Skocz do zawartości

Skrypt Stocznia piracka Marauder


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo w X3:TC nie ma stoczni pirackiej. Statki piratów można co prawda zdobyć w walce, poprzez abordaż lub dzięki skryptowi NPC Bailing Addon. Dzięki temu ostatniemu zdobyłem pirackiego Galeona. Ale gdyby ktoś chciał kupić statki pirackie ma w końcu taką możliwość. Pojawił się skrypt The Marauder Shipyard dodający stocznie piracką Marauder do losowego sektora pirackiego.

Tłumaczenie tego co autor skryptu napisał o nim:

Ciekawostki:

Odkąd rodzina MARANI pomogła Julianowi Brennan w sabotowaniu eksperymentów Paranidian z Nividium kilka  jazuras temu (X3: Reunion fabuła), jego kwitnący biznesu przemytu poszedł na marne.
Piraci innych frakcji (z Yaki na czele) nie ufają mu już i są wściekli na niego za zdradę ich, również Paranidanie nienawidzą go za rolę, jaką odegrał Don w zatrzymaniu ich eksperymentów z Superbramą.
Paranidanie nawet wysłali ekspedycję zbrojną w celu zabijcia lub chwytania przynajmniej Don Marani; nie udało im się, ale ich ataki ostatecznie zmusiły go do opuszczenia Farnham's Legend.
Teraz Don jest zmuszony ciągłe przenosić swoje stocznie do różnych sektorów pirackich próbując ukryć się przed zemstą Paranidan.

Po ucieczce Don zdobył stary opuszczony Piracki transportowiec. Statek ten miał w ładowni plany prawie wszystkich znanych Pirackich statków i dla niektórych bardzo tajne plany fabryk
Dzięki temu Don ma wreszcie szansę, aby wrócić do wielkiego biznesu!
Don Marani rozpoczął budowę i sprzedaż tych statków i fabryk we własnej stoczni ...


Techniczne:


    * Ten Skrypt dodaje Stocznię Marauder Don Marani do losowego sektora pirackiego.
    * Stocznia będzie sprzedawać wszystkie statki pirackie i kilka fabryk niedostępnych w inny sposób.
    * Zasoby stoczni są związane z  Twoją reputacją - musisz mieć ją wysoką u co najmniej jednej z 6 głównych ras, aby mieć dostęp do zasobów większej wartości handlowej.
   I jeśli Twoja reputacja jest wystarczająco wysoka, w stoczni Marauder będziesz mógł  kupić Pirackie statki klasy M1/M2/M7!
    * Dostępne fabryk to:
Wszystkie produkujące towary nielegalne, Kopalnie Nividium, Disruptor Missile Factory*, Farma kosmicznych Much, Plasma Burst Generator Forge*, 
      Bomb Launcher Forge*, a nawet ściśle tajne Pod Boarding Factory*.

*- nazwy tych fabryk zostaną przetłumaczone po wyjściu polskiej wersji gry, w tej chwili zostawiam ich angielskie nazwy

Och, i ostatni raz jak rozmawiałem z pijanym Donem w barze stoczni, wspomniał coś o Borońskim naukowcu, którego trzyma on jako zakładnika; z tego, co ja zrozumiałem, ten naukowiec był członkiem oryginalnego zespołu badawczego Bala Gi i nie zdziw się, jeśli prędzej czy później w ręce Dona trafią plany sławnej Kwatery Głównej ...

Zasoby:
8370-L044 

Copyright (c) 2008 Teladidrone

Wersja 0.2 The Marauder Shipyard dodaje mechanika, który po zadokowaniu naszym statkiem do Stoczni oferuje nam wykonanie tuningu naszego statku. Działa to jak skrypt Overtune Cycrowa dla X3.

Spoiler

Musimy jednak najpierw załatwić Mechanikowi 25 sztuk Teladihuany (w celach medycznych), kiedy zadokujemy ponownie z Teladihuaną w ładowni Mechanik określi koszty tuningu (dosyć spore) i jeśli je zaakceptujemy możemy wybrać czy chcemy zwiększyć prędkość statku czy jego manewrowość.

Uwaga, po wykonaniu tuningu okaże się że statek został lekko uszkodzony w trakcie prac (około 10%) więc konieczna będzie naprawa, czyli dojdą kolejne koszty. Chyba że mamy skrypt Marines Repair i Marines na pokładzie, wtedy nie musimy się przejmować naprawą, Marines zrobią to za free.

Spolszczenia skryptu szukaj tutaj: X3TC - spolszczenia do skryptów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ponieważ już trochę czasu minęło odkąd zakupiłem Statek Naprawczy, czyli Arana. Statek jaki jest to każdy kto grał w XTM-a wie. Wygląd się nie zmienił. Prędkość 12, więc chyba też nie zmieniona. Zmianie uległo tylko to że teraz w Aranie nie można montować żadnej broni. Do obrony może używać tylko rakiet. Nie zauważyłem też niczego co by przypominało stary Warsztat, więc po zadokowaniu do niego statku nic się nie dzieje. Fakt braku slotów na broń uniemożliwia też skorzystanie ze skryptu Mobile Ship Repair. Za to po zakupieniu Marines (wchodzi ich max 20) i instalacji skryptu Marine Repairs, statki zadokowane do Arana naprawiane są aż miło. Jeśli dobrze pamiętam maksymalnie może być na raz zadokowanych 30 statków, dokować mogą małe statki (M3, M4, M5) TS-y. Z dużych statków spokojnie kilka M6 i M7. Natomiast Osaka mimo że teoretycznie miała możliwość zadokowania (statek był na liście obiektów gdzie może zadokować po wybraniu komendy "Zadokuj do"), to jednak do dokowania nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odwiedziłem wszystkie sektory pirackie i nie znalazłem stoczni. Mod wgrałem poprawnie, nie mam pojęcia co jest. Komunikat też dostałem. Próbowałem odnaleźć ją za pomocą X3 map by Scorp pod TC, ale mapa nie działa prawidłowo albo ja coś zepsułem. Zainstalowałem mapę na dysk d:/ Scorp i włączam ją normalnie lokacje TC są, natomiast w grze nie mogę jej odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz do tematu o mapie Scorpa. Musisz po instalacji przekopiować z jej podkatalogu bonus script pliki .xml do podkatalogu script w katalogu gry. Wtedy dopiero masz możliwość konfiguracji przycisków dla mapy Scorpa. Do tego ściągnij z Mamuta poprawkę spolszczenia mapy Scorpa, bez tego nie będzie możliwości skonfigurowania przycisku do szukania statków w grze.

Oczywiście ściągnij najnowsza wersję mapy Scorpa pod TC.

A stocznia musi być, najczęściej znajduje się Nieznanym sektorze za sektorem Heavens Assertion. To też piracki sektor, tylko że Księcia, jest tam HQ korporacji Księcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Normalne. W opisie moda masz informacje, że Don Marani ma problemy z Paranidianami, którzy go ścigają i dlatego musi ciągle ukrywać się przed nimi. Najlepsza kryjówką dla niego jest sektor Nieznany za sektorem Heavens Assertions (ten z HQ Księcia). Jak Stocznia tam wyląduje, to już zostanie. Statki Księcia nie pozwolą Paranidianom na bezkarne buszowanie po tym sektorze 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się "przeniosła" z Farnham's Legend ale akurat wtedy w pobliżu kręciły się argońskie M7 i M8 i to chyba one się do tego przyczyniły 😀 Wygląda na to, że potraktowały ją jak normalną piracką stację. Może u Ciebie było podobnie i jakiś patrol się nią zainteresował 😀

Teraz znajduje się w Mi Ton's Refuge i jak na razie jest spokój 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pierwszej grze pojawiła się w sektorze Desecrated Skies. Długo tam była aż przyleciał M7 Paranidian z obstawą i ją zniszczyli. Pojawiła się po pewnym czasie w sektorze z HQ Księcia i tam została. W obecnej grze od samego początku jest w sektorze z HQ Księcia i jak na razie się nie rusza. W nową grę gram od czasu wyjścia patcha 2.0a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm, mi tylko raz i to po dość krótkim czasie stocznia zmieniła położenie, obecnie już od bardzo długiego czasu (3,5 doby czasu gry) znajduje się w gęsto patrolowanym przez różne siły Napoleo's Memorial i nie zanosi się na zmianę. Widocznie taki bug, tylko raz przylatują ją rozwalić.

Cytat

Najlepsza kryjówką dla niego jest sektor Nieznany za sektorem Heavens Assertions (ten z HQ Księcia). Jak Stocznia tam wyląduje, to już zostanie

Moja stocznia miała pecha bo wylądowała tam właśnie za 1 razem (10-16). 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie co ciekawe przylecieli paranidianie zniszczyli HQ ksiecia a Stoczni co stała obok nie tkneli.

Inna ciekawostka. Komunikat o ucieczce informuje o dwóch pierwszych literach z nazwy sektora ucieczki oraz

o bramie przez która ta ucieczka miała miejsce. W wiekszosci przypadków sie zgadza a gdy sie nie zgadza

wtedy stacja najpewniej jest w sektorze ksiecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Nie wiem czy to wina nadmiaru prochów czy lenistwa ale Boron już nie chce mi tuningować okrętów. Podkręciłem Prędkości 2 jednostek; czyżby skrypt nakładał ograniczenia ilościowe ? Zmieniłem miejsce "pobytu" stoczni, wyłączyłem skrypt w PM ale to nic nie zmieniło. Pojawia się tylko komunikat, że patrol odnalazł ... i nie ma nic o tuningu. Czy jest sposób aby skłonić leniwego Borona do dalszej współpracy ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj nowego tematu, jeśli dotyczy on skryptu lub moda, który jest już opisany i ma swój temat.

Informacji o możliwości tuningu już nie będzie. Wystarczy tylko załadować do ładowni statku 25 Taladihuany i zadokować do stoczni, a koleś sam się zgłosi i zaoferuje tuning.

Przynajmniej u mnie tak jest, jeśli dokuję bez Taldihuany nie ma żadnej informacji. Jak zadokuję z Teladihuaną pojawia się oferta tuningu.

Zresztą mogłeś poczytać trochę ten temat przed pisaniem, już było o tym: http://xudb.pl/topic/392-re-skrypt-stocznia-piracka-marauder/#entry6195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...