Skocz do zawartości

XTM 0.7.4 nowości/poprawki/błędy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy już jakiś czas wersję XTM 0.7.4, pograliśmy w nią trochę możemy więc już powiedzieć co się zmieniło w stosunku do wersji 0.7.3, jakie błędy zostały poprawione, a jakie nowe się pojawiły.

Oto taka lista:

1. Zwiadowca droid - po zmianie na satelitę zaawansowanego maja większy zasięg. Jednak czasami jest problem z tą zamianą, droid zamiast dotrzeć do wskazanego celu i zmienić się w satelitę zaawansowanego zatrzymuje się i po jakimś czasie znika. Po zmianie mamy satelitę z nazwą sektora w którym został postawiony. Czegoś takiego nie ma przy „normalnych” satelitach (przynajmniej tych zaawansowanych)

2. Nadal nie można dokować statkami do zdobycznego Lotniskowca J.

3. Po zakupieniu własnego DOK-u zaopatrzeniowego brak w nim komendy "Instaluj standardowe wyposażenie".

4. Jest obecnie w całym wszechświecie 5 Smoków Shivan. Różnią się one nazwami, uzbrojeniem i ilością Łusek, które po nich zostają.

5. Można teraz sprzedawać Łuski Smoka Shivan - skupują je Habitaty piratów w cenie 10276 kr. za sztukę. Jednak jednorazowo można sprzedać tylko 26 sztuk. Tak więc jesli chcemy sprzedać większą ilość nadal pozostaje nam zapakować je do zdobycznego statku i sprzedaż wraz z nim.

6. Poprawiono błąd polegający na wzroście ceny Łusek (do 50 mln) po sprzedaniu ich określonej ilości.

7. Nadal nie ma gdzie sprzedawać Skorup Chrząszcza Skalnego.

8. Poprawiono misję ze Scarabem, teraz już pomocnicy nie niszczą Galeona tylko po zdjęciu jego osłon zaprzestają ataków.

9. Po wykonaniu misji dla Gonerów, kiedy to stajemy się posiadaczem Arana, lub po zakupie tego statku w stoczni XTM-a dostajemy zaproszenie do misji z Vallhalą.

10. Misja z Vallhalą ma błąd w zakończeniu, brak nagrody za wykonanie misji.

11. Soneńskie Mantisy (pewnie pozostałe statki też) po przejęciu, po pewnym czasie wracają w posiadanie Sonenów (ciekawe co by było gdybym siedział w Mantisie, zostałbym katapultowany w przestrzeń?). Niszczenie tych statków na szczęście nie ma wpływu na nasze stosunki z Sonenami.

12. Jest nowy statek - Kha'ackie M3+ Intruder. Jednak dostępny jest tylko w grze z opcji startowej XTM-a Kha'ak Invader. Można go jednak kupić w stoczni XTM-a.

13. Argoński Cerber miał możliwość montowania na wieżyczce prawej PDF Beta, teraz jest poprawnie (chyba) i na wieżyczkach lewej i prawej można zamontować tylko PDF Alfa.

14. Nowe obiekty jak stacje pasażerskie. Szkoda tylko, ze nie można przewozić pasażerów pomiędzy stacjami i dostawać za to kasę.

15. Wzrosła ilość piratów w sektorach. Jeśli więc ktoś będzie miał ochotę np. na oswobodzenie borońskiej księżniczki, niech lepiej weźmie to pod uwagę.

16. Khaacke: Niszczyciel i Niszczyciel T2 faktycznie mają skok punkt do punktu w sektorze.

17. Jest nowa brama w Akeala's Beakon i sektor Memorial of Light.

18. Do Splickiego Pytona (M2) może dokować 2 statki w tym 1 TS (M6 nie sprawdzałem).

19. Soneńskie statki w stoczni XTM są teraz 2 razy droższe.

20. Koszty napraw warsztatu wzrosły niebotycznie. Nie da się już robić takich interesów na naprawie złomu jak w 7.3, ale dorobić się na tym nadal można 🙁

21. Ziemskie ekspedycje wojskowe przestały demolować argońskie sektory. W ramach wzajemności argoni nie atakują ziemskich statków. Ponadto Ziemska ekspedycja wojskowa krąży po sektorach przez cały czas gry, a nie tak jak było poprzednio tylko na początku gry.

22. Ziemskie statki transportowe i zwiadowcze krążą po wszystkich sektorach. Poprawiono ziemską ekonomię.

23. Nadal jest problem z osłonami w małym statku po oddokowaniu z dużego (Aran, Valhalla) poprzez komendę "Zmień statek". Jak zwykle pomaga na to wydanie małemu statkowi komendy "Podążaj za mnę" a następnie użycie teleportera w celu przeniesienia się na między statkami.

Jeśli zauważyliście coś nowego, jakiś poprawiony błąd lub nowy błąd, piszcie w tym temacie, a ja będę dopisywał do listy w pierwszym poście, tak aby wszystko było w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem zbyt dużo, ale zauważyłem że zmieniły się opcje uzbrojenia. Zauważyłem to tylko w Cerberze. Na jednej z wieżyczek można było zamontować PDF Beta, a teraz chyba tylko WMP Alfa. Zauważyłem to jak chciałem zmienić z PDF alfa na Beta, a tu patrze nie ma takiej opcji 🙁 . Zostawiłem więc te Alfa ale nie wiem, czy mogą dalej strzelać bo nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie.

- Nazwy bram sektorow ziemian zwa sie ???

- Nie dziala autopilot przy stacjach Otasu, Terrracorpu.

- Troche literowek w angielkiej wersji jezykowej.

Nowosci:

- Potyczki miedzy rasami

- Nowe obiekty jak stacje pasazerskie. Szkoda tylko, ze nie mozna przewozic pasazerow pomiedzy stacjami i dostawac za to kase.

- Wiecej zycia w sektorach, "naprawieni" piraci.

Tak w ogole to tu jest oficjalna lista bugow.

http://www.thexuniverse.com/forum/showt ... hp?t=12880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeszcze do zwiadowcy droida. Po zmianie mamy satelitę z nazwą sektora w którym został postawiony. Czegoś takiego nie ma przy „normalnych” satelitach (przynajmniej tych zaawansowanych). I jeszcze jedno. Czy ktoś próbował zebrać takiego „nierozwiniętego” droida?

2. Soneńskie statki w stoczni XTM są teraz 2 razy droższe.

3. Koszty napraw warsztatu wzrosły niebotycznie. Nie da się już robić takich interesów na naprawie złomu jak w 7.3

4. Wzrosła ilość piratów w sektorach. Jeśli więc ktoś będzie miał ochotę np. na oswobodzenie borońskiej księżniczki, niech lepiej weźmie to pod uwagę.

5. Ziemskie ekspedycje wojskowe przestały demolować argońskie sektory. W ramach wzajemności argoni nie atakują ziemskich statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem jeszcze:

"Hi everyone.

I found a bug on a script that create a clone ship after captured the ship. This routine create a new ship without any equipment install(all wares - no fittings). I examined the script and I found the error.
The script is: plugin.XTM.Lib.Ship.Clone and the error is on line 062. I fixed and now is working perfect (easy fix).

WRONG LINE : 062 $ware = $Ship.Fittings[$i]
CORRECT LINE: 062 $ware = $Ship.Fittings[$i][0]

Since this is an important fix I posted here to help, because the players can have serious problems in capping ships. Unfourtunately I don't know why I can't send the file for you. ATTENTION: Only apply this fix if you have the knowledge on how to do it. Otherwise wait for them to post the fix.

Thanks and enjoy the game."

Zdaje się, że dla użytkowników BSE nie jest on dokuczliwy (tam jest chyba osobny skrypt, który realizuje wyposażenie opuszczanego przez załogę statku), ale poprawiłem u siebie ten skrypt. Bug został oficjalnie uznany przez XTM Team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna poprawka:

Jeśli komuś brakuje poleceń automatycznego instalowania ulepszeń we własnym DOK-u, jest na to rada:

1. Kupujemy DOK (no wiadomo, nie obejdzie się), stawiamy gdzie chcemy.

2. Dokujemy do niego statkiem z wszystkimi ulepszeniami jakie będziemy chcieli instalować na swoich statkach.

3. Uruchamiamy Edytor Skryptów.

4. Szukamy skryptu: plugin.XTM.cmd.EQDock.Eguip i uruchamiamy (r), wybieramy opcję drugą z okna (wybierz statek lub stację), wybieramy nasz DOK i potwierdzamy enterem, w następnym oknie też enter i wychodzimy z Edytora.

5. Powinniśmy dostać wiadomość, będzie to wiadomość z konfiguratorem automatycznego instalatora ulepszeń, konfigurujemy go "po staremu" wg własnych potrzeb i następny dokujący do DOK-u statek dostanie wszystkie skonfigurowane rozszerzenia.

I wszystko gra jak dawniej. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...