Skocz do zawartości

FAQ misji fabuły X3:TC - komentarze i pytania


Mani
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zagrałem od sejwa przyleciałem do sektora, przejąłem TL-a zabrałem na pokład Pearla zrobiłem wszystko wg misji która mnie kierowała nawigacją... czytałem Faq juz milion razy teraz mam za zadanie odnalezienia Słonia w sektorze Family Zyarth's więc lecę tam szukam w płd-wsch części sektora nie wiem tylko dlaczego mam cały czas podświetlenie na sektor Zyarth's Dominion skoro FAQ mówi abym szukał w Family Zyarth. Czy muszę przeskanować ten statek czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

No dobra, i teraz ja się przyciąłem na pewnej misji. Oczywiście ważna uwaga - gram z XRM.

Fabuła: A New Home. Tak, nie mogło trafić gorzej bo jej nawet zresetować nie ma jak.

No więc postaram się przypomnieć i podać maks szczegółów.

Zaproszenie do tej fabuły dostałem bardzo dawno temu. Przyjąłem je (bo nie wiedzialem, że jak odmówie, to co jakiś czas będzie mnie molestować powtórnie) natomiast kompletnie nie chciałem jej wtedy wykonywać, ze względu na to, że nie byłem jeszcze gotowy a dwa, po przeczytaniu FAQ fabuł na tym forum nie chciałem bawić się z innymi fabułami do czasu zakończenia HUBa, zgodnie z ostrzeżeniami o mogących wystąpić potem problemach z PHQ.

Ok, zaproszenie przyjąłem. Akurat sektor Danas Chance jest takim sektorem, do którego ciężko nie trafić więc i tam wylądowałem, odbyła się akcja z CPS, który po chwili się teleportował do Freedome's Reach. I od tej pory przez długi czas fabuły się w ogóle nie tykałem. Sektor FR trafił na czarną listę - nic tam nie latało mojego, ja sam tam nigdy się nie pojawiłem, nie wsiadłem po drodze do żadnego TMa, nic. Przez parę długich miesięcy wisiał mi status misji "Zadokuj myśliwcem do TMa".

Z tego co się w międzyczasie orientowałem to w sektorze FR CPU cały czas siedział, a co więcej był także odwiedzany przez rzesze Khaaków. Na przykłat fioletowy lotniskowiec tam się kisił cały czas i parę klastrów. No i oczywiście ciągle tam pomykały rózne strzały i inne wyścigówki.

Minęło parę miesięcy, HUB ukończony, PHQ też, w końcu stwierdziłem, że czas dokończyć temat.

TM gotowy, myśliwiec zadokowany. Status misji się zmienił - miałem teraz tam skoczyć rozproszonym. No problemo. Tylko możliwe, że popełniłem w tym momencie błąd - otóż w innej części galaktyki pojawiła się w moim sektorze ekipa uderzeniowa fioletowych z zaawansowanym niszczycielem na czele - więc wysiadłem przed skokiem z TMa, wskoczyłem w mojego Kvasira i hop - już mnie nie było. Status misji się nie zmienił, nie kazał mi nikt znowu szukać TMa.

Po załatwieniu kilku formalności znowu wróciłem do TMa i skoczyłem.

Pierwsze podejście:

W sektorze FR zadyma - lotniskowiec atakuje CPU, dołączył się jeszcze do zabawy najemnik w M7 z NNMC. Do tego kupa zwiadowców i tym podobnych i chmara myśliwców z CPU.

Spokojnie podleciałem do stacji. Nic. Nikt stacji nie atakował. Zadokowanie nic nie dało. Zniszcyzłem kilka myśliwców z CPU - dalej nic. Ci ągle mam osłaniać stację i koniec. Po jakimś czasie zniecierpliwiony stwierdziłem, że może fioletowi za bardzo odwracają uwagę ksenonów.

W ruch poszły więc cheaty - usunąłem nimi wszystkich khaków, najemnika z NNMC też. Dalej nic. Myśliwce z CPU wzięły się za uganianie za rajdowcami po całym sektorze. Gdzieś mieli mnie, stacje, wszystko.

Po kolejnej dłuższej chwili cheatami usunąłem wszystko pozostałe co żyło w tym sektorze z nadzieją, że może wtedy ruszą na stacje. Błąd. Ruszyli, owszem, całą chmarą na mnie i to by było na tyle, dość szybko pojawił się napis "Koniec Gry".

Dobra, podejście drugie:

Zanim skoczyłem do FR to zawczasu usunąłem z sektora khanków, NNMC i dodatkowo stacje badawczą Mroczna Otchłań, która tam musiała się zadomowić. Zostali tylko rajdowcy, karetka pogotowia no i stacja.

Wskoczyłem do sektora. Po chwili jak już leciałem w kierunku stacji to CPU wypuścił chmare myśliwców, które znowu zaczęły się uganiać za rajdowcami. I tylko tyle.

Rakietami zniszczyłem co najmniej 5 z nich, dalej nic. Latałem obok stacji - nic.

Jak w FAQ pisało, misja powinna się tez odpalić kiedy osłony stacji zejdą jej poniżej 25%, ale jak mają zejść jak do cholery nikt jej nie atakuje.

Spróbowałem znowu cheatami - zdjałem osłony stacji do 0% - nic. Naruszyłem jej kadłub do 92% (bo jest nieśmiertelna) - nic.

Ok, poddaje się.

Wczytuje Save.

Podejście 3.

Wskoczyłem do sektora, który wcześniej dokumentnie wyczyściłem ze wszystkiego oprócz CPU i stacji.

Wskakuje. Lece sobie powoli do stacji. CPU wypuszcza chmare myśliwców, od razu obierają na cel mnie i ognia. Uciekam. Ze stacji wylatuje jakiś ścigacz - wszystkie myśliwce rezygnują ze mnie, idą gonić jego.

Dalej nic sie nie dzieje.

Ok, obmyślam sobie pewien sposób na spróbowanie z osłonami stacji - wlatuje TMem w sam jej środek, ustawiam się blisko jej kadłuba, włączam sobie god mode, kasuję wszystko inne co lata po sektorze. Myśliwce znowu biorą na cel mnie i ładują ze wszystkiego co mają ale przy okazji też obrywa stacja - i o to chodziło. W końcu po jakimś czasie osłony stacji od ognia zenonów spadły do 25%. Nic. Spadły do zera. Nic. Kadlub spadł do 92%. Nic, dupa. Odpaliłem setę, chyba z 30 minut na seta tam stałem, czy może po jakimś czasie się stanie - nic, wciąż czarna dupa.

W akcie ostatniej frustracji wyskoczyłem z sektora i wskoczyłem do niego z powrotem przez zwykłą bramę.

i co? Misja zniknęła mi w ogóle z listy misji, CPU dalej stoi, chmary myśliwców wypuszcza.

Googlowałem, ale szczerze nigdzie nie znalazłem ani po PL ani w EN podobnego problemu, żeby tak jak u mnie za nic ta misja nie chciała ode mnie zażądać w końcu ewakuacji tej cholernej stacji. Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak jeszcze spróbować zmusić to cholerstwo do przepuszczenia mnie dalej?

Z góry mówie, że wczytanie sejva sprzed przyjęcia całej fabuły nie wchodzi w grę bo to było coś w okolicy stycznia ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...