Skocz do zawartości

- - - - -

Bimbrownie w TC

98 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 11 listopad 2008 - 18:22

We wszystkich swoich dotychczasowych grach X3 jak i X3+XTM zawsze stawiałem przynajmniej jeden kompleks składający się z farmy Pszenicy L i Destylarni Gwiezdnej Wódki L. Zawsze stawiałem pierwszy taki kompleks w sektorze Akeelass Beacon. Zaopatrywałem go w jednego TS-a, który kupował Ogniwa. Czasem jakimiś małymi szybkimi statkami rozprowadzałem GW po okolicznych stacjach. Czasami ustawiałem cenę sprzedaży o jeden kredyt niższą niż standardowa i interes się kręcił bez dystrybucji. Klientela waliła drzwiami i oknami nigdy nie miałem z tego powodu problemów.
Teraz po dorobieniu się też postanowiłem postawić taki kompleks. Jednak wybór na pierwsza lokalizację padł na sektor Ceos Doubt. Z tego względu że w pobliskim pirackim sektorze jest fabryka destruktorów, która do produkcji wymaga GW (czyżby rodacy tam pracowali?). Pomyślałem że ta bliskość dobrze wpłynie na mój biznes, i nie pomyliłem się. Po jakimś czasie po postawieniu tego kompleksu zauważyłem brak Licencji Policyjnej Teledian, ale jakoś nie skojarzyłem faktów. Drugi kompleks GW postawiłem już tradycyjnie w sektorze Akeelass Beacon, tym razem utratę Licencji Policyjnej Argonów zauważyłem zaraz po postawieniu kompleksu, więc już wiedziałem co było jej przyczyną. Licencję kupiłem nową, ale długo się nie nacieszyłem kompleksem, nawet TS do niego przypisany nie zdążył wykonać jednego kursu po Ogniwa, kiedy dostałem komunikat że ktoś atakuje moje statki w sektorze Akeelass Beacon. Myślałem że jakiś pirat się przyplątał i atakuje mojego TS-a. Ale zaglądam do sektora, a tam Argoński Centaur woskowy niszczy moją destylarnię gwiezdnej wódki. Wychodzi na to że w TC, nie tylko nie można handlować nielegalnymi towarami, ale nawet ich produkować. Przynajmniej w sektorach Argońskich, bo Teladianie jak na razie tolerują moją bimbrownię.

#2 LITWINCZUK

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 87 postów
  • Gram w: X3: Albion Prelude

Napisano 12 listopad 2008 - 16:00

Weź mnie nie strasz, ja wczoraj postawiłem kompleks bodaj za ponad 20 mln sprzedając 4/5 swojej floty...
I tam jest jedna bimbrownia...

#3 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 listopad 2008 - 16:02

:unsure:
No to zobaczymy czy to reguła, czy tylko ja miałem takiego pecha. Daj znać.

#4 LITWINCZUK

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 18:35

Drogi Yacku - są dwie opcje:
- masz pecha
- wybrałeś złą lokalizację.

Ja postawiłem swój kompleks trochę na uboczu, tj. w "Freedom's Reach" - być może to jest klucz do sukcesu?

Od dwóch dni nikt nie atakował mego kompleksu: (zapodaję screena jak to wygląda) - tylko mi teraz nie płaczcie, że takie screeny też Wam nie podchodzą :unsure:
Dołączona grafika Dołączona grafika

Przed chwilą ktoś przeleciał koło niego strzelając, ale nie wiem do czego - nim gościa namierzyłem to już go nie było (potraktowałem to jako wygłupy tutejszej młodzieży), sprawdziłem osłony kompleksu, bez zmian...

#5 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 listopad 2008 - 18:54

Freedom Rach to sektor Nieznany, nie należący do żadnej rasy, choć jest w nim stacja handlowa Teladian. Więc nie ma porównania. Sam mam bimbrownię w sektorze Teladian i mam z nią spokój, ale wiadomo nie od dziś że Teladiania sprzyjają piratom i nielegalnemu handlowi, bo dla nich liczy się tylko zysssk. Postaw kolego bimbrownię w sektorze Argonów i zobacz jak długo postoi, wtedy pogadamy :unsure:

#6 LITWINCZUK

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 18:59

Wolę nie sprawdzać... Dlatego postanowiłem postawić ten kompleks nieco na uboczu.

Przy okazji pytanie:
Czy zdarzają się najazdy "z nikąd" Khaak czy Xeonów na kompleksy handlowe? I czy dla przykładu jak sobie postawię tam 10 stanowisk dział laserowych to wystarczy?

EDIT:
Właśnie napadła na ten kompleks grupka kilku piratów. Na szybko zakupiłem 12 dział laserowych i został po nich popiół... Nie zauważyłem jednak by rozwalanie piratów działami podnosiło rangę.

#7 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 grudzień 2008 - 17:12

Ponad miesiąc miałem spokój z bimbrownia w sektorze Teladian, oprócz utraty Licencji policyjnej Taledian za każdym razem jak ją kupiłem. Niestety teraz przypomniał sobie o mojej bimbrowni jakiś nadgorliwy kapitan Teladiański i od jakiegoś czasu próbuje ją zniszczyć. Co prawda słabo mu to idzie, ale chyba osiągnie swój cel bo uparty. Nie będę go przeganiał. Ale jak widać w TC nie ma szans na rozkręcenie biznesu z nielegalnym towarem w sektora ras. Jeśli już to tylko w sektorach Nieznanych lub pirackich.

#8 Mr.freeze

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 21:12

witam
no właśnie mam ten sam problem postawiłem bimbrownie razem z zielskiem w Ceo's Doubt zarobiła 32 mln i myślałem że będzie wszystko git aż tu nagle komunikat że ktoś atakuje kompleks patrze a to Teladiański M7 ;) i teraz mam pytanie czy jest jakiś sposób żeby sprzedać te fabryki ? Gram na oryginalnej X3 TC bez scryptów. z góry dzięki za odpowiedz.

pozdrawiam

#9 krzychu_ks

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 21:23

Sprzedawać się raczej nie da. Przenosić bez skryptów chyba też nie. Jeśli chciałbyś instalować skrypty to tu masz Station Repacker, który pozwoli Ci spakować tą bimbrownie i przenieść ją w bezpieczne miejsce. Jeśli wolisz dalej grać "na czysto" to zawsze możesz zafundować Dzierzbie (bo zakładam, że chodzi o Dzierzbę) mały wypadek przy pracy. Od jednego M7 tak strasznie reputacja u Teladian nie spadnie, a i tak w TC da się ją łatwo poprawić
P.S. Witamy na forum

#10 Blantas

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaKraina deszczowców - Irlandia

Napisano 26 sierpień 2009 - 21:38

Prawda. ;)
Rozwal Parszywca. :) ]:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych