Skocz do zawartości

X4 - pierwsze wrażenia

180 odpowiedzi w tym temacie

#1 szczekan

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaPodbeskidzie
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 30 listopad 2018 - 18:43

Gra ściągnięta, odpalona, chodzi. Niby wszechświat X, ale interfejs to dla mnie nowość (nie wiem jak wygląda w X Rebirth). Sporo nauki przede mną. Przypomniały mi się pierwsze chwile z serią X. Dodane interakcje z NPC na stacjach są moim zdaniem niepotrzebne, ale to szczegół. Start i lądowanie na stacjach ręczne. Nie wiem czy potem da się dokować na automacie, ale generalnie przypomina to Elite Dang, tyle że tu jest to znacznie prostsze. Na razie nie wiem jak handlować Na razie jestem.....zaintrygowany :)

#2 gremlin

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 30 listopad 2018 - 21:10

Bry.
Moje pierwsze wrażenia z gry.
Pobrałem świeżutką, pachnącą i cieplutką z GOGa. Grzecznie zaczekałem, aż się zainstaluje. Kliknąłem w ikonkę iiiii... nic. Gra się nie uruchamia. Menago mojego kompa na pytanie "łot de fak?" odpowiada: "Panie żadnego X4 tu nie było i co nam pan zrobisz". Niby minimalne wymagania spełniam (8 giga ram, procesor i7-7700 2.80GHz, gtx 1050 ti). Najwyraźniej gra mnie nie lubi :D

#3 Xenon.Q

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 30 listopad 2018 - 22:34

Support GOGa pomoże, a w najgorszym wypadku, gdy nic nie zadziała, zwrócą pieniążki skoro minimalne wymagania spełnione. Ja poczekam do świąt na pierwsze bardziej obiektywne opinie i najwyżej sprawię sobie prezent pod choinkę :D.

#4 gremlin

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 30 listopad 2018 - 22:38

Mam parę pomysłów, co mogło się stać (podejrzewam mojego genialnego avasta :D), więc pobawię się trochę, zanim zwrócę się do supportu goga.

#5 housik

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 30 listopad 2018 - 22:44

Jest coś co pokazuje FPS> Fraps mi nie działa, panel radeona też nie pokazuje ?

#6 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1387 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 01 grudzień 2018 - 02:18

Z tego co czytam na stimie, to generalnie jest dobrze, gra ma niezły potencjał, ale ludzie narzekają na kiepską optymalizację, sporą zasobożerność, bugi, niedopracowanie, głupie Ai, siermięgę menusów i lakoniczne interakcje. Mnie to generalnie nie dziwi, gry Egosoftu w dni premiery zawsze kulały i tak gdzieś po trzecim patchu wszystko się już ładnie docierało. Pewnie mieli presję, by zamknąć ten rok na plusie i nie pójść bardziej w dół, stąd ta nieco pośpieszna premiera.

https://steamcharts.com/app/392160

Wyświetl postUżytkownik housik dnia 30 listopad 2018 - 22:44 napisał

Jest coś co pokazuje FPS> Fraps mi nie działa, panel radeona też nie pokazuje ?

Zakładki. Steam-Ustawienia-W grze- pokazuj licznik fps

#7 Aldaran

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 150 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 01 grudzień 2018 - 02:37

Odpalilem gre,nakladka od nvidii tez pokazuje fpsy,statkiem mozna sie przebijac przez textury,śmieszne to jest i słabe jak na tą grę,optymalizacja,połowy nie mozna zmienic w ustawieniach grafiki bo jest na szaro,ja mam wszystko na maxa i srednia to 65 klatek,wiec na optymalizacje bym nie narzekał,chyba ze macie słabe kompy.Tutorial lezy z zadaniami,bo nie wyswietla nastepnego zadania... BTW zaraz pójde oskórować tego wkur...go mnie psa sąsiada który jak opętany szczeka o tej porze . ]:>

