Skocz do zawartości

Nazwy własnych statków


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy okazji misji z Mirandą zwróciłem uwagę na nazwy statków. Vallhala w tej misji ma nazwę Miranda. Hyperion z misji Bala Gi po przejęciu dostaje nazwę Jacht Pontifexa Maximus Paranidii. W misji z Soneńskim zwiadowcą Paranid, którego mamy zabić w celu zdobycia Plutonu porusza się statkiem (Rybołów) o nazwie Konsorcjum Zysku.

Mam więc pytanie do was: czy wy swoje statki jakoś nazywacie?

Ja do tej pory zdobywając lub kupują statek jedyną zmianą w nazwie jaką robiłem było usunięcie "Twój" z nazwy.

Teraz postanowiłem jednak zmienić nazwę statku, którym latam na bardziej wyszukaną i przemianowałem Bassilisk (ten przerobiony Hyperiona,w wersji Splickiej) na "Gorąca czekoladowa lewatywa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obowiązuje schemat:

1. Jednostki samodzielne: zwykła nazwa + numer (np. LX1, Valhalla3)

2. Jednostki przypisane do lotniskowca lub bazy: SUPP1 (M3) - Valhalla3 lub SUPP2 (TS) - KOMPLEKS 2

Przy dużej ilości jednostek trochę mi to pomaga. Są też skrypty do nazywania i kolorowania, ale żaden jakoś nie przypadł mi do gustu - były za skomplikowane, a tu obowiązuje zasada Kałasznikowa (nie musi być super celny, ale ma być prosty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie też nauczyłem się wywalać przedrostek "Twój".

Zmieniam nazwy głównie dla tranasportowców wedle potrzeb np: jeśli coś dostarcza ogniwa do kopalni rudy to jest coś coś na kształt Sęp Tragarz (Ruda, Ore Belt). Czasem dodaję też wielkość statku (czyli "S", "M" "L") gdzieś w nazwie.

Handlarze zarabiający dla mnie samodzielnie latają statkami, w których nazwy raczej nie ingeruję.

Wyjątkiem byli nowi handlarze sektorowi, którym do nazwy statku dodawałem przymiotnik (sektorowy) bym po czasie wiedział, że należy ich tam skontrolować czy aby nie powinni już latać po całej mapie.

Specyficznym przypadkiem jest bodaj Demeter Supergrachtowiec, gdzie po dopisaniu czegokolwiek wg powyższej zasady robi się megatasiemiec więc drugi człon skracam do "Superfracht.".

Swojego nowego Smoka, którym aktualnie się poruszam, nazwałem poprostu DRAGON + moje imię 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda chodziło mi o nazwy statków, którymi latamy, ale jeśli mowa o statkach pobocznych i przypisanych do stacji to ja też stosuję podobną zasadę jak ZERO:

1. Myśliwce np. zadokowane do statków M7 to LX#1, LX#2 itp.

2. Natomiast TS-y to: Jeśli handlowiec sektorowy to nazwa statkuST#nr. kol., jeśli handlowiec wszechświatowy to nazwa statkuUT#nr. kol.. Jeśli natomiast jest przypisany do np. Farmy Pszenicy1 to szablon wygląda tak: nazwa statkuP1 (jak pszenica i nr stacji)O lub P (jak Ogniwa lub Pszenica zależy czy kupuje ogniwa czy sprzedaje pszenicę) numer kolejny. Nazwa więc wygląda tak WulkanP1O1. Jak coś mus się stanie i w wiadomościach będę miał info że straciłem jakiś statek, od razu wiem jaka fabryka jakiego tradera ma brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aha, jak w jakiejś jednostce latam dłużej (np. Seth) to daję numerek 0 (zero) np. Seth0.

Nie muszę chyba mówić, dlaczego "zero"? 🙁

Przewozisz nim "Coca-Colę Zero"? 😉))

Zapomniałem dodać, że nie ingeruję w nazwy satelit, tak więc wiszą sobie w sektorach ze standarowym "Twój Satelita (Zaawansowany)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nazywam swoje statki. Gdy jest to flota nalezaca do jakiejs wiekszej jednostki tl,m7,m2 etc zawsze grupuje je wedlug alfabetu NATO 🙁 Np. Zulu Team LX #1, Zulu Team Falcon #2. Zas jednostke macierzysta zwe wowczas np. M7 Hawk "ZULU". Dzieki temu wiem ze statki Zulu naleza do tej maszyny.

Z fabrykami to podobnie. Np. Destylarnia. Nazywam ja Samogon Distillery. Flote zas: Samogon Sales Fujin - 1, Samogon Power Supply Caiman - 2.

Jednostki walczace maja prefix typu hash #, bo dzieki temu latwiej jest wylapac moim oczom ten znaczek z tej malo czytelnej tabeli.

Jesli chodzi o jednostki typu "luzak", ktora lata sobie gdzies tam i ktora sam najczesciej latam wymyslam inne imie. I tak np. Skate "Hot Lips". Gdy raz dochrapalem sie poteznego teladianskiego Fenixa to nazwalem go na czesc pierwszego kosmonauty - M2 Fenix "Gagarin" 😉

Sa skrypty do nazywania calych flot, ale nigdy tego nie probowalem.

Ogolem tableka wlasnosci jest do kitu i malo wygodna w uzyciu (kocham to przewijanie). Z tego co widac w TC czeka nas rewolucja zwiazana z zarzadzaniem naszymi wlosciami i flota. No oby ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje zasady:

1) najciekawszy statek, ktorym latam (w tej chwili jest to nieco ulepszona przeze mnie Naginata) nazywam w jakis skomplikowany sposob, jak np. ten Jacht z Bala Gi,

2) po jednej sztuce z kazdego ciekawego modelu statku, ktorym kiedys moge chciec sie przeleciec chociaz przez chwile, dodaje przedrostek Starj (od mojego nicka), nastepnie nazwa modelu (np. LX) i nr kolejny statku (pomocne, gdy chce wiedziec, ile statkow stracilem juz), np. Starj LX 2, jezeli stracilem juz wczesniej statek o nazwie Starj LX 1,

3) pozostalym dodaje tylko numerek na koncu, przy czym nr oznacza, ktory to jest juz statek z danego modelu jaki posiadam, np. Kajman Tragarz 7, oznacza, ze to jest siodmy Kajman Tragarz, ale nie oznacza, ze mam ich siedem, gdyz moglem stracic wczesniejsze, a nie wracam do wzesniejszych numerow,

4) ST i UT daje nazwy w stylu Aria-i model statku, np. Aria-Kajman,

5) wszystkim usuwam przedrostek Twoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacos jasne ze nazywam swoje statki te co maja latac i chandlowac to maja nazwe NP taka

Tukan.Balbinka.C.O.wydrowo.

J ma nazwe Jolka.C.O.wydrowo.

sam poddales mi nazwe dla K. 🙁

i nazywa sie Kaczucha.C.O.wydrowo.

i tak dalej staram sie zachowywac przynajmniej szczatkowe nazwy z pierwowzory by wiedziec jaki model statku i jaka ladownosc ,pozatym mam wykaz statkow posiadanych jaka maja ladownosc i jakie przydzialy. bo dawno juzbym sie w tym pogubila .

wiec nazywac statki powinno sie by wiedziec cosiema .

z powarzaniem Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Witam

Pomyślałem że odświeżę temat:

Nazywam swoje statki różnie w zależności od tego czy są to bojowe czy handlowe

Handlowe najczęściej zgodnie z przeznaczeniem (Elektryk, Kupiec, Przemytnik...)

W nazywaniu statków bojowych u mnie nie istnieją żadne reguły: miałem Zefira który nazywał się Hyper chociaż taki hiper to on nie był, jeden z myśliwców które na nim stacjonowały nazywał się Defender mimo że nie potrafił ochronić sam siebie. 😀

Piszę w czasie przeszłym bo niedawno Hyper i 4 myśliwce poszły pod młotek, a ja przesiadłem się na Skirona 😀 o nazwie Buster (którym atakuję statki większe od mojego).

Tak naprawdę gram w TC a nie w Reunion, ale przecież te gry są dość podobne 🙁 (poza tym gdy napisałem temat o nazwach własnych statków w części o TC, zrobiła się draka o dublowanie tematów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dorzucę: (Oczywiście X3 TC) nazywam tylko jednostki flagowe, i te którymi często latam, np. ulubiony Springblossom - "Double Echo", Fenix - "John Henry" (nawiązanie do legendy o J. Henry), Xen. K - "Death's Hand", Zefirus - "Junker" (zbiera złom). W miarę powiększania floty zasób się zwieksza, w zapasie np "Wild", "Lightning", "Wreck" i sporo innych

Reszta (myśliwce, handlarze) wg. schematu - usuwanie "Your" + numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2011 o 19:07, littlekiller napisał:

Rozważam kupno pierwszego TL-a i w zanadrzu mam 4 nazwy dla niego: Continental, Transcontinental, Planetar lub Big Brother. Może pomożecie z wyborem 🙁 ?

No to mam dla Ciebie kilka nowych nazw (szczerze nie takich nowych) Pinkie Pie, Rarity, Rainbow Dash (jak będzie miał 1 procent kadłuba to nazwij go Rainbow Crash), Fluttershy i Twilight Sparkle. Mam nadzieję, że pomogłem.

PS. A jak ci się nie spodobają to możesz go nazwać np Chuck Norris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe 🙁 zwłaszcza ,,Rainbow Crash" i ,,Chuck Norris"

Myślałem też o nazwie która nabijałaby się z powolności TL-a np: Kapitan Powolniak, R&R (bieg wsteczny do lotu w przód, bieg wsteczny do lotu w tył)

Lub coś poważniejszego: ,,Sumo Warrior" lub ,,Przepychacz".

Dzięki za wszelkie propozycje przeszłe i przyszłe, na ich podstawie wymyślę coś mocnego 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zaszła mała zmiana planów: z TL-a nici. 🙁

Po prostu nie mogę uwierzyć że taki wielki stalowy kloc, szybki jak automat do napojów i tak samo zwrotny, potrafi kosztować 17 mln wzwyż 😮 . Co prawda nawet w instrukcji piszą ze jego zakup szybko się zwróci, ale chyba tylko w przypadku odsprzedaży stoczni która nam go opchnęła 😀 .

No nic na drugim miejscu listy zakupów jest fregata Aquilo, mam zamiar atakować nią wszelkie statki, z M1 włącznie 😀 , i potrzebuję odpowiedniej nazwy. Proszę o propozycje (nie traktujcie tego posta jako przyznania się do własnej niekreatywności [jeśli tak myślisz poczytaj inne teksty mojego autorstwa], po prostu jestem ciekaw co wy wymyślicie 😉 ).

Przyjmę wszystko byle nie było wulgarne 😉 (nazwy typu: ,,ROZPIE**ALACZ" mogę wymyślać sam, oglądając polaków na Euro 2012, a ja wolę coś bardziej ambitnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...