Skocz do zawartości

No to mamy datę wydania X4!


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MI osobiście grafika w X3 wystarcza, ale ile można grać w to samo:). Więc jak zrobią tylko szlif tego co jest w XR (graficznie), to dla mnie będzie ok. Ważne, żeby była minimum tak grywalna jak seria x3 plus dodatkowe elementy, nawet płatne.Zresztą jak nie zepsują podstawki to jest szansa, że będą potem zarabiać na dlc.

Nie śledzę historii samego Egosoftu, ale jeżeli to jest ten sam sztab ludzi co robił x3 i XR, to ja myślę, że potrafią się cofnąć, przyznać do błędu i wrócić do korzeni. No chyba, że to jest skok na resztkę kasy jaką da się wyciągnąć z serii X, a potem zamkną całe Egosoft 😉. Takie rzeczy się już zdarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 19.10.2018 o 08:37, Adrian327d napisał:

Mass effect to inna gra zupełnie, tu nie musi być duży ruch, ja bym wolał większe zagęszczenie w samych sektorach, więcej statków, więcej inteligentnych statków oczywiście, bo jak ma latać sobie z punktu do punktu i tak do końca życia to bez sensu, niech latają kupują handlują wykonują misje realnymi środkami, a będzie kosmos! Mam nadzieję, że będzie to na bazie surowców zbudowane od nowa jak Litcube, które zacząłem ale jakoś rok nie używam komputera, bo nie mam kiedy

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Nie no oczywiście, jak dla mnie to w ogóle chodzenia po stacjach mogłoby nie być, ale jak już się za to biorą to niech to jakoś wygląda.

@housi - A grafika no cóż, wiem, że liczy się grywalność, ale od X3 minęło chyba z 11 lat, tak więc wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko X3 pracowało jak należy na kilku rdzeniach (AP jak kojarzę też ma tą przypadłość) to i grafikę na spokojnie dałoby się podkręcić teksturami i tłami hd i wciąż wyglądałaby lepiej niż wiele nowszych gier space 4x czy tych z lataniem okrętami kosmicznymi. Przynajmniej jak dla mnie, ale wiadomo, jeżeli chodzi o aspekt zniszczeń w walce i eksplozji statków to było wciąż wiele do zrobienia.

Też najpierw skojarzyłem ruch na stacji ze statkami, a nie "tłem" w postaci npc-ów. Nie wiem na ile ważne i budujące świat byłoby tworzenie tłumów na stacjach, które tak czy inaczej byłby tylko nic nie wnoszącym tłem bo to ani rpg, ani gra o chodzeniu po stacjach, a w ważniejszym aspektem jest aby w kosmosie dalej podtrzymali fakt, że większość statków lata z jakiś określonym celem to jest świetnie. Marzeniem było jeszcze to co próbowano zrobić w modzie do X;R czyli pozbycie się możliwie jak najwięcej generowanych z niczego statków, zastępując wszystko przepływem finansów ingame. Z tego co kojarzę. to twórcy powiedzieli, że to jest do zrobienia, ale gdyby mieli zrobić to jako oni to musiałoby być zrobione na poważnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak jak już pisałem, ruch NPC na stacjach jest mało ważny, ale jak już się za to biorą to fajnie, żeby to jakoś wyglądało a nie pustki jak w grach z przed 20 lat. Oczywiście nie mówię, też by były tłumy jak w galeriach handlowych.

A SC, ED, i No Mans SKy dodały smaczku takiego jak lądowanie na planetach. O ile w ED to padaka o tyle w SC zapowiada się spoko. No ale wiem wiem, to całkiem innym budżet. Dlatego też modlę się by X4 nie zostałspaprany 😀 Ja cały czas żyję czasami Privateera 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówił jeden z przedmówców... poczekam na pierwsze opinie. X:rebirth kupiłem jako preorder... został ściągnięty wcześniej i czekałem na dzień premiery. To co otrzymałem spowodowało, że nie mogłem sobie wybaczyć, że dałem się tak wrobić 😛

Ps. nie wiedziałem, że jeszcze mam tu konto 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem, że gonią konkurencje, ale osobiście nie widzę w tym sensu. Co za przyjemność lądować na pustym globie 😀. Żeby było ciekawie, to muszą być bazy, miasta na planetach, możliwość robienia własnej fabryki na takowej. Jeżeli mieliby to gotowe, to nie pokazali by pustej planety, a jak nie mają to miesiąc przed premierą pokazują co chcą zrobić w dodatku 😀? Niech lepiej się zajmą dopieszczaniem szczegółów. Żeby gra nie wyszła gorzej niż X3 😉

Jeszcze jedno, kto robi filmiki na Youtube w 720p, gra musi faktycznie mieć problem z wydajności 😀, po testach Rebirtha stwierdziłem że będę grał prawie w 4K a tu mam wątpliwość czy to się uda 😉

Przez dobę film miał 133 wyświetlenia i 6 polubień 😀 wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda jest wszędzie 😀, w każdej z nowych gier brakuje czegoś co było już w X3. Mogę pofantazjować, gdyby połączyć siły ekipy Brabena i Egosoftu 😀 to by było coś 😉. Elite ma świetną podstawę, ale kompletnie nie wiedzą, co z tym zrobić (albo przyjęli zły model biznesowy i brak im kasy). Egosoft w X3 mimo ograniczonego świata potrafił zatrzymać stałych graczy na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielką wadą Elite, jest jej wielki świat. Ani to symulować, ani to teraz skurczyć, wszystko oparte na RNG i bardzo sztywnej mechanice, bo przy takiej ilości układów gwiezdnych i to licząc same zamieszkane ze stacjami to nawet najlepszy superkomputer nie pomógłby panować nad grą gdyby miała ona luźniejsze mechaniki pozwalające graczom na więcej interakcji oraz wpływania na sam świat. Kończy się to tym, że w strefie konfliktu grupa graczy niszczy siły zbrojne danej frakcji na masową skalę, a jedyne co się zmienia to tylko % wpływów, a jak frakcje graczy nie ustalą między sobą zasad wojny to kończy się to tym, że każda grupa siedzi na własnym prywatnym serwerze i nigdy nie spotkasz przeciwnych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat może być ogromy, ale nie koniecznie musi być zamieszkany. Jak w serii X3 zliczy się zamieszkane sektory i uzna się je np. za układy słoneczne to na każdą z ras przypadnie, może z kilkanaście układów. Galaktyka jest ogromna, a znalezienie nowej rasy może nie być takie proste, kontakt wcale nie musi oznaczać wymiany handlowej. Natomiast nie przesadzajmy z brakiem mocy komputerów w przypadku gry sieciowej z centralnym serwerem. Nie gram w Eve Online, ale wydaje mi się, że jak się chcę to da się ekonomie dobrze zrobić. Wszystko jest kwestią finansów i osobiście myślę że z tym problem ma Braben. Miał za mało gotówki na start, a atrakcji w grze było za mało żeby uzbierać multum graczy, która by sponsorowała bieżąca działalność.

Tu egosoft nie ma z tym problemu to nie online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gry online napisali " Poznaliśmy też wstępne wymagania sprzętowe, aczkolwiek zastrzeżono, że mogą one jeszcze ulec zmianie. Co ciekawe, X4: Foundations będzie wymagać kart grafiki wspierających technologię Vulkan..."

Oczywiście nie wieżę w to że "wymagać", ale ciekawe czy prawdą jest obsługa Vulcana. Rebirth go chyba nie obsługuję, sam Vulcan ma pozytywne opinie, macie jakieś swoje zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak to będzie. Rebirth był bardzo słabo zoptymalizowany, zaś wersja VR działała całkowicie na Vulcanie i ponoć było już lepiej.

Podejrzewam że tak dość wysokie wymagania dali właśnie ze względu na Vulcan, który jest stosunkowo nową technologią i działa mniej-więcej na kartach od GTX 7xx.

Jeszcze dwa tygodnie i dowiemy się jak ta gra działa na sprzętach ludzi. 😀

Sam ostatnio byłem zmuszony do kupna nowej grafiki (bo stary GTX 780 spalił się 🙁 ) i postawiłem na GTX 1060 6GB.

Wierzę że w 1080p zapewni mi wystarczająco dobre doznania. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 09:36, szczekan napisał:

Moskit a wiesz coś może na temat polskiej wersji językowej?

Niestety, ale nie mam czasu teraz pomóc naszym niemieckim kolegom, więc nic nie wiem. :/

Ale jakby co, to planuję na premierę zaopatrzyć się w kopię i ewentualnie rozpocząć wstępne tłumaczenia fanowskie. 😉

Btw. nie mogę się doczekać tej gry. Niech oni tego nie skopią! 🙁

Oglądam sobie właśnie ostatni gameplay i to naprawdę wygląda konkretnie. O wiele konkretniej od Rebirtha, więc staram się być dobrej myśli.

Przy Rebirth miałem spore obawy, które okazały się niestety prawdziwe. A tymczasem tutaj mam jedynie niewielkie obawy z uwagi na poprzednią grę a poza tym wygląda to bardzo spoko.

https://www.youtube.com/watch?v=N6s9sXjqCME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...