Skocz do zawartości

Jak znaleźć zadokowany statek? oraz pytanie o MDS


Lisi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak już w innym poście pisałem - gram jako handlowiec - Discoverer + Merkury. Merkurym steruje zdalnie i tu pojawił się pewien problem. A mianowicie - jeśli statek Merkury znajduje się w jakimś sektorze to w okienku informacji o statku oraz na mapie mamy informację o tym gdzie on się znajduje. ALE - gdy zadokuje do jakiejś stacji to nie ma żadnej informacji o tym w której stacji się znajduje... albo ja nie potrafię tej informacji znaleźć... Jedyny sposób aby dowiedzieć się w której stacji jest mój statek to klikanie na mapie sektoru po kolei na stacje i sprawdzanie jakie statki są na nich zadokowane... No chyba że jest jakiś prostszy sposób na sprawdzenie GDZIE / W JAKIEJ STACJI znajduje się mój zadokowany statek? 🤔

Póki co nie mam problemów ze znalezieniem statku ale jak będę miał kilka transportowców to obawiam się, że je gdzieś pogubię.

2. Mobile drilling system - kupiłem:

- Mineral Scanner

- Mobile Drilling System

- Ore Collector

... zainstalowałem MDS na Mercurym (który według wszelkich informacji widocznych we właściwościach statku MOŻE już używać MDS - w X3 Reunion nie mógł) - pojawia się laserek na rufie statku, przypisuję go do grupy 1 i NIC. Nie da się tego w żaden sposób użyć - nie widać tego jako laser, nie da się wystrzelić... bug jakiś? 😀 Sprawdzałem 3 razy czy jest kompatybilny z Merkurym i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach gracza masz pozycję "Własności" (domyślnie przypisany klawisz "r"). Odpala Ci się okno z listą posiadanych statków, miejsce gdzie się znajdują (sektor, stacja lub przestrzeń) i aktualne rozkazy.

Przynajmniej tak było w X3R. nie wiem czy coś się zmieniło w TC ale zasada powinna chyba być podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra, na 2 pytanie sam sobie odpowiem - może komuś się przyda.

Aby użyć MDS trzeba zmienić widok na... tył, wtedy się odpala. Takich rzeczy nie ma w instrukcji - to tak odnośnie przystępności gry dla nowicjuszy 🤔

Bo takie rzeczy to logicznie rzecz biorąc nie wymagają instrukcji. Skoro statek ma tylko sloty na broń w wieżyczce tylnej to jeśli chcesz strzelać z tej broni musisz znajdować się w wieżyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie steruj sam statkiem Automatycznie tylko zamontuj na nim oprogramowanie dzięki któremu możesz wynająć pilota który już wszystko weźnie w swoje ręce wtedy odpalasz go raz i już sam wszystko robi w zasadzie nie wymaga monitoringu są tylko niektóre przypadki kiedy to jest konieczne ale tylko wtedy kiedy pilot jest niedoświadczony. A co do wieżyczki tylnej to przecież tak samo możesz zakupić oprogramowanie które automatycznie będzie strzelało nie wiem czy dobrze pamiętam ale to chyba jest oprogramowanie bojowe Mk2 a potem w opcjach wybierasz komendę jak ma działko się zachowywać czyli czy ma samo strzelać do wroga czy np ma służyć tylko jako ochrona przeciwrakietowa(sory nie doczytałem treści do końca ale górnictwo też się da zautomatyzować). Pisze to tylko dlatego że mówiłeś że jesteś nowym graczem i możesz tego nie wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... niby logiczne ale ja nigdy nie strzelałem z tylnych działek więc nie sądziłem, że trzeba przełączyć się na widok z tyłu 🤔

Dzięki Andrew za wyjaśnienie - tego nie wiedziałem. Teraz kombinuję jak zautomatyzować kupno i sprzedaż surowców. Mam dwa statki TS - Mercury, każdego wyposażyłem w lokalizator najniższych cen kupna i najwyższych sprzedaży, ulepszyłem silniki, rozstawiłem 3 zaawansowane satelity w 3 sektorach i tylko irytuje mnie nieco, że za każdym przelotem trzeba na nowo wydawać rozkaz. Podejrzewam że trzeba kupić oprogramowanie handlowe 3 (mam 1 i 2) - wtedy pojawi się pilot. Póki co jeszcze nie mogę tego przetestować bo brakuje gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz opisane w instrukcji, jak ją masz to poczytaj.

Lokalizatorów cen te statki nie wymagają. Jeśli masz fabrykę i chcesz aby jeden kupował surowce, drugi sprzedawał produkty to wystarczy Polecenie Handlowe MkI i MkII. Wybierasz tym statkom fabrykę jako bazę i wtedy w ich poleceniach handlowych będzie miał opcje sprzedaj po najlepszej cenie oraz kup po najlepszej cenie. Wybierasz produkt/surowiec jaki ma ten statek sprzedawać/kupować i to na początek wszystko.

Jeśli natomiast chcesz aby te statki same handlowały i zarabiały na ciebie to kupujesz Polecenia Handlowe MkIII, wyposażasz odpowiednio statki (jak to poczytasz w instrukcji) i w opcjach handlowych uruchamiasz Handlowca sektorowego, wskazujesz w jakim sektorze ma operować i zapominasz o statku. Po osiągnięciu przez pilota poziomu 8 możesz uruchomić go jako Handlowca Wszechświatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej doskonale to wyjaśnił zrób tak jak mówi a w zasadzie nie będziesz musiał się już statkiem przejmować a zarabiał będzie dla ciebie cały czas. Jeśli jesteś nowy to możesz także nie wiedzieć że oprogramowanie Bojowe MK1 poprawia celność nie pamiętam ale któryś guzik zmienia sposoby celoweania i gdy masz je zainstalowane to możesz wybrać 3 tryby celowania:

1. Sam celownik

2. Celownik + poprawka do tarajektori lotu pocisku

3. Oprócz tego co w 2 punkcie to jeszcze to że działka się same nacelowują na cel gdy ten jest blisko celownika.

3 poziom bardzo usprawnia celowanie i dużo bardziej poprawia celność ataków bez oprogramowania bojowego bardzo trudno jest zestrzelić cokolwiek jak się gra pierwszy raz a z nim to pryszcz trzeba tylko pamiętać że tryb celowania zmienia się guzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia 🤔 W instrukcji (która do złudzenia - pod względem treści przypomina tą z X3 Reunion) jest faktycznie wiele rzeczy wyjaśnionych i często w niej grzebałem lub grzebię ale brakuje mi właśnie takich informacji o tym co dane rozszerzenie robi. Np. Polecenie Handlowa 2 - co dają? albo 1. Zanim się w ciemno nie kupi to się człowiek tego nie dowie.

O tym co daje MK3 i jak zautomatyzować proces kupna / handlu bez moich częstych ingerencji to faktycznie jest w FAQ ale i tak wielu rzeczy brakuje - choć mi już coraz mniej bo sporo posiedziałem na forach i już jakieś rozeznanie w grze posiadam.

Jeszcze jednej rzeczy mi brakuje - projektora ekliptyki - w Reunion było coś takiego a tutaj nie ma 😀 W zadymionych sektorach można łatwo stracić orientację ("The Hole" -> sic, ogromne, zielone i wydaje się puste 😀 i w eksploracji pomagam sobie koordynatami XYZ (a dokładnie Y dla kierunku "góra / dół") które są na mapie.

Tak czy inaczej po 4-tym podejściu do tej gry w końcu się do niej przekonałem bo ogromną barierę stanowiło to nieustanne grzebanie na forach, szukanie w dokumentacji jak tu jakąś podstawową rzecz zrobić. Przeraża ten ogrom możliwości ale z drugiej strony pokazuje jak rozbudowana jest ta gra i ile jest w niej możliwości.

Narazie tylko denerwuje mnie ten Trade -> Manual.Best.Buy i potem Manual.Best.Sell - co drugi przelot dostaję informację o tym, że "towar X jest droższy do kupna niż myslałem - ktoś mnie wyprzedził" - albo "towar X jest tańszy do sprzedania niż myślałem - ktoś mnie wyprzedził". Dwie wiadomości = nie sprzedał / nie kupił, jedna wiadomość = udało się 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektora płaszczyzny ekliptyki faktycznie nie ma, nawet nie zauważyłem, bo nigdy nie używałem. Jest natomiast w opcjach coś takiego jak automatyczne ustawianie się statku w płaszczyźnie ekliptyki, może to ci pomoże.

Też zauważyłem że w X3TC konkurencja jest bardziej wydajna. Ale mój ST puszczony w Commpany Pride,a ni razu nie zameldował o problemach z handlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, zabawne... Mnie po prostu jest wygodniej mieć jakąś perspektywę, punkt odniesienia, nawet, jak odkryję już wszystkie sektory, nawet, jak znam dany sektor na pamięć, to po prostu LUBIĘ mieć włączoną projekcje ekliptyki... To co mówicie, brzmi, jak: "nie używajcie WMP w Pogromcy, AC Beta jest szybsze! i super mi się nim ściąga wrogów, WMP jest drogie, i dużo laserów zżera... AC Beta jest super i korzystajcie z niego!"

Vrihedd, za przeproszeniem, ile godzin przesiedziałeś przed X3?, a X2?.

Każdy ma jakieś nawyki, a jeżeli jest taka dogodność to czemu nie korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Też zauważyłem że w X3TC konkurencja jest bardziej wydajna. Ale mój ST puszczony w Commpany Pride,a ni razu nie zameldował o problemach z handlem.

Może po prostu daję w opcjach BestBuy / BestSell zbyt dużą liczbę możliwych do wykonania skoków (rozumiem że to znaczy ile razy statek może przelecieć przez portal) i zanim statek doleci na miejsce to cena już jest zupełnie inna... Bo już próbowałem handlu kryształami, stekami wołowymi, zbożem, ogniwami i zawsze to samo - w 2 na 3 przypadkach dostaję dwa komunikaty z informacją że "towar jest droższy / tańszy niż myślałem". Jak włączę SETę to co minutę muszę wydawać na nowo te same rozkazy.

Jeszcze jedno pytanie - czy mając rozstawione zaawansowane satelity (obecnie mam w 20 sektorach) da się sprawdzić najniższe ceny zakupu lub najwyższe sprzedaży we WSZYSTKICH sektorach ale nie w tym, w którym się obecnie jest lub w tym na którego mapie klika się na zaawansowaną satelitę i pyta o te ceny w sektorze z satelitą tylko w tych 20 sektorach w których są satelity. Bo ciut upierdliwe jest ręczne sprawdzanie cen w tych 20 sektorach 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze jedno pytanie - czy mając rozstawione zaawansowane satelity (obecnie mam w 20 sektorach) da się sprawdzić najniższe ceny zakupu lub najwyższe sprzedaży we WSZYSTKICH sektorach ale nie w tym, w którym się obecnie jest lub w tym na którego mapie klika się na zaawansowaną satelitę i pyta o te ceny w sektorze z satelitą tylko w tych 20 sektorach w których są satelity. Bo ciut upierdliwe jest ręczne sprawdzanie cen w tych 20 sektorach 🤔

Nie da się. Normalnie. Może jest jakiś skrypt, który zbiera dane z satelitów? Ale mnie to nigdy nie interesowało. Ja jak chcę wiedzieć gdzie coś kupić (a zawsze chodzi mi o broń lub wyposażenie, traderzy niech się sami martwią) to używam do tego mapy Scorpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie da się. Normalnie. Może jest jakiś skrypt, który zbiera dane z satelitów? Ale mnie to nigdy nie interesowało. Ja jak chcę wiedzieć gdzie coś kupić (a zawsze chodzi mi o broń lub wyposażenie, traderzy niech się sami martwią) to używam do tego mapy Scorpa.

Też jej użyłem to sprawdzenia gdzie mogę kupić zaawansowane satelity i zastanawiałem się czy jej nie wykorzystać jej do sprawdzenia gdzie są najtańsze towary / surowce no ale nie wiem czy to by nie było zbyt duże "oszukaństwo" 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...