Skocz do zawartości

X3: Farnham's Legacy - nowa gra Egosoftu! To nie żart!


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, niesamowita wiadomość! Jak to zobaczyłem to myślałem, że spadnę z krzesła, ale Egosoft 4 maja wydaje kolejną odsłonę X3, która będzie darmowa dla każdego posiadacza X3 Albion Prelude!

W skrócie - oprócz tego co dobrze znamy i lubimy gra ma zawierać nową fabułę, sporo nowych opcji jak dyplomacja, dynamiczne relacje, nowe statki, nowe stacje, nowe elementy rozgrywki jak piractwo, nowy wymiar eksploracji oraz gildia eksploratorów, posiadanie własnych sektorów, sporo usprawnień i opcji moderskich. W tworzenie nowej gry zaangażowana jest mała grupa twórców, która finalnie stworzyła coś, co Egosoft uznał, że jest tak dobre by wydać pod własnym szyldem i tym samym otworzyć nowy rozdział dla wszystkich miłośników wszechświata X, a X3 w szczególności. Premiera 4 maja.

X3 Farnham's Legacy

Cytat

X3: Farnham's Legacy is a new game in the X3 space game series. TRADE, FIGHT, BUILD, THINK in a living and breathing universe. It incorporates a new storyline and yet more additions to the open, free-form gameplay that forms the core of all X series games.

X3: Farnham's Legacy is free to owners of X3: Albion Prelude.

Explore a Changing Universe

Set in the years after X3: Albion Prelude, as the chaos caused by the gate shutdown really takes hold, X3: Farnham's Legacy starts very differently to previous games in the X3 series. Trapped in an isolated area of space, you'll first need to make use of the new exploration features to find your way back to civilisation. Then, once you're there, you'll be able to use the new diplomacy options to help shape your relationships with the factions you find.

Key features:

  1. (Almost) Everything from X3: Terran Conflict and X3: Albion Prelude
  2. Exploration tools and explorers guild
  3. Diplomacy and dynamic relations
  4. New drone carrier and armoured transport ships
  5. Player headquarters with new advanced facilities
  6. A unique and very special new ship
  7. Station-building and complex planning services
  8. Ship browser and hyperlinked encyclopedia
  9. New piracy options and gameplay
  10. Real sector ownership
  11. Improved logs and graphs
  12. Enhanced modding support
  13. Lots and lots of smaller improvements!

Note: X3: Farnham's Legacy is not compatible with savegames from X3: Terran Conflict or X3: Albion Prelude.

X3: Farnham's Legacy has been tested by a small but dedicated team of volunteers. Players can send feedback on our official X3: Farnham's Legacy forum.

Steam https://store.steampowered.com/app/483330/X3_Farnhams_Legacy/

Nowe podforum Egosoft https://forum.egosoft.com/viewforum.php?f=199

Trailer https://www.youtube.com/watch?v=B8Z9YDCXbdM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 15:51, zamek9 napisał:

Hmmm.. Gram na X3 AP+ XRM+LoCo +MSP+IR i rozumiem że po instalacji tego dodatku wszystko sie sypnie pewnie. Myślę, że nie będzie tak dobry by zrezygnować z wymienionych modów.... a może jednak ?

Ale ogólnie info jak najbardziej na tak : )

Ale dlaczego ma się sypnąć. Zrób sobie kopię tego co masz na inną partycję/folder i graj dalej w swój zestaw. Ja mam w sumie trzy kopie X3, każda z innym modem, natomiast pod Steamem mam czystą wersję w którą sobie czasem pogrywam dla osiągnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na steamie jest 10 minutowy pogląd rozrywki. Zaprezentowano trochę mapę sektorów. Oto niektóre sektory:

Spoiler

Argon Prime(alfa, beta, gamma, delta), Home of Light(alfa, beta, gamma, delta), Paranid Prime(alfa, beta, gamma, delta, epsilon), Omicron Lyrae(alfa, beta, gamma), Elysium of Light, Family Njy (alfa, beta, gamma, delta) The Wall,

PTNI Headquarters(alfa, beta), Xenon Hub, The Hole, Kingdom End(alfa, beta, gamma, delta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nostalgia...

Może Adrian , Moskit zechcieliby spolszczyć to DLC, nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, ale x3 AP jest podstawką i ma język polski , więc pewnie można to wykorzystac ...

Ja bardzo chętnie powróciłbym w te "starsze" klimaty...

Ad. Rozwiązanie jest banalnie proste, gra jest w naszym języku, nowe funkcje zaimplementowane w tym dodatku są po angielsku.

Ad2. U mnie jest katalog addon2 i po usunieciu X3AP nie uruchomie X3FL , stąd skojarzenie bardziej z DLC niż z pełną grą.

ab.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta fabuła, udało mnie się już dostać w miarę solidny statek. Ogółem bardzo mnie się podoba ta gra, sporo rzeczy jest zrobionych od nowa, dużo usprawnienień QoL (ułatwiające życie) jeśli chodzi o komendy i wizualizacje. Gra się całkiem przyjemnie jest sporo do okrywania, cieszące oko nowe sektory, bywają ogromne z poukrywanymi znajdkami czy tajnymi stacjami. Nie doświadczyłem żadnych ścinek i przymuleń procesora. Myślę, że jest to "nowe rozdanie" jeśli chodzi o wszechświat X i na jej podstawie powstanie sporo nowych modów i dodatków.

Co do tłumaczenia, jest sporo czytanego tekstu. Mnóstwo artykułów, wpisów encyklopedycznych. Na duży plus pełne udźwiękowienie mówionych kwestii. Co mnie wkurza to te małe literki w menusach, mam nadzieję, że szybko powstanie jakiś hud, np. do AP czy TC był X Pure Hud, który miał nową bardziej czytelną czcionkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie za małą czcionke to polecam x3fontmaker.

Trzeba troszke pokombinowac by trafic z wielkością i żeby wyswietlało polskie znaki.

Ja osobiscie uzywam tego,moze komus sie przyda.

Tworzymy folder o nazwie >f< i wrzucamy go do głównego katalogu gry(nie addon).

https://mega.nz/file/r2pTnCia#t3ux2FI-CWcfY8bkavd_G6TXqMqOC7d_p7OZSjVNE7Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 11:06, Adrian_Wir napisał:

Jeśli chodzi o wyciągnięcie go z 04.cat to na stronie egosoft masz program do X:R, działa.

Jeśli chodzi o 001-048.pck to darmowy 7-zip lub cokolwiek innego do rozpakowania wystarczy.

Mam XRCat Extrator, ale plików z x3 nie chce mi rozpakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...