Skocz do zawartości

X4: Foundations - spolszczenie

Spolszczenie Polska Wersja Polonizacja Po Polsku

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moskit

Mistrz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaSzczecin City
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 01 grudzień 2018 - 15:16

Hej

Tworzę aktualnie samodzielnie (na tę chwilę) fanowskie spolszczenie do X4: Foundations. Jest to spora gra posiadająca olbrzymią bazę stringów tekstowych, które trzeba przetłumaczyć, więc nie liczyłbym że skończę to jakoś szczególnie szybko.

Ale na szczęście start jest trochę ułatwiony, ponieważ część tłumaczeń jest identyczna jak w X Rebirth, a to oznacza że mogę posłużyć się własnym, nieskończonym tłumaczeniem poprzedniej gry Egosoftu, aby trochę przyspieszyć pracę nad spolszczeniem.

Realnie chciałbym, aby jeszcze do końca roku przetłumaczona była większa część interfejsu, aby można było w zupełności grać i bawić się w sandboxie. To wymagałoby przetłumaczenia ok. 20-30% wszystkich stringów w plikach. Wydaje się to realnym wynikiem wg. mnie, ale życie pokaże na ile będę mógł poświęcić czas na to.

Aktualny stan tłumaczenia: Alfa 0.13
Procentowa ilość przetłumaczonych stringów: 12,00%

Link do pobrania spolszczenia do X4: Foundations
https://www.nexusmod...ations/mods/25/

A jakby ktoś był zainteresowany spolszczenie do X Rebirth, to niech także łapie link
https://www.nexusmod...ebirth/mods/517

Changelog:
Alfa 0.13 - 12.00% - 14.12.2018
Alfa 0.11 - 9.10% - 13.12.2018
Alfa 0.05 - 7.50% - 04.12.2018
Alfa 0.04 - 7.16% - 03.12.2018
Alfa 0.03 - 6.41% - 02.12.2018
Alfa 0.02 - 6.00% - 01.12.2018
Alfa 0.01 - 5.40% - 01.12.2018

#2 Baddog

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 01 grudzień 2018 - 16:07

Po testowałem przez godzinkę i nic się nie wykrzaczyło, a za to stało się troszkę bardziej zrozumiałe :) Dzięki @Moskit

#3 Kruzyd

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 01 grudzień 2018 - 17:47

Pytanie czy adnotacja "zmodowany" pozwoli zbierać acziwy w grze?

#4 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1482 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 01 grudzień 2018 - 17:49

Wyświetl postUżytkownik Moskit dnia 01 grudzień 2018 - 15:16 napisał

Hej

Tworzę aktualnie samodzielnie (na tę chwilę) fanowskie spolszczenie do X4: Foundations. Jest to spora gra posiadająca olbrzymią bazę stringów tekstowych, które trzeba przetłumaczyć, więc nie liczyłbym że skończę to jakoś szczególnie szybko.

Ale na szczęście start jest trochę ułatwiony, ponieważ część tłumaczeń jest identyczna jak w X Rebirth, a to oznacza że mogę posłużyć się własnym, nieskończonym tłumaczeniem poprzedniej gry Egosoftu, aby trochę przyspieszyć pracę nad spolszczeniem.

Realnie chciałbym, aby jeszcze do końca roku przetłumaczona była większa część interfejsu, aby można było w zupełności grać i bawić się w sandboxie. To wymagałoby przetłumaczenia ok. 20-30% wszystkich stringów w plikach. Wydaje się to realnym wynikiem wg. mnie, ale życie pokaże na ile będę mógł poświęcić czas na to.

Aktualny stan tłumaczenia: Alfa 0.01
Procentowa ilość przetłumaczonych stringów: 5.30%

Link do pobrania spolszczenia do X4: Foundations
http://festyy.com/wCiLgC

A jakby ktos był zainteresowany spolszczenie do X Rebirth, to niech także łapie link
http://festyy.com/wCiLkj

Ja chętnie pomogę, ale najwcześniej w połowie stycznia. Piszę dyplomówkę, a przez cały grudzień zapowiadają mi się nadgodziny i raczej nie starczy czasu na nic innego...

#5 szczekan

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaPodbeskidzie
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 01 grudzień 2018 - 18:55

Super sprawa Moskit! A jak to wrzucić do X4?

#6 Moskit

Mistrz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano 01 grudzień 2018 - 19:05

Po prostu wrzuć pliki do katalogu z grą, aby nadpisał Ci się plik 'lang'.

#7 glouver

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 93 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 02 grudzień 2018 - 12:44

Redesign to raczej w kontekście PRZEMALUJ.

A dałeś PRZEPROJEKTUJ. Zbyt ogólnikowe. Mało precyzyjne sformułowanie.

Sprawdziłem, Ta konsola na stacjach uruchamia tylko modyfikację "ubarwienia" statku.
Nakładania kamuflaży, malowań, i skórek na poszczególne komponenty.

#8 Moskit

Mistrz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano 02 grudzień 2018 - 12:55

Dzięki, każda uwaga niezwykle cenna, ponieważ jako że wczoraj 70% dnia spędziłem w plikach tłumacząc, to nie zawsze łapie kontekst prawidłowo. ;)

#9 marcoos

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 02 grudzień 2018 - 18:26

A nie myślałeś Moskit, żeby te tłumaczenie zorganizować na jakimś Githubie, zrobić tutorial dla ludzi, którzy chcą pomóc i później tylko koordynować napływające tłumaczenia? :)

#10 Moskit

Mistrz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisano 02 grudzień 2018 - 18:41

Wyświetl postUżytkownik marcoos dnia 02 grudzień 2018 - 18:26 napisał

A nie myślałeś Moskit, żeby te tłumaczenie zorganizować na jakimś Githubie, zrobić tutorial dla ludzi, którzy chcą pomóc i później tylko koordynować napływające tłumaczenia? :)

Właśnie nigdy nie ogarniałem Githuba na poziomie więcej niż tylko siebie, a to i tak tylko podstawowo.
Mam ogarnięty prosty i działający system do tłumaczenia w Google Docsach, więc jestem w stanie z kimś kooperować, jeśli byłby ktoś chętny do pomocy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych