Skocz do zawartości

Czy ta gra jest warta rekomendacji?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1388 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 09 styczeń 2019 - 20:58

Osiadł kurz i emocje już wystygły z tego co widzę w sieci. Sporo ludzi już podzieliło się swoimi opiniami i z tego co widzę nie są one jakoś bardzo pozytywne. Są pewne pozytywy, ale i sporo narzekań na wiele rzeczy. Nie jest to bynajmniej chwalebna kontynuacja trylogii X.
Sam w to jeszcze nie grałem, ale z tego co widziałem - a poświęciłem się oglądając kilka tych przydługawych materiałów oraz wpadając na twiczowe sesje mojego znajomego. jakoś mnie to wcale nie przekonuje do sięgania po ten tytuł. Jak spojrzę na te szkaradne i bezpłciowe statki w X4, ogólną siermięgę wykonania i mocno przeciętną oprawę audio-wizualną to odczuwam to, że chyba lepiej będzie jak co jakiś czas znów wrócę do X3 - do tej starej, dobrej gry, egosoftowego opus magnum, do którego firma z Wurselen już prawdopodobnie nigdy nie zbliży.
Nie wiem dlaczego, ale widząc walkę w X4 i słysząc te odgłosy pew-pew to miałem wrażenie, że to jest słabe. Już chybna też wiem skąd ten subtytuł "Foundations", to chyba na nawiązywać do solidnych podwalin z Rebirtha, którego w X4 jest zdecydowanie za dużo. Szkoda, że fiksacje Bernda odnośnie chodzenia po statkach, jeżdżenia jakimiś taśmociągami i przeklikanych menusów przeważyły nad tym clou, które zostało dobrze ujęte przez X2 i X3. A wy jak podchodzicie do tej gry? Wciąga was tak niczym X3? Jakie rokowania co do przyszłości X4? Proszę tylko o wyważone opinie.

#2 _ivo

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:25

Moje odczucia po kilkudziesięciu godzinach grania:
- gra jest za prosta, stosunkowo szybko można dorobić się sporego majątku i niezłego statku
- Khakh i Xenon leniwi, żadnej większej ofensywy, plączą się pojedyńcze M i L, sporadycznie P i K raczej jako przeszkadzajki niż prawdziwi przeciwnicy
- graficznie wygląd statków stacji bardziej podobał mi się w Rebirth - podobnie z oprawą muzyczną
- wojny między poszczególnymi rasami/stronnictwami to na razie tylko utarczki przygraniczne, żadnych poważniejszych walk
- duży plus za nowy system budowy stacji,
- sporo bugów w zadaniach, ekonomia niedopracowana, ubogie informacje dotyczące handlu, brak możliwości zmiany ceny własnych produktów - ale to wszystko pewnie załatwi nowy upgrade
Niestety, biorąc powyższe pod uwagę bardziej podobał mi się Rebirth (oczywiście po wszystkich poprawkach - jako że na początku gra była zabugowana) ze swoja wprowadzającą historią i ładniejszą grafiką.

#3 Gaator

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 10 styczeń 2019 - 13:20

..112 godzin.. w większości zgadzam się z przedmówcami..ale jest kilka powodów, które chwyciły mnie w tym tytule i gram nadal..nie ma zachwytu, jest zadowolenie..fakt, drogo jak na tak dziurawą produkcję, wymagającą wielu szlifów, może nawet wymiany elewacji tu i tam ;) kolejne łaty i mody zmienią pewnie dużo.. hmm jednak powtórzę się: za drogo. Co mi się podoba najbardziej..jak w systemach robi się coraz bardziej zielono.. gdy flota się powiększy to zacznę przejmować obszary, jest spora swoboda w postępowaniu.. a AI, jakoś nie kojarzę by w poprzednich odsłonach światów X np. M’ki xenków były bez modów jakieś wybitne w walce..w X4 coś już przejawiają, uniki, dopalacze, rakietka, flary..są też i takie jak po bluescreene, które lecą przed siebie i nie reagują na nasz ostrzał..bug? nawet jeśli to i tak dodający smaczku, niektóre widać latają na Windows 98 :D
Czekam na dalszy oficjalny rozwój gry i mody, które pewnie podbiją rozgrywkę ]:>

#4 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 103 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 10 styczeń 2019 - 18:47

Uwielbiam ui w x4...
Te okienka do mnie przemawiają i tylko bym chciał więcej bo tak na dłuższą perspektywę to jest ubogo...
Mało informacji.... ba.. prawie żadnej informacji...
Dziennik jakiś niedoje.... no wiecie.... coś gdzieś,, ale kurde nie poda gdzie... bo nie ma tej informacji w dzienniku... mega słabizna..
Coś tam lata.. ale zamiast wypisać cel i wykonywane polecenie Ai to pisze to to taki statek, taki kapitan itd...
Ale przecież to widzę w głównej tabeli... ja bym wolał z poziomu mapy widzieć co on w danej chwili robi....

To mnie właśnie denerwuje... w grach ego... bo oni stawiają na mody..
To mody mają uzupełniać braki... ehh,, co za podejście...

Gra słaba jak na ten moment....
Ale X3 też taka była..
Nawet w wanilii nie można było poleceń autotrade zapodać bądź wydawać poleceń flocie... ehh
dopiero XRM to było to co dawało duszę do tej gry..

Następnie mapa i sektory... żenada....
Za mało.. przy tylu autostradach to jest kpina...

Gra owszem, za łatwa.. łatwiejsza od XR.

Wolę już pykać w XR z modem CWIR lub tym nowszym..
Chociaż już wyszedł CWIR do X4.. ale na razie mało funkcji... jedynie Ai bardziej agresywna..

Lepiej poczekać tak do wersji 3.0 :)

#5 szczekan

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaPodbeskidzie
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 13 styczeń 2019 - 22:12

Dla mnie X4:F w tej chwili to jest jakieś 80% frajdy, jaką dał mi X3 TC i AP. Ale z perspektywą przebicia tych niesamowitych gier. Stacje - gdy idzie o rozmiar, dokowanie itp - wyglądają super. Łażenie po stacji, animacja i wygląd innych postaci jest dla mnie z kolei czymś zupełnie niepotrzebnym. Z czasem statki będą wyglądać piękniej, pojawią się kolejne rasy, dopracowane będą misje i ekonomia. Czy gra jest droga? Tak, jeśli porównać ją do znacznej części gier na PC. Nie, jeśli porównać ją z teoretycznie darmowymi grami online (np WoT, WoWS). Poza tym dla mnie osobiście cena tej gry zawiera rodzaj podziękowania za setki godzin grania w X3. Czy kupiłbym X4 mając z nią już ponad miesięczne doświadczenia? Bez wahania.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych