Skocz do zawartości

RAM, a wydajność gry


Stalovy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam dylemat: zostałem poproszony o pomoc w wyborze pamięci do płyty AsRock 4CoreDual, ale ciemna strona mocy (Intel) jest dla mnie obca i nie wiem, co doradzić... Wybór jest taki: 2x1GB Patriot DDR 400MHz CL2-2-3-5 vs. 2x1GB GeIL DDRII 800MHz CL5-5-5-15. Gdyby to była płyta pod proc AMD, to bez wąchania poleciłbym Patrioty z uwagi na ich niższe opóźnienia - procesory od zielonych lepiej z tym współgrają. Co radzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam 2x Geil 5-5-5-15 i 2x Geil 4-4-4-12.

Jajca się zaczęły po dołożeniu tych drugich ramów. Kaszanił się dźwięk w większości gier, a X3 się wykładało kompletnie. Zamiana banków: najpierw szybsze, potem wolniejsze i jest ok....

Płyta Gigabyte P35-DS4

Grafika GT8800GTS 320bitów/320MB

Procek C2D E8200

Nic nie podkręcane.

Ogólnie gra śmiga, przyspieszyło trochę ładowanie sektorów, gdyż większość gra trzyma w ramie a nie na dysku. Co do wielkich bitew..... zacząłem od nowa 🤪 więc jeszcze daleko do walk gigantów. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczytałem sporo o tej płycie i wybrałem DDR - według informacji z netu ta płyta ma dużo lepsze OC na DDR, niż na DDR2. Od najnowszej wersji modowanego BIOS'u (v2.00a; co ciekawe modding BIOS'u robiony jest i umieszczany w necie jako nieoficjalny przez firmę produkującą tą płytę, czyli AsRock) jest możliwość instalowania an tej płycie do 4GB ramu... Qrczaki, chyba sam skuszę się na to mobo; mam całkiem pokaźny balast w postaci starych części do kompa (ram, dyski, karciocha graf.), więc wystarczyłaby ta płyta i nowy proc (E5200? - chyba najlepsza obecnie opcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Może. A może nie. Pamięci mam całkiem dobre i ze sporym zapasem na OC. Grafa też niczego sobie. Wystarczy mi ta płyta i E5200 - to koszt jakichś 520 zł.

No i stało się: płytę gł. kupiłem za 160 zł (jeszcze ponad rok na gwarancji), a procka za 320 zł w sklepie na raty. Jak dotąd udało mi się podkręcić CPU z 2500MHz na 3420MHz (30% OC!). Spróbuję jeszcze pobawić się pamięciami, bo to one ograniczają możliwości podkręcenia proca. Może zwiększę napięcia, może zmniejszę timingi... Jedno jest pewne: moja karta graficzna działa teraz na 100% i to ona stanowi wąskie gardło dla wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...