Skocz do zawartości

No to mamy datę wydania X4!


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was robił preodera i podzieli się pierwszymi wrażeniami? Osobiście skuszę się na grę, ale za pewien czas. Jakiś pierwszy discount, pierwsze patche no i feedback czy warto. Po prostu nigdy ryzykowałem w żadne preordery, a czas na grę cenie sobie bardziej niż frustrację związaną z kiepską optymalizacją i babolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 28.11.2018 o 23:03, Peroox napisał:

Jakby ktoś przegapił link na discordzie, znalazłem streama bety X4, na dzień 28 listopada.

https://www.youtube.com/watch?v=igmDNW1AyWQ

Hehe, wskoczyłem tu właśnie żeby podać tego linka. Szkoda, że osoba, która streamowała nie sprawiała wrażenia zbyt ogarniętej, ale mimo tego można było zobaczyć całkiem sporo. Gra ogólnie wygląda fajnie, tylko mam wrażenie, że tak na stacjach jak i w przestrzeni jest dosyć pusto. Może w przyszłości jakoś to zapełnią.

Sam gryzę się z myślami czy jeszcze zrobić pre-order. Z zasady nigdy nie kupuję gier w dniu premiery, ale fajnie byłoby wesprzeć wydawcę, którego gry dały mi frajdę na tyle set godzin. Na razie trzymam mocno kciuki i mam nadzieję, że X4 będzie miało lepszy start i początkowe recenzje niż Rebirth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to jeszcze trochę streamerów/youtuberów dostało grę w postaci beta i jest jeszcze kilka innych filmików z X4, w tym jeden rosyjski.

Szczerze, to obejrzenie połowy wczorajszego streama OA i później poczytanie komentarzy od innych zrobiło mi taki hype jaki nie zrobiłaby inna reklama.

P.S Gdzieś na streamie ObsidianAnt był Boron, ewidentnie ukłon w stronę fanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To póki co mamy tak:

ObsidianAnt (angielski)

  1. https://youtu.be/igmDNW1AyWQ
  2. https://www.youtube.com/watch?v=lGqChkwJXeg

Rimas (rosyjski)

  1. https://www.youtube.com/watch?v=zLrmTcifcKM
  2. https://www.youtube.com/watch?v=2AK4JPMKjy0

Coś jeszcze?

Btw. przy dobrych wiatrach w piątek lub w sobotę odpalę streama u siebie, więc będzie można zobaczyć jak to wygląda z pierwszej, polskiej ręki. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na yt wylądował już soundtrack z gry

https://www.youtube.com/watch?v=Lmkq1dwLe5g

Fajnie, że już są pierwsze streamy. Osobiście tylko przewinąłem na szybko. Niestety nie mam czasu na oglądanie tego, ani na z grubsza ogarnięcie co i jak, bo X to gra dość opasła i trzeba wiele godzin by omówić każdy z aspektów z osobna. Jedyne co mnie się rzuciło w oczy to spadki wydajności podczas walki - ale czy w przypadku iksów to powinno dziwić i w dodatku w dniu releasu 😁 Nie mniej jednak jestem ciekaw pierwszych pisanych recenzji, krytyk i generalnie tego co mówią ludzie na forach.

Mnie osobiście bardziej "eksajtuje" Elite i nadchodzący doń content, aczkolwiek jak za jakiś czas się tym wszystkim nasycę to chętnie sprawdziłbym te nowe iksy. Fajnie, gdyby ta gra się okazała naprawdę czymś dobrym, na miarę X3 i by przyciągnęła sporo nowych fanów, a sam Egosoft by to jakoś odważnie kierował wydając nowe dodatki i ulepszenia, by ta gra wystarczyła na lata.

Prośba do kolegów, którzy będą się dzielić wrażeniami - koniecznie napiszcie jakie macie procesory i grafiki i jak jest z wydajnością na różnych poziomach detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie stream CohhCarnage'a i gra wygląda naprawdę fajnie. Na tyle fajnie, że po raz pierwszy przy premierze gry się złamałem i zrobiłem pre-order 😉 Pogram pewnie dopiero w sobotę, ale nie omieszkam się podzielić wrażeniami.

Jakby ktoś chciał zerknąć: https://www.twitch.tv/cohhcarnage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 11:15, facemob napisał:

Że nic specjalnego. Bardzo podobna do Rebirth, tak mi się wydaje. No ale zabieram się za czytanie Waszych wrażeń

Wypadałoby zapytać: czego się spodziewałeś?

X4 wykorzystuje silnik Rebirth, więc logiczne, że graficznie jest podobnie i niektóre rozwiązania są zaczerpnięte z niego, ale całość jest dużo bardziej rozbudowana i z założeń podobna do X3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 17:53, facemob napisał:

Taak?? Demo gry do pobrania? Gdzie?

"Demo" nie Demo. wersja darmowa..

Lub wersja gog 30 dniowa.... płatna..

Z resztą, co to znaczy dla fana serii.

Widocznie się starzejecie skoro przy tylu pozytywach na rożnych portalach dalej się wahacie.

Pograłoby się, ale szkoda czasu....

Więc lepiej poczekajcie na wersję 2.0 za 3/4 ceny ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe, bo na metacritic ma ocenę 6.3/10, na Steam 2/3 pozytywnych, czyli większość, ale na 2 tys opini te 500 jest negatywnych. Wiec starzenie nie ma tutaj nic do rzeczy tym bardziej po X Rebirth. Parcia nie mam. Wole zapłacić za grę poprawioną i taniej. Nic mi się nie stanie jak kupię nap w lutym tymbardziej, że mam w co grac. A ne demku sobie rzucę ogólnie okiem czy mi podchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 08:25, facemob napisał:

Hmm ciekawe, bo na metacritic ma ocenę 6.3/10, na Steam 2/3 pozytywnych, czyli większość, ale na 2 tys opini te 500 jest negatywnych. Wiec starzenie nie ma tutaj nic do rzeczy tym bardziej po X Rebirth. Parcia nie mam. Wole zapłacić za grę poprawioną i taniej. Nic mi się nie stanie jak kupię nap w lutym tymbardziej, że mam w co grac. A ne demku sobie rzucę ogólnie okiem czy mi podchodzi

Za kilka miesięcy wyjdzie pierwsze DLC i przy okazji pewnie pojawią się promocje na podstawową wersję gry. Z tego co widziałem to większość negatywnych opinii na Steam pochodzi od ludzi, którzy albo pograli mniej niż 2 godziny żeby móc zrobić refund i w tym czasie zniechęciło ich sterowanie/jakiś napotkany bug albo od ludzi, którzy spodziewali się, że to będzie X3 z lepszą grafiką i nie podobają im się zmiany w mechanice.

Ja osobiście nie żałuję, że dałem Egosoft kredyt zaufania i kupiłem grę w tym momencie. Na liczniku mam ok. 10 godzin, a jak do tej pory wszystko działało stabilnie i nie napotkałem żadnego buga, który by mi zepsuł frajdę z gry. Wiadomo, że wiele rzeczy muszą jeszcze doszlifować (pomniejsze bugi, tutoriale, czy choćby wpisy w encyklopedii- brak np. informacji o poszczególnych frakcjach, a dużo się zmieniło; statystyki wyposażenia też są zrobione po macoszemu), ale dobre przyjęcie gry i to jak całość wygląda już teraz dobrze rokuje na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...