Skocz do zawartości

Bimbrownie w TC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

We wszystkich swoich dotychczasowych grach X3 jak i X3+XTM zawsze stawiałem przynajmniej jeden kompleks składający się z farmy Pszenicy L i Destylarni Gwiezdnej Wódki L. Zawsze stawiałem pierwszy taki kompleks w sektorze Akeelass Beacon. Zaopatrywałem go w jednego TS-a, który kupował Ogniwa. Czasem jakimiś małymi szybkimi statkami rozprowadzałem GW po okolicznych stacjach. Czasami ustawiałem cenę sprzedaży o jeden kredyt niższą niż standardowa i interes się kręcił bez dystrybucji. Klientela waliła drzwiami i oknami nigdy nie miałem z tego powodu problemów.

Teraz po dorobieniu się też postanowiłem postawić taki kompleks. Jednak wybór na pierwsza lokalizację padł na sektor Ceos Doubt. Z tego względu że w pobliskim pirackim sektorze jest fabryka destruktorów, która do produkcji wymaga GW (czyżby rodacy tam pracowali?). Pomyślałem że ta bliskość dobrze wpłynie na mój biznes, i nie pomyliłem się. Po jakimś czasie po postawieniu tego kompleksu zauważyłem brak Licencji Policyjnej Teledian, ale jakoś nie skojarzyłem faktów. Drugi kompleks GW postawiłem już tradycyjnie w sektorze Akeelass Beacon, tym razem utratę Licencji Policyjnej Argonów zauważyłem zaraz po postawieniu kompleksu, więc już wiedziałem co było jej przyczyną. Licencję kupiłem nową, ale długo się nie nacieszyłem kompleksem, nawet TS do niego przypisany nie zdążył wykonać jednego kursu po Ogniwa, kiedy dostałem komunikat że ktoś atakuje moje statki w sektorze Akeelass Beacon. Myślałem że jakiś pirat się przyplątał i atakuje mojego TS-a. Ale zaglądam do sektora, a tam Argoński Centaur woskowy niszczy moją destylarnię gwiezdnej wódki. Wychodzi na to że w TC, nie tylko nie można handlować nielegalnymi towarami, ale nawet ich produkować. Przynajmniej w sektorach Argońskich, bo Teladianie jak na razie tolerują moją bimbrownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Drogi Yacku - są dwie opcje:

- masz pecha

- wybrałeś złą lokalizację.

Ja postawiłem swój kompleks trochę na uboczu, tj. w "Freedom's Reach" - być może to jest klucz do sukcesu?

Od dwóch dni nikt nie atakował mego kompleksu: (zapodaję screena jak to wygląda) - tylko mi teraz nie płaczcie, że takie screeny też Wam nie podchodzą 🤔

Przed chwilą ktoś przeleciał koło niego strzelając, ale nie wiem do czego - nim gościa namierzyłem to już go nie było (potraktowałem to jako wygłupy tutejszej młodzieży), sprawdziłem osłony kompleksu, bez zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freedom Rach to sektor Nieznany, nie należący do żadnej rasy, choć jest w nim stacja handlowa Teladian. Więc nie ma porównania. Sam mam bimbrownię w sektorze Teladian i mam z nią spokój, ale wiadomo nie od dziś że Teladiania sprzyjają piratom i nielegalnemu handlowi, bo dla nich liczy się tylko zysssk. Postaw kolego bimbrownię w sektorze Argonów i zobacz jak długo postoi, wtedy pogadamy 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie sprawdzać... Dlatego postanowiłem postawić ten kompleks nieco na uboczu.

Przy okazji pytanie:

Czy zdarzają się najazdy "z nikąd" Khaak czy Xeonów na kompleksy handlowe? I czy dla przykładu jak sobie postawię tam 10 stanowisk dział laserowych to wystarczy?

EDIT:

Właśnie napadła na ten kompleks grupka kilku piratów. Na szybko zakupiłem 12 dział laserowych i został po nich popiół... Nie zauważyłem jednak by rozwalanie piratów działami podnosiło rangę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponad miesiąc miałem spokój z bimbrownia w sektorze Teladian, oprócz utraty Licencji policyjnej Taledian za każdym razem jak ją kupiłem. Niestety teraz przypomniał sobie o mojej bimbrowni jakiś nadgorliwy kapitan Teladiański i od jakiegoś czasu próbuje ją zniszczyć. Co prawda słabo mu to idzie, ale chyba osiągnie swój cel bo uparty. Nie będę go przeganiał. Ale jak widać w TC nie ma szans na rozkręcenie biznesu z nielegalnym towarem w sektora ras. Jeśli już to tylko w sektorach Nieznanych lub pirackich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam

no właśnie mam ten sam problem postawiłem bimbrownie razem z zielskiem w Ceo's Doubt zarobiła 32 mln i myślałem że będzie wszystko git aż tu nagle komunikat że ktoś atakuje kompleks patrze a to Teladiański M7 😉 i teraz mam pytanie czy jest jakiś sposób żeby sprzedać te fabryki ? Gram na oryginalnej X3 TC bez scryptów. z góry dzięki za odpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawać się raczej nie da. Przenosić bez skryptów chyba też nie. Jeśli chciałbyś instalować skrypty to tu masz Station Repacker, który pozwoli Ci spakować tą bimbrownie i przenieść ją w bezpieczne miejsce. Jeśli wolisz dalej grać "na czysto" to zawsze możesz zafundować Dzierzbie (bo zakładam, że chodzi o Dzierzbę) mały wypadek przy pracy. Od jednego M7 tak strasznie reputacja u Teladian nie spadnie, a i tak w TC da się ją łatwo poprawić

P.S. Witamy na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, ze stacje kosmiczne lepiej się bronią niż uciekają (chyba że się załaduje tego Repackera) Wielu możliwości tam nie widzę:

1. Rozwalić szybko M7 i na jakiś czas mieć problem z głowy (niestety tylko na jakiś czas)

2. Załadować skrypt, spakować zabawki i iść gdzie indziej

3. Stracić stacje/kompleks

Ktoś ma inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o Dzierzbę 😉

a czy czasem nie będzie tak że co chwila będzie ktoś przylatywał i niszczył mi kompleks ?

bo jak tak to chyba wezmę z niego kasę i surowce i niech go rozwli sobie, a postawie drugi w nieznanym sektorze i już

mam też drugi kompleksik mały 2xtorpeda Młot i 1x Pożoga i z obliczeń wyszło że więcej zarabia niż 1x wódka i 2x zielsko, oczywiście przy dowożeniu surowców a nie przy zamkniętym obiegu 😀 i chyba zamiast nielegalnego interesu zacznę legalnie działać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a czy czasem nie będzie tak że co chwila będzie ktoś przylatywał i niszczył mi kompleks ?

Będzie tak. Dlatego albo zniszcz kompleks, albo przenieś go w bezpieczne miejsce.

Każdy dochód, jeśli przynosi zyski jest dobry.

A co do skryptów, wcześniej czy później i tak zaczniesz instalować, więc lepiej wcześniej. Tym bardziej że jest dobra okazja po temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie przeczytałem wcześniej tego wątku i nieopacznie postawiłem kompleks -kopalnie rudy - 2xfarma pszenicy M - destylarnia w Aragońskim sektorze i to ze wzmocnioną ochroną. Już wiem dlaczego znika mi licencja argońska 🤪.

Mam ją już kilka dni i nikt jeszcze jej nie atakował ale teraz się z tym liczę. Ciekaw jestem jeśli Bimbrownia zostanie zniszczona to pozostałe elementy kompleksu również ?

Czy zostaną autonomiczne elementy ale nie połączone już w kompleks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie! "Nie ciesz sie bo i tak ci odetna" 🤪 😁 😀 Niczym w "Misiu" w scence z wesolym Romkiem. jest tak jak mowi Yac. W poprzedniej grze tez cieszylem sie wspaniala rozlewnia napitkow w Antigone, zyc nie umierac. Pewnego dnia dostalem cynk, ze ktos atakuje bimbrownie, jak przylecialem to nie bylo co zbierac. Jak juz wspominano wczesniej warto rozwarzyc umieszczenie destylarni we Freedoms Reach lub Avarice.

Avarice jest jednak nieco lepsza lokacja, poniewaz na lewo Montalaar, na prawo New Income i nieco ponizej sektory pirackie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sektorze pirackim to kosmiczni piraci nie dokuczaja ? Wiesz jak to jest, zawsze sie znajdzie jakis becwal w sokole co mysli ze byka za rogi schwycil i caly sektor do niego nalezy. Kiedys w X3R probowalem w sektorach pirackich robic jakies inwestycje, ale ta lobuzerka porzadnie rozkrecic mi sie nie dala. Dopiero jak wpuscilem tam Hammerheada to wyrywali az sie za nimi kurzylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że gram (grałem) ze skryptem Pirate Patrols, który dodaje pirackie patrole w ich sektorach, nigdy nie miałem z nimi problemu. Ale ja staram się utrzymywać reputację u piratów pomiędzy -10000, a +10000. Przy niższej reputacji pewnie mogą wystąpić "przejściowe trudności z zaopatrzeniem i zbytem" 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...