Skocz do zawartości

- - - - -

Mapa Scorpa wersja pod TC

129 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 25 październik 2008 - 15:18

O mapie Scorpa można przeczytać w FAQ #1

Można już używać Mapy w TC. Przepis instalacji:

1. Ściągamy i instalujemy mapę Scorpa w wersji 1.2.3.9
2. Kopiujemy wszystkie pliki .xml z c:\program files\X3 map by Scorp\script do podkatalogu script w katalogu gry X3:TC
3. Kopiujemy wszystkie pliki .xml z c:\program files\X3 map by Scorp\bonus script do podkatalogu script w katalogu gry X3:TC
Uwaga, plików z katalogu c:\program files\X3 map by Scorp\t nie ma potrzeby kopiować. Katalog ten zawiera zarówno pliki tekstowe dla X3R, jak również niekompletny plik tekstowy dla TC.
4. Ściągamy spolszczenie do mapy Scorpa z Mamuta (link w temacie ze spolszczeniami skryptów).
5. Wypakowujemy z pliku .zip plik 3577-L048.xml i wrzucamy do podkatalogu T w katalogu gry.
6. Uruchamiamy grę, będąc w przestrzeni naciskamy ESC, a następnie Sterowanie/zakładka Interfejs i szukamy opcji: Activate searsch of objects, (będzie na samym dole) przypisujemy tej opcji jakiś klawisz.
Teraz po wyjściu ze sterownia, będąc w przestrzeni naciskamy klawisz jaki przypisaliśmy, nastąpi wyszukiwanie obiektów, procentowy postęp będzie widoczny na dole ekranu. Kiedy przeszukiwanie zakończy się, możemy przy pomocy klawiszy ATL+TAB zwinąć grę do paska i uruchomić mapę Scorpa.
Należy teraz nacisnąć klawisz F2 i w opcji Your log file podać ścieżkę dostępu do pliku log00001.txt utworzonego w grze TC. Domyślnie plik ten jest tworzony w C:\Dokuments and Settings\USER_NAME\Moje Dokumenty\Egosoft\X3TC

Przydatne klawisze na mapie:
F2 - konfiguracja - przy pierwszym uruchomieniu mapy sprawdzamy czy na dole małego okna mamy poprawną ścieżkę do pliku Log00001.txt - plik znajduje się w katalogu głównym gry. Jeśli jest inna ścieżka dostępu poprawiamy.
F3 - otwiera okno wyszukiwarki sektorów, obiektów, produktów.
F5 - aktualizuje dane na mapie, zawsze po wystawieniu pliku z danymi z gry (czyli uruchomieniu przeszukiwania obiektów w grze, patrz wyżej) i przejściu do mapy Scorpa (jeśli mamy ją uruchomioną w tle) odświeżamy dane klawiszem F5. Każde nowe uruchomienie mapy automatycznie odświeża dane na takie jakie są w pliku, a nie na takie jakie są w grze.

Spolszczenia skryptu szukaj tutaj: X3TC - spolszczenia do skryptów

#2 ed971

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2008 - 23:18

Yacek mnie trochę ubiegł. Potwierdzam mapa Scorpa działa w TC po opisanej przez Yacka procedurze. :unsure:

Znalazłem ją na tej stronie (uwaga po niemiecku):

http://www.thexunive...ead.php?t=13346

#3 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 kwiecień 2009 - 12:33

Jest już nowa wersja mapy Scorpa przystosowana do TC. Instalka zawiera już polskie pliki językowe dla TC.
Oczywiście, jak zwykle można ją ściągnąć ze strony producenta: http://www.suu-desig.../downloads.html

Po instalacji mapy należy odszukać jej katalog (standardowo będzie to c:\program files\X3 map by Scorp) i z podkatalogu script oraz bonus script przekopiować wszystkie pliki z tych katalogów do podkatalogu script w katalogu z grą X3:TC.

Niestety, nic nie jest doskonałe. Wyszukiwanie statków działa, ale są readtexty, po prostu polski plik jest nieco ubogi. Proszę ściągnąć plik z poprawką tłumaczenia, bez tego nie będzie możliwości skonfigurowania przycisku do szukania statków w grze. Plik wrzucamy do podkatalogu T w katalogu gry X3:TC.
Plik z poprawkami jest dostępny na Mamucie: link jest w temacie o spolszczeniach skryptów.

#4 rolnik_pl

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 kwiecień 2009 - 15:49

Nie mam pojęcia co źle zrobiłem, wkleiłem krok po kroku jak wyżej i wyszło coś takiego
Dołączona grafika

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d81 ... 2a61b.html
Przydała by się pomoc co nie tak poszło. :blink:

#5 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 kwiecień 2009 - 16:16

Tylko że to zdjęcie jest tak nieczytelne, że trudno się zorientować w czym masz problem. Masz readtexty wszędzie, czy tylko jakimś wybranym menu? Jeśli w wybranym to w jakim. Bądź bardziej szczegółowy to otrzymasz szczegółową odpowiedź. Jak na razie to nic nie wiem.

#6 rolnik_pl

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 kwiecień 2009 - 17:27

Są wszędzie nie ma żadnego tekstu
Dołączona grafika

#7 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 kwiecień 2009 - 18:36

No to skopałeś wersję PL.
Grasz na wersji PL czy EN?

#8 rolnik_pl

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 kwiecień 2009 - 19:27

Najpierw grałem na wersji EN , odinstalowałem teraz gram na wersji PL. W grze mam wszystko w porządku tylko w tym pliku mam same krzaczki. :blink:

#9 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 kwiecień 2009 - 20:14

Sprawdź w podkatalogu t w katalogu gry czy masz plik 3577-L048.xml

#10 rolnik_pl

Pilot

• Użytkownicy