Skocz do zawartości

X3TC - spolszczenia do skryptów


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 10 miesięcy temu...

Tak mam, nawet w wersjach zalecanych przez autora skryptu.

Skrypt ogólnie działa, polecenia tez działają, tylko brakuje mi "Zaawansowanego Teleportera" w DOK'ach.

Spróbuje jeszcze pozmieniać coś w plikach językowych, może po prostu są jakieś błędy w wyświetlaniu nazwy i dlatego brakuje sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli 'tylko' przetłumaczonych to o.k.

Tytuł tematu "Lista plików txt skryptów i modów TC / Lista Alfabetyczna" sugeruje - wszystkich, które są.

Zaraz problem.... wywala mi readtexty przy 2010-xxx , 2011-xxx, 8971-xxx , 9750-xxx i nie wiem co usunąć /lub zmodyfikować/ by je zlikwidować.

ps.

@ Aldaran - co do 'nieświeżości' - rzucasz kamieniem pierwszy, jakbyś nigby nie popełnił był ......

Zdarzyło się 🙁

Rozwiązuj problemy miast...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2012 o 09:08, sunairam napisał:

Zaraz problem.... wywala mi readtexty przy 2010-xxx , 2011-xxx, 8971-xxx , 9750-xxx i nie wiem co usunąć /lub zmodyfikować/ by je zlikwidować.

Nie mas tłumaczeń do skryptów, które używają tych plików tekstowych. Jakie to skrypty to powinieneś wiedzieć, o przecież je instalowałeś. Jeśli nie, to tu http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=2695729#2695729 masz pełną listę (albo prawie pełną, bo jeśli autor skryptu lu moda nie zgłosił do adminów jakiej strony kodowej użył, to nie będzie tego na tej liście) plików (stron kodowych) używanych przez skrypty.

Jak pozbyć się readtextów (zrobić sobie samemu polski plik tekstowy) jest opisane w FAQ#12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.10.2012 o 22:10, sunairam napisał:

No właśnie.

8971: Universe Explorers , /brak spolszczenia/ - usunięte

9750: Universal Banking , /brak spolszczenia/ - usunięte

Te skrypty nigdy nie były tłumaczone. Chcesz je mieć, chcesz nie mieć readtextów, zrób sobie pliki 8971-L048.xml i 9750-L048.xml wg przepisu z FAQ.

W dniu 9.10.2012 o 22:10, sunairam napisał:

2010:2011 ?? to część .... 😉 ? gryzący się z jakimś skryptem. /?/

[Brak w katalogu 't' pliku o tym oznaczeniu ale w config menu właśnie tego typu mam odnośniki.]

Strona kodowa 2010 i 2011 to główne tłumaczenie TC, masz nie aktualne tłumaczenie gry.

Jakiego patcha instalowałeś? Jaką masz wersję gry. Czy używasz poprawionego spolszczenia TC? Masz jakiegoś moda zainstalowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3TC kupiona była w v.1.4 ? / nie na 100% /

Update'y po kolei :

1.0.1_to_2.1 -- 2.1_to_2.5 -- 2.5_to_2.6 -- 2.6_to_2.7 -- 2.7_to_3.0 -- 3.0_to_3.1 -- 3.1_to_3.1.1 -- 3.1.1_to_3.2

0001-L048 Poprawione spolszczenie dla patcha 3.2 v1

x3tc_bonus_package_4.1.01 + 0010-L048 Bonus Pack 4.1.0 PL ! ! /nie zaktualizowany/

W/w w takiej kolejności.

Modów = 0

Skryptów = +/- 50 😁

Kopiuj  .jpg Kopiuj  z x3screen00100.jpg xtc30092010295.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2012 o 09:58, sunairam napisał:

0001-L048 Poprawione spolszczenie dla patcha 3.2 v1

Bonus Pack 4.1.01 zawiera już w sobie tłumaczenie. Jest o tym informacja na stronie, gdzie pobiera się BP. Jest tez informacja o tym tu: http://xudb.pl/topic/1186-bonus-pack-410-dla-tc/page__view__findpost__p__18987

Jeśli masz plik 0010-L048.xml to on może być przyczyną problemów readtextów typu 2010-... i 2011-....

BP 4.1.01 instaluje tłumaczenie jako plik 0010-L048.pck.

Zainstaluj jeszcze raz BP, usuń plik 0010-L048.xml zostaw 0010-L048.pck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie plik 0010-L048.pck usunąłem tak jak i 0002-L048.pck ]

bo...... w kilku miejscach doradzane było usuwanie plików .pck z katalogu ' t ' .

Nie doczytałem dokładnie tematu http://xudb.pl/topic/1186-bonus-pack-410-dla-tc/page__view__findpost__p__18987 i konsekwencji z tym związanych.

Commercial Agent !!!

Dockware Manager !!!

Turbo Boost- Dopalacz MK1 i Mk2 !!!

Missile Defense Mosquito !!!

C L S MK1

C L S MK2 // " !!! " oznacza , że ........ [ jasne z modrym 🥰 ] doinstalowałem OSOBNO te skrypty - vide down. Ale kaszanka. //

Cytat :

W dniu 3.05.2010 o 10:38, Yacek napisał:

Tak prawdę mówiąc to ten BP jest do niczego. Dlaczego? Bo zawiera stare wersje skryptów 🤔

BP zawiera Commercial Agent w wersji 3.2.20, a tymczasem najnowsza wersja to 3.3.03

BP zawiera Commodity Logistics Software Mk1 i Mk2 w wersji 3.3.01, a tymczasem najnowsza wersja to 3.2.04 (tu coś namieszali z numeracją)

BP zawiera DokWare Manager w wersji 3.1.04, a tymczasem najnowsza wersja to 3.1.05

Aktualizacja pojedynczych skryptów może być problemem dla mało doświadczonych, BP używa jednego wspólnego pliku tekstowego dla wszystkich skryptów, uaktualnienie jednego skryptu może pociągną za sobą konieczność dogrania odpowiedniego spolszczenia.

Do tego aktualizacja odpowiednich bibliotek, bez których najnowszych wersji nowe wersje skryptów nie będą działały.

Jak dla mnie to instalacja BP mija się z celem, kto chce może wybrane lub wszystkie skrypty z BP zainstalować osobno w najnowszych wersjach.

...i chyba tym się kierowałem. Ostatni post w temacie Bonus Pack 4.1.0 dla TC jest z 2010 r. /dodałem tam jedno zdanie/

Reasumując - odinstalować wszystkie 6 skryptów i na nowo zainstalować BP wersja 4.1.01 ? czy odwrotnie ?

To bardzo cenna uwaga, Dzięki, Yacek.

edit

http://xudb.pl/topic/561-skrypt-trade-overview/page__st__10 [ Twój ostatni post Yacku }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PRZYKŁADOWO :

75. SLAM - Ship Labor and Maintenance, with Repairs!

Opis instalacji i konfiguracji - naprawa statków przez Marines, duże możliwości konfiguracji kosztów napraw statków.

Polska wersja 9001-L048

Linki na EGO oczywiście nie działają !! Zresztą to TUTAJ nagminne. /taką info zamieściłem na EGO/

Żeby było śmieszniej? na MAMUCIE 'ktoś' wprowadził nowość/udogodnienie/upierdliwość w postaci Captcha' /obrazka/ którego .......... nie ma 😆 .

W związku z tym wyskakuje "Zły kod bezpieczeństwa!"

Celowość/przydatność/uzasadnienie dla tej nowości zna tylko innowator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2012 o 23:12, sunairam napisał:

Linki na EGO oczywiście nie działają !! Zresztą to TUTAJ nagminne. /taką info zamieściłem na EGO/

Już raz o tym pisałem, ale chyba nie zrozumiałeś. Nie mamy wpływu na to co dzieje się na forum Egosoftu, ani na to gdzie autorzy skryptów udostępniają swoje pliki. W momencie gdy był pisany opis skryptu linki działały.

Informacja, że linki do skryptów mogą być nie aktywne, znajduje się na samym początku pierwszego postu, jest tam też link do tematu z bazą skryptów.

Ja popatrzysz na daty powstania opisów skryptów, to większość powstała kilka lat temu, od tego czasu wiele mogło się zmienić, np. wersje skryptów, dlatego linki do oryginalnych tematów muszą być, aby każdy wiedział gdzie szukać najnowszych (o ile są) informacji o skrypcie.

Jeśli obecnie nie można pobrać skryptu z linku w temacie na forum Egosoftu, masz kilka wyjść:

1. Napisać w oryginalnym temacie skryptu, znajdującym się na forum Egosoftu, aby autor skryptu odświeżył link.

2. Poszukać skryptu w bazach skryptów, zaczynając od linków, które podane są w tym temacie: http://xudb.pl/topic/2203-baza-skryptow-i-modow-dla-gier-serii-x/

3. Napisać w temacie skryptu tu na forum, może ktoś ma ten skrypt i się nim podzieli. Ja np. mam i mogę wystawić go na Mamuta.

W dniu 24.11.2012 o 23:12, sunairam napisał:

Żeby było śmieszniej? na MAMUCIE 'ktoś' wprowadził nowość/udogodnienie/upierdliwość w postaci Captcha' /obrazka/ którego .......... nie ma 😆 .

W związku z tym wyskakuje "Zły kod bezpieczeństwa!"

A napisałeś o tym problemie do administratora Mamuta?

Nie, to po co narzekasz, tak tylko dla zasady. Zrób coś aby problem rozwiązać, a nie narzekaj na problem.

PS. LeWaR już dostał info i na pewno rozwiąże problem z Mamutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...