Skocz do zawartości

Pytania świeżaka


DarekC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, czy możecie mi wytłumaczyć jak dodawać modyfikacje do statków, za pomocą stołu który jest w dokach, czy jakieś schematy gdzieś trzeba zdobyć? Mam parę statków klasy M czy można się między nimi teleportować? Jest taka opcja ale mam ją wyszarzałą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 07:36, DarekC napisał:

Witam serdecznie, czy możecie mi wytłumaczyć jak dodawać modyfikacje do statków, za pomocą stołu który jest w dokach, czy jakieś schematy gdzieś trzeba zdobyć? Mam parę statków klasy M czy można się między nimi teleportować? Jest taka opcja ale mam ją wyszarzałą.

Jak napisał Gaator, najpierw musisz skończyć misje z Boronem, potem odkryć schematy co jest trywialnie proste, ale troszkę czasochłonne, a następnie możesz używać teleportu, który jest bardzo, bardzo przydatny, chociaż moim osobistym zdaniem trochę przesadzony i psuję imersję w grze.

Dlaczego? - Podam prosty przykład. Kupuje się kilka najtańszych mysliwców i wysyła je w dowolne miejsce - jedyny warunek by w sektorze była brama skokowa - i za jednym kliknięciem przenosimy się do statku który jest w systemie w dowolnej części mapy.

Dlatego moim zdaniem teleport w obrębie systemu jest OK, natomiast w obrębie całej mapy jest przegięty - ogranicza się latanie na klikanie ...

Co do ulepszeń statków, to poza schematami musisz mieć jeszcze materiały by takie ulepszenie zdobyć, dlatego trzeba zbierać śmiecie które wypadają ze zniszczonych statków.

Można to pozbierać samemu, albo wydać komendę naszym podwładnym by to zrobili za nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz.

Wejdź w tryb skanowania stacji. (shift+2)

Lataj wokół stacji na kilka metrów od niej i szukaj animacji nadawania sygnału.

Zbliż się do tej animacji. zatrzymaj statek i czekaj na reakcję gry.

Misja z boronem odpala się losowo... tj.. nie ma przypisanego startu/stacji.

Może wyskoczyć przy pierwszym skanowaniu stacji lub 3, 10, 20 .... ale zawsze wyskakuje.

Trzeba skanować kilka stacji i szukać animacji nadawania sygnału jeśli nie wyskoczy za pierwszym razem.

Tak to powinno wyglądać:

Reszta to spoilery....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, okazało się, że miałem ją od początku tylko nie zabrałem się za wykonywanie jej. Przeraziły mnie w pewnym momencie statki Xen i odleciałem. Teraz korwetą bez obaw wróciłem i robię dalej, muszę innym statkiem z antymaterią podlecieć i buum... Gram z doskoku bo mam małe dzieci i czasu nie tyle ile bym chciał na grę poświecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam mam pytanie bo w grę mam łącznie przegrane 5 dni i jeszcze nie miałem misji z Boronem możliwe że ją jakoś przegapiłem albo gra mi się uszkodziła jedyne co miałem to misje z wolna liga hath która skończyła się bardzo szybko bo zginą tam jakiś koleś odebrałem czarną skrzynkę i koniec fabuły. Czy jest inny sposób na zdobycie modyfikacji do statku z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misję z Bornem dostajesz skanując stacje. W moim przypadku nie ważne było jaka to stacja, za każdym razem pierwszy wyciek danych to była ta misja.

Modyfikacje możesz otrzymywać w fabułach/misjach frakcji i gildii. Nie wiem czy w inny sposób też można je zdobyć.Dostep do fabuł otrzymujesz przy wyzszej reputacji, przy +10 powinieneś już od tej frakcji coś otrzymać. Od federacji nawet dwie do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie wreszcie uruchomiła mi się misja z Boronem po prawie 300 godzinach rozgrywki dziękuję za podpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego jak buduje platformę obronną , buduje tarcze, wstawiam wierzyczki L zasoby w magazynie budowlanym są to budowniczy nigdy nie buduje uzbrojenia tylko osłony i wierzyczki M , a L już nie na 6 platform obronnych tylko jedną mam uzbrojoną w wierzyczki L ale już nie pamiętam jak to zrobiłem bo to było już dawno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam problem już rozwiązałem faktycznie brakowało kilku zasobów statki innych frakcji ich nie uzupełniły nawet przy stawce 100% przydzieliłem kilka swoich statków żeby handlowały z magazynem budowlanym z czasem uzupełnią zapasy potrzebne do zbudowania uzbrojenia . Mam jeszcze jedno pytanie ostatnio zaczełem misje z boronem i muszę dostarczyć Usypiacz miałem kilka sztuk które zebrałem z skrzynek od początku gry ciężko na to trafić w skrzynce w encyklopedia wyczytałem żę można też kupić u handlarzy jednak u żadnego nie znalazłem latam po stacjach i nic . Zna ktoś położenie Handlarza u którego można kupić usypiacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak chcesz. Pierwsze DCL dodaje Splitów, ich sektory, statki i fabuły. Drugi DCL dodaje Ziemian i Yaki, ich sektory, statki, ekonomię i fabuły. Zbliżający się dodatek doda dwie nowe frakcje (jedna piracka), kilka statków, nowe sektory i nowe fabuły. Statki Splitów i Ziemian są fajne. No i większy kosmos to większe możliwości. Moim zdaniem DCL warto kupić.

Ale jeśli nie miałeś styczności z Rebirth (a podejrzewam, że nie miałeś jeśli piszesz, że wcześniejsze gry nie miały DCL) i to pierwsze spotkanie z X4, to te gry różnią się od X2 czy X3. Jeśli nie wiesz czy ci się spodoba nowe podejście Egosoft do serii, kup najpierw podstawkę, a rozszerzenia w każdej chwili możesz dodać nawet w trakcie rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...