Skocz do zawartości

No to mamy datę wydania X4!

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 szczekan

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaPodbeskidzie
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 01 październik 2018 - 23:48

30 listopada 2018 - czyli na święta będzie można już buszować po odpicowanym na maksa kosmosie. Z tego co widać na filmikach zapowiada się niezwykle miodnie. No i wciąż mam nadzieję na polską wersję.

#2 Moskit

Mistrz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaSzczecin City
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 02 październik 2018 - 07:20

Kurde, też mam nadzieję że dowiozą, bo wygląda to mega dobrze!

#3 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1384 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 02 październik 2018 - 10:26

Trailery

https://www.youtube....h?v=dUcXYxILnF8

https://www.youtube....h?v=N6s9sXjqCME

Zobaczymy jak to będzie, ale coś czuję, że wydajnościowo to z tym nie będzie najlepiej. Już w samym trailerze widać niezłe ścinki, ale miejmy nadzieję że do wydania nieco to poprawią. Osobiście się na to bardzo nie napalam, gdyż bardziej wsiąkłem w Elite Dangerous no i nie ma Boronów ;) aczkolwiek skuszę na się X4 przy jakiejś pierwszej obniżce. Jeśli miałbym jakieś obiekcje, to moim zdaniem tytuł za bardzo trzyma się Rebirtha, bo w gruncie rzeczy to nie jest kontynuator X3 tylko bardziej Rebirth 2. Z tym, że pod koniec cyklu życia Rebirtha Egosoft sporo poprawił i dodał, więc myślę, że jakieś 2 lata po wydaniu X4 może nam się zrobić już całkiem niezła gra, gdy wyjdą dodatki z brakującymi rasami jak boroni i Splici.

Użytkownik Moskit dnia 02 październik 2018 - 07:20 napisał

Kurde, też mam nadzieję że dowiozą, bo wygląda to mega dobrze!

Widziałem, że na forum Ego zgłosiłeś się do Bernda by robić wersję polską. I co z tego wyszło? Działasz coś w tej sprawie?

#4 Peroox

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisano 02 październik 2018 - 13:56

Ten czas szybko leci, dopiero dzisiaj się zorientowałem, że prawie dwa late temu dowiedzieliśmy się oficjalnie o pracach nad X4.

Z jednej stront to przebudowany i dopracowany Rebirth z większą funkcjonalnością, z drugiej lepsze to niż mieli by zrobić kolejną klapę tylko tym razem na nowym silniku. Jeżeli faktycznie udało im się zrealizować to co zamierzali, a premiera gdy nie była specjalnie przyspieszana to powinna wyjść im dobra gra (jak na 1.0). A przynajmniej taką mam nadzieję. Tylko ehhh. Jak zobaczyłem te myśliwce w walce, w totalnie prostoliniowym i powolnym locie to trochę zrzedłą mi mina, ale pożyjemy zobaczymy, ciężko zrobić walkę gorszą niż w Rebirth ;)

#5 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1384 postów

Napisano 03 październik 2018 - 10:16

Użytkownik Peroox dnia 02 październik 2018 - 13:56 napisał

Jak zobaczyłem te myśliwce w walce, w totalnie prostoliniowym i powolnym locie to trochę zrzedłą mi mina, ale pożyjemy zobaczymy, ciężko zrobić walkę gorszą niż w Rebirth ;)

Ten model; lotu to niestety słabizna świata X. W XBTF byla jeszcze zachowana jakaś inercja, potem mieli już na to wywalone. Co ciekawe zapowiedzieli, że X4 będzie posiadał także tryb niewspomagany, gdzie obiekt będzie poruszał wedle praw newtonowskich. Brzmit o całkiem spoko, ale jak na razie nigdzie tego nie pokazali.

#6 Peroox

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisano 03 październik 2018 - 11:29

Nie wiem czy to wina modów do X3 TC, ale nic mnie tak nie irytowało jak strzelanie do ostatniego M5. Moim skromnym zdaniem X3 i wcześniejsze miały lepszą mechanikę lotu niż cegła z Rebirtha.

Jeżeli ten model lotu będzie podobny do tego w Elite to tragedia, chociaż szczerze to może z HOTASem albo padem latałoby się lepiej. Jedynie gdzie wykorzystałem ten niewspomagany model lotu to walka zwłaszcza PVP bo nic tak nie pomaga jak lot niewspomagany, zwłaszcza przy unikach i zwrotach.

#7 Riess

Admirał Floty

• Admiralicja
  • 209 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion

Napisano 03 październik 2018 - 19:26

Podoba mi się że wielotonowy statek kosmiczny lądując na stacji po prostu się zatrzymuje po dotknięciu płozami pasa startowego bez jakiejkolwiek amortyzacji ;)

Ale z drugiej strony, jak by mieli pchać silnik fizyczny, brrrr.

#8 housik

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 03 październik 2018 - 21:03

Rebirth nie podobał mi się po żadnej aktualizacji, x4 kupie, tak jak kupiłem Elite w przedsprzedaży (i się zawiodłem). Ale jeżeli i tym razem się zawiodę to dla mnie będzie koniec tej serii. Dla mnie zaleta X to off-line. Każdy ma swój świat swoje tempo rozgrywki. Do X można powrócić po 3 miesiącach i będzie tam gdzie się skończyło. Oczywiście nie mam nic przeciw aktualizacjami nawet płatnymi ale jednak off-line.
Oczywiście liczę też na polską wersje, w ten czy w inny sposób :), po części przez nie dotrzymaną obietnice polskiej wersji w Elite, przestałem w nie grać.

Fajnie by było jakby do x4 zrobili demko technologiczne jak do poprzednich części. Ciągle lubię patrzeć na te z X3, są świetne i zachęcały do gry.

#9 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1384 postów

Napisano 04 październik 2018 - 10:32

A podoba wam się design nowych statków? W moim odczuciu te statki są na jedno kopyto, zero jakiegokolwiek klimatu odzwierciedlającego pochodzenie, jak to było w przypadku poprzednich gier, gdzie patrzyłeś i już wiedziałeś czyja to maszyna.

#10 szczekan

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaPodbeskidzie
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 04 październik 2018 - 14:35

Wiecie, ja do dzisiaj gram w X3 AP i ciągle mi się grafika podoba. Ale w X4 skok jest widoczny. Design jest ok, Argońskie statki różnią się od paranidiańskich. a na początku nie będzie przecież kilku ras. Zastanawiam się jak sobie poradzi mój komp w obecnej konfiguracji z Vulkanem. Ale pewnie się niebawem przekonam, bo chyba nie wytrzymam i kupię. Moskit napisz jak się ma sprawa z polską wersją :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych