Skocz do zawartości

nowy komp


rolnik_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę dawno nie składałem swojego kompa , ostatnio jednak zamierzam odświeżyć mojego blaszaka.

Zostawię obudowę grafikę RADEON 4850 HIS 512 MB ( jak przyjdzie z serwisu w przyszłym miesiącu NOWIZNA 🤪 ), zasilacz Chieftec 400, dysk twardy. Sprzęt do wymiany to płyta główna, procesor oraz pamięć min. 2 gb .

Kurde jak zacząłem przeglądać procki oraz kości pamięci to zgłupiałem, tak to się pozmieniało że nie orientuję się o co w tym wszystkim teraz chodzi . Na te trzy rzeczy chcę wydać do tyś. złotych, mniej więcej. Jak macie jakieś ciekawe propozycję to z chęcią je przejże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może tak:

http://www.allegro.pl/item536694109_dfi ... 5_t2l.html

http://www.allegro.pl/item535827571_ocz ... 2x1gb.html lub

http://allegro.pl/item543627616_2gb_a_d ... z_cl5.html

http://www.allegro.pl/item541661075_int ... mocja.html

Akurat 1001zł....płyta główna solidna i daje się kręcić jakby co.Można poszukać w innych miejscach nie tylko na allegro.Tu masz art o procku: http://www.pcworld.pl/ranking/produkt/P ... e7400.html

a tu spec. płyty głównej(E7400 jest obsługiwany z ostatnim BIOSem):

http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmprodu ... &mode=view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, sorry -,-, napisałeś "pisemnie", a nie cyfrowo, więc uciekło mi 🤪.

Co do propozycji hansaa, to według mnie są bardzo dobre oferty. Procek wystarczy Ci na trochę, jakby brakło mocy, można go kręcić, pamięci - rewelacyjne częstotliwości na DDR2, i płyta główna, która to obsługuje 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty nie znam tej marki, poczytam sprawdzę .

Co do kości pamięci myślałem o

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/G ... ,id,50759/ .

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/K ... ,id,40885/

Tylko nie mam pojęcia która będzie lepsza, DDR2 czy DDR3. Diabli wiedzą czym one się tak naprawdę różnią.

Co do procka, może być, myślałem jeszcze o jakimś AMD, prócz 2 pierwszych procesorów jakie miałem 100 i 366MHz celeronika resztę miałem zawsze AMD. Tyle tylko że wszyscy mi odradzają w tej chwili AMD, ponoć jest daleko w tyle za Intelem. Kurde na allego procek jest o 100 zł tańszy niż w Komputroniku. ;/

Pozostaje mi jedynie mieć nadzieje że zasilacz wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pójść na kompromis w sprawie płyty i wziąć hybrydę która obsługuje oba rodzaje pamięci np MSI P45-8D (Memory Lover) http://www.foxconnchannel.com/pl-pl/pro ... -pl0000355 ale w przypadku obsugi DDR3 stawiałbym raczej na pamięci 1333 z jak najkrótszym czasem dostępu(Cl 6,CL7) niż pamięci wyżej taktowane tzn.1600 1800 czy 2000.Pełnię swoich możliwości pokazują dopiero na najnowżysz płytach Intela z chipsetem X58 nie wiem jak jest w przypadku AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci radził iść za pierwszą propozycją hansaa, tj, ta płyta DFI i te pamięci DDR2. W ogóle porównaj ceny alledrogo z tymi z kompuzgredzika... Jak chcesz wydawać 30% więcej, to śmiało.

Mówię, ja osobiście bym brał Intela E7400, płytę DFI i którąś z tych kości pamięci DDR2 1066 (obstawiałbym raczej przy OCZ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie myśl nawet nad DDR3, z racji faktu że to jest jeszcze nie pewna technologia i tak naprawdę to na razie przydaje się tylko pod najnowsze procki Intela "i7".

Dodatkowo, nie lepiej gdyby kupił Gigabyte EP45-DS3L(390zł). Do tego E740 plus GoodRamy 2GB 800MHZ za 75zł i powinien być gites. 🤪 No można lepsze ramy wziąć ale ja osobiście nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat... Przymierzam się powoli do kupna nowego kompa. Myślałem o wydaniu ok. 2 tysięcy złotych, do wymiany praktycznie całość może z wyjątkiem zasilacza (Tagan 530W, powinien uciągnąć jakąś średnią konfigurację).

Co byście polecali ? Co obecnie jest najbardziej optymalnym wyborem ? A może w najbliższych miesiącach czeka nas jakaś rewolucja i warto się wstrzymać ? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odświeżę temat... Przymierzam się powoli do kupna nowego kompa. Myślałem o wydaniu ok. 2 tysięcy złotych, do wymiany praktycznie całość może z wyjątkiem zasilacza (Tagan 530W, powinien uciągnąć jakąś średnią konfigurację).

Co byście polecali ? Co obecnie jest najbardziej optymalnym wyborem ? A może w najbliższych miesiącach czeka nas jakaś rewolucja i warto się wstrzymać ? 😀

Powiem Ci, że nadchodzące miesiące jakiejś większych zatrzęsień nie zapowiadają, chyba że Nvidia podniesie po kiepskim przyjęciu Fermiego. 😀 Później Ci napiszę dokłądniej co i jak według warte jest kupna w tym momencie. 😀 Tylko zbiorę trochę informacji, bo teraz obłożony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy monitor tez bedziesz wymienial, bo jesli tak to masz gdzies 1400 na zakup czesc. A za ta cene to ostatnio koledze zaproponowalem zestawik moze nie killerski, ale calkiem przyzwoity pozwalacy na w miare komfortowa gre w nowe tytuly.

I warto się jeszcze zastanowić czy szukasz kompa do gier i multimediów, czy także do jakiś bardziej zaawansowanych obróbek wideo i graficznych. 😀 Ja na ten przykład, zamiast brać 4-rdzeniowego Phenoma (który notabene także jest niezły do gier), mogłem brać spokojnie coś troszkę tańszego. Jednakże potrzebowałem dobrego procka z paroma jąderkami, ponieważ oprócz gier bawię się także w montowanie wideo i tutaj mam olbrzymiego kopa wydajnościowego dzięki prockowi. Choć jak pisałem, spokojnie mógłbym wziąć coś tańszego i doinwestować do grafiki, jeżeli chodziło by mi tylko o gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor (Iiyama 22", crt) jeszcze daje radę, więc na razie się wstrzymam. Gram okazjonalnie- gry typu X3, Stalker, różne crpg'i. Dysk- 1TB,zapewne WD bo do tej firmy mam jeszcze jako takie zaufanie. Bawię się trochę w obróbkę wideo i chciałbym też w pewnym stopniu trzymać na nim nagrania z kamerki HD, którą sobie w zeszłym roku zafundowałem, więc im więcej miejsca tym lepiej. Poza tym ma służyć po części do pracy (grafika, 2d i 3d).

Ogólnie komp do wszystkiego ale nie musi być jakimś szatanem w grach 😀

Myślałem o Phenomie 945 albo 955 ale jeśli intel dużo lepiej wypada to mogę dołożyć parę groszy, co do reszty- kwestia zupełnie otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stosunek cena-jakość to polecam AMD. A teraz jest dodatkowy atut. Możesz kupić Phenoma 2 rdzeniowego i odblokować pozostałe rdzenie. I tak masz Phenoma X4 za ok. 300 zł 😀 . Licz się tylko z tym, po takiej operacji traciszgwarancję (tak samo, jak po podkręcaniu). Ponadto nie zawsze to się udaje. Wyszły już płyty główne specjalnie do tego przystosowane i taka operacja w większości przypadków się udaje. Jeśli chodzi o ten trik na normalnej płycie to nie mam pojęcia, jakie masz szanse na powodzenie. Gością z PC LAB się udało 😀 . Jeśli chodzi o ceny tych "nowych płytek" to się nie orientuje, ale powęszę trochę. Co do samych Phenomów X4, to wydajnośc w grach zależy już od samej gry. W grze "a" będzie działał lepiej od Core i7 lub i5, a w innej gorzej. Są też gry, w której kopie tyłek najnowszemu sześciordzeniowcu od Intela 😀)) .

EDIT: http://pclab.pl/art41273-11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu chorowałem na Athlona X2 3700 na jądrze San Diego bo miał duży cache. Potem nastąpiła zmiana na Core2Duo E8200 też ze względu na cache. Obecnie po waszych sugestiach wziąłbym znów procka AMD z serii PhenomII, wydają się lepsze pomimo zaawansowanej architektury Core i7, ale takiego z dużymi MHz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po przeglądnięciu ofert kilku sklepów na razie stanęło na:

Płyta- Gigabyte GA-770TA-UD3

Procesor- AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX

Cooler- Scythe Mugen 2 Rev. B SCMG-2100

Pamięć- Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600

HDD- WD WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB

Grafika- Sapphire HD5750 1GB 128 PCI-E GDDR5 Vapor-X

Obudowa i zasilacz- te co mam obecnie.

Tańszy procesor, a potem odblokowanie pozostałych rdzeni jest kuszące. Zobaczę jaka rewizja będzie dostępna w danym momencie sklepie i może się skuszę.

Kwestia karty graficznej też nie jest do końca pewna. Plusy 5750- obsługa dx11 i mała prądożerność, wydajność porównywalna z GTS 250 i kartę na tym układzie też rozważam. Co o tym myślicie ?

Przy okazji, jest odczuwalna różnica pomiędzy 512 a 1024 MB karty graficznej ? Opinie spotykałem różne, jedni mówią że w wyższych rozdzielczościach w nowych grach 1024 daje kopa, inni radzą brać 512, bo różnicy żadnej nie ma.

Jaką kartę dźwiękową byście polecali ? Nie potrzebuję żadnych fajerwerków, ale ucho mam dosyć czułe i różnice w jakości dźwięku są dosyć odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ok. Choc osobiscie wolalbym Intela oraz dwa mniejsze dyski twarde zamiast jednego pojemnego, poniewaz w razie awarii mam drugi dysk. Jeden jako systemowka i na soft, drugi jako magazyn multimediow.

Grafika to 1 GB brac tylko jak masz monitor np wiekszy niz 19 cali, pozatym jest jak mowisz. Mysle ze warto dolozyc do 5770. 5750 jest porownywalna wydajnoscia do GTS250, zas 5770 jest zblizona do gtx 260. Jest na pewno bardziej oszczedna jesli chodzi o prad, obsluguje dx11, generalnie to karta przygotowana pod nowe tytuly. Bierz 5770 😀

Jesli chodzi o dzwiek. Mialem okazje przyjrzec sie blizej produktowi Asus - Xonar D2. Wyśmienita karta z możliwościami, do tego dobry interfejs midi. Nadaje sie do home recordingu. Cena okolo 600 zl. Mimo to warto zainteresowac sie tansza wersja karty Asusa Xonar DX http://pclab.pl/art32279.html !

Jaki masz zasilacz, moc i firma oraz wiek? Jesli zamierzasz krecic tego proca to radzilbym sie przyjrzec tez zasilaczowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaką kartę dźwiękową byście polecali ? Nie potrzebuję żadnych fajerwerków, ale ucho mam dosyć czułe i różnice w jakości dźwięku są dosyć odczuwalne.

W zeszłym roku kupiłem okazyjnie X-Fi Gammer za 135 zł.... normalnie jest DWA razy droższa. Super karta muzyczna i jeszcze za te kase....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wyglada ok. Choc osobiscie wolalbym Intela oraz dwa mniejsze dyski twarde zamiast jednego pojemnego, poniewaz w razie awarii mam drugi dysk. Jeden jako systemowka i na soft, drugi jako magazyn multimediow.

Grafika to 1 GB brac tylko jak masz monitor np wiekszy niz 19 cali, pozatym jest jak mowisz. Mysle ze warto dolozyc do 5770. 5750 jest porownywalna wydajnoscia do GTS250, zas 5770 jest zblizona do gtx 260. Jest na pewno bardziej oszczedna jesli chodzi o prad, obsluguje dx11, generalnie to karta przygotowana pod nowe tytuly. Bierz 5770 😀

Jesli chodzi o dzwiek. Mialem okazje przyjrzec sie blizej produktowi Asus - Xonar D2. Wyśmienita karta z możliwościami, do tego dobry interfejs midi. Nadaje sie do home recordingu. Cena okolo 600 zl. Mimo to warto zainteresowac sie tansza wersja karty Asusa Xonar DX http://pclab.pl/art32279.html !

Jaki masz zasilacz, moc i firma oraz wiek? Jesli zamierzasz krecic tego proca to radzilbym sie przyjrzec tez zasilaczowi.

O zasilaczu pisałem wcześniej, Tagan 530W, ma ok. 1.5 roku. Zerkałem na różne fora i według różnych 'speców' ten zestaw o którym pisałem powinien spokojnie uciągnąć.

Monitor- CRT, 22' IIyama.

5770 kusi, 4850 również. Około 140zł różnicy pomiędzy 5750, z tym że jedna na plus, druga na minus 😀 Są też tańsze 5770, ale po pierwsze mają 512MB RAM i po drugie mało atrakcyjne (czyt. głośne) układy chłodzące, a nie chciałbym mieć jakiejś suszarki w obudowie.

Im więcej się zagłębiam w te tematy tym więcej pomysłów się rodzi. Po przejrzeniu wyniku testów 6 rdzeniowych procesorów w aplikacjach graficznych zacząłem się zastanawiać nad Phenomem II X6 1055T. A ktoś kiedyś mówił że od przybytku głowa nie boli 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, dobry zasilacz. Da rade. Temat radeona 4850 raczej bym odpuscil. Jesli juz to 4870 z 1 GB. Mimo to bralbym 5770 na 1 GB. To swietna na dzis karta, pobor mocy tez ma przyzowity, nie grzeje sie tak mocno jak inne modele oraz ma potencjal do podkrecenia.

http://benchit.pl/karty+graficzne/porownanie#list_ati2 (kliknac pod spodem, por. wyb. karty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drobnymi perturbacjami, ale mam wreszcie nowego działającego kompa 😀

Konfiguracja:

Płyta- Asus M4A89GTD Pro

Procesor- AMD Phenom II X6 1055T

Cooler- Scythe Mugen 2 Rev. B SCMG-2100

Pamięć- Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600

HDD- Western Digital WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB

Grafika- Asus EAH5770 CuCore 1GB RAM

Niestety nie obyło się bez kupna nowego zasilacza, Tagan zrobił pffffff i ani kwiknął 😀 Karty dźwiękowej na razie nie brałem, podziałam na zintegrowanej przez 2-3 tygodnie i kupię coś porządniejszego jak przyjdą pieniążki za kolejny projekt. System operacyjny też poczeka te parenaście dni, na razie działam na XP 32bit.

Pierwsze wrażenia- całość działa bardzo cicho. Wbrew obawom dysk również nie hałasuje, ale jak na mój gust trochę za bardzo się grzał, na wszelki wypadek dorzuciłem mu dodatkowy niskoobrotowy wiatraczek. Jak na razie same plusy, zobaczymy jak będzie dalej 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...