Skocz do zawartości

X3TC - spolszczenia do skryptów


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.11.2012 o 23:12, sunairam napisał:

'ktoś' wprowadził nowość/udogodnienie/upierdliwość w postaci Captcha' /obrazka/ którego .......... nie ma 😆 .

Obrazka nie ma bo się popsuł.

Nowość/udogodnienie/upierdliwość - spamboty zaczęły dobierać się do wysyłki wiadomości prywatnych. Wymyślę coś innego.

Captcha, ew. jakieś działanie matematyczne to jedyne zabezpieczenia przed spambotami.

MamutHQ z założenia miał przechowywać spolszczenia do skryptów. Jeżeli autor spolszczenia wstawił to na zewnętrzny serwer, to jak ja mogę zareagować? Większość plików siedzi bezpośrednio na Mamucie, czasami wrzuca się pliki, które ktoś jeszcze ma. Daj znać na forum, kto ma coś co Ci brakuje, jak posiadacz się zgłosi to wrzuci się na serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To moje : " Linki na EGO oczywiście nie działają !! Zresztą to TUTAJ nagminne. "miało na celu jedynie pokazanie, że tam napisałem /taką info zamieściłem na EGO/ 😉

Natomiast to co napisałem o problemie z Mamutem jest w temacie jakby 🤨 [ X3TC - spolszczenia do skryptów ]

Dzięki LeWaR'owi za wyjaśnienia.

"Jeśli obecnie nie można pobrać skryptu z linku w temacie na forum Egosoftu, masz kilka wyjść:

'1. Napisać ... " na EGO odpowiedź jest taka http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=266746&postdays=0&postorder=asc&start=15 /ostatni post/

"2. Poszukać" nie znalazłem

"3. Napisać w temacie skryptu tu na forum, może ktoś ma ten skrypt i się nim podzieli. Ja np. mam i mogę wystawić go na Mamuta." Bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się cytować cudze wypowiedzi, bo robisz mętlik.

W dniu 25.11.2012 o 19:22, sunairam napisał:

To moje : " Linki na EGO oczywiście nie działają !! Zresztą to TUTAJ nagminne. "miało na celu jedynie pokazanie, że tam napisałem /taką info zamieściłem na EGO/ 😉/>

No to źle napisałeś. Powinno być TAM nagminne. Bo tam linki nie działają.

W dniu 25.11.2012 o 19:22, sunairam napisał:

"3. Napisać w temacie skryptu tu na forum, może ktoś ma ten skrypt i się nim podzieli. Ja np. mam i mogę wystawić go na Mamuta." Bardzo proszę.

Nie ma za co, tylko przeczytaj uważnie całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yackuuuuuu ! dobrze napisałem ,

info/post z taką treścią zamieściłem na EGO a TU ją przytoczyłem/ 😉 i powtarzam to 3raz. [ link do tematu, strony ego też/ Nie mogłem pisać TAM , bo tam pisałem.

Widzę, że problemem jest branie do siebie tej informacji. Niepotrzebnie. To nie był post z pretensją, że czegoś TU brakuje.

Piszesz " Już raz o tym pisałem, ale chyba nie zrozumiałeś. Nie mamy wpływu na to co dzieje się na forum Egosoftu, ani na to gdzie autorzy skryptów..........." nooooooo właśnie ! zrozumiałem za 1 razem. I tak zrobiłem. Napisałem w temacie SLAM na ego.

O matko z ojcem, prać ? 😀

ps

Swoją drogą, może było by warto utworzyć dział " Poszukiwany... /script/ , Poszukiwana... /polonizacja/ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Już sobie sam poradziłem.

Spolszczyłem tekst w plikach przynależnych do military transport i personnel transport.

Zmieniłem kod narodowości wewnątrz i w nazwie i po bólu.

Szkoda tylko że skrypt "Basic Salary" jest pod niemiecką nazwą. To główny kłopot jeśli chodzi o znalezienie w/w skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2014 o 11:49, HandSaw napisał:

Spolszczyłem tekst w plikach przynależnych do military transport i personnel transport.

Jeśli masz polskie teksty w plikach, to może się podzielisz nimi z innymi i wrzucisz je na Mamuta?

W dniu 17.02.2014 o 11:49, HandSaw napisał:

Szkoda tylko że skrypt "Basic Salary" jest pod niemiecką nazwą. To główny kłopot jeśli chodzi o znalezienie w/w skryptu.

Może to dlatego, ze autor skryptu jest Niemcem i pisze na swoim forum, nie zna angielskiego więc nie udziela się na forum aglojęzycznym?

Zresztą, zdaje się że Lucike od dwóch lat nie udziela się na forum Egosoftu, ma swoją stronę i własne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucike dostał czasowego bana i zdecydował że nie wraca na forum Ego, ale fakt jego własna strona i miniforum działają....

