Skocz do zawartości

Skrypt NPC Bailing Addon


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt wymaga zainstalowania wcześniej skryptu Community Configuration Menu.

Skrypt NPC Bailing Addon to jak na razie bardzo uboga, ale rozwijana, wersja BSE. Pozwala na skonfigurowanie procentowe częstszego opuszczania statków przez pilotów. Działa tylko na małe statki (M5-M3) i TS-y.

Po instalacji skryptu w grze naciskamy klawisz przypisany do Community Configuration Menu, z listy skryptów wybieramy NPC Bailing Addon i konfigurujemy wartość procentową opuszczania statków (skok co 20%). Po zaznaczeniu wybranego przez nas procentu będzie zmieni on kolor na żółty, dzięki czemu wchodząc po jakimś czasie ponownie do konfiguracji będziemy widzieli jakie ustawienie mieliśmy przypisane.

v1.1 - wprowadziła dodatkowy klawisz do przypisania. Po wybraniu jakiegoś statku jako cel i naciśnięciu przypisanego klawisza możemy sprawdzić morale pilota tego statku, działa z bliskiej odległości.

v1.2 - wprowadza więcej procentów w konfiguracji, teraz skok to 10%. Dodano też drugą opcję do konfiguracji, ustawienie pozostawianego w statku wyposażenia. Zależy ono od % kadłuba. Można ustawić dwie opcje: default i extra.

v1.3 - poprawa kilku błędów. Jak ktoś miał problem z kilkoma takimi samymi, zdublowanymi, pozycjami z przypisaniem klawisza do tego skryptu pod tym linkiem znajdzie skrypt do usuwania dublerów: http://hyperfileshare.com/d/b7252720

v1.4 - dodano wyskakiwanie pilotów z dużych statków.

Najnowsza wersja to 1.6, od wersji 1.3 nie ma już dodatkowego klawisza, którym można sprawdzać morale pilota, ale sama opcja pozostała, teraz aby sprawdzić morale pilota musimy wykonać skanowanie statku, w tym celu musimy posiadać Bioscanner. Bioscanner można kupić np. w Kwaterze Głównej Terracorp w Home of Light za 2948kr.

v1.7 wprowadza kolejne zmiany. Szczególnie w menu konfiguracji:

NPC Bail.JPG

Ustawienia dla statków:

Małe: M5 - M3, TS, TP i TM

Duże: M6 i M7

Wielkie: M1, M2

Do działania wymaga zainstalowania skryptów:

Community Configuration Menu

JSON parser library. Opis tego skryptu znajduje się tu: [SCRIPT LIB] JSON parser v1.1 [2010-09-05]

Uaktualnione tłumaczenie jak zwykle na Mamucie.

Spolszczenia skryptu szukaj tutaj: X3TC - spolszczenia do skryptów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co ciekawe ten skrypt mimo swej nieocenionej przydatności umiemożliwia mi wykonywanie misji killerskich... Panieważ gra akceptuje jedynie śmierć danego skazańca w swoim statku. A zamin taki M6 czy coś większego się rozwali, to kilkuosobowa załoga, w tym ów skazany zdąży wysiąść... A strzelanie do owego bezbronnego kosmonauty, mało, że powoduje pewien niesmak, to do tego gra tego nie zalicza, a misja toczy się dalej, z tym, że zabić mamy... "<undefined>".

Można by to obejść wyłączając NPC lub ustawiając niską szansę na wyskoczenie, ale w takij misji zawsze jest też apetyczna obstawa, którą warto zgarnąć... A w ferworze walki nie chce się wchodzic do menusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to wina gry, a nie skryptu, ale mniejsza o to. Mnie też ten błąd bardzo wkurza i moja metoda na niego jest głupia i brutalna, ale skuteczna. Mianowicie nie daje delikwentowi wyskoczyć tylko przyjmuje go na osłony. Latam Hyperionem toteż łatwo mi jest rozpędzić się i wjechać w gościa gdy ma zdjęte osłony. Obstawę oczywiście traktuję łagodnie, żeby mogli sobie spokojnie wyskoczyć. Wysyłam statek naprawczy i sprzedaję za całkiem przyzwoite pieniądze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzisiaj w koncu uległem i zainstalowałem ten scrypt. od razu tez mam proste pytanka:

- jak ustawiacie konfiguracje zeby nie psuc sobie rozgrywki?

- sa 3 poziomy jednostek małe, duze i bardzo duze. od jakiej klasy zaczynaja sie b.duze? mam nadzieje ze od M7

obserwacje: grajac od poczatku maja w XTC na palcach jednej reki moglem policzyc ilosc statkow opuszczonych przez pilotów,

z tym ze klasy M3 było może z 5. Na tyle statków ile zestrzeliłem było to wrecz nienaturalne. NIGDY nie poddał sie zaden krzak.

Dzisiaj po właczeniu scryptu przy ustawieniach 20% i 10% dla duzych (własnie a gdzie miesci sie konfiguracja dla wielkich?)

pilot opuscił m3 ( zaatakowany przez Q - to jest super dodaje reality do gry mozna byc w koncu tez lowca wraków) a po moim

ostrzale krzacka korweta wypluła z siebie jakies paskudztwo.

Kiedys uwazałem że ten scrypt to zbyt wielkie ułatwienie, prawie cheat, teraz jestem innego zdania. W poprzedniej rozgrywce zaczałem zabawiac sie w rozbudowe swojego imperium zeby miec stały dopływ materiałów i gotówki. niestety po ustawieniu kilkunastu kompleksów(min 17 stacji) sta dostrzegalnie zaczynała sie haczyc zwłaszcza gdy do invazji dorzuciłem x-treme. Cała radosc z walki znikneła.

Teraz dzieki temu scryptowi mam mozliwosc rzucic sie w wir walki i życ z tego co zdobęde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie da się. W X3R statek był klonowany, ten opuszczany znikał, a zamiast niego pojawiał się w pewnej odległości jego klon już bez pilota. Ten skrypt tak nie działa. Ale i tak się da przejąć M2/M1 trzeba tylko uważać i nie przesadzać z ogniem, szczególnie po zdjęciu osłon. Ustaw większy procent dla dużych statków, tak z 80%, zwiększysz szanse na przejęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo rób tak jak ja w jednej z gier... Ustaw normalną szansę dla większych statków- od czasu do czasu jakiś na pewno uda się zdobyć "przy okazji", a te na których Ci zależy zdobywaj tak jak twórcy to sobie wymyślili, przez abordaż. Niektórzy pewnie będą kręcić nosem ale jak dla mnie to całkiem fajne urozmaicenie od tej normalnej młócki i daje dużo większą satysfakcję i frajdę ze zdobytego statku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Bez zmian, poprawia tylko problemy współpracy ze skryptami np. MBRR.

A dlaczego miałaby ograniczać opuszczanie statków Kha'ak i Xenońskich? Nie podobają ci się te statki?

I sorry, faktycznie nie doczytałem, ale do głowy mi nawet mi nie przyszło ze ktoś chciałby takie ograniczenia wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bez zmian, poprawia tylko problemy współpracy ze skryptami np. MBRR.

A dlaczego miałaby ograniczać opuszczanie statków Kha'ak i Xenońskich? Nie podobają ci się te statki?

I sorry, faktycznie nie doczytałem, ale do głowy mi nawet mi nie przyszło ze ktoś chciałby takie ograniczenia wprowadzić.

To chyba z moim angielskim jest jeszcze gorzej. 🤪

Yacek podobają mi się statki Xenonów sporo czasu latałem L

Cytat

Takie ograniczenia nie bardzo mają sens. Jeśli nie chcesz w ten sposób zdobywać większych jednostek khaa'k albo xenonów to po prostu zostaw te opuszczone, a po jakimś czasie same znikną. Przecież nikt nie każe nam zbierać wszystkiego jak leci, mamy swobodę wyboru.

Prowler ja tam zbieram wszystko jak małe to na żyletki w HQ a duże to naprawa i sprzedaż w stoczni.

Jeszcze jedna sprawa, jak ustawić obie opcje procentowe domyślnie były po 60% uznałem że to stanowczo za dużo i zrobiłem po 30%. W wyniku tego na samiutkim początku po 30 min gry koło 10 statków pozbyło się pilotów w tym Kraken i Prom Atmosferyczny. 😀 Dziwne ten prom był porzucony w sektorze Weaver's Tempest to sektor Yaki sporo ich tam było do odstrzelenia by móc przejąc prom. Po przejęciu okazało się że ma na pokładzie Klejnoty w ilości 35000 sztuk yyy... czyżby na którejś z planet był rabunek 😀, był daleko za bramą jakieś 50 Km, i dziwi mnie to że tam był ziemski statek bardzo rzadko spotykam ziemskie statki poza ich sektorami.

A i jak według was ustawić procenty by nie przesadzić, bo po tych 30 min gry i 10 statkach ilość porzucanych statków drastycznie zmalała, dopiero po około 7 h w grze kolejne 2 statki opuściły właścicieli. I dzieje się to bez mojego udziału, jak latałem czyścić sektory Xenonów i zbierać fanty ani jeden nie pilot nie wyskoczy, może Osaka za szybko je eksterminuje. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...