Skocz do zawartości

- - - - -

Lokalizacja HQ

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 30 wrzesień 2008 - 10:22

Temat (a nawet kilka) był już na forum Ego: Wybór sektora dla HQ, ale może warto go odświeżyć.
Ja w dwóch grach lokalizowałem HQ w sektorze 345, po jego zdobyciu. Plus takiej lokalizacji to centralna pozycja sektora, po puszczeniu w ruch floty, xenońskie konwoje są zatrzymywane w tym sektorze i co jakiś czas jest co zbierać. Minus, to właśnie to zatrzymywanie konwoi, wszak taki konwój może czasem nieźle narozrabiać, przez co my mamy zajęcie, reputacja nam rosnie, a i łupy też mogą być większe.
W ostatnich dwóch grach lokalizowałem więc HQ w sektorze Freedom's Reach. Sektor trochę na uboczu, blisko do stoczni piratów i samych piratów. To ostatnie nabiera teraz większego znaczenia, bo ilość piratów w okolicznych sektorach znacząco wzrosła w patchu 074 XTM-a. Blisko tez do Xenków (sektor 101). Dodatkowo, jeśli postawi się w tym sektorze własną stację (mając skrypt Sektor Takeover, ale bez niszczenia stacji Teledian), to sektor zapełni się fabrykami, a to spowoduje spory ruch traderów, które mając do przebycia po drodze kilka sektorów pirackich będą narażone na różne przygody :(
Tak więc same korzyści.
Co wy na to? Może macie własne preferencje?

#2 soulldelsol

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 11:15

Ja właśnie jestem w trakcie wykonywania misji BalaGi, a właściwie już je kończe
Spoiler

tak więc niedługo powinienem mieć HQ [jak tylko nazbieram na nie funduszy bo pewnie kosztuje z 60.000.000 ;)] i osobiście zastanawiam się nad umieszczeniem jej w sektorze Avarice ;) blisko stąd do Xenońskiego 347, do sektorów pirackich i w ogóle w miarę na środku wszechświata a to jest dla mnie jeden z głównych warunków. Poza tym sektor pusty i duży, a i na aukcje pójdzie więc może i legalnie będzie mój :> sektor ten by służył za składowisko okrętów mojej floty [która w miarę potrzeb ma być gotowa do natychmiastowego skoku w ramach pomocy militarnej] a kto wie, może oprócz HQ stanęłyby tam jakieś inne fabryczki. B)

#3 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 30 wrzesień 2008 - 11:27

Kosztuje ciebie połowę tej sumy, ale co i jak to dowiesz się w kolejnych komunikatach, bo to nie koniec :(

#4 soulldelsol

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 11:37

fuck... domyślałem się, że przytarganie hyperiona to dopiero początek :( Ale fajnie =) muszę tylko 30.000.000 uzbierać ;) eee, fabryczki się rozkręciły, handlowcy są w miarę skuteczni, będzie dobrze ;) zastanawia mnie tylko czy opłaca się wyposażyć w słonia
Spoiler

#5 WoyTass

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 11:40

W 7.3 zawsze w Velvet Tears – blisko do Kao’s Mistake i dostaw fregat, korwet i tym podobnego złomu. W 7.4 ze względu na kosztowne naprawy chyba poszukam innego...

#6 ZERO

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 16:36

Ja zawsze miałem w Avarice z powodów, które Soull podał wyżej lub w Elysium of Light.
To drugie bo:
- w miarę na środku wszechświata,
- blisko Xenońskich sektorów,
- blisko szlaków Xenońskich konwojów,
- tylko 1 brama do patrolowania,
- przybytek Gonerów pod ręką (nie takie ważne, bo zawsze stawiam Player Friendly Equipment Dock do opylania sprzętu i upgrade'u jednostek).

Ale zainspirowało mnie to, co WoyTass napisał: podoba mi się ten pomysł z Velvet Tears :(

#7 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 wrzesień 2008 - 16:53

Jeszcze się zastanawiam, dziś wieczorem postawię, to dam znać gdzie.
Woytass: przesadzasz z tymi kosztami, ja wychodzę na swoje, naprawiając nawet 4 P Ścigacze na raz w Galeonie.

#8 ZERO

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 17:00

Jasne Yacku, że wychodzi się na swoje, ale naprawa w 0.74 jest kosztowniejsza niż 0.73. Przyzwyczaiłem się do minimalnych kosztów z poprzedniej wersji i wymiękłem - trzeba było ładunek Galleona wypuścić w przestrzeń i naprawić część, sprzedać naprawione i znowu drugą część. Teraz już trochę bogatszy się zrobiłem, ale mimo tego naprawa całego ładunku Galleona potrafi zeżreć nawet 30 milionów.

#9 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 wrzesień 2008 - 17:17

Też tak miałem. Jak kupiłem Galeona i Warsztat to wsadziłem P Ścigacze i zostałem bez gotówki.
Wyładowałem jej, poczekałem aż handlarze sprzedadzą to co maja w ładowni i naprawiłem jeden mały statek, sprzedałem go i naprawiłem kolejny. Potem poszły TS-y, na końcu P i odkułem się. Teraz to już nie patrze, tylko naprawiam jak leci i sprzedaję, stan konta już mi na to pozwala, a zawsze jestem do przodu po naprawie i sprzedaży.

A wracając do lokalizacji HQ, wybieram jednak Freedom's Reach.
Elysium mi całkiem nie podchodzi.
Avarice, za duży i dwie bramy do pilnowania. Do tego bardziej nadaje się na zagłębie produkcyjne (asteroidy) niż na lokalizację HQ.
A co do Velvet, ja na zakupy do Kao's podobnie jak do sklepu, chodzę z koszykiem (Aran), albo dwoma (Aran + Galeon) i nie potrzebuję mieć HQ w pobliżu.

#10 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1384 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 01 październik 2008 - 06:33

W poprzedniej grze HQ umiejscowilem w sektorze Buried Tresure. Jest on pusty za wyjatkiem bazy pirackiej znajdujacej sie daleko od bramy, pozatym stad bardzo blisko do stoczni i dokow zaopatrzeniowych w Atlantia Prime. Gdybym mial zakladac HQ teraz to wybralbym sektor New Opportunity, poniewaz jest spokojny, sasiaduje z 4 systemami gdzie sa stocznie i doki, blisko stad do Kao Mistake oraz xenonow znajdujacych sie za brama w Flaming Calyx oraz sasiedztwo wszystkich ras no taki tygiel kulturowy :(

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych