Skocz do zawartości

X4 - pierwsze wrażenia


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 11.12.2018 o 18:29, glouver napisał:

Laser górniczy lub laser naprawczy ;p

laser naprawczy? ten w skafandrze (bo w wersji na statki chyba nie ma) mi nie działa na lockboxy, ten śmieszny pistolecik w skafandrze też.

Ale że też nie wpadłem na laser górniczy... cóż do ospreya go nie zainstaluje ale do czegoś mniejszego 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do x4 została wymyślona jakaś historia ? Jaka jest chronologią wydarzeń przed czy pod X3, jest gdzieś jakiś opis.

Czy ma znaczenie który początek gry wybieramy, czy jednak i tak potem ma się dostęp do wszystkiego.

Ogólnie uważam że statki są ohydne 😉. Wiadomo że same obiekty są bardziej skomplikowane, poszczególne elementy - działka silniki poruszają się z sensem (pewnie większe możliwości silnika gry).

Ta chronologia mnie zastanawia, bo te statki są gdzieś pomiedzi x2 a x3, dlaczego nie można było zaktualizować w jakimś stopniu projektów z X3 które są z dziesięć razy ładniejsze 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dziś ląduje na stacji w Argon Prime, otwieram mapę a tu.. pędzie na mnie Kha'ak Destroyer a ja siedzie w Cerberku i myślę "dobra lećmy zobaczyć pewnie po tyłku dostanę"...

Taa... Fakt że walka trwała ze 4-5 minut ale praktycznie nic mi nie robił... czy X4 będzie później miał jakieś wyzwania? Bo jeszcze chwile i stwierdzę że zacznę podbijać sektory 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będą wyzwania.

Ego planuje aktywnie brać udział w tej odsłonie.

Co jakiś czas będą tworzyć eventy w postaci aktualizacji gry...

Eventy będą dotyczyć prostych założeń jak np. krach ekonomii, jakiś mega najazd xenonów na sektory gracza,

Nowe ulepszenia u handlarzy które dadzą tymczasowe bonusy do statystyk by taki np., najazd xen przetrwać ;p

Jakiś zaginiony statek bądź ulepszenie z własną mini fabułą... itd...

Gdzie np,, musimy uratować załogę przejmując statek i załogę z max statami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 17:38, pershing napisał:

Heh dziś ląduje na stacji w Argon Prime, otwieram mapę a tu.. pędzie na mnie Kha'ak Destroyer a ja siedzie w Cerberku i myślę "dobra lećmy zobaczyć pewnie po tyłku dostanę"...

Taa... Fakt że walka trwała ze 4-5 minut ale praktycznie nic mi nie robił... czy X4 będzie później miał jakieś wyzwania? Bo jeszcze chwile i stwierdzę że zacznę podbijać sektory 😁

Khaackie statki są chyba zbugowane. Dziś spotkałem trzy jakieś większe (korwety?) i tylko latały dookoła mnie, w ogóle nie strzelały. Trzeba czekać aż poprawią.

Za to xenońskie drony tak poharatały moje nemesis, że ledwie uciekłem z 15% kadłuba 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 18:45, glouver napisał:

Tak będą wyzwania.

Ego planuje aktywnie brać udział w tej odsłonie.

Co jakiś czas będą tworzyć eventy w postaci aktualizacji gry...

Eventy będą dotyczyć prostych założeń jak np. krach ekonomii, jakiś mega najazd xenonów na sektory gracza,

Nowe ulepszenia u handlarzy które dadzą tymczasowe bonusy do statystyk by taki np., najazd xen przetrwać ;p

Jakiś zaginiony statek bądź ulepszenie z własną mini fabułą... itd...

Gdzie np,, musimy uratować załogę przejmując statek i załogę z max statami...

no to mnie uspokoiłeś 😀 grałem w X3:TC/AP, X4: Rebirth poczekałem na pierwsze gameplay i recenzje i dobrze zrobiłem bo całkowicie mi nie przypadła do gustu.

ale X4: Foundations bardzo mi się podoba i czekam aż osiągnie pełny potencjał, na tą chwilę gra się przyjemnie ale niestety jest za łatwo... 3-4 statki górnicze na początek i kasa sama leci. Czekam jeszcze na mody 😀

Mam takie jeszcze pytanie odnośnie X4: Rebirth. Czy na tą chwile polecacie zagrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 21:42, facemob napisał:

Czy gra jest podobna do x3? Chodzi mi o mechanikę?

Latamy na stacje bierzemy misje, handlujemy, walczymy? O grafikę w sumie tez, tak ogladam filmy na ytb i grafika wydaje mi sie chyba nie wiele lepsza. Ale to pytanie do Was?

W skrocis: w co Wam gra sie lepiej? X3 czy x4?

