Skocz do zawartości

Puste forum


LeWaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W XBTF to dopiero było XTreme. Zaczynasz bez SETA w staku bez osłon i nawet mapy sektora wyświetlić nie można bo trzeba kupić komputer nawigacyjny, więc wszędzie latasz "na czuja" i dopiero parę klików przed stacją dowiadujesz się co ona sprzedaje. Xenoni to nie to samo co X2 i X3, zajmują wszystkie sektory które w kolejnych częściach są pirackie (Elenas Fortune, Farnham Legend itd). Fakt jest taki, że w XBTF stosunkowo szybko mozna się dorobić na samych ogniwach, ich cena wacha się od ok 5 do ok 25 kredytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy takich cenach ogniwek to faktycznie szybko się dorobić

Jeśli dobrze pamiętam w X2 na X-treme też chyba zaczynasz bez SETA..

Bez osłony... well.. powiedzmy ze nieumyślnie z X3 X-treme zrobiłem sobie full hardcore 😛

sprzedałem swoją osłonę 5MJ na początku przez przypadek, zamiast sprzedać zdobyczną rakietę 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak w X2 XTreme tez nie masz seta ale spróbuj polatać po sektorze bez mapy z prędkością 50 😛 Rzeźnia 😛

Taka prędkość to normalna 😛 sprawa jak się dorwie jakiegoś transportowca bez upgrade'u silnika.

Fakt, że sektory w X2 były małe w porównaniu z tymi w X3.

A jak się ma wielkość sektora X:BTF do X:2?

Podoba mi się ta sprawa z mapą.

Nie masz komputera kartograficznego to nie masz mapy sektora - proste.

Możesz sobie w "captain's log-u" notować gdzie mniej więcej były stacje i już ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość sektorów jest mniej więcej taka sama w XBTF jak X2 nie liczyłem kilometrów ale różnic duzych nie ma. Bardzo w XBTF podobało mi się dokowanie do stacji. Wlatywało się do samego wnętrza podobnie jak w X2 lecz z tą różnicą, że nie było tam stanowisk do lądowania a platforma, coś w stylu lotniska. W kolejnych częściach gry proces dokowania został coraz bardziej uproszczony.

No niestety ja nie doszedłem do końca. zabrakło czasu, ale mam sejwy i chyba się za nie zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W XBTF fajna była konsekwencja fabuły, choć też nie do końca. Żeby ją skończyć trzeba było swój statek wyposażyć we wszystko na full, osłony i lasery, bo na końcu czekała prawdziwa batalia z dziesiątkami zenków 😛 . A nagroda za zwycięstwo była ... 😛 😛

Że znaczy się jaka ta nagroda?

Czy człowiek się czuje po tym wszystkim jakby się schylił po mydło ...😀 ...?

OK, lepiej nie odpowiadaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wlatywało się do samego wnętrza podobnie jak w X2 lecz z tą różnicą, że nie było tam stanowisk do lądowania a platforma, coś w stylu lotniska. W kolejnych częściach gry proces dokowania został coraz bardziej uproszczony.

Oooo... no właśnie.... a ja się wczoraj 2 piwa zastanawiałem gdzie są te stacje do których się dokuje wlatując..

Stwierdziłem że pewnie na razie spotkałem tylko takie co mają external "landing platform"

Czyli że w X3 nie ma? A buuuu.. granda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.. niestety te doki z kleszczami dokowania... Pytanie, jak może gość z pokładu stacji przejść do statku w kleszczach (w misji taksówki), albo lepiej cały zastęp chętnych pasażerów na gwiezdną wycieczkę (w misji dla TP), albo jak można przenieść setki ton rudy czy krzemu na pokład TS, który też jest zadokowany w kleszczach 😛. Jakby statek był wewnątrz stacji, to by było można mniej wysiłku wkładać w wyobrażanie sobie jak też to wszystko przebiega w rzeczywistości wszechświata X 😛 . Dlatego tak lubiłem dokować manualnie do stacji w X2 😛. Niestety nie pamiętam już jak sie dokowało w XBTF 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sau w XBTF wlatywałeś do stacji a tam kontrole przejmował autopilot, nawet jak go nie miałeś w statku. Całość oglądałeś z perespektywy kamer ochrony. Aczkolwiek fajnie się obserwowało statek zmierzający na platformę lądowniczą. Wyglądało to bardziej realnie. W X2 sam często dokowałem manualnie dla samej przyjemności dokowania 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już sobie przypomniałem te lądowania w XBTF 😛.

Imho Gold to nie był dodatek ale zestawik "XBTF+X-Tension".

X-Tension to dodatek do XBTF i tam właśnie były te inne statki 😛.

Podobała mi się kiedyś ta surowa grafika XBTF, supermiodne intro z porywającą serce muzyką, fajne modele stacji, to dokowanie właśnie i fakt, że na Promie można było bodaj zainstalować WMP Gamma i kosić wszystkich równo w całym wszchświecie. Fajnie też były zrobione statki Zenków, szczególnie L-ka i mothership. Wprawdzie mothershipa łatwo było zniszczyć (czego niestety nie można było powiedzieć o stoczni), ale jego widok podnosił na duchu serce spragnione widoku wielkich okrętów w przestrzeni 😛.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta część posiada najlepszą grywalność z serii do x2 (w x3 nie grałem) i najlepszą fabułe. Latamy sobie na trningu a tu bach! i jesteśmy w wszechświecie X no i możliwość kupowania ulepszeń bez limitu, chodż ja raz przesadziłem ze sterami i jednym naciśnieciem strałki statek robił obrót o ponad 180 stopni 😛

Jeżeli xudb powstanie znowu napewno nie zabrakne też tej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...