Skocz do zawartości

Nadszedl TC, czy XTM pojdzie w odstawke ?


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pykam juz sobie jakis czas w TC, wiec moze cos naskrobie.

Ogolnie to TC mozna okreslic jako Super XTM, przynajmniej w moim odczuciu. Mamy bowiem wiele statkow z XTM'a, czasem pod innymi nazwami, inne zas tylko nazwe maja taka sama, jak to np. jest z pirackimi jednostkami nazwy te same (Carrack, Galleon) ale jednostki juz inaczej wygladajace. Oprocz tego dodano nowe stateczki, ktorych nie bylo wczesniej, wspomniane M8(bombowiec), M7M (fregata rakietowa), M4+ i nowy rodzaj transportera, cos w stylu fuperfrachtowca z czterema miejscami na mysliwce.

Dodano rowniez nowe HQ dla kazdej z korporacji (jest ich chyba 7 albo 8, nie pamietam dokladnie [czemu nie zabralem instrukcji])

Stocznie z XTM'a rowniez sa ale jest tylko jedna na rase, nie widzialem jeszcze stoczni pirackiej ale mam nadzieje, ze gdzies tam jest.

Ogolnie wydaje sie jak by wiecej ruchu bylo w sektorach i na szlakach.

Duzo tez rzeczy uproscili, a przede wszystkim misje, juz nie bedzie problemu ze znalezieniem poszukiwanego sektora/statku/obiektu, nowy system prowadzi cie za raczke zaznaczajac ci kazda brame jaka musisz przekroczyc nawet jesli jej jeszcze nie odkryles (np. wskakujesz od poludnia do nowego sektora i masz juz zaznaczona brame polnocna) to samo jesli chodzi o statki i stacje. Jest mozliwosc wylaczenia tego systemu.

Zmienili tez system "szukania" misji, przede wszystkim nie ma juz BBS'u, teraz misje widac pod postacia ikony w prawym gornym rogu stacji, sa ich 4 rodzaje: buduj, walcz, zwiad i transport.

Wystarczy pokrecic sie kilka minut po sektorze, a na pewno pojawi sie ich kilka, zas aby je przyjac wystarczy podleciec na 25k i otworzyc kanal komunikacyjny, misje mozna rowniez przyjmowac od jednostek znajdujacych sie w przestrzeni, glownie transporterow.

Interfejs..., calkiem, calkiem musze przyznac, jeszcze sie do niego przyzwyczajam ale jeszcze nie sprawil mi klopotu, raz mialem problem z odnalezieniem polecenia zmien statek, jednak po chwili juz mialem namierzona te opcje. Na prawde starali sie uproscic wszystko wiec i interfejs jest zmninimalizowany do niezbednego minimum.

Dodano rowniez biblioteke z wszystkimi spotkanymi przedmiotami we wszechswiecie, od ogniw energetycznych po przez bronie, tarcze, az na statkach konczac, wszystko posortowane z pelnymi opisami i parametami, bardzo uzyteczne moim zdaniem.

Ogolnie nie mam sie do czego przyczepic, gra sie przyjemnie i bez nerwowek (no moze poza przycinkami, ale to juz wina slabego kompa). Dlatego tez odstawiam XTM'a i przesiadam sie na TC, jest w nim prawie wszystko co juz znamy z XTM'a plus jeszcze troche wiecej, czyli taki Super XTM.

Reszte sami sprawdzicie, no i ja tez bo gram dopiero ze 3 dni i duzo mi jeszcze pozostalo do odkrycia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 wcale mocnej grafiki nie wymaga do płynnej rozgrywki najważniejszy w tej grze jest procesor i ram ale na XP to 2-3 GB to powinno na maxa wystarczyć. Reunion u mojego braciaka chodził w 100% płynnie na radeonie 9600Pro z 2 rdzeniowym prockiem i 2 GB ramu wszystkie detale na maxa miał w normalnej rozgrywce 40 klatek.

A więc tak jak mówiłem PROC i ram powyżej 2GB i pujdzie płynnie full max.

Osobiście grając w Reuniona na procku Athlon 64 3200+ 1,5 GB ramu i Gf7600gs gra chodziła mi z prędkością 30 klatek na max detalach a po zmianie karty na 8800gt wzrosła mi prędkość gry do 32klatek a więc widać jak procesor może ją spowonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam

Athlona 6000+ x2 64

2 GB Ram 4-12-4-4 800 MHz

8600 GT 512

system Win XP

XTM chodził mi płynnie

a przy TC (szczególnie w ziemskich sektorach przez te ich OGROMNE STACJE) zauważalny jest brak RAM'u nie jest to jakieś super uciążliwe lecz zauważalne ilość klatek spada do kilkunastu czasami nawet kilku z tu kłania się szybki dysk z SWAPEM może by on coś polepszał lub po prostu 3 GB RAM'u

Co do VISTY może i nawet 4 lub więcej RAMu coś dało

Gra widać lubi duuuuże ilości RAMU i ma problemy z wyciekami może naprawią to w Patchach w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Vista64 zobaczy wiecej niż3 GB ramu, zwykła vista tylko 3, tak jak XP.

I tu się mylisz kolego (choć nie całkowicie) bo 32 bitowe systemy potrafia zadresowac 4096MB pamieci RAM (teoretycznie). Jak jednak napisałem w poprzednim zdaniu nie zawsze się to sprawdza, gdyż znane są sytuacje gdy Vista x86 wykrywała tylko 2,55GB lub 3,55GB z zainstalowanych 4GB RAMu.

Co do płynności gry to w sprawie TC nie mogę się jeszcze wypowiedzieć ale w przypadku X3 Reunion na moim Sempronie 2800+ 2000GHz, 1,25 GB RAMu i GF 7300GTS gra śmigała ok 30 FPS. Z kolei na lapku mojej żony 2 x 1,7 GHz, 2 GB RAMU, Radeon X2300 256 MB gra śmigała dużo płynniej (niestety nie robiłem benchmarka 🤔 ) tak na oko, średnio 60 FPS. Jeśli więc TC na moim blaszaku będzie szarpać to podprowadzę żoneczce lapka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro dam wam wiążąca odpowiedz gdyż bratu zamówiłem 2 x 2Gb Ramu a on ma XP wiec się obaczy mam nadzieje że da radę z całym RAMEM bo w spadku od niego mam dostać 2x1GB i dodać do mych 2x1GB 🤔

z tego co pamiętam z zajęć to Win xp 32 i Vista 32 może zaadresować maks 2 GB RAM'u

Czyli na przykładzie TC gra dostaje 2GB ramu a resztę wykorzystuje tylko Windows executiv (Kernel) dlatego czasami win pokazuje ze ma 2,55 a czasami 3,55 po prostu zależy ile winda w tym momencie potrzebuje jeżeli będzie potrzebowac 2 Gb RAM'u to pokaże że ma 4 GB

poza tym w boot.ini można dodać przełącznik /3GB i to zwiększy ilość przydzielanej pamięci z 2 GB do 3 GB i to może znacznie polepszyć wrażenia z GRY 😀 jutro dam wam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem TC na moim trupku i powiem, że nawet mocno nie przycina 🤔 Od czasu do czasu lekki przeskok ale włączę AlcrityPC i będzie jeszcze lepiej. Tyle jeśli chodzi o duże zapotrzebowanie TC na RAM (ja mam go 1,25GB)

Konfiguracja mojego kompa dwa posty wcześniej.

Chciałbym jeszcze odnieść się do pytania kolegi Sorkvilda zawartego w tytule tematu. U mnie XTM napewno nie pójdzie w odstawkę. TC na ile zdążyłem go dziś poznać jest nawet fajny, ale za dużo do zrobienia zostało mi w XTM. Poza tym różnice w porównaniu do XTM nie są zbyt duże (no może poza denerwującym sterowaniem).

Gdy pojawił się X3 grałem jeszcze w X2. Pomimo faktu posidania gry X3 Reunion cały czas grałem w jej poprzedniczkę (nawet mnie nie kusiło), aż do momentu w którym uznałem, że zrobiłem co chciałem i czas na nowe podboje. Dlatego dopóki nie uznam misji X3 Reunion + XTM za zakończoną TC nie "wejdzie na warsztat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to jest nawet szansa, że gra pójdzie na lapku z dwujajowym prockiem, 2gb ram i jakąś dorodniejszą grafą (GF8600M GS choćby) 🤔

Tylko, że jak to w notebookach, troszkę lipnie ma się sprawa szybkości dysku (5400) oraz odświeżanie matrycy - może być hardcorowo w niektórych sytuacjach

😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4GB RAM i WinXP i widzi tylko 3GB, ale zadna aplikacja jak do tej pory nie uzywala mi wiecej jak ok. 1GB RAM - limit dla aplikacji pod WinXP jest faktycznie chyba 2GB (tzn. aplikacja nie moze wiecej uzyc, wiec reszte wykorzystuje XP).

Nie wiem kiedy dowiem sie jak bedzie chodzilo TC na moim kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi o system plików tylko o to że oba systemy są 32 bitowe. A co do FAT32 to on różnił się tym że pliki większe niż 2 GB były nie odczytywane, obrazu DVD byś na FAT 32 nie nagrał. NTFS odblokował to opcję ale nadal jest problem z adresowaniem pamięci gdyż nadal jest to system 32 bitowy i tego nie da się obejść. Jedyny sposób to instalacja systemu 64 bitowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się nie zgodzę można zainstalować 4 GB Ramu na Win Xp 32 bit z tym tylko że maksymalan ilość pamięci zadeklarowanej dla programu może wynosić 2 GB reszta będzie przydzielona w zależnści od potrzeb samemu Windowsowi (Kernel).

Lecz jest od tego mały wyjątek można w Boot.ini dodać zmienną "/3GB" w odpowienim miejscu i wtedy system może przydzielić na dowolny program nie 2 Gb a 3 GB ramu i Resztę wziąść dla siebie czyli 4 GB ramu z tym przełącznikiem są jak najbardziej do wykorzystania. W zastosowaniu tego przełacznika ciekawym bajerem jest to że jak włączysz sysytem i w włąściwościach sprawdzisz ile masz ramu to pokaże np: 3,25 Gb ale jak odpalisz coś ramo żernego które wykorzysta ponad 2 GB i sprawdzisz ile masz ramu istnieje szansa że zobaczysz inna wartość nawet 4 GB 🤔

Tyle w kwestii wykorzystywania 4 GB jeżeli ktoś rzeczywiście myśli o instalacji takiego RAMU to zalecam system 64 Bitowy gdyż 32 bitowe pomimo istnienia przełączka /3GB po prostu nie zostały zaprojektowany z myślą o obsłudze takich ilości RAM'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie że limitem jest 2 GB ale możliwość adresowania na systemie 32 bitowym nie przekracza 4GB czyli nawet jak mamy więcej niż 4 GB to będzie wykrywało mniej. Dodatkowo żadna aplikacja nie jest w stanie wykorzystać 4 GB gdyż sam system musi mieć pewną ilość pamięci na własne procesy a to już zabiera część możliwą do zarejestrowania. XP oraz Vista pomimo to mają chyba jeszcze limity adresowania na aplikację tak że jedna aplikacja nie może całej pamięci używać gdyż jest ograniczona do pewnego przedziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt .... rzeczywiście 3 Gb to logiczny limit z ta różnica jak ktoś chce używać dobre duale to musi kupić 2x1 GB i 2x512 mb dlatego ja wolę zainstalować 2x 2G co daje mi (w większości płyt) dwa wolne sloty na ewentualne rozwinięcie pamięci gdy zdecyduje się na nowy system (może jak będzie Sp2 do Visty to się skuszę)

Dodam że zainstalowałem 4 GB i gra chodzi nad wyraz płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę miec problem bo moja płyta Evga 680 LT przy SLi ma problemy z obsługą 4 banków tak czy siak musiałbym kupic inny ram(Adata DDR2 1066+) niż używam teraz(Adata DDR2 1200+)z czego i tak włożyłbym tylko jedną kostkę dodatkowego ramu bo mam Xp32bit który zobaczy tylko 3GB...a Visty nie mam zamiaru kupowac bo DirectX10 mam na Xpeku i chodzi bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...