Skocz do zawartości

Górnictwo Mobilne


LITWINCZUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 3 statki które mają się zajmować górnictwem mobilnym. Każdy z nich to MERCURY TANKER

Pierwszy z nich:

I dalej, broń:

Wyłączyłem wszystkim statkom aktualnie wykonywane zajęcia.

Wszystkie statki znajdowały się w sektorze Ore Belt.

Nr 08 otrzymał "Mine and Trade Minerals

Nr 09 otrzymał "Mine Minerals...", bez wyznaczania stacji docelowej (bez Unload):

Nr 10 otrzymał "Mine Minerals...", ze stacją docelową "Free Argon Trading Station" w sektorze Argon Prime:

Poszedłem usypiać dzieciaka, odpalając najpierw to na SETA x1000. Sytuacja po 20 minutach: (przypominam, że to leciało na SETA):

Sprawdzałem ładownie każdego z nich. Zero zmian, nic nie nazbierali - polecieli do innych sektorów....

Dalsze doświadczenia w systemie Ore Belt - wziąłem na warsztat 10-tkę. Dałem jej Specials -> Mine Miners, bez celu. Chwilę przed wydaniem poleceń: stoi (wisi, przebywa? Co do cholery robi statek w kosmosie?) bezczynnie przy jednej z asteroid.

http://wzoryikolory.nazwa.pl//litwinczuk/smieci/080911_14.gif

I chwila później - zatrzymał się przy "Plutarch Minning Corporation HQ" i poinformował, że on już skończył...

http://wzoryikolory.nazwa.pl//litwinczuk/smieci/080911_15.gif

Kolejny eksperyment:

Trade -> Mine and Trade minerals...

Skoczył do "Cloudbase South West". Obleciał jedną skałę. Poleciał do "President's End". Poleciał do "The Wall"... i znudziło mi się go śledzić. 08-ka tak na pewno latała...

PROSZĘ O POMOC. CO USTAWIAM NIE TAK JAK POWINIENEM BY GÓRNICTWO MOBILNE ZACZĘŁO DZIAŁAĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza 🤔 W jego topiku na samym dole jest pasek który do przesuwania szerokosci i nie rozwala mi nic, ale może dlatego że mam theme xudb.

Co do pytania: może to że mają sprzęt do górnictwa w tylnej wieżyczce stanowi jakiś problem dla stucznej inteligencji? Zaintstaluj sprzęt na jakimś innym statku na głównej wieżyczce i zobacz czy to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam stylu Subsilwer2 i też nie mam problemu z wyświetlaniem. Niemniej jednak uważam że szczególnie te dwa ostatnie zdjęcia niczego nie wnoszą to treści pytania. Wystarczyła informacja że statek nic nie robi. Wątpię by dodanie tych zdjęć wpłynęło na szybkość odpowiedzi. Zresztą nie wiem czy takowa będzie. Bo ktoś bawi się mobilne górnictwo? Gdy tyle innych ciekawszych zajęć czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do pytania: może to że mają sprzęt do górnictwa w tylnej wieżyczce stanowi jakiś problem dla stucznej inteligencji? Zaintstaluj sprzęt na jakimś innym statku na głównej wieżyczce i zobacz czy to jest to.

No tak... człowiek się stara to go jeszcze zjadą... A ja nawet przycinałem obrazki, zbiłem ilość kolorów a nawet wsadziłem na swój serwer by szybciej się ładowało 🤔

Bynajmniej - dzięki, sprawdzę.

Obrazki były po to, by pokazać co się dzieje. Co innego "nic nie robi" a co innego staje przy stacji nawet nie dokując. Ale trudno, moja wina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy okazji: przewaliłem FAQ, ale nie znalazłem pytania:

jak użyć skanera minerałów na wybranej jako cel asteroidzie?

Bo takie coś jest w instrukcji. Zarówno w tej do X3, jak i do X3:TC

Sprawa prosta, podlatujesz statkiem ze skanerem minerałów w ładowni na odpowiednio bliską odległość i pojawia ci się opcje skanuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A powiedz mi jeszcze jedną rzecz, jaką dałeś komende tylnej wieżyczce tzn. obrona, ochrona przeciwrakietowa?

Bo znalazłem ten topik: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=222763

W skrócie: autor przestawił ustawienie tylnej wieżyczki na obrona z ochrony przeciwrakietowej i statek zaczął minować.

Zmieniałem na każdą z opcji - od None po 5-tą, o której wspominasz. Obserwowałem statek. Ledwo wydam mu komendę Specials -> Mine Minerals to za chwilę staje przy stacji, jak na poprzednich zdjęciach. Przy "Mine and trade" lata bez celu pomiędzy sektorami.

Nie rozumiem tego górnictwa mobilnego. Działa to komukolwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawa prosta, podlatujesz statkiem ze skanerem minerałów w ładowni na odpowiednio bliską odległość i pojawia ci się opcje skanuj.

Owszem... Raz zaliczyłem asteroidę.

Zapomniałem że mam na dysku zainstalowane X3R. Oryginał pożyczyłem kumplowi (jakoś znudziło mi się granie) i jeszcze mi nie oddał. A przecież od razu instaluje się tam polska instrukcja... :/

Więc ją odpaliłem... I już mam 2 kopalnie silikonu, organizuję jeszcze dla nich transport. Przy okazji: pierwsze co zrobiłem po zakupie X3R to przeczytałem instrukcję - ale już jej nie pamiętam... Widzę jednak, że muszę ją przewertować raz jeszcze.

Chłopaki dzięki za szczere chęci ale widzę, że w temacie to mi raczej nikt nie pomoże. Żałuję jednak tego, że mało kto mi pomógł a większość narzeka - to moja sprawa czy chcę szukać kosmicznych much czy wydobywać rudę - ta gra nie polega tylko na walce. Dziwi mnie czemu wszyscy do niej podchodzą tylko z tej strony. Jeden gracz gra tak, a inny inaczej. Ja nikogo nie atakuję (nie licząc tych co się o mnie przy wylocie tunelu roztrzaskali), pracuję handlem. Wielkie dzięki dla O$$I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Owszem... Raz zaliczyłem asteroidę.

No cóż trzeba uważać. I latać na autopilocie, szanse zaliczenia asteroidy są wtedy mniejsze.

Cytat

Chłopaki dzięki za szczere chęci ale widzę, że w temacie to mi raczej nikt nie pomoże. Żałuję jednak tego, że mało kto mi pomógł a większość narzeka - to moja sprawa czy chcę szukać kosmicznych much czy wydobywać rudę - ta gra nie polega tylko na walce.

1. Osoby, które grają w TC można policzyć na palcach jednej ręki, więc szanse na pomoc w tej chwili są bardzo nikłe.

2. Pamiętaj ze jest to forum, i tu każdy może się wypowiadać, ale nie musi, nie traktuj forum jak helpdesk i nie wymagaj natychmiastowej odpowiedzi na każde pytanie.

3. Gdyby każdy do swojego pytania dołączał zdjęcia z gry to zamiast forum mielibyśmy komiks.

Uzbrój się w cierpliwość, będzie z czasem więcej graczy TC, to może ktoś również spróbuje górnictwa mobilnego, rozwiąże związane z nim problemy i odpisze na Twoje pytanie. Może Ty sam dojdziesz do tego i opiszesz na forum, aby inni wiedzieli.

\\EDIT: czemu te statki nie mają rozbudowanej na max ładowni (a przynajmniej ten, z którego screen ładowni wrzuciłeś)? Może tu jest problem? Zakup im wszystkie trzy upgrady (prędkość, sterowność i ładownię) na max i zobacz jeszcze raz czy efekt będzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No cóż trzeba uważać. I latać na autopilocie, szanse zaliczenia asteroidy są wtedy mniejsze.

Właśnie na autopilocie...

Cytat

\\EDIT: czemu te statki nie mają rozbudowanej na max ładowni (a przynajmniej ten, z którego screen ładowni wrzuciłeś)? Może tu jest problem? Zakup im wszystkie trzy upgrady (prędkość, sterowność i ładownię) na max i zobacz jeszcze raz czy efekt będzie taki sam.

Zobaczę zaraz co się z tym dzieje...

EDIT: bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie rozumiem tego górnictwa mobilnego. Działa to komukolwiek ?"

W X3:TC jeszcze nie próbowałem, ale X3 działało, jeśli jako bazę statek miał moją fabrykę (potrzebowała rudy), tak więc Kajman Górnik kruszył, potem zbierał i zawoził. Ale tego nie wymyśliem - dowiedziałem się skądś już (tylko nie pamietam gdzie znalazłem, byc moze zamkniete forum na ego)...

Troche to było mało efektywne niestety. Dziwiło mnie to, że nie można było ustawić, aby automatycznie sprzedał to gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytaty z FAQ #15:

W nowym Bonus Packu jest skrypt "Mobile Mining / Mineral Collection Software"
3. Tak przygotowanemu statkowi dajesz polecenie rozkazy - specjalne - Zbierz Minerały (nie "Zbierz skały" - to co innego) i wybierasz sektor w którym to się ma odbywać.

To chyba wyjaśnia dlaczego górnictwo mobilne nie działa w TC tak jak w X3 z BP 3.1.07.

TC nie zawiera tego skryptu:"Mobile Mining / Mineral Collection Software". Nie ma w rozkazach poleceń: Zbierz Minerały.

Jeszcze raz wychodzi na to że trzeba czytać wszystko dokładnie i nie stosować rozwiązań z X3 w X3:TC, przynajmniej nie wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj, zupełnie zresztą przypadkiem odkryłem nowy „sposób” na mobilne górnictwo.

Potrzebne jest do niego:

1. Statek z dobrymi osłonami (1-2 GJ mile widziane) – o wyposażeniu nic nie mogę powiedzieć, bo w myśl zasady: „jak dają, to się bierze” na swoich statkach mam upchane wszystko, co oferują doki…

2. Towarzystwo dużego TS-a albo i dwóch.

Jak to działa:

Znajdujemy sobie interesującą nas asteroidę, rozmieniamy ją na drobne, potem wlatujemy statkiem w gruzowisko i pilnujemy, że by osłony nam za bardzo nie spadły. Statek sam zbiera właściwej wielkości odłamki a większe rozbijają się o osłony. Urobek możemy przekazać do TS-a a sami dalej napełniać ładownię…

Sposób sprawdzony w PTNI podczas „rozmowy” z yackim Centaurem. Nie wiem, który z nas rozwalił asteroidę z rudą ale w pościgu przeleciałem przez gruzowisko. I pojawiły się komendy, że do mojej ładowni załadowana została ruda!

Sposób może na dłuższą metę niezbyt zajmujący ale jak na gwałt jest nam potrzebne np. nividium…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze raz o mobilnym górnictwie (1.3). Tym razem już bardziej „normalnym”. Mój zestaw „mały górnik” wyglądał następująco:

1. Kajman Górnik (z odzysku – widocznie komuś też się znudziło dłubanie w asteroidach) uzbrojony w 4 PAC w głównym i 1 MDS w wieżyczce (bez żadnej komendy) wszelkie możliwe wyposażenie i koniecznie teleport,

2. Mobilna Baza Górnicza z 4 MDS (tym razem obrona przeciwrakietowa) i uzbrojenie obronne.

Kajman miał wskazana MBG (czy MMB-S jak kto woli) jako bazę. Obydwu statkom kazałem wydobywać rude w Emperor Mines i obydwa zaczęły to robić bez żadnego ale. Po dwóch-trzech godzinach zebrały razem około 2000 szt. a przy okazji wyczyściły EM ze wszystkich asteroidów(!). I tylko muszę jeszcze odwiedzić sektor i sprawdzić czy wybrały wszystko dokładnie czy tylko tak z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam Serdecznie Wszystkich.

