Skocz do zawartości

X4 - pierwsze wrażenia


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytałem to ta opcja nie miała się tam w ogóle znaleźć i dlatego usunęli. Na razie rzeczywiście ciężko zacząć z handlem, ale pewnie niedługo poprawią cały system załóg (wynajmowanie, seminaria, trening). Na razie trzeba pokombinować i zacząć od wysyłania kapitanów do eksploracji/obsługi stacji, a dopiero potem puszczać jako galaktycznych, albo się posiłkować modem do treningu załóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 21.12.2018 o 19:05, glouver napisał:

Zapomnieli dodać, że chodzi o vanilię....

W XR save z modami nie pozwala się załadować.

Jeśli to naprawili to zajebiście 😀

A Tobie chodziło o kompatybilność wersji z modami?! Przecież wszelkie modyfikacje zawsze niosą takie ryzyko..

Całe szczęście nie moduje to mogę spać spokojnie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest grać w X-y bez moda takiego jak choćby autotrade.

Zadziwia mnie ubogość wersji vanilia w komendy.

Grając w XRM ciężko było powrócić do gry vanilia bez komend choćby by statki lądowały na lotniskowcach.

Do dziś mnie zadziwia ubogość jaką serwuje ego.

Wydają grę ale jedyne co można zrobić to wsiąść do statku i polatać i postrzelać.

X-y bez modów to jak prawo jazdy bez auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nagle mapa przestała się zgłaszać, ciekawe co jeszcze padło. Ale po resecie się naprawiło, dobra wiadomość dla lubiących abordaż, działa mod do przerzucania załogi:)

Jednak schrzanili coś, bo przy abordażu niektórych statków gra się zawiesza - u mnie to było przy Behemoth, jedyne wyjście to wysłać abordaż i samemu się teleportować do innego sektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia.

apropo zaczynania gry na nowo...

Jeśli ktoś zaczynał na wesji 1.0 i nie ma wojen gildyjnych to musi zacząć od nowa....

steamcommunity.com/app/392160/discussions/0/1743355067101061835

Cytat

Is it an old save ??

Had the same with my previous one, that i played since 1.0... nothing happend... all passive zones.
restarted a fresh 1.50 game now, and 30h in, and still alot of fight near the borders of red zones, lots of Xenon and Khaag incursions, and here and there pesky pirates, and if you do War missions, you get even into some nice trouble with some factions too..

With a police licence tripling the payouts, and loot of drops, making money now in combat is perfectly doable

Ehh.... Czemu na tak proste oczywistości wpada siętak późno...

Wiecie jak sterować na mapie statkiem którym kierujemy żeby działał tak jak pozostałe na bocie?

- Musimy mieć kapitana

-Wstajemy z fotela.

- Zasiada NPC, a my jako pasażer....

-Wchodzimy w mapę i statek działa jak pozostałe na bocie... czyli można wydawać komendy leć tam i on sam leci z nami jako pasażerem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat działa chyba od początku. Po kilkudziesięciu godzinach gry dochodzę do przekonania, że tak gra jest za łatwa i nie stawia przed graczem większych wyzwań. Stosunkowo wcześnie dostajemy własną bazę, jest b. dużo statków do przejęcia z których możemy zrobić flotę handlowo/wydobywcza i pieniądze nie są problemem. Coś to wszystko za łatwe i osiągane bez większego trudu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że grasz na save z wcześniejszych wersji i nie zadziałały u Ciebie trigery..

Ja gram od nowa na wersji 1.50.

Gra jest znacznie trudniejsza bo doszła funkcja wojen na pograniczach i z tego co zauważyłem to ekonomia przez to leci bardzo i frakcje maja problemy z konwojami handlowymi i jest wysyp misji obronnych..

Jedyną alternatywą jest się podpiąć pod jakąć frakcję ze stocznią i ją wspomagać by ona budowała nam statki i moduły...

To z kim będziemy mieć sojusz ta frakcja zdobędzie ulgę przed najazdami... bo teraz jest ciężko.. z surowcami bo co chwila jakieś najazdy xenon i khak..

Byłem w sektorze xenków i widzę że się nieźle wyposażyli. multum stacji.. widać ego w tej wersji podkręciło trochę i ai-xen co do ekonomi by mieli siłę na najazdy..

Odnoszę wrażenie, że gra bazuje na poczynaniach gracza.

Xen zniszczą najpierw konkurencję, a na końcu przyjdą po nas 😀

I to my musimy wesprzeć konkurencję by ich odepchnąć lub opóźnić najazd 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram myszka i wydaje się, że wszystko podobne, ale x3 to było lata temu:)

Dla chętnych poniżej wszystkie lokację Data Vaults (otwieramy laserem naprawczym), żeby uzupełnić encyklopedję od chłopaków z forum Egesoft (spoiler)

