Skocz do zawartości

X4 Fundation- reperacja statkow i kilka innych


Monio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczołem grać w X4. Kiedys wczesniej zjadłem zęby na wczesniejszych wersiach.

Mam pytanie gdzie sie reperuje statkii czy wogule sie je reperuje ? jak to sprawdzic czy wymaga reperacji - nie widziałem tej opcji w stoczni.

Jakie tłumaczenie PL jest najlepsze ? i czy podmiana go w przyszłości na inne w grze wpłynie na zapis a wiec na jego utrate.

Czy wszystkie żeczy tak jak drony,satelity,uzbrojenie kupuje sie tylko w stoczni i czy tylko przy okazji zakupu nowego statku, Jak i gdzie moge dokupic te żeczy pozniej.

Jak szkoli sie załoga ?. Co trzeba robic, kupic jakas licęcje czy cos by ją przeszkolic - (nie wiem bo jakiemus gosciowi dałem cos co kupilem na stacji).

Czy na kazdym statku musi byc jedno miesce załogi wolne ? by można nim pilotowac osobiscie ?.

Głupie ale ten inerfejs jest jeszcze gorszy niz w starszych wersiach i ni jak sie nie moge do nich dokopac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w X4 nie grałem, czekam na nowy DCL, więc piszę z pamięci. Nazwy opcji mogą być nie dokładne, ale mniej więcej tego szukaj.

To po kolei.

Spolszczenia nie musisz już instalować, jest dodane do gry. Nawet nie powinieneś, to w grze jest najbardziej aktualne.

Naprawić statki na pewno możesz w przystani (statki S i M) lub stoczni (statki L i XL). Nie pamiętam czy można to zrobić też w doku zaopatrzeniowym, szczerze to chyba nigdy nie próbowałem. Naprawisz je po zadokowaniu, w menu pojawi się odpowiednia opcja, chyba "Napraw/Modyfikuj" albo coś co na to będzie wskazywać. Wejdziesz w ten sam interfejs co przy zakupie nowego statku, tylko w ikonach po lewej na samym dole będziesz miał dodatkowa ikonę klucza. Tam możesz naprawić statek. Zawsze też możesz zaoszczędzić pieniądze robiąc to ze skafandra.

Tak samo dokupujesz satelity, drony itd. - przechodzisz do odpowiedniej zakładki i zwiększasz ilość. Jak już wszystko wybierzesz i ustawisz to zatwierdzasz projekt.

Załoga szkoli się sama. Np. pilot szkoli się kiedy dasz mu pilotować statek, menadżer kiedy zarządza stacja, a marines kiedy dokonujesz abordażów. Tyle, że wolno im to idzie. Pilotaż i Zarządzanie można szkolić dzięki seminariom. Kupujesz takie u kupca lub znajdujesz w przestrzeni, a potem rozmawiasz z pilotem/menadżerem i podczas rozmowy wybierasz odpowiednią opcję. W dalszej części gry można też szkolić pilotów bardziej masowo, ale to kwestia terraformacji planet.

Żeby samemu pilotować miejsc wolnych na statku zostawiać nie musisz. Ale jak wszystkie zapełnisz to nie weźmiesz pasażera oferującego misje dostarczenia go gdzieś.

Do interfejsu trzeba się przyzwyczaić. Tu są trochę inne nawyki. Ale potem pewne rzeczy robisz już automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Z pamięci piszę, ale powinno być ok:

1. stacja musi mieć menadżera

2. statek musi mieć pilota (nie pamiętam czy są wymagania w randze pilota czy nie)

3. z poziomu mapy wybierasz statek

4. mając wybrany statek PPM na stacji

5. i wybierasz funkcję statku, np. handel dla stacji lub handel dla magazynu budowlanego.

W X3 zazwyczaj wybierało się statek, potem funkcję i dopiero potem gdzie ma to robić. W X4 jest inaczej - najpierw statek, potem PPM na stację, statek lub obiekt z którym ma wejść w interakcję, i dopiero potem co ma robić. Jak przyswoisz sobie tą różnicę ze wszystkim sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...