Skocz do zawartości

X4 - pierwsze wrażenia


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.12.2018 o 15:23, glouver napisał:

Wyświetli się komunikat ze zapis jest niezgodny z obecną wersją gry i gra nie pozwoli go wczytać.

Tak samo było z XR gdy weszła łatka 4.0

Co do grania to nic straconego. Ja np. uwielbiam często zaczynać od nowa lub prowadzić równolegle kilkanaście rozgrywek tkz alter-universe 😀

Z każdej wyciągam wnioski i się uczę gry w ekspresowym czasie.. no i rozgrywka znacznie przyśpiesza w pozostałych alternatywnych uniwersach 😀

Ten obecny stan przed całkowitym załataniem można traktować jako czas poświęcony na naukę podstawowych mechanizmów gry...

Także ten czas nie idzie na marne.

Zalecam wyłączyć automatyczną aktualizację w steam.

Prośba- mógłbyś wrzucać link do źródła takich informacji? Piszesz dużo o różnych przyszłych opcjach gry i fajnie byłoby doczytać o nich coś więcej.

W dniu 16.12.2018 o 16:22, Kruzyd napisał:

Niestety dla mnie to czas stracony pomimo oczywistego doświadczenia w grze. Mam nadzieje, że tak tego nie rozwiążą.

W dniu 16.12.2018 o 16:37, Kajdorf napisał:

Dla mnie to samo, nie mam tyle czasu co kiedyś od kiedy mam gupie godziny pracy. Fakt, że gram w różne gry, ale takie zjadacze czasu staram się grać na jednej rozgrywce. Plus tego, że jednak przyzwyczaiłem się do sterowania i dlatego zastanawiam się nad powrotem do Rebirtha.

Jeśli tak do tego podchodzicie to lepiej poczekajcie z grą w ogóle rok czy dwa, bo wtedy już na pewno doczekamy się patchy czy DLC, które poprawią i rozwiną funkcje, których teraz brakuje w dalszych etapach gry albo nie działają tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie zrozum mnie źle Prowler bo nie irytują mnie błędy o ile nie blokują mi gry, a tak teraz się nie dzieje, Zdaje sobie sprawę jak skomplikowanym procesem jest tworzenie softu i trudność w eliminacji błędów. Obecny kontent mi odpowiada. Jednak jak ktoś pisze, że jakiś patch sprawi, że koniecznie będzie zaczynanie od nowa to mnie to strasznie wkurwia już na starcie. Zdaje sobie sprawę, że mogą działać różne generatory obiektów, ale powinno być to tak zrobione aby system gry sprawnie konwertował save pomimo kolejnych patchów bo eksperymentować z grą lubię ale w obrębie jednego startu. Od tego mam 10 slotów na save aby np zrobić zapis przed np. startem piracienia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 15:52, _ivo napisał:

Ja już trochę popiraciłem, ale problemy z przerzucaniem załogi ze zdobytego statku mnie zniechęciły. To pokazuje, jak słabo gra była testowana i jak wiele błędów/niedopracowań zawiera.

Przypuszczam, że to raczej chodzi o brak możliwości naprawienia wszystkiego w odpowiednim czasie, a nie kiepskie testy. Trzeba pamiętać, że Egosoft to małe studio, a na Rebirth raczej za dużo nie zarobili. Może wydanie gry w określonym terminie to było dla nich być albo nie być. Tak czy inaczej, doprowadzili grę w dniu premiery do jak najbardziej grywalnej postaci i teraz będą łatać tak jak to robili z X3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 08:32, facemob napisał:

Panowie, bo ja mało grałem w X3, wręcz malusieńko. Dopiero zaczynam tam zabawę 😀 Ale tak tylko w skrócie powiedzcie. W X3 i X4 moża budować jakieś własne stacje? Tak wynika z Waszych komentarzy. Czyli w danym systemie mogę coś swojego postawić? Stację, fabrykę itp?