Co do Basic Salary też musiałem sam (częściowo) spolszczyć, chociaż tylko w wersji xml... jak mi stary mózg w końcu zadziała, to zrobię sobie też poprawkę w wersji pck. Swoją drogą plik na Mamucie by się jednak przydał (mam już swoje lata i nie zawsze mogę powiedzieć że wiem i rozumiem co właściwie robię z tymi plikami 😁 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whatever... mam takie i takie.... ciut poprawiłem po swojemu znalezione w sieci spolszczenia (lub spolszczyłem jeśli nie było) do CODEA Weapon System (z terminologią wojskową), Military Transport, Personnel Transport, Basic Salary... pogrzebałem też w Bibliotece Rozkazów (Lucike's Befehlsbibliothek).

Póki co u mnie działają bez zgrzytów 😀

Plik Basic Salary wrzuciłem na Mamuta.

Inne jeśli będą chętni.

Edytowane przez Kane_Edain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No tak , odnośniki do spolszczeń na mamuta zakrawają w dużej mierze na żart. Wszystko co można tam znaleźć to przeważnie same stareńkie (z 2010r.) wersje 🙁

MEFOS 3.2.03 ---- nowa to 3.3.00

Personel transport 3.3.01 --- nowa to 3.4.01

Military transport 3.1.10 --- nowa to 3.3.02

CODEA 3.1.13 --- nowa to 3.3.11

Befehlsbibliothek 3.7.0.0 --- nowa to 3.8.04 itd, itd.

Oczywiście, każdy chyba wie czym skończy się wrzucenie do 't' starego xml'a MEFOS 3.2.03 na aktualną wersję skryptu.

Jak widać z wpisów tutaj, każdy sobie rzepkę skrobie. Życie idzie do przodu a Mamut(y) jak wiadomo wyginęły. 😉

[Vide Kane_Edain "...ciut poprawiłem po swojemu" , vide HandSaw " ...Spolszczyłem tekst w plikach przynależnych"]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2014 o 05:13, sunairam napisał:

No tak , odnośniki do spolszczeń na mamuta zakrawają w dużej mierze na żart. Wszystko co można tam znaleźć to przeważnie same stareńkie (z 2010r.) wersje 🙁

MEFOS 3.2.03 ---- nowa to 3.3.00

Personel transport 3.3.01 --- nowa to 3.4.01

Military transport 3.1.10 --- nowa to 3.3.02

CODEA 3.1.13 --- nowa to 3.3.11

Befehlsbibliothek 3.7.0.0 --- nowa to 3.8.04 itd, itd.

Oczywiście, każdy chyba wie czym skończy się wrzucenie do 't' starego xml'a MEFOS 3.2.03 na aktualną wersję skryptu.

Jak widać z wpisów tutaj, każdy sobie rzepkę skrobie. Życie idzie do przodu a Mamut(y) jak wiadomo wyginęły. 😉

[Vide Kane_Edain "...ciut poprawiłem po swojemu" , vide HandSaw " ...Spolszczyłem tekst w plikach przynależnych"]

Gadasz, jak byśmy byli jakimś studiem, któremu płacisz za robienie spolszczeń - trochę przyhamuj, bo to wszystko jest robione przez fanów dla przyjemności, skoro nie ma nowszej wersji to sobie ją zrób hrabio - a jeśli spolszczenie jest przestarzałe, co za problem przekopiować nowe linie do starego i je przetłumaczyć, albo nawet zostawić po angielski mieć pół tak, pół tak? Jak Ci się nie chce ręcznie to napisz sobie program/skrypt, który zrobi to za ciebie - dużego nakładu pracy/czasu i umiejętności coś takiego nie wymaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2014 o 06:12, Cerber napisał:

Gadasz, jak byśmy byli jakimś studiem, któremu płacisz za robienie spolszczeń - trochę przyhamuj, bo to wszystko jest robione przez fanów dla przyjemności, skoro nie ma nowszej wersji to sobie ją zrób hrabio - a jeśli spolszczenie jest przestarzałe, co za problem przekopiować nowe linie do starego i je przetłumaczyć, albo nawet zostawić po angielski mieć pół tak, pół tak? Jak Ci się nie chce ręcznie to napisz sobie program/skrypt, który zrobi to za ciebie - dużego nakładu pracy/czasu i umiejętności coś takiego nie wymaga

A przedtem nie było robione przez fanów ? i czy ja tu płaczę , że czegoś mi brakuje drogi książę ? 😮 W moim "T" [TC] jest 93 xml'ek , [AP] - 53 wszystkie L048 w treścia nie tylko w nazwie. Dzięki za tytuł i połajankę.

( I co to znaczy "... jak byśmy byli" ......... Są tu jacyś 'MY' i jacyś 'ONI' ? 👽 Gadasz jak byś spolszczył i udostępnił ze xxx skryptów.)

Nieśmiało zwracam uwagę na stan faktyczny z troską o nowych użytkowników/fanów serii X, którzy grę w czyste TC mają już za sobą i szukają nowych wyzwań w modach i skryptach.

3 (słownie trzy) jaskółki /choć 'nowym' pomogą/, wiosny nie czynią :

http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_450_tc-ap-codea-poradnik.html

http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_449_tc-basic-salary-grundgehalt--v.3103.html

http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_452_tc-ap-auto-prep-ships--v1.3a-.html

Hrabiowie i książęta już zapomnieli , że byli nowicjuszami. ' Zapomniał wół jak cielęciem był ' i jak sam szukał skryptu lub spolszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2014 o 08:45, sunairam napisał:

A przedtem nie było robione przez fanów ? i czy ja tu płaczę , że czegoś mi brakuje drogi książę ? 😮

I co ma piernik do wiatraka? To, że ktoś kiedyć coś robił dla przyjemności zobowiązuje go do robienia tego teraz?

W dniu 13.07.2014 o 08:45, sunairam napisał:

W moim "T" [TC] jest 93 xml'ek , [AP] - 53 wszystkie L048 w treścia nie tylko w nazwie. Dzięki za tytuł i połajankę.

Tutaj już totalnie nie rozumiem, o co Ci chodzi.

W dniu 13.07.2014 o 08:45, sunairam napisał:

( I co to znaczy "... jak byśmy byli" ......... Są tu jacyś 'MY' i jacyś 'ONI' ? 👽 Gadasz jak byś spolszczył i udostępnił ze xxx skryptów.)

My, czyli użytkownicy forum, admini, osoby do których masz pretensje o to, że spolszczenia są przeterminowane... I nie wiem skąd ten wniosek, że "gadam jakbym udostępnił xxx skryptów" - widać lubisz sobie nadinterpetować, tak jak Ci wygodnie (a tak dla twojej informacji to owszem, mam na koncie jakieś tam spolszczenie do Reuniona - chyba jedno).

W dniu 13.07.2014 o 08:45, sunairam napisał:

Nieśmiało zwracam uwagę na stan faktyczny z troską o nowych użytkowników/fanów serii X, którzy grę w czyste TC mają już za sobą i szukają nowych wyzwań w modach i skryptach.

3 (słownie trzy) jaskółki /choć 'nowym' pomogą/, wiosny nie czynią :

http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_450_tc-ap-codea-poradnik.html

http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_449_tc-basic-salary-grundgehalt--v.3103.html

http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_452_tc-ap-auto-prep-ships--v1.3a-.html

Gdybyś faktycznie zwrócił tylko uwagę, ostrzegł to nie byłoby problemu, ale ty wyskoczyłeś z mordą, jakby robienie i uaktualnianie tych spolszczeń było naszym psim obowiązkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I co ma piernik do wiatraka? To, że ktoś kiedyć coś robił dla przyjemności zobowiązuje go do robienia tego teraz?

Tutaj już totalnie nie rozumiem, o co Ci chodzi.

My, czyli użytkownicy forum, admini, osoby do których masz pretensje o to, że spolszczenia są przeterminowane... I nie wiem skąd ten wniosek, że "gadam jakbym udostępnił xxx skryptów" - widać lubisz sobie nadinterpetować, tak jak Ci wygodnie (a tak dla twojej informacji to owszem, mam na koncie jakieś tam spolszczenie do Reuniona - chyba jedno).

Gdybyś faktycznie zwrócił tylko uwagę, ostrzegł to nie byłoby problemu, ale ty wyskoczyłeś z mordą, jakby robienie i uaktualnianie tych spolszczeń było naszym psim obowiązkiem.

My... naszym, cóż za identyfikacja.

My imperator, My obrońca, adwokat z czeluści Hadesu któremu się zdaje, że jakieś tam spolszczenie do Reuniona - chyba jedno, daje prawo do chamskich wypowiedzi.

Czytanie ze zrozumieniem, poprawna pisownia to trudna sztuka panie cerber. Masz problem wracaj do szkół.

Miarkuj chłopaku z tą mordą, nie jesteś taki anonimowy jak ci się zdaje.

Merytorycznie nic nie wnosisz, więc ...

http://www.youtube.com/watch?v=J_SLNrT6HlI&feature=kp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2014 o 23:46, sunairam napisał:

My... naszym, cóż za identyfikacja.

My imperator, My obrońca, adwokat z czeluści Hadesu któremu się zdaje, że jakieś tam spolszczenie do Reuniona - chyba jedno, daje prawo do chamskich wypowiedzi.

Radzę zapoznać się z różnicą między faktem, a opinią - jakbyś nie zauważył to moja wypowiedź była stwierdzeniem faktu dotyczącego pewnej populacji, a nie wyrażeniem opini którą ta populacja podziela. Moje wypowiedzi chamskie nie były, alemiały na celu przywołanie Cię do porządku i wyjaśnienie paru rzeczy, co widać Ci się nie spodobało, ale skoro nalegasz.....

W dniu 13.07.2014 o 23:46, sunairam napisał:

Czytanie ze zrozumieniem, poprawna pisownia to trudna sztuka panie cerber. Masz problem wracaj do szkół.

Miarkuj chłopaku z tą mordą, nie jesteś taki anonimowy jak ci się zdaje.

Serwer VPN zmieniam częściej niż tobie mama pieluchy, więc jestem bardziej anonimowy niż Ci się wydaje, o ile taki dzieciak jak ty wie, co to VPN...

W dniu 13.07.2014 o 23:46, sunairam napisał:

Merytorycznie nic nie wnosisz, więc ...

M

Drobna rada na przyszłość - w dyskusji jeśli stawiasz tezę to należy ją poprzeć argumentami - tutaj widzę tylko tezę i brak jakichkolwiek argumentów - tak więc z przyjemnością ją obalę stwierdzając, że wnoszę merytorycznie o wiele więcej od Ciebie bo, odnoszę się do twoich wypowiedzi i każdą z nich komentuje oraz używam argumentów....

Twoje konto jest na xudb już jakiś czas, więc zastanawiam się, czy nie jesteś jakimś trollem, który zwędził komuś konto, albo poprostu tata się nie wylogował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o uspokojenie nerwów i przeniesienie dalszej dyskusji w tym tonie na PM. Każdy kolejny post utrzymany w podobnym tonie jak ostatnie, będzie skutkował nagrodą w postaci bana.

Cerber należy do grupy użytkowników "Przyjaciele XUDB" za swój staż i wkład w rozwój forum. Z racji tego ma pewne prawa wypowiadać się nie tylko w swoim imieniu.

Ton jego odpowiedzi był co prawda nieco zbyt impulsywny, ale dostosowany do tonu zarzutów z pierwszego postu rozpoczynającego tę dyskusję.

Jak sam zauważyłeś, tłumaczenia tych postów pochodzą z roku 2010, bo wtedy ostatni raz na naszym forum był ich autor. Ten rok był też szczytowym rokiem popularności gry. Obecne zainteresowanie grą w porównaniu do tamtego okresu jest naprawdę nikłe.

Chcesz to zmienić? Nic nie stoi na przeszkodzi, abyś wykonał aktualizację tłumaczeń i podzielił się nimi z innymi graczami. Będzie to o wiele bardziej konstruktywne niż narzekanie, że na Mamucie są same starocie.

PS. Życzę wytrwałości w kontynuowaniu dzieła aktualizacji tłumaczeń, przynajmniej przez kolejne dwa lata.

PS2. Wszelką dyskusję na temat nieaktualnych tłumaczeń, uważam za zakończoną, do czasu ich uaktualnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Star Wars.

Czy znajdzie się ktoś aby wykonać tłumaczenie skryptu http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=368892&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= ?

A może tylko ja nieumiejętnie szukam? Z drugiej strony na to patrząc to jak się wykonuje tłumaczenie skryptu? Jak bardzo jest to zaawansowana praca, bo ciężka na pewno. Chyba pora mi zerknąć do wątków o tłumaczeniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie jako że MAMUTH nie żyje a jeszcze wielu z was ma na dyskach pliki spolszczenia skryptów to w pospolitym ruszeniu zbieżmy je w jedno miejsce aby praca tych ktorzy te pliki stworzyli nie przepadła w niepamieć ........

Jeżeli macie chocby jeden plik spolszczenia skrytu stosowanego do TC/AP prosze o przesłanie go na mój adres mailowy f s e b o l a [ a t ] g m a i l . c o m zbiorę je w calośc i umieszcze na ogólnie dostępnym serwerze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 26.12.2017 o 22:03, FSEbola napisał:

Panowie jako że MAMUTH nie żyje a jeszcze wielu z was ma na dyskach pliki spolszczenia skryptów to w pospolitym ruszeniu zbieżmy je w jedno miejsce aby praca tych ktorzy te pliki stworzyli nie przepadła w niepamieć ........

Jeżeli macie chocby jeden plik spolszczenia skrytu stosowanego do TC/AP prosze o przesłanie go na mój adres mailowy f s e b o l a [ a t ] g m a i l . c o m zbiorę je w calośc i umieszcze na ogólnie dostępnym serwerze .

I jak, zebrałeś jakieś spolszczenia? Wydaje mi się, że najlepszą opcją archiwizacji tego typu plików byłby Nexus lub inny podobny serwis, który na pewno nie umrze w ciągu roku lub dwóch. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...