#8 Kruzyd

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 01 grudzień 2018 - 05:23

Wczoraj kupiłem pod wpływem chwili :P Ostatnie X-y jakie grałem to było TC. Na pewno jest inaczej. Na tym etapie ciężko mi powiedzieć czy jest ok bo nie grałem w poprzedniki w dniu premier. W zasadzie raz mi tylko gra skraszowała ale chodzi przyzwoicie na i6 6600 bez OC, 16GB Ramu i GTX 1070. Jednak jest też sporo irytujących rzeczy. Z takich najbardziej to jak używam mapy sektorów lecąc statkiem to jak z niej wychodzę to statek stoi w miejscu. Kosmos jakiś taki pustawy mi się wydaje. No i statki dla mnie też tak jakoś pod jedno kopyto. Jak wydadzą Boronów a ich statki kochałem wizualnie to się okaże że nie są już takie piękne..

Edit: Co do prędkości i mapy to: game setings -> Maintain speed in menus -> on

#9 housik

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Rasa: Khaak

Napisano 01 grudzień 2018 - 08:27

Mi kosmos się podoba, właśnie pustki mi odpowiadają bo taki on jest. Tak wczoraj latając bez celu muszę przyznać klimat serii X jest, da się go poczuć.
Grafika fajna jest progres, ogólnie budynki mi pasują, Statki mi się nie podobają, he poczekam na moda , mam nadzieje że będzie się dało wyłączyć pulpit statku.
Dokowanie dla mnie porażka, pomysł jeszcze gorszy jak poprzedni (pewnie bardziej realistyczny (ale automat dokujący rozwiąże ten problem ).
Wydajnościowo nie jest źle, mniej więcej jak przy wydaniu X3, pewne wymagania ma :):
AMD Ryzen 5 1600X, Radeon RX 480 8GB, 16 GB RAM
ustawienia grafiki bez zmian (czyli high jest jeszcze ultra) Antyaliasing FXAA High (MSAA i SSAA niestety zjada grafikę z powodu poniżej).
Rozdzielczość 2560x1440 fpsy średni 40-50, sporadyczne spadki do 29-27 (chyba tylko tam gdzie są te ładne asteroidy - takie niebieskie )
W 3840 x2160 (4k) gra na moim sprzęcie nie grywalna max 29 fps spadki do kilkunastu.
Zużycie procesora marginalne, w moim przypadku 12%, ale jeżeli jest podobnie jak w X3 to trzeba czasu aż gra będzie miała co przeliczać ;)

Tak jak koledzy pisali idealnie nie jest, ale Egosoft się postarał jest dobrze obrany kierunek :), czekam na spolszczenie i możliwość wyłączenia chodzenia po stacjach - co mnie w ogóle nie interesuje :)
Mam propozycje żeby wklejać screeny co ładniejszych spotkanych statków ;) (najlepiej w innym wątku i najlepiej 4k Ultra, potrzebuję tapetę na pulpit ;)

#10 RysiekTheGreat

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 grudzień 2018 - 11:16

Hej,
Pobrałem, zainstalowałem.... i nie za bardzo wiem co tam mogę robić.... wygląda to zupełnie inaczej niż TC czy AP, przypomina trochę graficznie Rebirtha (kupiłem, ale nie grałem długo... nie podszedł mi). Polatałem trochę, ... to czego brakuje to tutoriali, bo niby są, ale nie są używalne... zacinają się lub wogóle nie startują.... z lądowaniem mieli niezły pomysł, ale w tym momencie przypomina to bardzo ubogą elite.... musza to dopracować, zwłaszcza, że po posadzeniu statku bardzo czesto przebijamy podłogę (miało to symulować chyba efekt ugięcia goleni podwozia przy przyziemieniu, ale im nie wyszło). Co do automatu dokującego to już z tego co widziałem to jest komputer dokujący w ulepszaniach statku sekcji software.
Generalnie gra ma potencjał... ale czekam na jakieś tutoriale bo na razie nie wiem na czym mógłbym zarabiać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych