Skocz do zawartości

Valhalla, krótka historia o wejściu w jej posiadanie.


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Arana. W stoczni XTM-a, nie dlatego by Galeon mi nie wystarczał, ale zawsze kupuję Arana, a że stan konta na to pozwalał to stwierdziłem: czemu nie.

Jak się okazało, wejście w posiadanie Arana, w wersji 0.7.4 uaktywnia misję z Vallalą. Dostałem komunikat że jakiś statek potrzebuje pomocy i jego kapitan pyta czy nie zechciałbym pomóc. Ponieważ nie miałem nic pilnego do roboty, jakoś tak ostatnio zrobiło się pustawo dzięki mojej działalności, przyjąłem misję.

Pierwsze zadanie to odszukanie statku wzywającego pomocy. Podane są dane że gdzieś w pobliżu sektora Cardinals Domain. Jakżeby inaczej więc jak nie w sektorze Moo Key's Revenge. Mała czystka piratów, wezwanie Galeona by zabrał pozostałości po piratach i lecę do wielkiego statku Miranda z obstawą ziemskich M4 i M3. Po zbliżeniu, dostałem kolejny komunikat, tak czy siak trzeba statku bronić. Potwierdzam i w pobliżu pojawiają się: Q, P Ścigacz i kilka mniejszych jednostek. Rozprawiłem się z nimi szybko, dostałem podziękowanie, Miranda wykonała skok do sektora Mi Ton's Refuge i znów wzywa pomocy. Poleciałem. Znów komunikat że będą próbować skoczyć, że całą energię z osłon dadzą na napęd i aby ich bronić. Tym razem oprócz Q i paczki pojawiły się dwa Xenońskie Mamuty (sic!). Tradycyjna rozprawa i znów podlatuję do Mirandy. Ale tym razem żadnego komunikatu. Ktoś się już na to żalił na forum Xtended. Miałem już zostawić, ale widzę że Miranda powoli, bo zdrowo pokiereszowana, leci do kolejnego sektora LooManckStrats Legacy. Wyprzedziłem ją, oczyściłem drogę, pozbierałem co się dało do Galeona. Lecimy dalej, ja z przodu, Miranda za mną, Galeon zbiera co może. I tak dolecieliśmy do sektora Ceo's Doubt. Tu straszne pustki, bo Xenki szalały aż miło. Oczyściłem drogę, pozbierałem i podleciałem do Mirandy. I niespodzianka, dostałem komunikat. Znów to samo, trzeba bronić jej. Ponownie pojawiło się Q, ekipa i dwa Mamuty. Ruszyłem więc ile sił w silniku na Q kiedy nagle wokół mnie zaroiło się od niebieskich punktów. Myślałem że może przybyły jakieś ziemski posiłki, sprawdzam na mapie sektora, pełno Astronautów, a Miranda już jako Vallhala buja w rogu sektora. Zrobiłem więc szybką czystkę Xenków i rozpocząłem wielkie sprzątanie, oczywiście od Vallhali, Czeka teraz mnie długa i kosztowna naprawa w HQ, misja co prawda nie zaliczona, ale chyba warto było spróbować pomóc Mirandzie.

I jeszcze dwie ciekawostki:

Obstawa Mirandy została w sektorze Ceo's Doubt i nie za bardzo wie co ze sobą zrobić. Pewnie padną łupem piratów, albo piraci ich.

Natomiast Astronauci z Mirandy, ponieważ w sektorze nie ma żadnych stacji, ładnym rządkiem udali się do północnej bramy skokowej. Myślałem że poleca do najbliższej stacji, ale wychodzi na to że chcą na piechotę wrócić do domu. Podrzuciłbym ich kosmostopem na Ziemię, ale w wyniku fiaska misji reputacja u Ziemian spadła mi z +29 do -4971 punktów. Czeka mnie więc znów mozolne podbijanie reputacji u Ziemian, a że Terran Conflict się zbliża to trzeba się pospieszyć, aby mieć dobrą pozycję wyjściową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałam ustawień, czyli gram na defaultowych 30/80. Dopiero wczoraj zdobyłem pierwszą Kaczkę (K). I teraz mam dylemat, bo ma ona full PDF Gamma i nie wiem co z nią zrobić:

1. Naprawić, PDF-y przenieść na Mirandę (Vallahala), sprzedać Kaczkę.

2. Naprawić, zostawić, Mirandzie kupić EMP Beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tym statkiem mozna wyczyscic do cna wszystkie sektory co czyni cie jego panem.

btw. Jakich uzywacie ustawien bse? Ja mam 15 dla bailowania duzych statkow i jeszcze nic wiekszego nie skubnalem poza m6.

Nie wszystkie Sork 🙁 W poprzedniej grze wpadłem do Nieznanego Wrogiego Sektora...tylko na chwilę bo już mnie nie było. Nic się tam nie mogło utrzymać, nawet Bazyliszek. Ustawiłem BSE dla dużych statków na dużą wartość (zaraz powiem dlaczego) i wskakując i wyskakując na przemian udawało się jakoś przeżyć. Łup: ponad 50 Khaackich M1/M2. Wszystkie zgrupowane były blisko bramy. Koło mojej PHQ wyglądały jak rój pszczół. Przez jakiś czas używałem je do polowania na Scyllę i drugiego Bazyliszka. Dałem spokój, bo niszczyły Sonenów stojąc "w kupie" w zasadzce.

Co do BSE: jak Yacek mam ustawiony standard. Tylko czasem dla dużych jednostek ustawiam więcej.

Yacek:

Ja bym wyładował PDFy i sprzedał osobno, K naprawił i też sprzedał, a do Valhalli kupił EDPbeta (OOS) lub kombinację EDPbeta i coś na drobnicę jeśli zamierzasz nią latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K Pójdzie po naprawie na żyletki. Miranda dostanie EMP Beta z przodu i kombinację EMP Beta, ADP Alfa, PDF Gamma i Beta na wieżyczkach. Latać nią raczej nie będę, bo nie lubię dużych statków bez dział głównych. Ewentualnie wybierać się nią będę na małe wypady na stacje Xenków (będzie szybciej) lub do ich sektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kurde, muszę i ja wziąć się do roboty, bo przez to tłumaczenie prawie nie grałem ostatnio i trochę jestem zazdrosny 🙁

ty mi tu nie graj tylko tlumacz bo czekam na to spolszczenie jak na zbawienie 😉

ale pamietaj odpoczac zawsze czeba bo inaczej wydajnosc spada i tylko bledy porobisz co oczywiscie przedluzy oczekiwanie na spolszczenie HIHIHIHI

z pozdrowieniami i podziekowaniam za twa prace Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doprowadziłem Mirandę do samej Ziemi. W Circle oL do obrony musiałem wysłać wszystko, co było pod ręką i nadawało się do walki – Galeona, Albatrosa i Hammerheada 🙁 . Mamutów nazbierałem tyle, ile jeszcze w życiu nie miałem. I na dobrą sprawę misja się nie zakończyła. Łajba zadokowała do ziemskiej stoczni, jak się sprawdza statki na pokładzie to jest a jakże a ja nie dostałem żadnego komunikatu... ]😉

Być może jest to związane z faktem, że Arana dostaje się po wykonaniu misji gonerskich i misja z Valhallą ma na celu poprawienie repki u ziemian?... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy siak, Valhalla to potężny statek, ze wszech miar wart posiadania. Wraz z Hyperionem stanowią idealna parę. Trzeba jednak tylko uważać dokując osobiście Valhallą do stoczni i doków. Przy oddokowywaniu (szczególnie od doków) lub zahaczyć ... tylnią częścią o dok. W większości przypadków kończy się to tylko zejściem osłon w Valhalli do 40%. Ale raz udało mi się rozwalić stocznię XTM-a. Została po niej tylko dryfująca paczka z OPB. Paczka się przydała, po wyczyszczeniu sektora Xenońskiego 101 postawiłem ją w pobliżu bramy skokowej do tego sektora. Miała bronić sektora przed małą flotą Xenków przybywająca odbić sektor. Ale jak do tej pory stoi bezczynna, być może mała flota nie ma szans przedrzeć się przez sektory piratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...