Zakupiłem x3 TC w wersji polskiej. Zainstalowałem najnowszy patch (2.1).

Kupiłem Sępa górnika L i wszystko co możliwe jeśli chodzi o komendy i wyposażenie (łącznie z napędem skokowym i wszelakimi komendami) ale bez poleceń handlowych 3.

Skałki wszystkie przeskanowane.

Daję komendę "Wydobądź Minerały" i chwile statek lata po czym przechodzi w stan nicnierobienia - komenda przestaje być aktywna.

Podczas konfiguracji komendy w miejscu - rozładuj minerały podaje stacje NPCową która potrzebuje rudy.

Może problem polega na tym że trzeba tam podać własną stację którą porostu trzeba mieć a nie NPCową.

Nie wiem co jest nie tak, nie sądzę żeby po tylu patchach był to problem gry i producent nie zauważył że podstawa opcja która nadaje sens zakupu statków górniczych nie działa.

Koledzy ktoś problem rozwiązał , czy istnieje nadal ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej rozgrywce górnika uruchomiłem bez problemu w Seizewell. Nie pamiętam dokładnie czy miał jakieś dodatkowe wyposażenie, wiem że był to Sęp górnik kupiony z drugiej ręki. W obecnej grze kupiłem też takiego i próbowałem uruchomić w tym samym sektorze- leci do pozycji, a potem kasuje rozkazy i nic z tego. Wieczorem poszukam starych save'ów i sprawdzę o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzieje mi się identycznie.

Może jest tak że asteroidy trzeba mu najpierw rozdrobnić innym statkiem ale do tego chyba ma służyć Przenośny System Wiertniczy który mam zamontowany na tylniej wieżyce jeśli się nie mylę.

I on się nie inicjuje bo nie widziałem żeby kiedykolwiek oddał strzał w stronę asteroidy. Co ciekawe jeśli pilotujemy ręcznie Sępa też nie można go zmusić do rozkruszenia skały.

Gdyby się udało przejąć kontrolę nad sterowaniem tylną wierzą to może by się coś wyjaśniło ale jak dotąd to nie wiem czy da się nią ręcznie sterować.

Grałem jeszcze w stare X3 i tam jeśli sobie przypominam to jakimś laserkiem rozwalałem asteroidy na drobne latając w jakiejś M4ce i chyba dopiero górnik zbierał.

Trochę to frustrujące jest bo instrukcja mgliście to wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właśnie dzieje mi się identycznie.

Może jest tak że asteroidy trzeba mu najpierw rozdrobnić innym statkiem ale do tego chyba ma służyć Przenośny System Wiertniczy który mam zamontowany na tylniej wieżyce jeśli się nie mylę.

I on się nie inicjuje bo nie widziałem żeby kiedykolwiek oddał strzał w stronę asteroidy. Co ciekawe jeśli pilotujemy ręcznie Sępa też nie można go zmusić do rozkruszenia skały.

Gdyby się udało przejąć kontrolę nad sterowaniem tylną wierzą to może by się coś wyjaśniło ale jak dotąd to nie wiem czy da się nią ręcznie sterować.

Grałem jeszcze w stare X3 i tam jeśli sobie przypominam to jakimś laserkiem rozwalałem asteroidy na drobne latając w jakiejś M4ce i chyba dopiero górnik zbierał.

Trochę to frustrujące jest bo instrukcja mgliście to wyjaśnia.

Nie, wtedy tylko wydawałem rozkaz i działało. Konfiguracja gry taka sama, więc widać kwestia wyposażenia statku. Dam znać jak to wyglądało w tamtym save 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...