Skocz do zawartości

Bimbrownie w TC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lokalizacja nie ma wielkiego znaczenia, popyt na te nielegalne towary jest tak duży, że klienci odnajdą Twoje stacje nawet na krańcu wszechświata 🤪 Ważne by był to sektor nie należący do żadnej z ras, a to w jakiej odległości od baz pirackich czy innych stacji skupujących te towary się znajduje jest najmniej istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widać są wyjątki 🤪 Akurat tam nie fabryk nie stawiałem ale np. w tym drugim nieznanym sektorze na wschód od unholy descent klienci się pojawiali, podobnie w vestibule of creation i nieznanym na południe od menelaus' oasis, mimo tego że bazy piratów w okolicznych sektorach zostały zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam mały problem....wszystko pięknie żarło do czasu....uczepiły się Argony w końcu i za nic nie mogę się pozbierać z całym kompleksem. Podchodzę do tego jak pies do jeża. Mam skrypt do pakowania stacji, tylko co z tego, jak stacje mają zasoby i do widzenia. Wódki i pszenicy jeszcze się mogę pozbyć, ale ogniw już nie. I co? Na straty zostawić? Gdyby to była 1 to jeszcze przeboleję, ale obok stoi druga 😀 Kombinowałem na wszystkie strony. I zero. Save i load nic nie daje, bo i tak się w końcu pojawiają i tak.

pshemozz - jak? To są zasoby, nie produkty. Nawet po rozwaleniu węzła, zostało mi w stacji prawie 40000 ogniw. I co? Sprzedać nie sprzedasz. Wyrzucić też nie. A załadować nie załadujesz, bo skrypt zgłasza, że cały czas coś tam jest. Na nic się zdaje lakoniczna informacja o przelaniu zasobów na swoje konto. Bo tego się zrobić nie da. Chyba że o czymś nie wiem....Po wczytaniu któregoś zapisu zacząłem szybko wyprzedawać pszenicę i wódkę. Ale ogniwa zostały. Nie mija chwila i Argon znowu się zjawia. Nie mam czasu w sumie na nic już. Chyba przeboleję te 15 milionów z dwóch kompleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrać (sprzedać) mogę tylko to, co zostanie wyprodukowane. Zatrzymałem produkcję gorzały, a jadę z pszenicą, żeby wyrobić ogniwa. Dziwne o tyle jest to, że siedzę na razie w TS i Argona ani śladu....wcześniej byłem w jakimś M5 i pojawiał się moment....może to coś ma wspólnego z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co masz się pozbywać ogniw? Ja zawsze buduje olbrzymi kompleks złożony z conajmniej 8 farm pszenicy L, 8 Destylerni gwiezdnej wódki L i ogniwa idą mi jak świeże bułeczki. Mam 3 Mistral super frachtowce maksymalnie zupgradowane, każdy z nich dostarcza mi po 14000 ogniw i dosłownie ciągle mi je dostarczają.

A jak chcesz przenieść fabryki to co za problem, czekasz aż magazyny się opróżnią co nastąpi naprawdę bardzo szybko bo zbyt na Wódzię jest ogromny, i załadowujesz do ładowni swojego TL swoje stacje, do TS ogniwa i pszenicę. Jak przeprowadzisz szybką zorganizowaną akcję za pomocą TL i TS to Argoni nic ci nie zrobią. I nie musisz tracić 15 ml kredytów.

I wątpię w to by klasa statku miałaby coś wspólnego z tym czy Argoński statek będzie ingerował w twój kompleks. Albo masz legalny interes albo nielegalny , jak jest nielegalny kompleks w sektorze jakiejś rasy no cóż trzeba było wcześniej poczytać o Bimbrowniach 😀 w TC.

Ale uważam że ten twój kompleks da się jeszcze uratować. Najważniejsze jest to by nie produkować wódzi a dalej to już z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda...wytłumacz mi prosto i logicznie jak mam załadować surowce potrzebne do produkcji? Tego się nie da pozbyć. Musisz to wyczerpać na produkcję tak pszenicy jak i wódki. Kompleksy mam dwa małe - Destylarnia, pszenica w jednym i to samo w drugim obok. Pozbyć się chcę ogniw produkując pszenicę i sprzedając, żeby to przenieść później z sektora Argońskiego. Produkcję wódki zatrzymałem. Nie wiem co się stało, ale od chwili jak przesiadłem się z M3 do TS to Argona wcięło. Wcześniej mogłem 10 razy ładować save'a i cały czas się pojawiał. Ale byłem w Kordzie gdzieś w Galaktyce.

pshem - jak? No napisz mi jak? Mając przypisane TS do bazy (kompleksu) możesz sprzedać albo wódę, albo pszenicę. Ogniw nie ruszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie specjalnie przerwałam moje 2 kampanie HUB i Poszukiwacze skarbów. Udałam się moim TL do systemu z wódzią tam czekał na mnie mój Prison Ship specjalnie kupiłam go do transportowania niewolników co prawda jest to TP ale mimo to normalnie załadowałam wódkę , pszenicę i ogniwa tyle ile mogło wejść na statek po czym od dokowałam czyli DA radę wszystkie surowce przetransportować na statek nawet na M5 tylko kochany Marko22 troszku się nalatasz 😀 Ale działa i można 😀

PS. znacie właśnie może jakąś fajną nazwę dla mojego statku co przewozi niewolników ? 😀

PSS. Pshem mam romans do ciebie odnośnie statku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. znacie właśnie może jakąś fajną nazwę dla mojego statku co przewozi niewolników ? 😀

PSS. Pshem mam romans do ciebie odnośnie statku

"Wesoły autobus", "Prison Break", "Puszka na sardynki", "Job - connecting people", Alcatraz - The Next Generation", "1000 dni i nocy", "Usługi przewoźnicze wolność-niewola", "Efekt Axe".

Jaki romans? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko22 zadokuj statkiem do swojej go kompleksu następnie po lewej stronie masz panel wybierz 5 ikonę STACJA. To jest ikona dotycząca fabryk. A następnie wybierz Dostosuj ustawienie stacji klawisz D.

Po czym od góry masz surowce od dołu masz ceny surowców.

A więc w tym oknie możesz przeładować z statku jak i na statek Wszystkie swoje surowce czyli Wódzię, Pszenicę, Ogniwa energetyczne.

I po sprawie szerokiej "drogi" twoim TS-kom lub TL-kom 😀

PS. Pshem dałbyś radę przerobić mi Minotaura na statek więzienny ? Czyli zmienić parametry i kolor ? I nazwę statku ? np. na Herwester 😀 ale tak by Minotaur pozostał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. Pshem dałbyś radę przerobić mi Minotaura na statek więzienny ? Czyli zmienić parametry i kolor ? I nazwę statku ? np. na Herwester 😀 ale tak by Minotaur pozostał ?

Yyyyyy. Da się. Ale z nazwą będę miał największy problem. Ale cosik pokombinuję.

PS. Mogę być jego pierwszym pasażerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hmm....no cóż. Masz Jagoda....piwo?

Może być Leszek 😀 a co do tego na odległość to zamieściłam 2 tłumaczenia i info o skryptach

Transfer Freight via Drones MK II

Bulk Transporter Upgrade

Za pomocą tych skryptów można dokonywać przeładunku na odległość, skrypty są przetłumaczone i opisane na tym forum. Wiem bo przetłumaczyłam i zamieściłam info o skryptach.

Pozdrawiam. i polecam się na przyszłość 😀

Przykro mi ale ..... NIE. Padlinek nie biorą do armii 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cytat

Wychodzi na to że w TC, nie tylko nie można handlować nielegalnymi towarami, ale nawet ich produkować.

Niewiedza kosztuje. W moim przypadku 5.5 mln kredytów bo destylarnia klasy L. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jednostka kasująca moją fabrykę po rozprawieniu się z nią nadal pozostaje wrogo nastawiona?

Tak na marginesie ten zakaz jest absurdalny a autorzy gry są totalnie niekonsekwentni. Skoro obok handlu również stawianie destylarni jest zakazane, to jakim cudem te fabryki są sprzedawane zupełnie legalnie w argońskich stoczniach? To trochę tak, jakby przy obowiązującym w Polsce zakazie wytwarzania pieniędzy przez obywateli NBP w swojej siedzibie sprzedawała drukarki do ich produkcji. I jeszcze coś, czemu zakaz obowiązuje jedynie gracza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niewiedza kosztuje. W moim przypadku 5.5 mln kredytów bo destylarnia klasy L. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jednostka kasująca moją fabrykę po rozprawieniu się z nią nadal pozostaje wrogo nastawiona?

Nie. Do tego niszczy ona tylko destylarnię, jeśli miałeś kompleks z innymi fabrykami (farmy pszenicy) to one zostaną nietknięte

Cytat

Tak na marginesie ten zakaz jest absurdalny a autorzy gry są totalnie niekonsekwentni. Skoro obok handlu również stawianie destylarni jest zakazane, to jakim cudem te fabryki są sprzedawane zupełnie legalnie w argońskich stoczniach? To trochę tak, jakby przy obowiązującym w Polsce zakazie wytwarzania pieniędzy przez obywateli NBP w swojej siedzibie sprzedawała drukarki do ich produkcji. I jeszcze coś, czemu zakaz obowiązuje jedynie gracza?

Dlaczego? W USA możesz kupić legalnie broń, ale nie możesz jej posiadać bez odpowiedniego zezwolenia.

Argoni lubią GW, destylarnie możesz kupić legalnie, ale produkować w sektorach ras nie. Co za problem? Malo to sektorów pirackich lub Nieznanych, idealnie nadających się do postawienia nielegalnego biznesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Wychodzi na to że w TC, nie tylko nie można handlować nielegalnymi towarami, ale nawet ich produkować.

Niewiedza kosztuje. W moim przypadku 5.5 mln kredytów bo destylarnia klasy L. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jednostka kasująca moją fabrykę po rozprawieniu się z nią nadal pozostaje wrogo nastawiona?

Tak na marginesie ten zakaz jest absurdalny a autorzy gry są totalnie niekonsekwentni. Skoro obok handlu również stawianie destylarni jest zakazane, to jakim cudem te fabryki są sprzedawane zupełnie legalnie w argońskich stoczniach? To trochę tak, jakby przy obowiązującym w Polsce zakazie wytwarzania pieniędzy przez obywateli NBP w swojej siedzibie sprzedawała drukarki do ich produkcji. I jeszcze coś, czemu zakaz obowiązuje jedynie gracza?

No to jest wlasnie glupie w tej grze, zwyczajna niekonsekwencja tworcow. Poprzednio mozna bylo wytwarzac te towary, teraz jest to ryzykowne. Moze wytlumaczyc to faktem, iz te destylarnie co juz sa maja jakas koncesje czy cos w tym rodzaju, a gracz jest wowczas zmuszony do produkcji w szarej strefie. Fajknie gdyby pojawil sie skrypt - placimy "haracz" jednorazowo np 10 mln i mozemy legalnie wytwarzac.

Np wczoraj swoja destylarnie + pszenica ,ustawilem we Freedoms Reach. Spokojnie tam i nikt nie przeszkadza. Co prawda trader musi pokonywac dluga droge wiec warto tu zainwestowac w jakiegos mistrza pojemnosci np Delfin SF. W planach mam przystawienie Elektrowni z modulem bez uzycia krysztalow (skrypt LazCorp Crystal Free SPP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie. Do tego niszczy ona tylko destylarnię, jeśli miałeś kompleks z innymi fabrykami (farmy pszenicy) to one zostaną nietknięte

Chociaż tyle da się uratować.

Cytat

Dlaczego? W USA możesz kupić legalnie broń, ale nie możesz jej posiadać bez odpowiedniego zezwolenia.

Obawiam się, że generalizujesz. O dostępie do broni palnej w USA decyduje prawo stanowe. Z tej przyczyny na Alasce czy w Virginii kupisz broń za okazaniem dowodu tożsamości. W Connecticut bez pozwolenia legalnie broni nie kupisz. W innych stanach pozwolenie wymagane jest na broń automatyczną, a na pozostałą nie. W X3 TC nie ma żadnych pozwoleń/licencji co jest irytujące, zważywszy, że zakaz obejmuje tylko gracza.

Cytat

Argoni lubią GW, destylarnie możesz kupić legalnie, ale produkować w sektorach ras nie.

Dziwny rodzaj prohibicji. Zakaz produkcji alkoholu z jednoczesnym sprzedawaniem bimbrowni przez "państwo". Dopóki jakaś łatka, lub skrypt nie wprowadzi licencji na produkcję GW, dopóty zakaz+sprzedaż fabryk GW będę uważał za absurd.

Cytat

Co za problem? Malo to sektorów pirackich lub Nieznanych, idealnie nadających się do postawienia nielegalnego biznesu?

Pirackie w moim przypadku odpadają, bo mam z nimi na pieńku, ale nieznane czemu nie.

Cytat

Np wczoraj swoja destylarnie + pszenica ,ustawilem we Freedoms Reach. Spokojnie tam i nikt nie przeszkadza. Co prawda trader musi pokonywac dluga droge wiec warto tu zainwestowac w jakiegos mistrza pojemnosci np Delfin SF. W planach mam przystawienie Elektrowni z modulem bez uzycia krysztalow (skrypt LazCorp Crystal Free SPP).

Freedoms Reach wydaje się być dobrą lokalizacją, ale nie dla mnie. Zaopatrzeniowcy nie przeżyli by w pirackich sektorach ani minuty. A jak ze zbytem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest to dosc dziwne posuniecie tworcow jesli chodzi o te GW. Mimo nawet mnie sie to spodobalo, bo juz mnie znudzil ten schemat. W Reunionie scenariusz byl ten sam - stanowilo to zyle zlota praktycznie i byla to najlepsza "pierwsza" inwestycja. Tu zas trzeba bylo przeniesc sie w inne miejsce i nieco pokombinowac z lokalizacja.

Jesli chodzi o lokalizacje to jest kilka dobrych miejsc. Jesli piraci sa wrodzy to nieznane sektory jak najbardziej. Np. ten za PTNI lub ten miedzy Montalaar - New Income. Mozna tez sprobowac i jako dystrybucji uzyc przedstawiciela handlowego, hmm?

Ze zbytem nie ma zadnych problemow. Jak ustawisz cene oczko nizsza od sredniej to samo beda przylatywac jak osy do slodkiego 😎 Szybkie M5 i komenda sprzedaj po najlepszej cenie tez dziala, co sam czesto tu stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby jakaś łatka to zmieniła, nikt się do tej pory na to nie skarżył tak na poważnie. Może nie jest to zbyt logiczne ale w grze można znaleźć sporo takich elementów, a akurat ten jest dla mnie ok. Przynajmniej trzeba trochę pokombinować i zmienić chociaż odrobinę taktykę.

Gdzie umieścić ? Jak pisali przedmówcy, sektory pirackie i nieznane lub Elysium of Light albo jakiś sektor Terrański. Gonerom i ziemniakom fabryki wódzi nie przeszkadzają 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...