Grałem sporo w X3 i X4 to dla mnie ulepszone X3 z paskudnymi modelami statków 😀 reszta jest naprawdę super! Buduje właśnie stacje w X3 mordęga a tutaj sama przyjemność projektować jej układ w 3D!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 20:54, pershing napisał:

no to mnie uspokoiłeś 😀 grałem w X3:TC/AP, X4: Rebirth poczekałem na pierwsze gameplay i recenzje i dobrze zrobiłem bo całkowicie mi nie przypadła do gustu.

ale X4: Foundations bardzo mi się podoba i czekam aż osiągnie pełny potencjał, na tą chwilę gra się przyjemnie ale niestety jest za łatwo... 3-4 statki górnicze na początek i kasa sama leci. Czekam jeszcze na mody 😀

Mam takie jeszcze pytanie odnośnie X4: Rebirth. Czy na tą chwile polecacie zagrać?

X4 przejęło dużo z mechaniki Rebirth (przedmioty osobiste i crafting, tryby skanowania, zbierania kontenerów, sposób wyszukiwania misji, po części mapa, abordaż itd). Modele stacji i statków w Rebirth są według mnie ładniejsze.

Minusy Rebirth?

Możliwość pilotowania tylko jednego statku, można go za to mocno modyfikować i przerobić na lekki myśliwiec albo coś na wzór korwety (mnie osobiście to ograniczenie do 1 statku aż tak bardzo to nie bolało, ale 90% ludzi przez to od razu skreśliło tą grę).

W dalszych etapach gry, gdy już się ma duże floty, masę fabryk i handlarzy, czuć, że niektóre koncepty nie zostały dokończone i dopracowane. Widać, że Egosoft w pewnym momencie odpuścił (pewnie przez kiepski odbiór gry w dniu premiery i ogólną niechęć ludzi do niej) i skoncentrował się na X4.

Sama gra jest teraz na tyle połatana, że można spokojnie i bardzo przyjemnie grać. Na szczęście nie czytałem zbyt dużo recenzji i nastawienie miałem neutralne. Przetestowałem w jakiś darmowy weekend i grało się inaczej niż w X3, ale ogólnie fajnie. Kupiłem kilka miesięcy później przy okazji większej promocji i ok. 150 godzin, które mam w niej na liczniku nie uważam za stracone 😀

Czy jest warto kupić? Ja uważam, że tak, ale dobrze byłoby mieć DLC, a to już robi się spory wydatek. Jeśli znajdziesz gdzieś w większej promocji to spróbuj. Po grze w X4 na pewno będzie ci łatwiej się odnaleźć w Rebirth niż gdybyś się przesiadał bezpośrednio z X3.

W dniu 14.12.2018 o 22:55, _ivo napisał:

Czy ktoś może mi pomóc z misją dostarczenia 5 statków? 2 mają określone parametry, nie ma problemu. Ale jak rozumieć 3xCerberus Vanguard damage mod?

Zapewne chodzi o te ulepszenia, które się odkrywa w HQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczekać przynajmniej do lutego z zakupem X4.

Ego coś szykuje i narazie gra jest grywalna, ale z każdą łatą coś niedomaga w zapisach stanu gry (save).

Jedynie start od nowa naprawiał błędy w zapisach...

Po nowym roku wyjdzie wersja 2.0 która zmusi wszystkich grać od nowa.

Ego na forum zbiera pomysły i uwagi graczy co do gameplay i chcą to dodać właśnie w wersji 2.0.

Także luty to będzie dobry czas dla tej gry..

Co do XR - jest bardziej "schludne" w porównaniu z X4.

Mam na myśli iż w prosty sposób przedstawia swoje skomplikowanie.

X4 jest jakby rozlazłe podobnie jak X3. Żeby coś zrobić trzeba odgadnąć rebus co ego miał na myśli..

Więc, XR to woda w wiadrze ;p

A X4 to woda na ziemi czyli kałuża i teraz baw się i paćkaj w tym 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetli się komunikat ze zapis jest niezgodny z obecną wersją gry i gra nie pozwoli go wczytać.

Tak samo było z XR gdy weszła łatka 4.0

Co do grania to nic straconego. Ja np. uwielbiam często zaczynać od nowa lub prowadzić równolegle kilkanaście rozgrywek tkz alter-universe 😀

Z każdej wyciągam wnioski i się uczę gry w ekspresowym czasie.. no i rozgrywka znacznie przyśpiesza w pozostałych alternatywnych uniwersach 😀

Ten obecny stan przed całkowitym załataniem można traktować jako czas poświęcony na naukę podstawowych mechanizmów gry...

Także ten czas nie idzie na marne.

Zalecam wyłączyć automatyczną aktualizację w steam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...