Skocz do zawartości

- - - - -

X3TC - spolszczenia do skryptów

197 odpowiedzi w tym temacie

#11 starjacker0

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów
  • Lokalizacjainna galaktyka, inna planeta
  • Rasa: Nieznana

Napisano 01 maj 2009 - 17:49

Faktycznie, zapomnialem o tym.
Dzieki za pomoc.

#12 starjacker0

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 03 maj 2009 - 17:18

Mam problem ze spolszczeniem tego skryptu Wing Hotkeys - http://forum.egosoft...ic.php?t=218976
Mimo ze zmienilem nazwe pliku na 48 i w srodku tez, to w menu mam same ReadText9602 odpowiadajace poszczegolnym hotkeyom.

#13 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 03 maj 2009 - 21:48

Czym edytowałeś plik tekstowy? Jeśli notatnikiem windows to może to byc jego wina, zmienia kodowanie.

#14 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 03 maj 2009 - 22:19

to nie miał by polskich znaczków, a ma same readtexty...

#15 Mani

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisano 04 maj 2009 - 00:43

Poza tym, notatnik świetnie się nadaje do samego "spolszczania" skryptów. Raczej nie w tym problem.

#16 starjacker0

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 04 maj 2009 - 06:40

Wlasnie Notatnikiem to robilem tak, jak zawsze tez robilem w przypadku X3:R.
Commercial Agent np. tez Notatnikiem i dziala (po usunieciu .pck) bez problemu.
Poki co mam tylko problem z tym Wing Hotkeys.

#17 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 maj 2009 - 10:18

Mani, LeWaR, macie rację.
Już wiem w czym problem. Uruchomiłeś grę po instalacji skryptu bez polskiego pliku 9602-L048.xml w katalogu t. To że później dodałeś tam plik polskiego tłumaczenia nic juz nie zmieni, klawisze skrótów dodawane przez skrypty do Sterowania/Interfejs maja to do siebie że zapisują się tylko raz podczas pierwszego uruchomienia gry po instalacji skryptu, później już nie są zmieniane. Ma to sens bo inaczej po każdym uruchomieniu gry musiałbyś na nowo przypisywać skróty. Ma to też minus, jeśli dokonasz spolszczenia na zasadzie zmiany nazwy pliku i w pliku tylko zmienisz ID=48 to przypisze ci się opcja skrótu z angielska nazwą i późniejsza zmiana pliku tekstowego z pełnym tłumaczeniem nic nie zmieni tam. Również jeśli uruchomisz grę po instalacji skryptu bez polskiego pliku to będziesz miał readtexty i podłożenie polskiego pliku nic nie zmieni.
Spróbuj odinstalować skrypt, uruchomić grę, zobaczyć czy opcje skrótów zostały usunięte, przelecieć się do innej stacji zapisać grę, wyłączyć grę, zainstalować ponownie skrypt dodać poprawnie spolszczenie, uruchomić grę sprawdzić opcje skrótów.
Gdyby to nie pomogło, to zostaje ci skrypt: Remove Hotkeys - v2

#18 starjacker0

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 04 maj 2009 - 14:52

Niestety przeinstalowanie skryptu nic nie dalo, a Remove Hotkeys nie widzi mi zadnego hotkeya (tylko czasem pojawia sie na liscie ten od Marine Trainig Manager).

Poza tym w Plugin Managerze mam ustawione, aby przy instalacji skryptow tworzylo mi pliki dla polskiego jezyka, wiec gre uruchomilem majac juz ten plik, tylko ze z ang. tekstem.

#19 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 maj 2009 - 15:07

No to nie wiem, ja nie instalowałem Instalatorem, wypakowałem .spk spolszczyłem plik tekstowy, podgrałem ręcznie pliki do odpowiednich katalogów i wszystko gra i buczy jak powinno.

#20 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 04 maj 2009 - 20:10

Gildia Piracka spolszczona - http://www.mamuthq.n...teguild-pl.html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych