Skocz do zawartości

Bimbrownie w TC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat
Cytat

Dlaczego? W USA możesz kupić legalnie broń, ale nie możesz jej posiadać bez odpowiedniego zezwolenia.

Obawiam się, że generalizujesz.

Oczywiście że generalizuję. To miał być przykład, a nie roztrząsanie zawiłości prawa Stanów Zjednoczonych.

Co do kompleksów GW, to zawsze stawiam przynajmniej w trzech sektorach: Bala Gis Joy, Nieznany za PTNI i Acquisition Repository. I mimo zmiennej reputacji u piratów, jeszcze nie zdarzyło mi się, aby zaatakowali, któryś z tych kompleksów. Czego nie mogę powiedzieć o innych fabrykach, ostatnio zniszczyli mi Kopalnię Rudy w Nieznanym sektorze, ale cóż, nawet mając wysoką reputację u piratów, znajdą się jakieś męty, co mają ją za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Cytat

BAAL-Melkart polecam Nieznany 8:8, moim skromnym zdaniem najlepszy sektor do nielegalnych interesów. Sporo tam zainwestowałem i inwestować zamierzam dalej. 😎

Chętnych nie brakuje. 😎

Ten sektor za pomocą skryptu MUS nazywa się Avarice. I prawda, to jest najlepszy sektor jaki jest. Do okola pełno ras, a każda z nich chce kupić towar. Sektor jest wielki co za tym idzie można śmiało postawić kilka naprawdę wielkich kompleksów. To jest mój ulubiony sektor w którym zawsze rozpoczynam budować kompleks produkujący Gwiezdną Wódkę, potem dostawiam do niego parę fabryk produkujących Teladihuanę. Na końcu dostawiam do niego elektrownie XL, kopalnie krzemu. Największa asteroida w grze z krzemem jest w

Spoiler

Midnight Star - 102 krzemu

, a jak cierpisz na nadmiar gotówki, to możesz za pomocą skryptu Asteroid Creator TC zakupić asteroidę z olbrzymią ilością złóż nawet przekraczającą 400 ton Krzemu 😀. Dostawiam również 2 fabryki produkujące steki i mój kompleks jest samo wystarczalny. Przynoszący olbrzymie dochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed postawieniem jakiegoś wielkiego kompleksu radzę zaplanować sobie wygląd całego imperium, głównie położenie HQ. Sektor w którym ją umieszczamy najlepiej jest trzymać w miarę pusty żeby zminimalizować spadki FPS. Dużo osób wybiera właśnie Avarice na siedzibę swojej korporacji, w tym wypadku wszelkie kompleksy produkujące dobra na sprzedaż warto stawiać w innych sektorach, a w okolicy HQ zbudować tylko kilka fabryk produkujących towary na jej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No ostatnio nurtuje mnie pytanie. Po co w Destylarni Gwiezdnej Wódki do jej wyrobu wymagane jest :

Pierwszorzędny towar:

-Ogniwa Energetyczne

-Delexiańska pszenica

Gdy zaopatrzymy naszą Destylarnie Gwiezdnej Wódki w wyżej wymienione produkty otrzymamy towar Gwiezdna Wódka, który śmiało możemy sprzedać za cenę 727 kredytów.

Ale po jakiego wafla jest wymagany drugorzędny produkt do wyrobu wódzi ? A mianowicie jest nim Przyprawy Stottu. Czy czasem po jej dostarczeniu nie będziemy mogli podnieść ceny za naszą wódzię do 1252 kr za sztukę. Wiadomo nam jest iż że gdy ustawimy cenę wódki na 727 czyli o jeden niżej niż średnia cena to klientela wali do nas drzwiami i oknami. Więc czy tak samo będzie gdy dostarczymy Przyprawy Stottu i ustawimy cenę na 1251 kr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty drugorzędne nie mają wpływu na produkcję w fabrykach. Fabryki produkują bez posiadania w magazynie produktów drugorzędnych. Te produkty dodane zostały tylko po to, aby zwiększyć ilość produktów do handlu, bez zwiększania wymagań produkcyjnych. Do tego produkty drugorzędne występują tylko w fabrykach NPC, w fabrykach kupionych przez gracza ich niema. Jeśli miałaś jakąś destylarnię to powinnaś widzieć że w informacjach stacji, w oknie produktów drugorzędnych nic nie ma.

Co do ceny, w grze występują dwie ceny skupu GW: 728kr 1252kr. Za cenę 1252kr skupują GW Argońskie stacje handlowe i kilka stacji pirackich (Port Anarchistyczny i kilka Habitatów), reszta Habitatów skupuje po 728kr. Cenę ustawia się na 727kr ponieważ przy takiej cenie ilość handlarzy NPC, którzy będą wykupywać nasz produkt (GW), jest zdecydowanie większa niż przy wyższej cenie. Oczywiście możemy sobie ustawić cenę zbytu na 1251kr, zysk teoretycznie będziemy mieć większy, ale dystrybucją GW będziemy się musieli sami zająć. Dlaczego teoretycznie zysk będzie większy? Bo ilość stacji skupujących za cenę 1252kr jest ograniczona, więc szybciej zapełnimy ich magazyny na full. Do tego dochodzi ryzyko że naszymi traderami wypełnionymi GW zainteresuje się policja Argońska, możemy wtedy stracić i produkt i tradera. Dlatego ustawienie ceny zbytu na 727kr. jest i bardziej zyskowne i mniej ryzykowne, możemy spokojnie dystrybucje pozostawić w rękach statków NPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale po jakiego wafla jest wymagany drugorzędny produkt do wyrobu wódzi ? A mianowicie jest nim Przyprawy Stottu.

Oj Jagoda, taka duża dziewczynka a nie wie. 🤪

Jak dodasz przypraw to zacier aż buzuje a destylat nabiera głębokiej barwy (niestety, niewidocznej dla człowieka) i przesiąka delikatnym aromatem stottu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, najlepszym sektorem jest Nieznany Sektor na wchód od Montalaar, inni zwą go Avarice ( skrypt MUS ). Dlaczego polecam ci ten sektor ? A to dlatego że:

- Dookoła jest pełno stoczni. I to w nich właśnie kupisz fabryki które mogą produkować nielegalne towary, które z kolei przynoszą olbrzymie dochody.

W legend's Home możesz kupić Destylarnie Gwiezdnej wódki L. W stoczni OTAS są statki Mistral Super Frachtowiec bardzo pojemne skurczybyki. W kwaterze OTAS bardzo przydatny Napęd skokowy jak i Automat dokujący dla twoich TS-ków. W Aladna Hill możesz dokupić uzbrojenie dla swoich TS-ków a w Placówce wojskowej zakupisz Satelity zaawansowane po rozmieszczeniu ich w sektorach gdzie znajdują się elektrownie twoje TS-ki będą znały cenę ogniw i udadzą się tam gdzie jest najniższa cena. Dlaczego wynajmuje dwa statki klasy TL ? W każdym sektorze gdzie jest stocznia jest TL a każdy TL ma ograniczoną pojemność. Ja zawsze kupuje hurtem, dlatego wynajmuje dwa TL jeden legend's Home ( Destylarnie Gwiezdnej wódki L) a drugi w Light of Heart ( Farmę Pszenicy L) i za jednym zamachem buduje kompleks złożony z 3x Farmę Pszenicy L i 3x Destylarnie Gwiezdnej wódki L.

W Ianamus Zura możesz dokupić resztę brakujących ulepszeń dla twoich TS-ków takich jak Polecenia Bojowe i Handlowe. Plantacja konopi L i Rajski ogród M co daje nam Teladichuanę bardzo dochodowy interes.

- Dookoła jest pełno elektrowni które produkują ogniwa. Ja ustawiam w moim kompleksie ilość skoków dla moich TS-kóe 5 i to w zupełności wystarcza by nasze TS-ki dostarczyły Ogniwa w cenie 12-14 kredytów.

- Avarice jako sektor jest ogromny co za tym idzie możesz tam rozbudować swoje samowystarczalne Imperium, kompleksy produkujące statki jak i wyposażenie do nich, kompleksy produkujące tarcze i uzbrojenie. W sektorze są też astyeroidy wykorzystaj je koniecznie. A jeszcze lepiej Kup TL i przetransportuj do niego najcenniejsze Asteroidy jedną z nich jest Asteroida w Midnight Star posiadająca 102 Rudy.

Trzymaj sztamę z Piratami to unikniesz kłopotów. Mają bazę w New Income daj im żyć a oni dadzą żyć tobie 😀 A dokładniej to twoim TS-kom. Przy okazji możesz wysłać TS-ka z Gwiezdną wódką, którą im możesz opchnąć za 1.252 kredyty. Gdzie normalnie w swoim kompleksie będziesz musiał sprzedawać po 727 kredytów. Z początku nie łam się że mało statków przylatuje do ciebie i będą to z początku same M5 lub M4, jak pójdzie fama w eter że sprzedajesz Wódzię za 727 to po pewnym czasie będziesz musiał światła montować w Avarice taki będziesz miał ruch 😀

Jeżeli mnie używasz modu FDN który jest bardzo przydatny przy transportowaniu i sprzedawaniu surowców bo przykładowo używasz modu DDTC to polecam skrypt Cargo Delivery Service za pomocą którego twoje twoje TS-ki będą transportowały surowce pomiędzy twoimi włościami. Przykładowo masz Wytwórnię kryształów L i Elektrownię XL. Elektrownia XL będzie wymagała kryształów a Wytwórnia kryształów ogniw to twój TS będzie transportował te surowce, a w małym oknie opcji ustawisz czego ile ma zabierać, twój TS może wozić towary w dwie strony, co jest kolejnym plusem tego skryptu.. W innym przypadku musiałbyś najnormalniej w świecie za to płacić. To może być bardzo przydatne gdy posiadamy bardzo rozbudowany gwiezdny przemysł.

To by było na tyle z mojej podpowiedzi dla ciebie. Zawsze tak gram i hmm kasa leci aż miło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaki sektor jest najlepszy najbezpieczniejszy do postawienia takiego kompleksu???

Tak aby był dobry dostęp do zaopatrzenia dobry zbyt no i żeby nie wparował mi tam jakiś okręt który zamknie mi interes.

Wszystko zależy od tego czy i jak planujesz w przyszłości rozbudować swoje imperium i jakie są Twoje stosunki z poszczególnymi rasami.

Jeśli chcesz ten kompleks w przyszłości dalej rozszerzać o kolejne fabryki to polecam znaleźć jakiś sektor na uboczu, taki do którego rzadko będziesz zaglądał. Duże kompleksy potrafią przydusić każdego kompa i warto zaplanować ich położenie tak, aby jak najmniej przeszkadzały. Z tego też powodu nie polecam Avarice, jest to jeden z najlepszych sektorów do postawienia HQ w przyszłości i możesz wtedy żałować, że zapchałeś go różnymi kompleksami produkcyjnymi.

Ja zwykle umieszczam taki kompleks w Desecrated Skies albo Gunne's Crusade. Kiedyś miałem w Farnham's Legend i też było jak najbardziej ok. Jeśli masz z piratami na pieńku lub nie możesz zapewnić fabrykom należytej ochrony to rozejrzyj się za którymś z Nieznanych Sektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydusić ? Nie wiem ja wcale nie mam rewelacyjnego sprzętu a posiadam w Avarice:

1x Węzeł XL, 1x Kompleks Produkcyjny L(opracowuję w nim projekty statków i uzbrojenia jak i wyposażenia. Buduje w nim swoje floty jak na razie są to tylko myśliwce M3+ Fenrir) 1x SSOS CKR ( Strategiczna Sieć Obrony Sektora - Centrum Kontroli Rozkazów ) a te konstrukcje są naprawdę gigantyczne. w Chwili obecnej posiadam tez w tym sektorze 1x Elektrownia Słoneczna XL, 1x Kopalnia Rudy (102), 1x Kopalnia Krzemu (92). I mam zamiar dostawić kolejne fabryki. A mój sektor odwiedza coraz więcej statków NPC i szczerze jakoś mi nic nie przydusza. Ale może faktycznie że na jeszcze słabszych przydusza, w każdym razie opisałam to na moich doświadczeniach, jak bym wykryła że gra się tnie lub zachowuje niewydajnie, nie polecałabym tego sektora 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile Prowler ma rację po polecam inne wyjście.

Wybuduj Węzeł XL w Avarice i Kompleks Produkujący statki ( Production Modules v6, twoje własne HQ ) a za pomocą skryptu Jumpgate Construction Technology wybuduj Bramy na północy i na południu (ja tak zrobiłam). A następnie połącz Avarice z sektorami nieznanymi 😀 i w nich buduj własne kompleksy , fabryki i temu podobne a wszystko będziesz miał pod ręką. Wszystkie towary będą transportowane za pomocą satelit zaawansowanych do twojego węzła. I tak spokojnie wybudujesz sobie jakiś kompleks bimbrowni gdzieś na zadupiu, który de facto będziesz miał pod ręką 😀

Taki pomysł też jest dobry i nic ci nie będzie przycinało, przyduszało i temu podobne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy używa tych skryptów 😀 Mnie na przykład dużą frajdę sprawia tradycyjne budowanie kompleksów, a potem dodawanie do nich statków i ustawianie całości tak żeby ze sobą współgrała 😀 Te sieci dystrybucji są dla mnie zbyt dużym ułatwieniem.

Co do tego przyduszania, ile fabryk/stacji dokładnie masz w tym sektorze ? Pisząc o rozbudowanym kompleksie miałem na myśli taki składający się z co najmniej kilkudziesięciu stacji, nie licząc elektrowni słonecznych i fabryk im towarzyszących. Spróbuj zbudować gdzieś takiego potwora i zobaczysz jak wpłynie na wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda:

Cytat

w Placówce wojskowej zakupisz Satelity zaawansowane po rozmieszczeniu ich w sektorach gdzie znajdują się elektrownie twoje TS-ki będą znały cenę ogniw i udadzą się tam gdzie jest najniższa cena

Proszę ,powiedzcie,że to jest żart.

Czytałem ,że nasi handlowcy znaja ceny zakupu towaru bez ustawiania w sektorach satelit i zawsze kupią najtaniej.

Teraz Jagoda ,zasiałaś we mnie nutkę wątpliwości <_<

Jak to jest naprawdę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jagoda:

Cytat

w Placówce wojskowej zakupisz Satelity zaawansowane po rozmieszczeniu ich w sektorach gdzie znajdują się elektrownie twoje TS-ki będą znały cenę ogniw i udadzą się tam gdzie jest najniższa cena

Proszę ,powiedzcie,że to jest żart.

Czytałem ,że nasi handlowcy znaja ceny zakupu towaru bez ustawiania w sektorach satelit i zawsze kupią najtaniej.

Teraz Jagoda ,zasiałaś we mnie nutkę wątpliwości <_<

Jak to jest naprawdę???

Być może Jagodzie chodziło o jakiś skrypt. Ogólnie statki sterowane przez AI nie potrzebują satelitów żeby znaleźć towar z najniższą ceną.

Cytat

Dziękuje za podpowiedzi.

Co do przyduszenia kompa to raczej chyba nic takiego się nie stanie obecnie mam C2D8400 DDR2-4GB i GF-GTX260.

Silnik gry nie jest zbyt dobrze zoptymalizowany, a dodatkowo obsługuje tylko jeden rdzeń, więc z wydajnością różnie to bywa nawet przy najmocniejszych konfiguracjach sprzętowych. Wiele zależy od stylu gry i tego co robisz, może akurat u Ciebie będzie ok 😀 Gdybyś zaczął zauważać jakieś spowolnienia to poszperaj w dziale skryptów i modów. Jest tam podpięty temat z różnymi różnościami poprawiającymi wydajność. Warto zaaplikować 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bimbrownie stawiam na początku zawsze w trzech sektora:

Nieznany, na wschód od PTNI Heardquarters

Bala Gis Joy

Acquisitions Repository.

Co do przyduszania w sektorach z kompleksami, to efekt jest najbardziej widoczny jeśli sami będziemy w tym sektorze, a do tego obca flota.

Jeśli natomiast nigdy nie będziemy latać osobiście do sektora z megakopleksem, załatwiając sprawy zdalnie, to wielkość kompleksu nie ma większego wpływu na wydajność.

Sektora Avarice nie lubię, ale to mój problem 😀

A gram podobnie jak pisze Prowler i zgadzam się z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sektora Avarice nie lubię, ale to mój problem 😀

Heh uwazam podobnie. Z pewnych wzgledow ten sektor mnie nie lezy, albowiem na destylarke mam inne sprawdzone miejsca.

Kiedys wlasnie Yacek polecil mnie te sektory, o ktorych on sam mowil post wyzej i sa to dobre lokacje. Kiedys mialem tez kompleks destylarnie samowystarczalny we Freedoms Reach i bardzo dobrze on tam sobie prosperowal. Ten pusty sektor szybko zapelnil sie kontrahentami nabywającymi ten trunek z dalekich zakatkow galaktyki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wtedy zaopatrzenie bedzie musialo pokonywac pirackie sektory.

Zanim dostawilem ta elektorwnie to sektor zaopatrywalem duzymi delfinami, ktore z napedem skokowym szybko mogly dostarczyc te 26.000 tys ogniw. Raz na jakis czas trzeba bylo powtarzac te operacje. Ewentualnie mialem tez do dyspozycji Yaki Ryu z wielka ladownia, ktory byl magazynem ogniw zas transporter sobie z niego pobieral ogniwa i dostarczal do destylarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No tak, ale wtedy zaopatrzenie bedzie musialo pokonywac pirackie sektory.

Zapominasz że handlowcy mogą wykonywać skoki. Jak ustawisz im odpowiednio dużą ilość bram skokowych w Bazie, to będą skakać daleko po za sektory pirackie. Taki bug, im większa ilość skoków w Bazie, tym dalej latają, mimo że mają elektrownie pod nosem. Ale warto wykorzystać ten bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...