Skocz do zawartości

Obudowa komutera


Cerber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas by odesłac mojego starego kompa na zasłużoną emeryture. Składam sobie nowego kompa, ale mam pytanie. Jaką wybrac obudowe do płyty głównej Gigabyte GA-EP43C-DS3 (http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,61822/)? Nie zna się zabardzo ( a raczej wogóle) na obudowach 🤪 . Wiem tylko, że musi byc zasilacz i chłodzenie. Proszę o jakieś propozycje obudow z mozliwoscią zamontowanie (albo joz zamontowanym) 500W zasilacza i zamontowanym chłodzeniem. Jeśli potrzebne będą jeszcze jakieś dane to mówcie jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

sześć twardzieli

Na pewno zamontujesz sobie sześć twardzieli w kompie 🤪

Co do obudowy to ja proponowałbym kupić Ci obudowę i zasilacz oddzielnie. W ten sposób dopasujesz sobie wszystko nie tylko funkcjonalnie ale i wizualnie. Kupując obudowę z zasilaczem jesteś skazany na kompromis. Oczywiście jeśli nie jesteś wymagający to kup w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto radził kupować obudowę z zasilaczem? Nie rób tak nigdy :|.

Obudowy takowe posiadają najczęściej noname zasilacze, albo z jakiegoś gorszego sortu.

Kup lepiej obudowę bez zasilacza, a jak obudowa, która Ci się podoba, będzie miała zasilacz, to poproś sprzedawcę, by Ci sprzedał ją bez zasilacza i odjął oczywiście odpowiednio cenę.

Z zasilaczy radziłbym patrzeć na 2 firm: Chieftec (tańsze, ale dobre) bądź Coprsair (trochę droższe, ale lepsze).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mani, nikt mi nie radził żeby kupywac z zasilaczem ani tez nie mówiłem, że chce z zasilaczem, powiedziałem, że może byc z zasilaczem. Ale dzięki za ostrzezenie. Przejdżmy teraz do rzeczy. Zainspirowany propozycją LeWaR'a poszukałem takiej w sklepie, w którym mam zamiar kupic większośc sprzętu, ale takiej nie było. Ale za to znalazłem takiego potwora: http://www.komputronik.pl/Obudowy/Aplus ... ,id,46062/ . Sugerując się wyglądem tej obudowy i turbin odrzutowych 🤪 oraz tym znaczkiem wnioskuje, że to dobra obudowa. Tak więc, czy mam racje? Czy wogóle da się zamontowac w niej tę płytę? Jeśli tak to super, bo będzie można upgreadowac kompa na maxa. Szkoda tylko, że taka droga. To jak, brac czy nie? A no i zasilacz. Proszę o jakieś 500 W zasilaczy z tej strony:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ ... g,kat,378/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz:-mam starszy model 620W(..padły mi już pod nim cztery płyty-to nie jego wina) a on sobie hula:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ ... ,id,41924/

a co do budy bierz tą którą Ci zachwalałem w pierwszym poście.

PS:Daj sobie spokój z Komputronikiem(zostawiłem u nich około 30tyś.a max upust który u nich uzyskałem to 7%)od zeszłego roku jadę na częściach z Agito lub Morele net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak hanss radzi, zostaw komputronika, to jeden z najdroższych sklepów na sieci :/.

Poza tym radzę porównywacze: skapiec.pl, ceneo.pl, nokaut.pl

Tam znajdź dane komponenty, jakie Cię interesują, a następnie wybierz sklep, w którym możesz kupić większość z nich i zamawiaj najtaniej! Ja np. jak kupowałem ostatnio kompa, brałem części z 2 sklepów, mniej więcej po połowie. Zaoszczędziłem około 300-400 złotych porównując z ofertą komputronika, albo innego sklepu "na mieście".

