Skocz do zawartości

Czy nie jest troche za latwo?


Blantas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie gram, juz jakies 13 godzin i mam wrazenie, ze za dobrze mi idzie, kasy juz mam sporo, u Boronow, Splitow, Argonow i Teladian moge kupowac wszystko, po za okretami flagowymi i nie sadze aby dlugo mi zajelo odblokowanie statkow u Paranidian. Cos na prawde za szybko wskakuje na kolejne poziomy. W poprzedniej grze na XTM'ie podniesienie reputacji wymagalo troche, a nawet duzo wiecej zachodu, trzeba bylo rozstawic satelity, a potem regularnie sprawdzac czy jakis pirat, Xen albo Khak sie nie narysowal, zajmowalo mi to przynajmniej jeden dzien grania. A tu juz po 13 godzinach mnie kochaja.

Czy wy tez macie takie odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą łatwością to tak ostrożnie.Latałem sobie za groszem między Nyana's Hideout a Belt of Aguilar,wskoczyłem do Omicron Lyrae a tu wojna na całego,dwa khackie niszczyciele i cała świta przyboczna.Był to jednak losowy przypadek pojawienia się latarek w tym systemie.Po krótkiej chili żywota,bo nawet nie zauważyłem co mnie rozwaliło,wczytałem ostatni zapis gry i taka sytuacja się nie powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sytuacje mieliśmy już w XTM-ie, tylko nie wiem, od której wersji się zaczęło. Na pewno w 0.74 i 0.75 już było i było to dość losowe. Zaledwie po odwiedzeniu paru sektorów (początek rozgrywki) można było się natknąć na tali zespół - nota bene nie narzekam, bo nieźle się można było obłowić na padlinie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W xtm jako skromny odkrywca doleciałem do Argon Prime czyli z 3 sektory przeleciałem a tam była wojna na całego z Khakami w wyniku czego i sprzedanych kilku L i LX zarobiłem na SCS i miałem własnego w pełni uzbrojonego Khackiego Niszczyciela 🤔

Tu jeszcze na taką okazję nie trafiłem 😀 a co do prędkości rośnięcia rang to rzeczywiście jest coś nie tak bo ja już mogę kupować u Argonów wszystko a przyznam się dużo się nie na wysilałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że prędkość przyrostu reputacji jest raczej ustawiona na testowanie (bete) co by można było kupować szybko wszystkie statki. No bo kurna ja jeszcze nie wysiadłem z mojego M4 a już M1 i M2 mogę kupować po raptem 4-5 misjach dla Argonu Wykonanych. Czyje sie jak bym lekko cheatował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacDyller może mieć rację, gdyż jakby nie było jest to gra dośc rozbudowana i pozanie jej zajmuje trochę czasu. To nie jest głupia strzelanka na "berz giwere i zabijaj" czy też z drugiej strony - gra ekonomiczna pokroju "Sim City" (klik i budyneczek, klik i kawałek uliczki) 🤔

W X3, szczególnie w nowej, ponoć wzbogaconej odsłonie (czyli TC) trza jednak trochę przysiąść a nie oszukujmy się, nie każdy będzie z wypiekami grał pół roku żeby dochapać się lepszej reputacji u takiej czy innej rasy czy też zbierał na fabrykę lub wypasiony statek.

Być może więc producent wyszedł z założenia, że trzeba to troszkę uprościć (żeby więcej mięcha miało z tego fun) a prędzej czy pózniej mody, skrypty itp. bajery poprawiające grywalność i tak się pojawią ku uciesze bardziej zażartych fanów X3 ]😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd masz rację. Ale tak do końca to nie jest tak łatwo jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Co prawda reputacja leci szybko w górę, ale to nie problem, przecież w X3 można było równie szybko podbić reputację wpłacając datki na cele charytatywne. Tu takich ofert nie spotkałem. Kasa też szybko może lecieć w górę, misje co prawda na początku są mało płatne, ale po wykonaniu kilku takich samych, następne są już o wiele lepiej płatne. Ale też stopień trudności jest wyższy. Jeśli ktoś miał Gildię zabójców, to wie jak to wygląda.

Do tego nie wszystkie statki są dostępne w stoczniach. Część statków można dostać dopiero w trakcie misji fabuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

MacDyller może mieć rację, gdyż jakby nie było jest to gra dośc rozbudowana i pozanie jej zajmuje trochę czasu. To nie jest głupia strzelanka na "berz giwere i zabijaj" czy też z drugiej strony - gra ekonomiczna pokroju "Sim City" (klik i budyneczek, klik i kawałek uliczki) 😉

W X3, szczególnie w nowej, ponoć wzbogaconej odsłonie (czyli TC) trza jednak trochę przysiąść a nie oszukujmy się, nie każdy będzie z wypiekami grał pół roku żeby dochapać się lepszej reputacji u takiej czy innej rasy czy też zbierał na fabrykę lub wypasiony statek.