1 - Antigone Memorial - SW of Center, +-60km S of Wharf
2 - Hatikvah's Choice III - NE close to purple patch
3 - Trinity Sanctum VII - NW of Center, NW of ALI Wharf in purple patch
4 - Pius Mists XI - SE of Center, +-200km S of Accelerator to Pius Mists IV
5 - Ianamus Zura VII - +-330km ESE of superhighway
6 - Scale Plate Green VII - +-400 km NW of Superhighway
7 - Black Hole Sun IV - SSW of Center
8 - Cardinals Redress - S of Center, W od jumpgate
9 - Silent Witness XI - E of Center, WSW of HAT Free Port
10 - Heretics End - NW of Center
11 - The Reach - S of Center, 300 km SW of jumpgate
12 - Grand Exchange I - SE of jumpgate to Nopileos'Fortune VI (in middle of purple patch, see screenshot in this thread)
13 - Nopileos Fortune VI - bottom right corner, +-300 km SE from jumpgate
14 - Matrix #9 - NNW of Center, W of inactive jump gate
15 - Lasting vengeance - SE of Center
16 - Second Contact II Flashpoint - Just west of the northern end of the highway in purple area.
17 - Atija's Misfortune III - +-235 km W of jumpgate to Faulty Logic VII
18 - Hewa's Twin I - S of TEL Teladi Trading Station
19 - Profit Center Alpha - NE of Center, about 180 km from both Wharf and Shipyard
20 - Silent Witness XII - NNW of Center
21 - Holy Vision - Center, close to jumpgate to Faulty Logic I
22 - Trinity Sanctum III - east of the shipyard and halfway into the smaller highway
23 - Second Contact XI - North of Center
24 - Memory of Profit X - S of accelerator
25 - Silent Witness I - South of Center, roughly equal distance to both jumpgates connected to the highway
26 - Pius Mists IV - Center
27 - Eighteen Billion - N of MIN Teladi Shipyard
28 - Morning Star III, center, close E to jumpgate to Heretics End

Bonus:
The Aquaduct - The Void, middle of blue region there.
The Aquaduct (14x) - Matrix #79B, Around jumpgate
The Aquaduct - Matrix #79B, close to blue patch (yes, that's nr 15 in this map)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 09:51, glouver napisał:

Widać, że grasz na save z wcześniejszych wersji i nie zadziałały u Ciebie trigery..

Ja gram od nowa na wersji 1.50.

Gra jest znacznie trudniejsza bo doszła funkcja wojen na pograniczach i z tego co zauważyłem to ekonomia przez to leci bardzo i frakcje maja problemy z konwojami handlowymi i jest wysyp misji obronnych..

Jedyną alternatywą jest się podpiąć pod jakąć frakcję ze stocznią i ją wspomagać by ona budowała nam statki i moduły...

To z kim będziemy mieć sojusz ta frakcja zdobędzie ulgę przed najazdami... bo teraz jest ciężko.. z surowcami bo co chwila jakieś najazdy xenon i khak..

Byłem w sektorze xenków i widzę że się nieźle wyposażyli. multum stacji.. widać ego w tej wersji podkręciło trochę i ai-xen co do ekonomi by mieli siłę na najazdy..

Odnoszę wrażenie, że gra bazuje na poczynaniach gracza.

Xen zniszczą najpierw konkurencję, a na końcu przyjdą po nas 😀

I to my musimy wesprzeć konkurencję by ich odepchnąć lub opóźnić najazd 😀

Co do wpływu gracza na wszechświat- Egosoft trąbił o tym już w zapowiedziach 😀 Im bardziej jest się aktywnym tym szybciej frakcje się rozwijają.

Żeby zobaczyć więcej walk i wojen nie ma potrzeby rozpoczynania nowej gry tylko trzeba trochę poczekać, a najlepiej wspomóc ekonomię NPC- sprawdzić stocznie i zacząć transportować lub produkować brakujące surowce. W zależności od aktywności gracza nadrobienie "zaległości" może potrwać kilku do kilkudziesięciu godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ze 20 statków typu handel/wydobycie na zasadzie wolny handel plus ze 4 nieźle rozwinięte stacje, nie licząc tych postawionych na zlecenie. Nie wiem jak bardziej mógłbym wspomóc gospodarkę ? Jeszcze 10 stacji, 50 statków handlowych żeby zaczęło się coś dziać ?

Jak na razie z większych działań wojennych to widziałem zniszczoną stocznie Xenon (nie całkiem, chyba jest niezniszczalna, 1% się ostał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 15:05, _ivo napisał:

Mam ze 20 statków typu handel/wydobycie na zasadzie wolny handel plus ze 4 nieźle rozwinięte stacje, nie licząc tych postawionych na zlecenie. Nie wiem jak bardziej mógłbym wspomóc gospodarkę ? Jeszcze 10 stacji, 50 statków handlowych żeby zaczęło się coś dziać ?

Jak na razie z większych działań wojennych to widziałem zniszczoną stocznie Xenon (nie całkiem, chyba jest niezniszczalna, 1% się ostał).

A czym handlują? Zerkałeś na stocznie czy im czegoś nie brakuje? Jeśli tak to ogranicz towary jakie mają przewozić do tej grupy żeby mogły powstawać nowe statki. U mnie stoją wszystkie stocznie HOP i część teladiańskich i paranidiańskich. Bez moich dostaw engine parts te pierwsze nie pracowały w ogóle.

Co do samych działań wojennych- nie wiem czego się spodziewacie. X3 bez modów było nudne jak flaki z olejem i dopiero LU i XRM dodawały jakąś akcję. Tutaj dzieje się więcej, ale jeśli ktoś liczy na totalną rozwałkę to powinien się zainteresować modami (war mod).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 10:55, Darkman napisał:

Dzień dobry.

Tak może trochę nie na temat, ale może ktoś z Was się orientuje, jest szansa na "pudełko"?

Mam na półce X3, obok postawiłbym X4.

Cześć

Z tego co się orientuję to na razie nie ma potwierdzonych planów odnośnie wydania pudełkowego.

Temat na forum Egosoftu: https://forum.egosoft.com/viewtopic.php?f=146&t=400487

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 00:55, housik napisał:

Dopiero udało mi się zrobić pierwsze przejęcia. Czy ktoś powie, jak sprzedać te statki 😀. Wiem jak kupić naprawić statek, ale nie umiem się doszukać opcji sprzedaży?

Banalnie w swojej prostocie. Wybierasz statek i klikasz prawym na stoczni małej/dużej (zależy jaki statek) i tam masz opcję sell ship. Jednak najpierw sprzedaj wyposażenie "na piechotę" a potem dopiero sam statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...