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zasilacz to polecam Corsara sam mam (troszkę mocniejszego) link - bardzo se chwalę za porządek jaki teraz panuje w obudowie (podłączasz tylko te przewody które chcesz)

A co do obudowy to musisz rozwarzyć też taką rzecz; gdzie ma ta obudowa stać i ile masz na nią miejsca (lub ile chcesz przeznaczyć miejsca na taką obudowę), generalnie musisz pamiętać o przepływie powietrza zarówno do kompa jak i od kompa. Oraz to że generalnie niema co płacić za Design który i tak się wkrótce znudzi. Dodatkowe lampki, diody tak naprawde to tylko IMHO niepotrzebne dodatki.

pozatym jeżeli komp stoi w pokoju dajmy na to w którym śpisz to raczej z choinka zaświeconą trudno się wyspać 🤪

Generalnie przy wyborze obudowy powinno się kierować aspektami praktycznymi a nie estetycznymi; czy ma odpowiednią ilośc miejsca na to co zamierzasz tam wsadzić czy zapewnia odpowiednią wentylację i czy jest dobrze wyciszona/wytłumiona bo niema nic bardziej wku.....ego jak gdy rozkręcasz cie w jakiejś skradance a tu ci dekiel na kompie trzeszczy i dzwoni 😉, lub wentylatory wszystko zagłuszają bo w obudowie jest zamały przepływ powietrza by skutecznie chłodzić całe ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El_Dar, rzecz i podłączać 🤪.

Co do obudowy, to, ja np. kupiłem sobie z super wiatrakiem i świecącą i w ogóle, ale, jak zacząłem pakować w nią części to okazało się, że ... jest niesymetryczna!! Np. ta blaszka na tył, co się ją nakłada na porty z płyty głównej, za ch** nie chciała mi wejść :/ Więc, ja zdolniacha, wziąłem kombinerki, młotek i inne gówna, by postarać się wyprostować obudowę i ... nie dało rady. Teraz mam płytę główną bez tylnej zaślepki :|. Na szczęście dupa kompa jest schowana i tego nie widać, ale, jak mam zamiar coś podłączyć, to tak to razi nieestetyką, że masakra.

Tak więc, kupuj obudowę praktyczną, a nie efektowną 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o miejsce to nie ma peoblemu, bo w pokoju, w którym chce go umieścic jest nieużywany kont o wymiarach 1,5 m X 0,7 m. Biurko na kompa jest blisko tego konta więc sięgną. Do tego w pokoju jest całkiem zoimno (ok. 15 zimą i 18 latem), więc dla grzejących się części to dobrze. Co do stylistyki to wole żeby miała jakieś dodatkowe lub funkcje albo była tańsza niż miałbym płacic za jakieś upiększanie <_< 🤪 . W końcu zdecydowałem się na tą obudowe, którą radził mi w drugim poście hanss, chociaż nie wiem po co w niej tyle tych kieszeni 😉 . Kto w końcu wsadzi do swojego kompa 11 DVD/CD-Romów. Wogóle to w tych sprawach zastanawiam się nad kilkoma takimi rzeczami. Co do tych kieszeni to w prawie każdej obudowie są więcej niż dwie. Według mnie 2 wystarczą, jedna na DVD-Rom'a, a druga zapasowa. Jeśli chodzi o dyski twarde to niektórym po 5,6 miejsc faktycznie może się przydac, ale zwykłym ludziom wystarczyły by też 2. Tak jak w poprzednim przypadku, jeden a dysk, a drugi zapasowy. Chociaż jeden na 500 GB to i tak dla większości świat i ludzie. Czy ma ktoś z was na kompie zajęte 500 GB? Wątpie. Jak tak to szacuneczek 😛 😁 . A teraz to co mnie najbardziej dziwi czyli wejścia PCI na płytach głównych. Po co to komu? Kto teraz używa PCI? AGP powoli odchodzi a PCI to joz przeżytek (mówie tu o zwykłych komputerach domowych takie jak nasze i zwykłych płytach głównych). Nie będe wspominał już o cenie (dla przykładu: http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,46259/). Za tyle można kupic cały komputer i to nie najgorszy. I to jeszcze ile tych portów. Nie rozumiem tego 😁 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mam starego Chiefteca Big Tower cholerstwo z flakami waży chyba ze 20kg...ale ma to swój plus obudowa nie wpada w drgania od pracy twardzieli lub wentylatorów a kawałek karimaty wciśnięty między obudowę niweluje resztę odgłosów...także mimo otwartej budy słyszę tylko wentyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...