.

Co do rozwiązań, to oprócz skryptu do zmiany akceleratorów w bramy skokowe jest jeszcze skrypt freejump, który pozwala skakać w dowolne miejsce w sektorze, w tym w sektorach ziemian, bez konieczności posiadania ogniw w łądowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do pierwotnego tematu tego wątka. Właśnie na angielskim forum znalazłem temat z przejmowaniem zadokowanych na przejętym M1 statków. Nie potrzeba ich niszczyć można je przejąć za pomocą stosownego oprogramowania (znanego już z poprzednich części X3). ]😉

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=239754&sid=58cd352bfafb9a8526bc10721859b2e9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuję się po raz pierwszy przy zajmowaniu dużych statków w TC i mam pytanie, czy istnieje możliwość takiego przełączenia ataku statku by zamiast "nalotów" po prostu podążał za przeciwnikiem i ostrzeliwał go? Próbowałem nawet komendy podążaj i dopóki siedzę w statku wieżyczki ostrzeliwują statek wroga, jak tylko wysiądę to od razu przestają strzelać 😉

Chodzi mi tylko o utrzymanie głupich tarcz na poziomie 10% i nic nie mogę wykombinować, a najczęściej nie nadążam z przesiadką.

Jeszcze dodatkowo - czy można tak ustawić by po zmianie statku, ten z którego wysiedliśmy dalej wykonywał czynność z automatycznego pilota, którą ustawiłem jak jeszcze w nim siedziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

i znow wsadze swoje 3 grosze 😉

pokiego grzyba ty sie wogule przesiadasz ????

ostrzeliwoj sobie tarcze jak ci sie zywnie podoba a potem jak masz moznosc to daj rozkaz abordazu Marinezom w innym statku , M7 sam podleci i wywali kapsuly tam gdzie potrzeba i zrobui to co doniego nalezy to taka moja uwaga sama przejmowalam w ten sposub ale M7 musi byc troche blisko .

inny sposub to samemu ostrzeliwac oslony z M7 i potem wywalic kapsuly w odpowiednim momencie . tak ze nie bardzo rozumiem w czym problem .

inny sposun to zainstalowac ScS i BS i masz wszystko uproszczone , zainstalowac jeszcze Marine repair i masz naprawiony statek M1 NP . ludzie nie utrudniajcie sobie gry takimi drobiazgami , niewarto to i tak wszystko na przemial pojdzie jak wpadna Khaaki do sektora w liczbie 4 niszczycieli i kupa drobnicy to ci flota mocno stopnieje , IL tez ma chetke na twoje sektory a tu juz cz sie liczyc z 4 M1 4-6 M7 4-6 M8 i znow mnogo drobnicy.

wiec nie przejmoj sie zabardzo tymi abordarzami bo nie nastarczysz lapac statkow a kaska szybko sie uplynni kupowaniem .

lepiej zainstaluj wszystko co mozna by miec ruch w interesie czyli wszelakiego rodzaju inwazje walki miedzy razami i takie tam jakie sa .

sorrki za brak linkow ale o mody tro ty juz pytaj leprzych odemnie ja tylko daje ci sugestje ze gre cza sobie utrudniac ale z jnnego profilu .

z powazaniem Joanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...