Skocz do zawartości

Instrukcja X4 Foundations

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1491 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 13 grudzień 2018 - 19:34

Link
https://www.egosoft....ndations+Manual

#2 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 109 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 26 grudzień 2018 - 01:22

Wydawanie komend skatowi którym sterujemy:

-Musimy posiadać kapitana.
-Musimy przekazać ster kapitanowi. (wstajemy z fotela)
-Podziwiamy widoki i wchodzimy do mapy.

Od tej pory statek zachowuje się jak pozostałe sterowane przez npc tylko, że tu z nami na pokładzie.
Wydajemy komendy (np leć do; dokuj; handluj itd), a statek zacznie wykonywać polecenia samodzielnie.

#3 szczekan

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaPodbeskidzie
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 30 grudzień 2018 - 03:36

a czy od tego rośnie doświadczenie kapitanowi? Bo od długiego czasu mam kilka statków, które sobie górnikują, a jeden coś tam handluje, ale na tej opcji z dwoma gwiazdkami. I za cholerę nie chcą tych gwiazdek zdobywać, chociaż zarobili dla mnie sporo kasy.

#4 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 109 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 31 grudzień 2018 - 01:46

Cytat

a czy od tego rośnie doświadczenie kapitanowi? Bo od długiego czasu mam kilka statków, które sobie górnikują, a jeden coś tam handluje, ale na tej opcji z dwoma gwiazdkami. I za cholerę nie chcą tych gwiazdek zdobywać, chociaż zarobili dla mnie sporo kasy.

Na obecnej wersji tj. 1.50 dobrze sprawdza się mod:

nexusmods.com/x4foundations/mods/8

btw.
W oknie informacyjnym statku i wybraniu z menu informacji o kapitanie jest opcja zastąpienia go lepszym z posiadanej aktualnie załogi statku,
Warto od czasu do czasu tam zaglądać czy ta opcja się uaktywnia.
Jak się uaktywni to znaczy, że jakiś nasz załogant ma lepsze staty na kapitana i możemy go wymienić.

#5 Zdrapek

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 01:53

Czytałem że załogę można szkolić - może ktoś precyzyjnie opisać jak to się robi, bo mam "dygital seminar " różne ale jakoś nie mogę znaleść opcji do użycia ich?

#6 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 19:24

W obecnej wersji gry jeszcze to nie działa.
Dałem Ci linka do moda.... jest zautomatyzowany..
Sam przydziela gwiazdki po czasie ekspienia i działa dobrze w wersji 1.50 gry.

Najlepiej mieć kilka małych statków z małym kontenerem lecz z pojemną załogą i kazać im dystrybuować towary.
Eksp leci dość szybko w tedy bo jest obliczany na podstawie liczby przelotów od punktu A do B.

I to będą farmy załogantów.
Potem wystarczy takiego przenieść i awansować go na kapitana.

Warto też wymieniać/uzupełniać załogę w statkach w późniejszej fazie gry gdzie mamy już trzon floty.
I ładować do nowych statków załogantów z flot.

Ta gra to istna piaskownica. Pozwala na realizację wielu strategii i pomysłów na rozgrywkę za co daje jej duży plus :)

#7 Krutek

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 22 styczeń 2019 - 04:01

Wyświetl postUżytkownik Zdrapek dnia 21 styczeń 2019 - 01:53 napisał

Czytałem że załogę można szkolić - może ktoś precyzyjnie opisać jak to się robi, bo mam "dygital seminar " różne ale jakoś nie mogę znaleść opcji do użycia ich?

Proszę, ten mod rozwiązuje to zagadnienie ;)
nexusmods.com/x4foundations/mods/154

Wyświetl postUżytkownik glouver dnia 21 styczeń 2019 - 19:24 napisał

Najlepiej mieć kilka małych statków z małym kontenerem lecz z pojemną załogą i kazać im dystrybuować towary.
Eksp leci dość szybko w tedy bo jest obliczany na podstawie liczby przelotów od punktu A do B.

I to będą farmy załogantów.

Ja zapakowałem ich na duże statki górnicze. Szkoli się od razu +40 marinsiaków.

A żeby nie męczyć się z przerzucaniem na statki bojowe do abordażu, ten mod pomaga:
nexusmods.com/x4foundations/mods/170

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych