Skocz do zawartości

Jakie są wasze ulubione statki róznych klas


OSSI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Do założenia tego tematu zainspirował mnie temat z forum Ego: "Jaki Statek Wg Was Najlepszy", tylko że tam chodzi o same statki do siekanki a tutaj możecie umieścić wszystkie klasy oraz możecie napisać uzasadnienie.

Prosze wysyłać tylko jedną liste! Ewentualne zmiany nanieść poprzez edycje posta i można napisać posta że sie coś zmieniło a ja przelicze wtedy głosy, jeśli ktoś wyśle 2 listy jego starsza zostanie skasowana!

Zwyciężcy na dzień 01.03.2009:

M5: Sprinter, Strzała - po 2 głosy

M4: Pogromca - 2 głosy

M3: LX - 5 głosów, Kea - 4 głosy

M6: P Raider - 3 głosy,

M7: Hyperion - 4 głosy

*M8: -

M2: T2 - 4 głosy, K - 3 głosy

M1: *Galleon - 4 głsy

*M0: *Aran - 3 głosy

*T0: -

TS: Kajman Superfrachtowiec XL, *Otas Sinuator - po 2 głosy

TP: *Loki, Tukan Tragarz- po 1 głosie

TL: Słoń - 3 głosy

Statki z modu XTM zaznaczyć prosze * gwiazdką lub wyróżnić w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad stworzeniem takiej listy, tylko uważam że potrzebny jest rozdział na X3 i X3XTM. Do tego w pierwszym temacie powinna być lista aktualizowana na podstawie ilości wytypowanych przez piszących statków. Czyli każdy chętny podaje swoje typy, a ty sumując typy w pierwszym poście podajesz zwycięzców rankingu.

Teraz w temacie:

M4, M5 brak typów, nie lubię tych statków, jeśli jestem zmuszony latać takimi (nowa gra) to latam do czasu uzbrojenia i upolowania czegoś większego.

M3 - X3: LX; XTM: Pir. Kea (uzbrojona w Kyony jest zabójcza).

M6 - X3: brak typów; XTM: Rybołów MkIII (Mantisa pomijam, to rzeźnik, ale brak satysfakcji z latania nim).

M7 - X3: Hyperion (tylko on jest w tej klasie); XTM: Seth.

TS - X3: brak typów; XTM: Wulkan (twarda sztuka).

TL - X3: Albatros (z sentymentu): XTM: też Albatros (Asgard też mi się marzył, ale w sumie to tylko statek do transportu stacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A M1 i M2 nie używacie ? Ja narazie nie bo za mało kasy mam 🤪

Poprawiłem swój pierwszy post, przeniosłem swoją liste i dopisałem TP.

M5: Jaguar Scigacz - najszybszy "seryjny" statek w grze po tuningu osiaga niecałe 597

M4: Pogromca - miałem go na początku gry i innych m4 nie kupowałem a teraz nie używam tej klasy

M3: LX, ostatnio Chimera - bo jest najszybsza i dobrze uzbrojona.

M6: *Rybołów MKIII - mam sentyment do Rybołowa z X2, dobre osłony i ładownia, tylko troche wolny i nie używa pdf

M7: *Deimos - jescze go nie kupiłem ale to będzie mój następny zakup

TS: Kajman Superfrachtowiec XL - największa szybkość kosztem nieco mniejszej ładowni, ale czas to pieniądz 😉 pozatym najładniejszy moim zdaniem

TP: *Loki - Najszybszy, dobra ładownia, solidnie uzbrojony, rzadko używam, głownie do transportu niewolników i rozstawiania satelitów.

TL: Orka - jeden z szybszych TL`ów i ma bardzo dużą ładownie. Jak zostanie miliarderem to kupie pewnie Asgarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5: Byleby szybki, nie wiem, strzała? Nie obchodzi mnie to za bardzo, mało się przejmuję drobnostkami 🤪.

M4: Poprawiłem się i niestety nie mogę stwierdzić, co jest najlepsze w tej klasie 😉.

M3+: zdecydowanie LX, aczkolwiek, też długo nie latam w klasie M3.

M3: Kea, chwalę sobie ja bardzo. Jak na rozkręcanie gry, to przyzwoita siła ognia i wytrzymałość. To samo, co wyżej, jak nadarza się okazja, to przechodzę na coś cięższego.

MM6: Zdecydowanie P Ścigacz, dopóki nie będzie kasy na Setha, to P Ścigaczem potrafię przelatać ponad połowę całkowitego czasu w grze! Bardzo dobrego uzbrojenie i szybkość. Niesamowity statek.

M6: Ze zwykłych to chyba Zefir? (jeśli to zwykłe M6, ciężko stwierdzić 😛)

M2: K lub T2 - tylko do ochrony sektorów, bądź przeprowadzania inwazji. Ogólnie to nigdy sam nie steruję klasami M2/M1/M0.

Wiem, że Tyry, Valhalle i inne dziwaczne latadła Otasowskie z XTMa są lepsze, ale, przez swoje ceny, jakoś nigdy nie miałem okazji ich zakupić...

M1: Tu może być ciężko, ale chyba Galeon bądź J, ale tylko jako lotniskowiec bądź czasem siły wsparcia w inwazjach (dotyczy się J, Galeon na walkę w inwazjach jest wg mnie za cienki).

M0: Aran! - największy i najlepszy lotniskowiec. Używam go jako statek matka - zawsze znajduje się w moim sektorze-bazie. Jak są inwazje i trzeba użyć trochę "tałatajstwa", to leci na front i wypuszcza chmary statków!

TL: Słoń! To jedyny TL, jakiego uznaję... Duża siła ognia, najszybszy z TLów - nic więcej nie potrzeba.

TS: Tu może być ciężko, nie ma wg mnie najlepszego TSa w tej grze... Każdy kiedyś został zniszczony jako UTek (czym tłumaczę sobie swoją surową ocenę). Jak ktoś mi wskaże TSa, który potrafi przelatać jako UT i nie zostać zestrzelonym, to wtedy zmienię zdanie, na razie, mówie: "NIE MA NAJLEPSZEGO TSA".

M7: Seth! I tylko on! Jak tylko jest stać mnie na niego, od razu kupuję i latam do końca gry! Potężna siła ognia, której nie oprze się żaden statek w grze (nie liczę bzdur typu Incubus czy Bazyliszek czy Scylla...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie profesjonalny temat odnoszący się do klas statków. 🤪

No to od początku:

M5 - Sprinter, Strzała - niesamowita prędkość obu statków przebijająca wszystkie latadła tej klasy z wynalazkami XTM włącznie. Jesli chodzi o seryjne to Ośmiornica.

M4 - nie używam

M3 - ogólnie mało latam tą klasą. Może Mamba, gdyż jako Bankrut Zabójca startowałem tym statkiem i Nova bo to był mój pierwszy M3 w grze.

M3+ - zdecydowanie LX w czystej grze; w XTM Thor Mk II

M6 - chyba Nemezis ale to jedyny statek tej klasy którym latałem, więc nie mam materiału porównawczego

MM6 - jako że w czystej grze nie występują statki tej klasy to z XTM P Ścigacz z uwagi na uzbrojenie i prędkość oraz Vidar niezbyt szybki ale ma to coś dzięki czemu bardzo go lubię i Reaper za regenerację kadłuba i potężną czołową baterie uzbrojenia przy której nawet P Ścigacz wymięka.

M7 - Hyperion z racji niewielkich rozmiarów i możliwości dokowania do wszystkich stacji; w XTM oczywiście Seth za wszystko 😉

TS - Merkury fajnie wygląda poza tym ma dobry stosunek prędkości do ładowności.

TP - zdecydowanie Iguana Zwiadowca za stosunek prędkości do ładowności(186/ok 500) i mozliwość montażu w głównych slotach 4 AC

TL - Słoń bo był to mój pierwszy TL, poza tym jest dosyć szybki jak na tą klasę ; w XTM Ozias Gonerów za prędkość i fakt, że można go dostać za free 😛

M1 - mało używam ale jeśli już to J zarówno w czystej grze jak i w XTM, kiedyś myślałem o Galeonie ale na polu bitwy jest troszkę za słaby.

M2 - bezapelacyjnie Pyton za kształt (dzięki któremu można świetnie manewrować pomiędzy wstęgami z PDF wroga); w XTM może być Tyr, jednak w pojedynkach jeden na jeden jest zbyt mocny i wolę Pytona. Poza tym to mój pierwszy M2 w grze. Drugi w kolejce jest T2. Dlaczego? Chyba nie muszę opisywać 😁

M0 - oczywiście Valhalla uzbrojona w elektromagnetyki, ale tylko na naprawdę potężne zadymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiony wykaz - w zwykłe X3 bez XTM grałem krótko i nie mam typów:

M5: Valkiria* - ładunek M i 140 ładowności połączone z przyzwoitą prędkością i możliwością zamontowania paru ziemskich zabawek 🤪

M4: Nie używam poza statkiem startowym, jeśli już coś musiałbym wytypować to Pogromca

