Skocz do zawartości

- - - - -

X3TC - spolszczenia do skryptów

200 odpowiedzi w tym temacie

#181 HandSaw

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPiaseczno k/Wawy
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 16 luty 2014 - 12:44

Czołem.
Potrzebne mi spolszczenie do skryptu "Grundgehalt" lub prościej: "Basic Salary"
Plik: 8031.

#182 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 16 luty 2014 - 12:51

Wyświetl postUżytkownik HandSaw dnia 16 luty 2014 - 12:44 napisał

Czołem.
Potrzebne mi spolszczenie do skryptu "Grundgehalt" lub prościej: "Basic Salary"
Plik: 8031.
Jest na tej liście: http://xudb.pl/topic...a-alfabetyczna/ ?
Nie? To pozostaje zrobić samemu. Opis jak jest w FAQ.

#183 HandSaw

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPiaseczno k/Wawy

Napisano 17 luty 2014 - 11:49

Już sobie sam poradziłem.

Spolszczyłem tekst w plikach przynależnych do military transport i personnel transport.
Zmieniłem kod narodowości wewnątrz i w nazwie i po bólu.

Szkoda tylko że skrypt "Basic Salary" jest pod niemiecką nazwą. To główny kłopot jeśli chodzi o znalezienie w/w skryptu.

#184 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 luty 2014 - 12:06

Wyświetl postUżytkownik HandSaw dnia 17 luty 2014 - 11:49 napisał

Spolszczyłem tekst w plikach przynależnych do military transport i personnel transport.

Jeśli masz polskie teksty w plikach, to może się podzielisz nimi z innymi i wrzucisz je na Mamuta?

Wyświetl postUżytkownik HandSaw dnia 17 luty 2014 - 11:49 napisał

Szkoda tylko że skrypt "Basic Salary" jest pod niemiecką nazwą. To główny kłopot jeśli chodzi o znalezienie w/w skryptu.

Może to dlatego, ze autor skryptu jest Niemcem i pisze na swoim forum, nie zna angielskiego więc nie udziela się na forum aglojęzycznym?

Zresztą, zdaje się że Lucike od dwóch lat nie udziela się na forum Egosoftu, ma swoją stronę i własne forum.

#185 Kane_Edain

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaMszczonów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 17 luty 2014 - 13:50

Lucike dostał czasowego bana i zdecydował że nie wraca na forum Ego, ale fakt jego własna strona i miniforum działają....
Co do Basic Salary też musiałem sam (częściowo) spolszczyć, chociaż tylko w wersji xml... jak mi stary mózg w końcu zadziała, to zrobię sobie też poprawkę w wersji pck. Swoją drogą plik na Mamucie by się jednak przydał (mam już swoje lata i nie zawsze mogę powiedzieć że wiem i rozumiem co właściwie robię z tymi plikami :D ).

#186 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 luty 2014 - 15:31

.pck to spakowany plik .xml lub .txt. Nie ma znaczenia czy masz .xml czy .pck, w obecnych czasach, przy takich pojemnych dyskach pakowanie plików .txt . xml to tylko niepotrzebny kłopot. Dla gry to bez znaczenia.

#187 Kane_Edain

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaMszczonów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 19 luty 2014 - 10:17

Whatever... mam takie i takie.... ciut poprawiłem po swojemu znalezione w sieci spolszczenia (lub spolszczyłem jeśli nie było) do CODEA Weapon System (z terminologią wojskową), Military Transport, Personnel Transport, Basic Salary... pogrzebałem też w Bibliotece Rozkazów (Lucike's Befehlsbibliothek).
Póki co u mnie działają bez zgrzytów :)

Plik Basic Salary wrzuciłem na Mamuta.
Inne jeśli będą chętni.

Użytkownik Kane_Edain edytował ten post 21 luty 2014 - 09:44

#188 sunairam

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 83 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 13 lipiec 2014 - 05:13

No tak , odnośniki do spolszczeń na mamuta zakrawają w dużej mierze na żart. Wszystko co można tam znaleźć to przeważnie same stareńkie (z 2010r.) wersje :(

MEFOS 3.2.03 ---- nowa to 3.3.00
Personel transport 3.3.01 --- nowa to 3.4.01
Military transport 3.1.10 --- nowa to 3.3.02
CODEA 3.1.13 --- nowa to 3.3.11
Befehlsbibliothek 3.7.0.0 --- nowa to 3.8.04 itd, itd.

Oczywiście, każdy chyba wie czym skończy się wrzucenie do 't' starego xml'a MEFOS 3.2.03 na aktualną wersję skryptu.

Jak widać z wpisów tutaj, każdy sobie rzepkę skrobie. Życie idzie do przodu a Mamut(y) jak wiadomo wyginęły. :blink:
[Vide Kane_Edain "...ciut poprawiłem po swojemu" , vide HandSaw " ...Spolszczyłem tekst w plikach przynależnych"]

#189 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Rasa: Argon

Napisano 13 lipiec 2014 - 06:12

Wyświetl postUżytkownik sunairam dnia 13 lipiec 2014 - 05:13 napisał

No tak , odnośniki do spolszczeń na mamuta zakrawają w dużej mierze na żart. Wszystko co można tam znaleźć to przeważnie same stareńkie (z 2010r.) wersje :(

MEFOS 3.2.03 ---- nowa to 3.3.00
Personel transport 3.3.01 --- nowa to 3.4.01
Military transport 3.1.10 --- nowa to 3.3.02
CODEA 3.1.13 --- nowa to 3.3.11
Befehlsbibliothek 3.7.0.0 --- nowa to 3.8.04 itd, itd.

Oczywiście, każdy chyba wie czym skończy się wrzucenie do 't' starego xml'a MEFOS 3.2.03 na aktualną wersję skryptu.

Jak widać z wpisów tutaj, każdy sobie rzepkę skrobie. Życie idzie do przodu a Mamut(y) jak wiadomo wyginęły. :blink:
[Vide Kane_Edain "...ciut poprawiłem po swojemu" , vide HandSaw " ...Spolszczyłem tekst w plikach przynależnych"]

Gadasz, jak byśmy byli jakimś studiem, któremu płacisz za robienie spolszczeń - trochę przyhamuj, bo to wszystko jest robione przez fanów dla przyjemności, skoro nie ma nowszej wersji to sobie ją zrób hrabio - a jeśli spolszczenie jest przestarzałe, co za problem przekopiować nowe linie do starego i je przetłumaczyć, albo nawet zostawić po angielski mieć pół tak, pół tak? Jak Ci się nie chce ręcznie to napisz sobie program/skrypt, który zrobi to za ciebie - dużego nakładu pracy/czasu i umiejętności coś takiego nie wymaga

#190 sunairam

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 83 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 13 lipiec 2014 - 08:45

Wyświetl postUżytkownik Cerber dnia 13 lipiec 2014 - 06:12 napisał

Gadasz, jak byśmy byli jakimś studiem, któremu płacisz za robienie spolszczeń - trochę przyhamuj, bo to wszystko jest robione przez fanów dla przyjemności, skoro nie ma nowszej wersji to sobie ją zrób hrabio - a jeśli spolszczenie jest przestarzałe, co za problem przekopiować nowe linie do starego i je przetłumaczyć, albo nawet zostawić po angielski mieć pół tak, pół tak? Jak Ci się nie chce ręcznie to napisz sobie program/skrypt, który zrobi to za ciebie - dużego nakładu pracy/czasu i umiejętności coś takiego nie wymaga

A przedtem nie było robione przez fanów ? i czy ja tu płaczę , że czegoś mi brakuje drogi książę ? :o W moim "T" [TC] jest 93 xml'ek , [AP] - 53 wszystkie L048 w treścia nie tylko w nazwie. Dzięki za tytuł i połajankę.
( I co to znaczy "... jak byśmy byli" ......... Są tu jacyś 'MY' i jacyś 'ONI' ? :ph34r: Gadasz jak byś spolszczył i udostępnił ze xxx skryptów.)

Nieśmiało zwracam uwagę na stan faktyczny z troską o nowych użytkowników/fanów serii X, którzy grę w czyste TC mają już za sobą i szukają nowych wyzwań w modach i skryptach.
3 (słownie trzy) jaskółki /choć 'nowym' pomogą/, wiosny nie czynią :
http://www.mamuthq.n...a-poradnik.html
http://www.mamuthq.n...lt--v.3103.html
http://www.mamuthq.n...ps--v1.3a-.html

Hrabiowie i książęta już zapomnieli , że byli nowicjuszami. ' Zapomniał wół jak cielęciem był ' i jak sam szukał skryptu lub spolszczenia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych