Skocz do zawartości

Polskie wydanie


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie czy tematu podejmie się jakiś polski wydawca bądź czy Egosoft zleci taką wersję?

Czasy, gdy tłumaczyło się gry na zasadzie wolontariatu się skończyły i nie sądzę by jakiś poważny człowiek miał tracić swój czas by robić coś za darmo by dopisać sobie to do portfolio. Tak właśnie było z grami X2 oraz X3 Reunion, gdzie chłopaki odwaliły świetną robotę tłumacząc grę często w sposób kreatywny by zachować klimat, a ze strony Egosoftu zostali poklepani po ramieniu. Tłumaczeniem TC zajęła się Cenega, zaś AP nie wiem kto, sam deklarowałem pomoc przy pracy to wysoko postawiony pracownik forum powiedział mi, że to bardziej wolontariat i jak coś to kopia gry, serio :| Tak to ogółem świetnie poszło, że XR nie doczekał się wersji polskiej, ale chińskiej już tak.

Na pewno polska wersja gry wzbudziłaby spore zainteresowanie wśród graczy, co przełożyłoby się na zapytania w sieci, aktywność społeczności i w efekcie na zysk dla producenta i wydawcy. Tylko czy "tam" ktoś to w ogóle kuma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba by poruszyć sprawę odpowiednio wcześnie na forum egosoftu, ale pewnie trochę będzie zależeć od aktywności polskiej cześci forum egosoftu, bo firma może na tej podstawie poczynić pewne założenia.

Jest na tyle dużo czasu do wydania, że można coś osiągnąć, zwłaszcza jeżeli liczą na dobrą sprzedaż nowego produktu. Nie wiem jak mocno przeliczyli się przy X:Rebirth, ale teraz na 100% będą chcieli osiągnąć większy sukces przy wydaniu gry. Nie zaszkodzi wywrzeć trochę nacisku na naszą wersję językową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mało prawdopodobne. Jeśli już, to raczej znowu będzie to zasługa nielicznych, zapalonych polskich graczy. Ciekaw jestem ilu graczy w Polsce gra w "iksy", ale obstawiam, że zebrani na wykresie kołowym tworzyliby bardzo wąską i egzotyczną część "torcika". Główny nurt to proste (coraz prostsze? bo na smartfony...) gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odnośnie spolszczenia X4 - mamy oficjalne zdanie Egosoftu, które brzmi - jesteśmy za dodaniem języka polskiego, ale jeśli znajdą się ochotnicy do tłumaczenia (czytaj - szukamy frajera, który zrobi to za darmo). Nosz kurwa mać, czyli od roku 2003 nic się nie zmieniło! https://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=4692170#4692170

X2 i X3 praktycznie sam tłumaczył nasz kolega Sauron11 z pomoca Marcybiskupa. Z tego co wiem panowie w nagrodę zostali poklepani po ramieniu. Tyle lat minęło, mają wydawcę, trzymają się na rynku i nie stać ich na wynajęcie tłumaczy lub skorzystania z usług, któregoś z biur, które zajmuje się tego typu działalnością. Oczekują, że ktoś to będzie robił za frajer w wolnym czasie dłubał tysiące słów z czego wiele dość fachowych.

Co innego jest przetłumaczenie 2-3 zdań do newsa na głównej, a co innego podjęcie się tłumaczenia gry. Widocznie te zakute pały nie rozumieją, że lokalizacja gry przekłada się na większe zainteresowanie, a co za tym idzie sprzedaż w danym regionie. Ręce opadają... facepalm.jpg

Jak macie tam konta to coś napiszcie. Mamy swój język, miejmy polską wersję. Ja sam gram w to po angielsku bo mody, ale grając fabularnie w podstawkę chętnie zagrałbym po polsku. Z resztą niedawno przeszedłem X2 grając w naszą wersję i było naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co mi się wydaje, to X4 chyba nie ma oficjalnego wydawcy. Tzn. producentem i zarazem wydawcą jest sam Egosoft.

Nie zdziwiłbym się gdyby postawili tylko na dystrybucję elektroniczną (czyt. Steam) i nie wydawaliby gry w pudełkach. I w ten sposób ominęliby potrzebę posiadania wydawcy. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wydawca może wesprzeć studio finansowo, dokładając się do prac nad tytułem. Z tego co widzę na mapach Googla Egosoft gnieździ się w domu wielorodzinnym na wiosce: https://www.google.pl/maps/place/Egosoft+GmbH/@50.8407652,6.1090482,139m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47c09897a19bf541:0x1c9d19f6ea9ad38b!8m2!3d50.84076!4d6.10924

Nie chcę kłamać ale wydaje mi się że w czasach X2/X3 chwalili się większym budynkiem z parkingiem i logo na dachu, ala wrocławski Techland. Czyżby jakiś downscaling?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...