Tak możesz postawić stację, fabrykę itp. Działa to na zasadzie kupujesz działkę (plot) -> robisz jej projekt -> przelewasz fundusze i ustalasz ceny na materiały potrzebne do budowy -> zatrudniasz statek budowniczy i czekasz aż się wszystko fajnie zbuduje. Projektowanie stacji w X4 jest niebem w porównaniu do tego co mieliśmy w X3. Na chwilę obecną nie można budować własnych stoczni. Egosoft zapowiedział, że w przyszłości doda taką możliwość, ale stocznie będą bardzo drogie w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 08:32, facemob napisał:

Panowie, bo ja mało grałem w X3, wręcz malusieńko. Dopiero zaczynam tam zabawę 😀 Ale tak tylko w skrócie powiedzcie. W X3 i X4 moża budować jakieś własne stacje? Tak wynika z Waszych komentarzy. Czyli w danym systemie mogę coś swojego postawić? Stację, fabrykę itp?

Dodatkowo w X4 bez żadnych skryptów można przejmować sektory. Służą do tego specjalne moduły (administrative center)- ten kto ma ich więcej w danym sektorze staje się jego właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 11:58, Prowler napisał:

Dodatkowo w X4 bez żadnych skryptów można przejmować sektory. Służą do tego specjalne moduły (administrative center)- ten kto ma ich więcej w danym sektorze staje się jego właścicielem.

Przejmować? W jakim sensie? Ze to nasz będzie sektor pod nasza kontrolą całkowita? Jeśli tak to co to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 13:44, facemob napisał:

Przejmować? W jakim sensie? Ze to nasz będzie sektor pod nasza kontrolą całkowita? Jeśli tak to co to daje.

Na pewno daje Ci fame na dzielni 😁

@_ivo - ja dostaje kasę po każdym zadaniu irytuje tylko fakt, że wynagrodzenie jest niewidoczne z poziomu brania zalecenia. Zresztą na tym polega idea robienia misji dla jakiejś instytucji, że cały czas będzie miała kolejne do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 11:58, Prowler napisał:

Dodatkowo w X4 bez żadnych skryptów można przejmować sektory. Służą do tego specjalne moduły (administrative center)- ten kto ma ich więcej w danym sektorze staje się jego właścicielem.

Czyli żeby przejąć Grand Exchange, gdzie mamy bazę we wszystkich 3 sektorach wybudować centrum? Bo jak wybudowałem przy bazie to żadnych efektów.

Niestety, aby objąć sektor we władanie trzeba najpierw pozbyć się właścicieli, czyli rozwalić stacje z tarczą. Podobno jedyny wolny sektor do wzięcia bez walki to Napileos Fortune, ale trzeba tam uważać na piratów - dzisiaj spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 22:36, _ivo napisał:

Czyli żeby przejąć Grand Exchange, gdzie mamy bazę we wszystkich 3 sektorach wybudować centrum? Bo jak wybudowałem przy bazie to żadnych efektów.

To by było trochę zbyt proste, nie uważasz? 😛 Z tego co się orientuję to można przejąć albo sektory frakcji z którą mamy wojnę (wtedy obowiązuje to o czym pisałem wcześniej- kto ma więcej centrów ten staje się właścicielem) albo puste. Nie można sobie ot tak po prostu przejmować wszystkiego będąc przyjacielem frakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 15:23, glouver napisał:

Wyświetli się komunikat ze zapis jest niezgodny z obecną wersją gry i gra nie pozwoli go wczytać.

Tak samo było z XR gdy weszła łatka 4.0

Co do grania to nic straconego. Ja np. uwielbiam często zaczynać od nowa lub prowadzić równolegle kilkanaście rozgrywek tkz alter-universe 😀

Z każdej wyciągam wnioski i się uczę gry w ekspresowym czasie.. no i rozgrywka znacznie przyśpiesza w pozostałych alternatywnych uniwersach 😀

Ten obecny stan przed całkowitym załataniem można traktować jako czas poświęcony na naukę podstawowych mechanizmów gry...

Także ten czas nie idzie na marne.

Zalecam wyłączyć automatyczną aktualizację w steam.

