Skocz do zawartości

No to mamy datę wydania X4!


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że w X4 wszechświat faktycznie pozwoli graczowi na posiadanie wrogów. Nie wiem jak było w X:R ale w X3 i wcześniej każda rasa miała coś unikalnego dla niej, i wojna oznaczała odcięcie się np. od tarcz 25MW bo te produkowali tylko Splici (Splitowie?).

Chciałbym wszechświat zorganizowany bardziej na modłę Freelancera: każdy region podzielony między kilka grup z różnymi sojuszami, celami i wrogami, a po środku gracz balansujący między jednymi a drugimi:

alliance1_9399.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Abordaż był też we wcześniejszych X-ach, więc czemu mieliby go wyrzucać. Ja bym tylko chciał, żeby przywrócili kapsuły desantowe i trochę ułatwili przeprowadzanie desantu w ogniu bitwy + żeby sojusznicze jednostki nie niszczyły statków będących w trakcie abordażu bo to strasznie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej ciekawi czemu Egosoft aktualnie milczy?

Tydzień do premiery i nie ma żadnych nowych gameplayów, zwiastunów czy chociażby newsów ze strony deweloperów. Jedynie okazjonalne screenshoty na ich facebooku.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to sugeruje dwie rzeczy:

- Cały zespół skupia się maksymalnie na dokończeniu gry i dopracowaniu jej jak tylko się da do ostatniej chwili (to może skutkować głupimi bugami na premierę 😛 ),

- Istnieje szansa, że na ostatnią chwilę postanowią przenieść premierę z powodu znalezionego buga tuż przed premierą.

Niestety to dość standardowa praktyka w mniejszych studiach, ale szkoda że z ich strony jest dość cicho, bo ja osobiście chciałbym się upewnić że wszystko jest git przed premierą, a tymczasem Egosoft nie daje mi tego spokoju. ;(

Planowałem złożyć zamówienie przedpremierowe, jednakże teraz wstrzymuję z decyzją do pierwszych streamów i ocen graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nie było mnie parę miesięcy i patrzeć a tu już tylko jakiś tydzień został. Niestety z tego co czytam to bez polskiej wersji, więc daruję sobie do powstania takowej. Chyba, że gra okaże się gniotem jak poprzednia część i temat sam umrze...

Ciekawe czy będzie wspierać joystick, bo jak widzę po Battlefild V to jakoś olali go. Więc latanie bez niego to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X Rebirth działały też gamepady, więc mam nadzieję że w X4 też będzie taka opcja.

Jednakże warto wziąć pod uwagę, że sterowanie Klawiatura+Mysz od czasów X3: Reunion jest całkiem dopracowanym system, więc nie wiem czy do końca jest sens, aby kombinować z joystickami?

Pamiętam jak w X2 kierowanie statkami myszką to była istna mordęga i musiałem kupić sobie joystick, aby czerpać przyjemność z walk, ale teraz jednak mamy inne czasy. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 22:09, glouver napisał:

To taka bieda jest w SC?

No to klops.

Bieda w SC? Lol

W dniu 22.11.2018 o 08:45, Moskit napisał:

Mnie bardziej ciekawi czemu Egosoft aktualnie milczy?

Tydzień do premiery i nie ma żadnych nowych gameplayów, zwiastunów czy chociażby newsów ze strony deweloperów. Jedynie okazjonalne screenshoty na ich facebooku.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to sugeruje dwie rzeczy:

- Cały zespół skupia się maksymalnie na dokończeniu gry i dopracowaniu jej jak tylko się da do ostatniej chwili (to może skutkować głupimi bugami na premierę 😛 ),

- Istnieje szansa, że na ostatnią chwilę postanowią przenieść premierę z powodu znalezionego buga tuż przed premierą.

Niestety to dość standardowa praktyka w mniejszych studiach, ale szkoda że z ich strony jest dość cicho, bo ja osobiście chciałbym się upewnić że wszystko jest git przed premierą, a tymczasem Egosoft nie daje mi tego spokoju. ;(

Planowałem złożyć zamówienie przedpremierowe, jednakże teraz wstrzymuję z decyzją do pierwszych streamów i ocen graczy.

Mnie tez to bardzo nie pokoi.. jeden gameplay poakzali o to z wersji alpha..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są dwie możliwości. Pierwsza - bieda, mały zespół i jego ostatni członkowie próbują przywrócić dobrą grę, mało prawdopodobne, że dla jakiejś większej kasy. Bo chyba więcej by zarobili zmieniając studiu, na takie z kasą i pomysłami. Zresztą informacje, że to ma być podstawa do rozbudowy na to by wskazywała.

Druga to to, że Niemcy zanim zamkną studio postanowili jeszcze pojechać na wakacje. To by było tyle, bo na więcej kasy ze stałych fanów nie będzie, tym bardziej, że gra nie ma praktycznie żadnej promocji, reklamy. Nawet wallpapersów nie przygotowali 😉, trochę screnshotów i to w beznadziejnej jakości, trochę się tego obawiam, bo chyba faktycznie mają mało ludzi.Mogli się wspomóc społecznością związaną z grą bo takowa jeszcze istnieje.

Ale co tam za parę dni się przekonam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze robili regularne streamy z procesu produkcji i omawiania tworzenia X4 to byłem pełen nadziei na to, że będzie to dobrze zrobiony na dzień premiery tytuł, potem sam miałem mniej czasu na oglądanie kolejnych, ale skoro przed samą premierą jest dość cicho to nie wróży najlepiej, ale patrząc po ich oficjalnym tweeterze to nie zapowiada się, aby mieli przesuwać premiery.

Może oszczędzają fundusze na marketing aby nie budować zbytniego hypu (bo mogą nie dotrzymać wszystkich założeń sprzed 2 lat?) oraz drogiej reklamy gry? Fallout 76 miał potężny budżet marketingowy i raczej nie przełożyło się to na jakość gry pod względem jej zbugowania i wielkości łatek, które trzeba ściągać 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta zmieniona i komp gotowy na X4. A właśnie pojawiła się wersja na GoG. W sumie to nie korzystałem z tego serwisu do tej pory ale z tego co czytam to kupując właśnie tam X4 mamy 30 dni na decyzję, czy gra się nam podoba i ją zostawiamy, czy też nie, i w tym momencie zwracają kasę. Jeśli to tak działa, to jest to bardzo fair.

A jeszcze link na GoG: klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 09:41, glouver napisał:

No, w tym filmiku słabo ta planeta się prezentowała graficznie jak na SC.

Dlatego sądziłem iż to jest fragment z nowego X4.

Nie tak źle 😀

https://www.youtube.com/watch?v=bKdzx59Oldo

W dniu 25.11.2018 o 21:29, szczekan napisał:

Karta zmieniona i komp gotowy na X4. A właśnie pojawiła się wersja na GoG. W sumie to nie korzystałem z tego serwisu do tej pory ale z tego co czytam to kupując właśnie tam X4 mamy 30 dni na decyzję, czy gra się nam podoba i ją zostawiamy, czy też nie, i w tym momencie zwracają kasę. Jeśli to tak działa, to jest to bardzo fair.

A jeszcze link na GoG: klik

ALe cena zabija....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 19:16, housik napisał:

Jeżeli nie jest planowane oszustwo, to chyba nie można tego spier... 😀. Takich starych wyjadaczy którzy pamiętają X3 jest pełno. Najważniejsze że nie jest online. Gram w jedną, dwie to już by było za wiele.

Ech...ja zaliczam sie do starych wyjadaczy...Piszcie Panowie jak najwięcej o gierce i wrażeniach popremierowych. Ja wracam w lutym z kontraktu i mam nadzieję pograc w już połataną wersję X4.

Pozdro ze sztormowego Pacyfiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 15:43, szczekan napisał:

Nasz 30 dni na testowanie. Nie spodoba się to zwracają kasę. I jeszcze tak - jeśli to jest to na co mamy nadzieję, to gra starczy na bardzo długo. W przeciwieństwie do całej masy nowości > 200 zł, które nudzą się po kilkudziesięciu godzinach.

Tzn ja kupuję głównie gry do zabawy online jak Starcraft 2, Battlefieldy, wyjątkiem jest Football Manager (średnio zmieniam co dwa lata) - więc o długość rozgrywki się nie martwię 😀

Oczywiście trzymam kciuki za X4. Oby nie spaprali. Ale widziałem, że te autostrady będą jak w Rebirth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...