Być może więc producent wyszedł z założenia, że trzeba to troszkę uprościć (żeby więcej mięcha miało z tego fun) a prędzej czy pózniej mody, skrypty itp. bajery poprawiające grywalność i tak się pojawią ku uciesze bardziej zażartych fanów X3 ]😛

nawet jeśli tak jest to można mieć nadzieję że wyjdzie taki mod/skrypt w którym "trudność"(reputacja itp) gry będzie można sobie ustawić ;]. Ale to w ostateczności bo może tówrcy poprawią w jakiejś następnej łatce lub Bonuspack'u 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak to za łatwo? Chcesz trudniej to wsiądź do m5 i poleć do sektora xenonów. Nie przesadzajcie, że tak łatwo, jeśli znacie grę jak własną kieszeń to pewnie, że łatwo.

A to, że reputacja łatwo się nabija u ras to może i wada, ale z drugiej strony na początku i tak nie kupisz sobie m1, bo nie będziesz miał kasy, a później i tak byś miał już reputację.

W X3R grałem tylko bez modyfikacji i jak było mnie stać na naprawdę duże statki to i tak miałem wysoką reputację u innych ras i mogłem je kupić. Nie miałem z tym żadnych kłopotów.

Więc jak dla mnie poziom trudności się nie zmienił, za to co niektórzy marudzą ]😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W X3R grałem tylko bez modyfikacji i jak było mnie stać na naprawdę duże statki to i tak miałem wysoką reputację u innych ras i mogłem je kupić. Nie miałem z tym żadnych kłopotów.

Jakbyś trochę pograł w XTM to wiedziałbyś o co chodzi. Tam nabijanie reputacji na początku bywało dosyć trudne 😉

Cytat

jeśli znacie grę jak własną kieszeń to pewnie, że łatwo.

Tu się z Tobą zgodzę. W TC podniesienie rangi u Boronów do poziomu umozliwiającego zakup ich M7 zajęło mi raptem ok godziny. trochę polatałem po Menelaus Paradise i Oceans of Fantasy wykonałem parę misji i reputacja skoczyła w górę. Wiele miesięcy z X2, potem X3 Reunion i w końcu z XTM zrobiło swoje 😉 Aż chce się napisać:

Cytat

Sie gra, sie ma!!!

(Się celowo napisane jest przez "e")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w tym momencie oceniamy poziom trudności podstawowej nie zmodyfikowanej gry. Dlatego moim zdaniem trochę trudno powoływać się tu na moda dla hardcorowców 😉

W XTM nie grałem, bo jakoś tak po przejściu głównego wątku wpadł mi w ręce nowy RPG (nie pamiętam jaki) - mój ulubiony gatunek i X3 poszedł w odstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XTM dla hardcorowców? Nie przesadzajmy.

Natomiast TC to wg. mnie trochę dziwna gra. Dlaczego? Dam spoiler, kto chce się sam przekonać niech nie czyta:

Spoiler

Piraci: z jednej strony można spokojnie latać, są zajęci własnymi sprawami (konwojowaniem TS-ów), nie ma ataków na statki innych ras i ich stacje. Reputację u piratów łatwo podnieść, wystarczy przyjąć kilka misji ze stacji w sektorach pirackich, lub zniszczyć kilku piratów w sektorach pirackich 😉 . Z drugiej, wystarczy wziąć kilka misji z obroną stacji i już ci M3 do następnej nie wystarczy, bo wyskoczy z 5 M6 z obstawą mniejszych statków, które zasypią cię rakietami.

Xenki: po za kilkoma sektorami, po których prawie non stop włóczą się Q lub PX z obstawami, nie uświadczysz ich. Ale spróbuj w M3 przyjąć misję patrolu sektorowego. Załamiesz się gdy zobaczysz kilka P z obstawą. Zresztą wątpię czy będzie czas na załamanie się gdy poczęstuja cię chmarą rakiet.

Kha'ak: z nimi to już całkiem kiepsko. Pojawiają się tylko w jednym sektorze. Ale jak chcesz to tak samo jak z Xenkami.

Co do sektorów Xenków i Kha'ak to tak jak pisał Azakal, bez kija (i to solidnego) nie podchodź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych patroli sektorowych i obrony stacji to ja cały czas latam Cutlass'em bez obstawy (nie lubię tłoku) i tylko raz miałem problem z xenkami. Wziąłem 3 patrole na jednej planszy i czerwono się zrobiło 😉 Musiałem się namęczyć by się z tego wykaraskać. Odciągnąłem drobnice i z P poszło bez problemów. Teraz mi liczba P praktycznie nie spada poniżej 4 + obstawa przy jednym patrolu i dalej nie mam większego problemu z tymi misjami.

Gorzej z M6 piratów - te mają tylne i boczne wieżyczki i nie sprawdza się taktyka wejścia na ogon - w przypadku xenków i khaków wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...