Dementujemy plotki 😛

https://forum.egosoft.com/viewtopic.php?f=146&t=409688

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 13:59, Loecus napisał:

Co sądzicie o tym?

https://www.youtube.com/watch?v=NuONlBUTuy0

Wydaje mi się że wchodzenie w te skiny i online rzeczy nie jest najlepszą opcją ;p

Dlaczego? Egosoft od razu uciął pytania czy plotki o jakichkolwiek mikrotransakcjach, więc można przyjąć, że tego rodzaju przedmioty będą nagrodą dla osób, które mają legalną kopię gry. Dla mnie pomysł fajny, a same wyprawy dodadzą grze trochę kolorytu i dodatkowego życia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skinów to przecież już są unikalne, za rejestrację gry na stronie Ego. możemy go nałożyć na 50 statkach.

W dniu 19.12.2018 o 11:36, Kruzyd napisał:

Tak możesz postawić stację, fabrykę itp. Działa to na zasadzie kupujesz działkę (plot) -> robisz jej projekt -> przelewasz fundusze i ustalasz ceny na materiały potrzebne do budowy -> zatrudniasz statek budowniczy i czekasz aż się wszystko fajnie zbuduje. Projektowanie stacji w X4 jest niebem w porównaniu do tego co mieliśmy w X3. Na chwilę obecną nie można budować własnych stoczni. Egosoft zapowiedział, że w przyszłości doda taką możliwość, ale stocznie będą bardzo drogie w budowie.

Co daje zwiększenie zasięgu plot, za podstawę płacimy jakieś 60tys, a za max ok 8 mln. Zaczynam zbierać kasę na fabryki, bo już mam 60 traderów. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 17:56, Kajdorf napisał:

Co do skinów to przecież już są unikalne, za rejestrację gry na stronie Ego. możemy go nałożyć na 50 statkach.

Z Venture na razie można dodatkowo zdobyć świąteczne skiny. Pewnie w przyszłości będą jeszcze inne specjalne.

W dniu 21.12.2018 o 18:48, Kajdorf napisał:

Coś namieszali w traderach galaktycznych? Bo mam nowy statek i nie mogę go wysłać na handel. :/

I co to jest frakcja: Visitor98? 😛

Musisz mieć kapitana z 3 gwiazdkami. Usunęli te proste rozkazy handlu, które były pod prawym clickiem myszki. Teraz żeby ustawić handel trzeba skorzystać z drugiej zakładki w panelu informacyjnym statku.

Ta frakcja to gość, który wysłał swój statek w venture 😉

W dniu 21.12.2018 o 19:05, glouver napisał:

Zapomnieli dodać, że chodzi o vanilię....

W XR save z modami nie pozwala się załadować.

Jeśli to naprawili to zajebiście 😀

Mody to mody- używasz na własną odpowiedzialność. To od ich twórców zależy czy kolejna wersja będzie w pełni kompatybilna z poprzednimi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 19:07, Prowler napisał:

Musisz mieć kapitana z 3 gwiazdkami. Usunęli te proste rozkazy handlu, które były pod prawym clickiem myszki. Teraz żeby ustawić handel trzeba skorzystać z drugiej zakładki w panelu informacyjnym statku.

Jak dla mnie najgłupszy pomysł jaki może być. Dla nowego kapitana pozostało ręczne sterowanie, bo nawet wywalili handel w sektorze. Kupiłem dwa nowe statki, jeden u Argonów, drugi u Teladian. Bo mi dwa zniszczyli Khakowie. 😛 Teladiański ma 2 gwiazdki, a Argoński ma 3. W tym drugim mogę namieszać, ale nie ma opcji dodaj wszystkie i trzeba 33 razy klikać aby dodać wszystkie surowce (chyba, że jest coś co przegapiłem). Razy 60 statków to 😈 Dobrze, że one jeszcze działają na starych rozkazach.

Tą opcje zostawiłem sobie na handel w moich fabrykach. Wiedziałem, że jest ta opcja ale nie sądziłem, że tak zwalą handel galaktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...