M3: Piracka Nova Raider - pierwszy M3 który zdobyłem w X3 - najszybszy spośród Novych i ma dobre osłony

M3+: Piracka Kea* - za względu na kyony (tu pewna nieścisłość, wg mnie Kea to M3+ a wg Maniego M3 😉 - nie wiem kto ma rację - Kea ma dwie wieżyczki)

M6: Nemezis - tylko nim latałem a i to krótko, brak mi porównania

MM6: P ścigacz* - sentyment, mój pierwszy M6 zdobyty w X3, stosunkowo tani, w miarę przyzwoicie uzbrojony, dość szybki i możliwe osłony, z reguły po przesiadce na niego długo nim latam, czasem bardzo długo

M7: Hyperion - duża siła ognia, przyzwoite osłony (na swoją klasę) i spora prędkość (po podkręceniu) plus przyzwoita sterowność i możliwość dokowania wszędzie a także przewożenia dwóch myśliwców (Kea plus Valkiria) - Setha nie próbowałem ale jego siła ognia i osłon robi wrażenie

TS: Kajman Superfrachtowiec XL - te same powody co u O$$I-ego

TP: nie latam - jakoś nigdy się nie przekonałem

TL: Słoń - ma wprawdzie najmniejszą ładownię, ale jestem skłonny czasem wykonać kilka dodatkowych kursów przy budowie kompleksu - w zamian mam najszybszego spośród tanich TL, świetnie sprawdza się w roli lekkiego lotniskowca z warsztatem na pokładzie (Asgarda jeszcze nie testowałem).

M2: w zależności od przeznaczenia: K do walki z okrętami, T2 do walki z czymś lżejszym 9 (w sumie bardziej K ze względu na dostępność i niewysoką cenę napraw)

M1: Galleon* - dobry do walki z myśliwcami i jako lotniskowiec z warsztatem - trochę konkuruje z nim J ale przegrywa.

M0: jedyny jaki udało mi się zdobyć to Aran*, ma sporo zalet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja lista

M5: Yaki Fujin Raider*. Dosc szybki, spora ladownia jak na M5 oraz mozliwosc przewozu ladunku rozmiaru M, a to znaczy ze naped skokowy do niego wejdzie. Fujiny doczepiam do M6, sluza jako zaopatrzenie lub dodatkowe zbiorniki. Nadaja sie na misje kurierskie. Drugim lubianym przeze mnie M5 jest Jaguar. Moze nie ma duzej ladowni, ale jest szybki i nadaje sie do walki z innymi malymi statkami.

M4: Mako Straznik. Grajac pierwszy raz w X3 przelatalem nim cala gre. Jest szybki (260), zwrotny z dobra ladownia. 6xAC jest w stanie sobie poradzic nawet przeciwko M6. Nie moge policzyc ile rozwalilem pirackich sokolow, gdy ltalem na mako. Bardzo lubie ten statek i wciaz nim latam, pozatym fajnie wyglada.

M3: Ta klasa prawie nie latam. W X3 troche latalem Nova, zas w XTM troche latam Mamba Mk1*. Jest szybka, pozatym to kozacki statek z x2.

M3+: Piracka Kea*. Na drugim miejscu bedzie to LX. Tych statkow nie trzeba opisywac.

M6: Centaur to jeden z lepszych statkow w grze jakimi latalem w X3. Troche wolny , ale nadrabia cala reszta. W XTM najczesciej latam w Pirackim Marauderze. Glownie dlatego, ze ... fajnie wyglada, ma spora ladownie (dobrze nadajaca sie do handlu nielegalnym towarem badz zbieraniem lupow wojennych), mozliwosc zamontowania kyonow dzieki ktorym szybko mozna uporac z natretna grupka nieprzyjaciol. Dodatkowo mozna zamontowac tez PE.

M6L*: Boronska Hydra Mk1. Bardzo szybki statek ze swietna ladownia. Podwojne wiezyczki daja sobie rade z mniejszymi statkami, jest tez tani i mozna go kupic zaraz na poczatku gry w kosmicznym szrocie.

MM6*: Nie mam faworyta. Dlaczego ? Ta klasa rzadzi, wszystkie statki sa REWELACYJNE. Latalem kazdym. Mimo to do gustu przypadl mi splicki Smok MK3 oraz boronski Krait. Zwlaszcza ten drugi jest arcyciekawym statkiem i godnym polecenia.

M7*: Bylby Hyperion, ale nie bedzie. Nie jest to zly statek, jest wysmienity. Mimo to jakos mi nie lezy. Dlaczego? Podobnie jak wszystko w tych misjach Bala Gi razem z latwym uzyskaniem dostepu do kwatery. Wszystko jest banalnie proste typu ... polec tu, polec tam i masz wymaksowany statek i HQ. Najczesciej gram na profilach z XTM wiec nie ma tam Hypcia, zas kwatere mozna tylko kupic za gruba sume. I slusznie.

A teraz do rzeczy ...

Tu podbnie jak z MM6 wszystko jest dobre 🤪 Moi faworyci w tej klasie:

1. Piracki Reaver (o jego zaletach pisalem na forum ego, wiec nie bede sie tu ponownie o tym samym rozpisywal)

2. Teladianski HAwk. Najtansza fregata do kupienia, z najbardziej wymaksowanymi tarczami. Latwo tez go kupic, bo zdobycie odpowiedniej repki u teladian jest dosc latwe. Ma duzo miejsca na zainstalowanie orkiestry o nazwie FLAK. Do tego pojemnosc ladowni. Oczywiscie ,gdy nie zapachamy go tonami uzbrojenia i innymi towarami, Hawk bedzie w stanie przenosic nawet stacje w najodleglejsze sektory!

3. Carrack. Cos jak Reaver ale nieco slabiej. Pozatym jego wyglad ktory mowi o tym ze zostal zbudowany ze zlomu 😉 bardzo klimatowe latadlo 😛 Nie jest to statek na walki w goracych sektorach jak Kao. Najczesciej uzywam go jako patrolowca, gdzie znajduje sie moj sektor oraz okoliczne. Okolica nie nalezy do przyjaznych wiec Carrack ma co robic. Najczesciej towarzyszy mu Rybolow, ktory moze tez dokowac. To bardzo zgrany duet.

M8*: To grupa dosc wyspecjalizowanych statkow. Tu kazdy wybierze w zaleznosci od potrzeb i stylu gry. W tej kategorii nie ma faworyta.

TS: Merkury Tragarz. Kompromis miedzy szybkoscia, ladownia i cena. Te staki wybieram

najczesciej jako handlowcow wszechswiatowych. Do obslugi duzych stacji i kompleksow wyberam Delfina Superfrachtowiec (tak ten co ma pojemnosc 14000 😁

TP: Tukan Tragarz. Dobry wycieczkowiec.

TL: Albatros. W roli ciezkigo transportu sprawdza sie wysmienicie. Posiada w miare pojemny hangar oraz uzbrojenie w postaci dzial artyleryskich do obrony przed drobnica.

M2: Teladianski Fenix. Biorac pod uwage cene + dalsze koszty wyposazenia to mozna powiedziec ze sie oplaca. Posiada jedna mega potezna oslone 10GJ, ktora niestety bardzo powoli sie laduje. Pozatym jest bardzo powolny, ale to w koncu niszczyciel.

M1: Ciezko powiedziec, nie uzywam tego typu statkow. W XTM bylby to Galleon.

Inne godne uwagi statki: Argonski Icarus*, Otas Sinuator*(polecam jako Ut-eki)

Statkow Sonenow i Ziemian nie uzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5: X3 - Jeśli chodzi o walkę to nie mam typów, ale jeśli chodzi o szybkie przemieszczanie się to używam mojej zmutowanej strzały o prędkości ponad 2300 m/s, a do stawiania stacji używam sprintera o normalnych parametrach ze względu na większe przyśpieszenie i szybciej też się zatrzymuje od strzału, a w końcu przy stawianiu stacji liczy się precyzja. XTM - Brak typów.

M4: Jakiś Paradiański ze względu na prędkośc (292 chyba) i możliwośc zamontowania WMP alfa, nie pamiętam nazwy, ponieważ na razie mam mały odpoczynek od X3 (przechodzę jeszcze raz Darkstar One), a na nowym kompie jeszcze nawet nie zainsalowałem, ale niedługo wracam do X3 (pewnie w tym tygodniu, bo już kończe Darkstar One).

M3: X3- Mamba Ścigacz - już się do niej przyzwyczaiłem, a pozatym jest najszybszym M3 z wierzyczklą tylną. XTM - Oriax, ale tylko dlatego, że tylko go używałem, no i trochę eklipse, ale oriax jest szybszy, a to dla mnie dużo znaczy dlatego wygrał.

M6: nie pamiętam czy z XTM czy z czystego X - P ścigacz, ze względu na możliwośc zamontowania PDF, no i też dlatego, że tylko go miałem no i jeszcze Centaura, ale P wygrywa z Centaurem moim zdaniem

M7: Hyperion, ponieważ tylko go mam z klasy M7.

*M8: Cerber, również dlatego że tylko go mam z tej klasy

M2: Tyr, potężna siła ognia i dobre osłony, no i dlatego też, że tylko go mam z klasy M2

M1: Brak typów

*M0: Brak typów

*TO: Brak typów

TS: XTM:Otas Sinquator, ze względu na prędkośc i ładownośc, a no i osłony.

TP: Brak typów

TL: X3 - Mamut, ze względu na ładownośc. XTM - Asgard, ze względu na ładownośc i uzbrojenie, chociaż ma słabe generatory, miałem go tylko przez krótki czas, z braku kredytów kupiłem mamuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zliczyłem głosy i mamy zwycięzców! (patrz 1 post)

Miałem nieco problemów bo niektórzy zgłaszali kilka statków do jednej klasy ale liczyłem wszystkie które ktoś napisał.

Vrihedd: skasowałem Twoją pierwszą liste bo w połowie skumałem sie że napisałeś 2 razy liste i musiałem od nowa liczyć głosy 🤪

Jak ktoś chce sie jescze podzielić swoją listą top statków to śmiało, zaktualizuje liste zwycięzców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że więcej osób przyłączy się do tworzenia listy.

A sama lista wyszła spoko, dziwi mnie tylko ilość głosów na P Ścigacza, jak dla mnie jest to pomyłka, ten statek to latająca puszka aluminiowa. Jak dziś pisałem w innym temacie roznoszę je Keą z 8 Kyonami Alfa w głównym uzbrojeniu bez problemów. Ja czymś takim nie latałbym. Do tego z tego co pamiętam kokpit ma bardzo wysoko i bardzo łatwo przy mijaniu zawadzić o obcy statek dolną częścią P Ścigacza, a wtedy żegnaj zdobyczo. Wg mnie najlepszym statkiem w tej klasie jest Rybołów MkIII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon P Raider jest dobry ponieważ jest najszybszy w swej klasie i ma pdf`y.

Ja sam używam Rybołowa MKIII o czym wspomniałem i jestem z niego zadowolony bo świetnie sobie radzi z m3 i m6 lecz słabo mu już idzie z m7. A taki P może mu spuscic salwe z pdf`ów i uciec poza zasięg by ładowac broń. Narazie nie udało mi sie go zdobyć 🤪

Wrzuciłem m3 i m3+ do jednego wora bo niema sie co rozchodzić na drobne, i tak większość używa m3+. Może póżniej to dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmowanie, a opuszczanie. Do tego może O$$I nie ma BSE? Jeśli nie ma, to też jest wyjście, w sektorze Xenońskim Core 2 czeka taki opuszczony P Ścigacz. Trzeba tylko czymś szybkim przemknąć przez wszystkie sektory Xenków, przejąć przy pomocy SCS P Ścigacza przenieść do niego Napęd skokowy, Polecenia nawigacyjne i trochę ogniw i już mamy puszkę po piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5: Sprinter - wykorzystuje go do zwiadu, dokowania do stacji gdy zachce mi się latać czymś dużym.

M3: Thor MK II* - Nim latam najczęściej.

M6: Vidar* - szybki, da się go dobrze uzbroić, b.dobre osłony.

M7: Hyperion.

M0: Valhalla* - zwykle służy do skoku w okolice bramy sektora, potam tam zostaje a statki które zdobędę odsyłam na jej pokład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//offtop

Cytat

(...) dziwi mnie tylko ilość głosów na P Ścigacza, jak dla mnie jest to pomyłka, ten statek to latająca puszka aluminiowa. Jak dziś pisałem w innym temacie roznoszę je Keą z 8 Kyonami Alfa w głównym uzbrojeniu bez problemów. Ja czymś takim nie latałbym. Do tego z tego co pamiętam kokpit ma bardzo wysoko i bardzo łatwo przy mijaniu zawadzić o obcy statek dolną częścią P Ścigacza, a wtedy żegnaj zdobyczo. Wg mnie najlepszym statkiem w tej klasie jest Rybołów MkIII.

Kiedyś, przy okazji dyskusji o generatorze płaszczyzny ekliptyki, Mani napisał mi, że to kwestia stylu gry i przyzwyczajenia. Każdy wybiera to co lubi. Nie czarujmy się, każdy z nas, dowolnego MM6 rozwali przy użyciu jakiegokolwiek M3+.

Statek ma swoje plusy i minusy - jak każdy inny. Albo nauczysz się nim latać albo wady zniechęcą Cię na tyle, że się nie przekonasz. Mi na przykład wysoki kokpit nigdy nie przeszkadzał - trochę jak z jazdą samochodem, nie do końca wiesz gdzie się kończy ale jakoś nie wpadasz na przeszkody 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...