Skocz do zawartości

Lokalizacja HQ


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat (a nawet kilka) był już na forum Ego: Wybór sektora dla HQ, ale może warto go odświeżyć.

Ja w dwóch grach lokalizowałem HQ w sektorze 345, po jego zdobyciu. Plus takiej lokalizacji to centralna pozycja sektora, po puszczeniu w ruch floty, xenońskie konwoje są zatrzymywane w tym sektorze i co jakiś czas jest co zbierać. Minus, to właśnie to zatrzymywanie konwoi, wszak taki konwój może czasem nieźle narozrabiać, przez co my mamy zajęcie, reputacja nam rosnie, a i łupy też mogą być większe.

W ostatnich dwóch grach lokalizowałem więc HQ w sektorze Freedom's Reach. Sektor trochę na uboczu, blisko do stoczni piratów i samych piratów. To ostatnie nabiera teraz większego znaczenia, bo ilość piratów w okolicznych sektorach znacząco wzrosła w patchu 074 XTM-a. Blisko tez do Xenków (sektor 101). Dodatkowo, jeśli postawi się w tym sektorze własną stację (mając skrypt Sektor Takeover, ale bez niszczenia stacji Teledian), to sektor zapełni się fabrykami, a to spowoduje spory ruch traderów, które mając do przebycia po drodze kilka sektorów pirackich będą narażone na różne przygody 🙁

Tak więc same korzyści.

Co wy na to? Może macie własne preferencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w trakcie wykonywania misji BalaGi, a właściwie już je kończe

Spoiler

ostatni save mam w Centaurze zmierzającym do bramy północnej w sektorze nieznanym, osłania mnie moja eklipsa, na chwilę obecną żadnych większych problemów nie napotkałem, jedynie zaskoczyły mnie te statki wiszące wokół Hyperiona, które mnie zaatakowały jak tylko wziąłem go na hol 🙁 oczywiście krótka seria z eklipsy i nie było nawet co zbierać

tak więc niedługo powinienem mieć HQ [jak tylko nazbieram na nie funduszy bo pewnie kosztuje z 60.000.000 😉] i osobiście zastanawiam się nad umieszczeniem jej w sektorze Avarice 😉 blisko stąd do Xenońskiego 347, do sektorów pirackich i w ogóle w miarę na środku wszechświata a to jest dla mnie jeden z głównych warunków. Poza tym sektor pusty i duży, a i na aukcje pójdzie więc może i legalnie będzie mój :> sektor ten by służył za składowisko okrętów mojej floty [która w miarę potrzeb ma być gotowa do natychmiastowego skoku w ramach pomocy militarnej] a kto wie, może oprócz HQ stanęłyby tam jakieś inne fabryczki. 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuck... domyślałem się, że przytarganie hyperiona to dopiero początek 🙁 Ale fajnie =) muszę tylko 30.000.000 uzbierać 😉 eee, fabryczki się rozkręciły, handlowcy są w miarę skuteczni, będzie dobrze 😉 zastanawia mnie tylko czy opłaca się wyposażyć w słonia

Spoiler

i podskoczyć po resztę złomu orbitującego wokół hyperiona 😎 Nemezis, mimo paskudnego stanu kadłuba, wygląda kusząco :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem w Avarice z powodów, które Soull podał wyżej lub w Elysium of Light.

To drugie bo:

- w miarę na środku wszechświata,

- blisko Xenońskich sektorów,

- blisko szlaków Xenońskich konwojów,

- tylko 1 brama do patrolowania,

- przybytek Gonerów pod ręką (nie takie ważne, bo zawsze stawiam Player Friendly Equipment Dock do opylania sprzętu i upgrade'u jednostek).

Ale zainspirowało mnie to, co WoyTass napisał: podoba mi się ten pomysł z Velvet Tears 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Yacku, że wychodzi się na swoje, ale naprawa w 0.74 jest kosztowniejsza niż 0.73. Przyzwyczaiłem się do minimalnych kosztów z poprzedniej wersji i wymiękłem - trzeba było ładunek Galleona wypuścić w przestrzeń i naprawić część, sprzedać naprawione i znowu drugą część. Teraz już trochę bogatszy się zrobiłem, ale mimo tego naprawa całego ładunku Galleona potrafi zeżreć nawet 30 milionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. Jak kupiłem Galeona i Warsztat to wsadziłem P Ścigacze i zostałem bez gotówki.

Wyładowałem jej, poczekałem aż handlarze sprzedadzą to co maja w ładowni i naprawiłem jeden mały statek, sprzedałem go i naprawiłem kolejny. Potem poszły TS-y, na końcu P i odkułem się. Teraz to już nie patrze, tylko naprawiam jak leci i sprzedaję, stan konta już mi na to pozwala, a zawsze jestem do przodu po naprawie i sprzedaży.

A wracając do lokalizacji HQ, wybieram jednak Freedom's Reach.

Elysium mi całkiem nie podchodzi.

Avarice, za duży i dwie bramy do pilnowania. Do tego bardziej nadaje się na zagłębie produkcyjne (asteroidy) niż na lokalizację HQ.

A co do Velvet, ja na zakupy do Kao's podobnie jak do sklepu, chodzę z koszykiem (Aran), albo dwoma (Aran + Galeon) i nie potrzebuję mieć HQ w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej grze HQ umiejscowilem w sektorze Buried Tresure. Jest on pusty za wyjatkiem bazy pirackiej znajdujacej sie daleko od bramy, pozatym stad bardzo blisko do stoczni i dokow zaopatrzeniowych w Atlantia Prime. Gdybym mial zakladac HQ teraz to wybralbym sektor New Opportunity, poniewaz jest spokojny, sasiaduje z 4 systemami gdzie sa stocznie i doki, blisko stad do Kao Mistake oraz xenonow znajdujacych sie za brama w Flaming Calyx oraz sasiedztwo wszystkich ras no taki tygiel kulturowy 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wybieram Avarice, gdyz:

- jest wzglednie duzy, co pozwala mi zgromadzic tam duza flote,

- pusty, nie liczac stacji handlowej Teladian, wiec moge tam postawic kilkadziesiat fabryk (mam obecnie z 70) w kompleksie i nie bedzie cielo,

- pola asteroidow, ktore sa obslugiwane przez jedengo mojego TS-a jako gornik,

- na 2 bramy mam sposob: po 2 OPB na brame + Miecznik i jest git - tylko musze wylatywac z sektora, gdy rozkaze TL wylot z Avarice, bo nie chca skoczyc, gdyz OPB sa w odleglosci ok. 5 km od bramy.

Gdy bawilem sie edytorem galaktyki, chcialem stworzyc olbrzymi sektor dla siebie, gdzie odleglosc miedzy bramami wynosilaby co najmniej 200km, kilka planet, jakies chmury pylowe i inne "drobiazgi", ale, tak jak pisalem w odpowiednim temacie, zrezygnowalem, gdy zorientowalem sie, ze musze jeszcze uzyc tekstowego pluginu i programu 3d do zmodyfikowania mapy.

Wiec dla mnie najlepszym wyborem pozostaje Avarice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 lata później...

Mam nadzieje, że ktoś jeszcze tu zerka ? Znalazłem już Jacht i niebawem będzie zbliżał się ten moment, że dostane HQ od Bala Gi . Chcę umieścić go w sektorze President's End,tak tym samy gdzie była ta masakra w dwójce. Pytanie, czy w Reunionie sektor ten jest w miarę spokojny i bezpieczny, dla HQ w tej chwila gra jest bez bonus pac i skryptów jak zakończę fabułę bala gi [o ile nie ma jakiejś trzeciej fabuły]. To później zainstaluje może skrypty ,bonus pac i może ten mod dodający sektory z TC, jeśli nie będę musiała wszystkiego od zera robić. No ale wracając do pytania, co możecie powiedzieć w tej kwestii.

sprawdzone stroną do korekcji https://www.languagetool.org/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w postach podane kilka lokalizacji dla HQ, masz w pierwszym poście link do podobnego tematu na forum Ego. Co do sektora, o który pytasz, to ja tak dawno nie grałem w Reuniona, ze nie pamiętam jak tam jest w tej grze, ale raczej nudno.

Co do moda XTM, to po jego instalacji będziesz musiał zacząć nowa grę, takie są reguły gry z dużymi modami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...