Skocz do zawartości

X4: Foundations - spolszczenie


Moskit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! Ja Was ozłocę!

Byłem pewien, że po porzuceniu projektu przez Moskita rzecz umrze śmiercią naturalną. A tu taka niespodzianka.

Rozgłoście to gdzieś bo przecież ludzie cierpią nie wiedząc, że wybawienie jest na wyciągnięcie ręki! 😉

Wielkie dzięki za tę ciężką pracę. Lecę budować swoje polskie imperium! 😀

PS.

Kto ostatecznie dokonał tego dzieła? Gdzie znajdę wszystkich autorów spolszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.09.2021 o 19:34, Moskit napisał:

Tylko mi dodatki na GOGu w 4.10 nie są wykrywane z polską wersją?

Mam oba i nie działają na polskiej wersji...

A to już musisz do Egosoft pisać, najlepiej u nich na forum. Być może to kwestia czasu i aktualizacji plików instalacyjnych. Nie wiem jak na GOGu wygląda zarządzanie zasobami. A może faktycznie ktoś nawalił i coś trzeba poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 22:36, Aldaran napisał:

OOO Moskit żyje 😉

W GOG'u x4 niby nie ma jezyka polskiego, na steamie jest...

No jest. Tylko DLC nie działają z PL wersją.

W dniu 18.09.2021 o 06:31, Adrian_Wir napisał:

A to już musisz do Egosoft pisać, najlepiej u nich na forum. Być może to kwestia czasu i aktualizacji plików instalacyjnych. Nie wiem jak na GOGu wygląda zarządzanie zasobami. A może faktycznie ktoś nawalił i coś trzeba poprawić.

Ok, dobry pomysł. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 12:49, Aldaran napisał:

Spróbuj zweryfikowac pliki gry i dlc jeśli można również.

Niezbyt to działa, bo przełączam się między PL a ENG i na angielskiej wersji pobiera 2,6GB danych, czyli brakuje jakiś plików w PL wersji jeśli chodzi o DLC.

Wątek dla zainteresowanych. 😉

https://forum.egosoft.com/viewtopic.php?f=180&t=442104&p=5080427#p5080427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 12:57, Moskit napisał:

Niezbyt to działa, bo przełączam się między PL a ENG i na angielskiej wersji pobiera 2,6GB danych, czyli brakuje jakiś plików w PL wersji jeśli chodzi o DLC.

Wątek dla zainteresowanych. 😉

https://forum.egosoft.com/viewtopic.php?f=180&t=442104&p=5080427#p5080427

Dziwnie to brzmi. Może to specyfika gog, bo samo spolszczenie jest tylko w 09.cat czy tam 09.dat, to tylko jeden plik jest. Tak czy inaczej jak nie dasz rady tego zrobić to pisz na PW. Podrzucę ci plik spolszczający z wersji ze steam. Tylko nie wiem czy wtedy nie zmodyfikuje ci to gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam X4 z DLC na GOGu i potwierdzam, że spolszczenie działa i jest już zamieszczone w becie. Nie musisz podmieniać żadnych plików a weryfikacja plików nic nie da. Po wyborze "public beta" nie zmieniaj języka na polski, zostaw angielski. Po aktualizacji znajdź w folderze gry plik "lang.dat" i wpisz tam cyfrę "48" usuwając poprzednią wartość. To wszystko. Od teraz gra z DLC będzie PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 08:03, Szalony_fryzjer napisał:

Witam. Mam X4 z DLC na GOGu i potwierdzam, że spolszczenie działa i jest już zamieszczone w becie. Nie musisz podmieniać żadnych plików a weryfikacja plików nic nie da. Po wyborze "public beta" nie zmieniaj języka na polski, zostaw angielski. Po aktualizacji znajdź w folderze gry plik "lang.dat" i wpisz tam cyfrę "48" usuwając poprzednią wartość. To wszystko. Od teraz gra z DLC będzie PL.

Normalnie Ci działają DLCki na GOGu z polską wersją? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 10:24, Moskit napisał:

Normalnie Ci działają DLCki na GOGu z polską wersją? O_o

Ale w jaki sposób ci nie działają? Po ich instalacji nie masz ich do włączenia/wyłączenia w menu dodatków? Czy masz i są włączone, ale nie ma dodatkowej zawartości w samej grze (np. ziemskich czy splickich profili startowych lub sektorów). Czy może grę ci wywala przy próbie załadowania?

Bo same DCL raczej nie mają z tym nic wspólnego. One są uniwersalne, dla każdego języka są to dokładnie te same pliki. Dlatego to trochę dziwne, że coś chce ci dobierać po zmianie języka. Próbowałeś robić czystą instalację od podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 11:02, Adrian_Wir napisał:

Ale w jaki sposób ci nie działają? Po ich instalacji nie masz ich do włączenia/wyłączenia w menu dodatków? Czy masz i są włączone, ale nie ma dodatkowej zawartości w samej grze (np. ziemskich czy splickich profili startowych lub sektorów). Czy może grę ci wywala przy próbie załadowania?

Bo same DCL raczej nie mają z tym nic wspólnego. One są uniwersalne, dla każdego języka są to dokładnie te same pliki. Dlatego to trochę dziwne, że coś chce ci dobierać po zmianie języka. Próbowałeś robić czystą instalację od podstaw?

Tak, robiłem czysta od nowa na GOGu i cały czas to samo mam.

Patrz tu po screenach - https://imgur.com/a/jlWzwSl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 13:26, Moskit napisał:

Tak, robiłem czysta od nowa na GOGu i cały czas to samo mam.

Patrz tu po screenach - https://imgur.com/a/jlWzwSl

Na screenie masz zaznaczony język polski, zaznacz angielski z później zmień wartości w pliku lang.dat.

W dniu 20.09.2021 o 14:04, Szalony_fryzjer napisał:

Na screenie masz zaznaczony język polski, zaznacz angielski z później zmień wartości w pliku lang.dat.

I najważniejsze, włącz kanał "beta public" z hasłem "IBackedUpMySaves" Linka do instrukcji masz tutaj na forum w temacie X4: Foundations PL - spolszczenie PL3. Pewnie niepotrzebnie o tym piszę bo to znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 14:46, Adrian_Wir napisał:

Powinno działać bez bety, w końcu 4.10 wydano już oficjalnie. Pozostaje kwestia zarządzania plikami na GOGu, może coś nie tak ustawili.

Tak czy inaczej instalacja angielskiej wersji i zmiana języka w grze lub w pliku lang.dat powinna pomóc.

Tak z ciekawości wyłączyłem "public beta" ale nie zmieniałem języka, tzn. w ustawieniach mam angielski a tylko w pliku lang.dat mam wartość 48, czyli polski. No i działa również bez bety z dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 16:43, Moskit napisał:

Dobra, zmiana na angielski i podmiana na 48 w lang.dat pomogło.

Ale zdecydowanie to nie tak powinno działać.

Trzeba było w pierwszej kolejności sprawdzić w ustawieniach w samej grze. W X4 jest taka opcja. No i zawsze wiedzielibyśmy czy działa 😀

Swoją drogą, czy modyfikacja lang.dat dodaje do gry znacznik "zmodyfikowano"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 17:49, Adrian_Wir napisał:

Trzeba było w pierwszej kolejności sprawdzić w ustawieniach w samej grze. W X4 jest taka opcja. No i zawsze wiedzielibyśmy czy działa 😀

Swoją drogą, czy modyfikacja lang.dat dodaje do gry znacznik "zmodyfikowano"?

Czy to jest pytanie czy takie "głośne myślenie" ? 😀 Nie ma znacznika zmodyfikowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...